Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2004., 06:04   #41
Ma nije to ista buca. Ova za bicnicu je onak duguljasta i zelena a kad dozrije postane tvrda,koliko se ja sjecam. Mislim da su to razlicite vrste.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 09:28   #42
buča, bundeva, tikva, tikvica ima puno vrsta i oblika, a to niš nije razlog da bilo koja od njih nemože ili nije dobra za bučnicu, ali dok je mlada, odnosno dok joj kora ne otvrdne skroz, neogubavi ili promjeni boju...
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 09:37   #43
Bucnicaaaaaaa
Znam o cem se prica ovdje, davim se u tome
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 02:03   #44
Quote:
emili kaže:
buča, bundeva, tikva, tikvica ima puno vrsta i oblika, a to niš nije razlog da bilo koja od njih nemože ili nije dobra za bučnicu, ali dok je mlada, odnosno dok joj kora ne otvrdne skroz, neogubavi ili promjeni boju...
je, mislim da to kaj ona traži tu zovemo tikvica buča ili bundeva su one narančase prije. nego, kaj je to bučnica? vjerojatno znam, ali ne pod tim nazivom
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 03:13   #45
I ja mislim da je to tikvica,zeleno,duguljasto unutra bijelo.
Moja mama to reze na kolutove,oguli,izdubi i filuje smjesom kao za sogan-dolmu,istom smjesom nafiluje paprike,list vinove loze i naravno luk i sve zajedno kuha,to mi zovemo sarena dolma.
I mene zanima sta je to bucnica-je li to pita od tikve,tikvenica?
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 09:09   #46
Jest pita - bundevara. Ludnica. Buča se nariba na trake kojih dva-tri milimetra debljine, i od toga se slaže pita, od kora. Na sličan način na koji se slažu pite od npr. sira. Totalna ludnica, al treba znat napravit
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 09:49   #47
tikva, buca, bundeva, sve je to isto i pripada porodici Cucurbitaceae, kao i tikvica.
Jedino kaj tikvu ili vam bundevu jedete mladu. Kad se pusti da dozrije imate ono kaj zovete bundevama (pumpkin) za Halloween.
Amerikancima je puno jednostavnije. Lijepo sve zovu pumpkin i nema zabune
tu imate malo o njima
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 09:51   #48
Quote:
smjeskica kaže:
I mene zanima sta je to bucnica-je li to pita od tikve,tikvenica?
za bucnicu se ne koriste one tikve koje mi nazivamo tikvicama vec buce (tikve, bundeve) ali mlade
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 10:24   #49
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
za bucnicu se ne koriste one tikve koje mi nazivamo tikvicama vec buce (tikve, bundeve) ali mlade
Mi u nedostatku ovih drugih za bućnicu koristimo i tikvice. I fino je.
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 12:06   #50
Quote:
Prvi Vozač kaže:
Jest pita - bundevara. Ludnica. Buča se nariba na trake kojih dva-tri milimetra debljine, i od toga se slaže pita, od kora. Na sličan način na koji se slažu pite od npr. sira. Totalna ludnica, al treba znat napravit
A-ha,to onda nije pita od tikve za koju ja znam.
Ovdje u Bosni se pravi sa jufkama(kao i za druge pite) i tikvom izrezanom na kockice i to se smota u rolnu(kao i druge pite),peceno se prelije pavlakom,kajmakom,mlijekom,puterom.
A tikva od koje se pravi se zove "stambolka",velika,okrugla,kora je tamnozelena i prosarana bijelim.
Ja je ne volim ali se moji dave u tome.
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 12:09   #51
Quote:
Ipanema kaže:
Bucnicaaaaaaa
Znam o cem se prica ovdje, davim se u tome
UH, PRIDRUŽUJEM SE, RADO!
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 12:10   #52
Buca? A ja mislio da je to debela djevojčica.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 12:11   #53
ma buča je jednostavno buča. zelena, duguljasta (al nije tikvica, jebo vas pas blesavi - puno je veća) izriba se, ocijedi, pomiješa sa sirom i zamota u kore za štrudlu. ne znam kak se to drugačije zove.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 00:44   #54
šta vi komplicirate!!!! moja baba bučnicu radi od halloween bundeva (mi ih zovemo tikve), ali kad još nisu žute. Mama pak radi od ovih duguljastih zelenih. Samo - meni se čini da nitko od vas nema vrt pa vas moram uputit u jednu stvar: tikvice ili zucchinni kad ih pustiš da rastu, onda ti narastu u ove "zelene velike dugačke".
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 02:51   #55
..a ko mi molim lijepo moze napisat recept za strudlu od buce sa makom ??? hvala u naprijed !!!
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 07:56   #56
Quote:
x-type kaže:
šta vi komplicirate!!!! moja baba bučnicu radi od halloween bundeva (mi ih zovemo tikve), ali kad još nisu žute. Mama pak radi od ovih duguljastih zelenih. Samo - meni se čini da nitko od vas nema vrt pa vas moram uputit u jednu stvar: tikvice ili zucchinni kad ih pustiš da rastu, onda ti narastu u ove "zelene velike dugačke".
Nije istina
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 12:15   #57
Quote:
Ruda kaže:
Nije istina

daj Ruda taman je doslo do raspleta
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 22:06   #58
ruda je u pravu- nije istina. zuchinni su tikvice.
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 23:20   #59
Tikvice su jer se beru čim ocvatu, vani se prodaju još sa cvijetom, dakle ful mlade! Ak ih pustiš da rastu narast će ti do nekih 40tak cm, moguće i malo više!!!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2004., 02:54   #60
Quote:
mrkenangelo kaže:
UH, PRIDRUŽUJEM SE, RADO!

...a i ja bi se da znam kako se pece! Mozes ti molim te napisat recept za bucnicu sa ili bez maka ???Nisam vec jedno 34 godina jela !!!Hvala ti !
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.