Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2010., 11:35   #141
često ih radim i obožavam u verziji da ih narežem na ploške, u grill tavu stavim malo maslinovog i prepečem lagano i uz to obavezno K-plus ili neki drugi zrnati sir..pa kad se sok od tikvica i maslinovog pomiješa sa sirom milina

kad ih punim izdinstam mljeveno sa šampinjoninma..u biti smjesa kao za bolonjez, pa ih punim s tom smjesom i gore naribam sira pa zašečem
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 00:12   #142
malo da dignem temu!!!
mamin vrt pun hokaido tikva, ja radim samo juhu,
imate li kakav isproban recept??
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 02:47   #143
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
malo da dignem temu!!!
mamin vrt pun hokaido tikva, ja radim samo juhu,
imate li kakav isproban recept??
Probaj njoke. Pečenu (ili eventualno kuhanu) bundevu zgnječi, dodaj jaje, soli, brašna, oblikuj njoke, skuhaj i jedi uz saft po želji. Ne znam jesam li ih ja radila baš od hokaida, al od te neke naranđaste tikve jesam... Od pečene bundeve su mi baš aromatični

I ja bi još neku ideju za bundeve. Ne moram ni govoriti da mi se sad jede juha..s prženim kruščićima
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 14:03   #144
hvala coco ,ali inače ne jedem njoke
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 16:06   #145
ja volim tikvice pohane
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 16:13   #146
Quote:
jpnsankaijuku kaže: Pogledaj post
ja volim tikvice pohane
ja ih obožavam ali kako ih napraviti da nebudu tolko masne ?? stavim ih ja i na papir da upije masnoću ali opet su mi premasne ...ima ko savjet?
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:12   #147
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
malo da dignem temu!!!
mamin vrt pun hokaido tikva, ja radim samo juhu,
imate li kakav isproban recept??
vidim da imaš plusić u potpisu

očisti ih, nareži na kockice i zamrzni. tikve su ti idealne za početak dohrane kod beba! pune su vitamina, imaju fini slatkasti okus koji je babama poznat i drag. moj mali je lud za muškatnom i hokaido.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:16   #148
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
ja ih obožavam ali kako ih napraviti da nebudu tolko masne ?? stavim ih ja i na papir da upije masnoću ali opet su mi premasne ...ima ko savjet?
Ispohaj ih u pecnici, recimo ovako:
http://epicureanvegan.com/2010/01/21...d-other-stuff/

Zacine stavi koji ti pasu.

(nisam jos probala, ali mogla bih danas, imam tikvica)
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:27   #149
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
vidim da imaš plusić u potpisu

očisti ih, nareži na kockice i zamrzni. tikve su ti idealne za početak dohrane kod beba! pune su vitamina, imaju fini slatkasti okus koji je babama poznat i drag. moj mali je lud za muškatnom i hokaido.
hvala draga
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:56   #150
Tikvice punjene mljevenim mesom.Pravi uzitak.
joebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:22   #151
Naribati tikvu za bućnicu,( ili kupiti već naribanu kod kumice na placu ) osoliti i ocijediti vodu stiskanjem, napraviti mješavinu za palačinke, baciti tikvice na malo ulja u tavicu, rasporediti u ravnomjerni sloj te zalijati smjesom i popržiti s obje strane. Servirati s : kiselim vrhnjem ili posipati parmezanom. Kome je prelagano može prije dodavanja tikvica popržiti malo slanine ili faširanog.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:54   #152
ja također obožavam tikvice...nekad ih poham,a nekad ih znam puniti s malo pršuta,sira i vrhnja i malo zapećem u pećnici...
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:54   #153
Quote:
saharasaharović kaže: Pogledaj post
ja također obožavam tikvice...nekad ih poham,a nekad ih znam puniti s malo pršuta,sira i vrhnja i malo zapećem u pećnici...
ja volim dinstane:mlade tikvice na četvrtine,posoliti,dinstati na maslacu,pred kraj svježe mljeveni papar,češnjak.Ne dodavati vodu i dovoljno je svega 15tak minuta.
Kopar super paše.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:11   #154
Recepti s tikvicama?

Bok ljudi,

ima li tko kakav dobar recept s tikvicama? Moze bilo sto, varivo, juhe, pohanje itd itd.

Tikvice mi rastu ko lude u vrtu i ponestaje mi ideja sto bi s njima. Zapeko sam ih sa sirom i spekom, sto je cist dobro ispalo, ali fali mi ideja sto bi jos mogo napravit s njima

Fala!
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:17   #155
krem juha od tikvica...
mlade tikvice oprat i narezati,staviti u posudu ,doliti vode toliko da prekrije tikvice ,može se stavit i jedan krumpir,i kada se skuha ,štapnim mikserom usitniti skroz. vratiti nazad na vatru dodati soli ,papra i jednu goveđukocku (po želji) vrhnja za kuhanje koliko želite ,ostavit da prokuha min-dvije i dobar tek

ili pohane-malko veće oprat,ogulit,izvadit koščice posoliti da malko odstoji,naparviti smjesu od jaja i brašna uvaljati tikvice i pržiti

umak od tikvica....ma svašta

rižoto s tikvicam a,paprikom i paradajzom....
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:21   #156
napravi gušće tjesto za paćalinke pa naribaju unj tikvica, pa žlicon meći u vrilo ulje. zgodna promjena
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:22   #157
juhica

2 manje tikvice
1 krumpir
sol,papar
malo temeljca (može i bez)
tikvice naribati, krumpir narezati na kocke, začinti, kad se skuha izmiksati štapnim, može se dodati malo vrhnja ili kao laganija verzija mlijeka
( ja četo osim krumpira i tikvica stavim i malo cvijetače)

meseko
piletina umaku od tikvica i paprike

na ulju kratko popržiti luk, dodati tikvice i papriku (sviježu zelenu), pola žličice brašna, podliti vodom, začiniti i malo prodinstati...na kraju dodati vrhnje
meso izrezati na kocke ili šnicle, začini i kratko popržitit...staviti na 5-10 min u umak

desert
napraviti malo gušću smijesu za palačinke i dodati malo praška za pecivo, naribati jednu tikvicu...vaditi žlicom i pržiti na ulju

DOBAT TEK!
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:22   #158
http://www.coolinarika.com/recept/mu...arelle-i-sunke

radila prošli tjedan, jako fino - i meni i drugima koji su probali
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 00:41   #159
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

ima li tko kakav dobar recept s tikvicama? Moze bilo sto, varivo, juhe, pohanje itd itd.

Tikvice mi rastu ko lude u vrtu i ponestaje mi ideja sto bi s njima. Zapeko sam ih sa sirom i spekom, sto je cist dobro ispalo, ali fali mi ideja sto bi jos mogo napravit s njima

Fala!
Probaj ovo. Ja ovo najčešče radim s Hokkaidom, ali može se bez problema s bučom ili tikvicama. Samo tikvice važi nakon cijeđenja.
http://robi666.blogspot.com/search/l...0i%20bu%C4%8De
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 06:57   #160
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Probaj ovo. Ja ovo najčešče radim s Hokkaidom, ali može se bez problema s bučom ili tikvicama. Samo tikvice važi nakon cijeđenja.
http://robi666.blogspot.com/search/l...0i%20bu%C4%8De
ufff, zlevka s tikvicama! Može, pravim obavezno što prije..Hvala na receptu
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.