Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2013., 22:20   #1521
Quote:
tajva kaže: Pogledaj post
Ljubav je u zraku , na razne načine ...

Aylin se sa Sonerom vraća sa suda , cvrkuće i dogovara sastanke tako da ih majka ne vidi ...
Pred kućom ju je dočekao Murat i " odveo " na ručak ... Dok se ona ljuti , on objašnjava da joj nije pravio probleme , da se ne može protiv njene i Sonerove ljubavi , i da želi da budu prijatelji . I bratu će oprostiti , jednom ... : Aylin je začuđujuće slijepa , kraj zdravih očiju , i grli Murata , sretna da se sve riješilo .
Sažetak je za 5 Događaji su tako vjerno opisani da imam dojam da sam epizodu netom odgledala.

Bold Meni je jako neobično da Murat najprije kidnapira ženu, potom je prisili da ruča sa njim, ona je sumnjičava cijelo vrijeme, ali kada isti odigra na opako dobru kartu oprosta preljubnicima, ona nema sumnji. Ako je Murat htio oprostiti Aylin i Soneru zar nije mogao jednostavno doći pred njih dvoje i reći da im oprašta. Čemu otmica??? Primijetila sam da je Soner skeptičan glede Muratovog oprosta, ali Aylin je pored njega pa mu opako popušta koncentracija. Baš su cute kada su zajedno, poput dvoje pubertetlija su.

Quote:
plitko kaže: Pogledaj post


Za to vrijeme Kenan dalje zakuhava ...otišao se naći s Caroline svjestan da će doći i Selma (barem se tako dalo zaključiti iz razgovora s onim njegovim 'malim od pakosti')...kako, zašto...ima veze s onim 'pismom' al malo sam se pogubila u tim njegovim twisted psycho games...uglavnom, Selma došla, vidjela, onesvjestila se...prije nego se opatosila nazvala Cemile i rekla da je Caroline u hotelu...sad zna i Ali...pojuriše zajedno tamo...
Post je za svaku pohvalu.
Iskreno rečeno i ja sam se pogubila pokušavajući uhvatiti konce Kenanovih nedjela. Uglavnom, svi igrači koje je uvukao u svoju morbidnu igru unaprijed gube jer nisu svjesni da ovaj "Joker" unaprijed ima sve informacije o svojim žrtvama. Svi oni slute da je Kenan prljavi igrač ali on ih majstorskim potezima uvijek nekako vraća na početak. Čovjek je zadivljen sam sa sobom i kaže da je previše pametan da bi živio u zemlji u kojoj živi.

Meni je najsmješnija ona situacija kada Kenan pozove Caroline na , ona odolijeva par sekundi pa pristaje da se čovjek slučajno ne bi predomislio.
Na kraju dođu pred hotel, Kenan ugleda Selmu i mrtav hladan ostavi zbunjenu Caroline ispred hotela. Sumnjam da ista nije gutala knedle, sirota se sigurno nadala da će prekinuti nametnuti joj post jer Ali ne pokazuje ama baš nikakav interes za nju.

Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
Bila sam uvjerena da kad je Hakan vidio ulaznice, da će joj ih maznut i otić tamo sutra, eeee to bi bio okršaj Ahmet bi ostao kad bi umjesto Berin vidio Hakana i to još mjesto do mjesta...pa ljudi u dvorani bi imali film u živo j.... Arkadaša, ovo bi bio live prijenos akcije na kvadrat
I ja sam pomislila baš ovo. Iznenadio me što nije karte vratio natrag u njen kaput i potom je odlučio pratiti. Hakan mi je stvarno blesav kada je Berin u pitanju.
__________________
"Djevojko, kriva si pred drugima već zato što si mogla biti jedini svjetionik u tami, a nisi bila". F.M.D.
MISSYOU3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 23:08   #1522
Zaboravih spomenut Kenana...ovo je tako dobro isplanirao, toliko dobro da djeluje nestvarno, jer npr kako je on mogao znati da ce Selma nazvat Cemile? Kako je mogao znat da ce u tom trenu Ali stajat kraj Cemile i pitat je šta se desilo?
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 23:17   #1523
Quote:
zenzo117 kaže: Pogledaj post
Možda nije strast ali ljubav jest.
Aaa, kako jednostavno, a lijepo rečeno Da, možda među njima nema te neke strasti koja frca kod Aylin i Sonera, ali oni se bez obzira puno vole, i ja navijam za njih
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 07:50   #1524
Quote:
plitko kaže: Pogledaj post
Zatrokutalo se danas sve u šesnaest...jedan trokutić (Murat-Aylin-Soner) je možda na putu da konačno prestane biti trokut i postane stabilni pravac s čvrstim točkama A i B, preciznije A i S...

...sounds too perfect al nikad se ne zna...zasada,

Ali...da je Ali samo onakav kakav je bio danas s Cemile, Meteom, Aylin i Osmanom svaki bi dan zazivala Cemile da mu se vrati...Brižan, topao, duhovit, drag...Osman je zagrlio svog tatu...pa kaže veliki Osman '...Moj otac bio je osoba koju sam najmanje grlio ali njegovog mirisa najbolje se sjećam. Još uvijek osjećam miris njegovog svježe obrijanog lica...Svakim zagrljajem nagovještavao je naš rastanak...Njegov zagrljaj tražio je moj oprost...Naš zagrljaj nije bio ništa drugo nego potvrda da i dalje čuvam njegovu tajnu' ...Slika sretne obitelji koja je nekad bila njegova, zagrljaj sina Osmana, sve je to raznježilo Alija pa je teeeeška srca otišao u svoj prazni dom...


baš se zatrokutalo
čak bih i povjerovala u Muratovo otrežnjenje, bilo bi stvarno lijepo od njega da ispuni sve što je rekao...ama...način kako je "zgužvao" Aylin i strpao je u auto i onaj njegov sajko pogled dobrodošlice mi kvari dojam u opraštajući ishod..al vidjet ćemo
Aylin je pravo dijete...naivno i vjeruje svemu...još joj nije jasno s kim ima posla
dočim je Soner oprezniji...baš se bio zamislio ipak s dragom i vinom u žilama hvata ga Scarlet sindrom - sutra je novi dan...o tome ću sutra razmišljati...

bilo je gotovo idilično kako su mu lijepo izgledali a on mora van iz tog kruga...

Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
... evo da danas prvi put gledam seriju i nemam pojma o ničemu, zasigurno bi pomislila kako je Ali divan obiteljski čovjek, brine oko svog sina, gleda ga sa ljubavlju u očima, voli svoju familiju,.....

pa mi nije bas najjasnije zasto je htjele gledat ponovo isti film?
eto upravo to...da ne povjeruješ da je isti lik u pitanju...šta je "majčin" metak učinio... noć ranije, u bolnici, je i rekao da ga je on zaustavio, bilo bi logičnije da ga je zaustavila patnja te djece, njihova bol, neimaština i sve ono što ih je snašlo zbog njega a ne njegova vlastita povreda

a ja u prvi mah pomislila da se u ono vrijeme u Turskoj film prikazivao u dijelovima :cerekamsesamasebi:
...uglavnom Prijatelji ispadoše tako dobar film da nemoš izać iz kina :roflamha ha hahaha:


Quote:
MISSYOU3 kaže: Pogledaj post
... Baš su cute kada su zajedno, poput dvoje pubertetlija su.cerek

Što se mene tiče Soner se slobodno može odreči svih svojih autića i odsad nadalje vozat samo na motoru.
"Sevap je gledati u nešto lijepo."
Istina, istina. Umjesto zvijezda padaju i grandiozne riječi.
Vallahi su se osevapili kad su im pružili priliku da konačno imaju svoju „dobru“ minutažu.
Soner je pravo odlijepio na ask! Momčić i pol, još kakav ruksačić i može ponovo u srednju.


Quote:
Kenan prljavi igrač
toksičan ko Černobil
aysha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 15:10   #1525
Dosta mi je ovog silovanja nasiljem , umorila sam se .
Pokvarilo se vrijeme , Soner i Ajlin dobili priliku ,mozda spase seriju, nisu mi jos sjeli ali ajde , prihvatit cu ih Zbog mira na temi
Zapravo , Ajlin mi je bila simpaticna kad je nakon razvoda sjela u Sonerov auto i hopsala na sicu gore - dolje , dobro joj je islo , talent je vidljiv
Gifmajstorice , molim vas postavite ......

@Zenzo , B&A slazem se, puno , puno ljubavi tu ima , vrijeme je proslo ali osjecaji su ostali isti , ceznja je velika .. vrijeme je da se predje sa sutnje na rijeci ....djela.....
rosa canina is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 19:33   #1526
Aylin i Soner zbog nevremena moraju ostati u kolibi . Silno su utučeni , Aylin javlja baki da će prespavati kod prijateljice , Soner se topi ...

Stižemo u hotel , Ali traži Caroline , a Cemile Selmu . I tako su sad svi na broju ... Kenan želi razjasniti neke dileme , pa objašnjava pravila o nasljeđivanju krvnih grupa i da Mustafa ne može biti Ekberov sin . I obreca se na Cemile , da valjda nije više osumnjičen za pismo , kad se toliko potrudio da sve razmrsi . Caroline je opet optužila Cemile , no Selma je na Cemilinoj strani . Kenan je , nedužna ovčica , silno uvrijeđen što žena nije imala povjerenja u njega . U par poteza , dotukao je i Cemile i Selmu .

Cemile je uzrujana došla kući . Jasno joj je sa kime ima posla , no , nitko to ne vidi osim nje . Hasefe ju vrlo ozbiljno savjetuje : " ako ustukneš pred njim , sve ćeš izgubiti ". Ni Aylin nema kod kuće , nije teško zbrojiti 2 i 2 .

Drugo ju jutro čeka kao zapeta puška , a kad ono , na vratima je Ali .
U taj tren stižu i golupčići na motoru , i svađa je na pomolu . Roditelji su ljuti , Aylin uplašena , a Soner prosi . Cemile je prvo pitala , a što s Muratom ?
Soner ponavlja što je čuo od Aylin , da se on pomirio sa svime . Njima se više ne čeka , i žele vjenčanje odmah . Aylin se rastopila i pristala , svi su se raznježili gledajući ju . Sretna je zagrlila roditelje , a tek njihov pogled nad njenom glavom ...

Soner slavi na motoru , Murat od liječnika traži da ga još koji dan održi na životu .

Ali je došao porazgovarati s Cemile i kaže joj : " ono sinoć nisi zaslužila " , no ona je ljuta , što on ima povjerenja u Kenana . Ali ju pita , da li je dobro razmislila o odluci da napusti holding , ako ne bude po njenom .

Posljednja scena : Nakon te svađe , Kenan dolazi Aliju i ispituje ga , zna li šta o sastanku s dioničarima . Ali kaže da je bio prisutan , ali ne namjerava prenositi informacije , to je jednako povjerljivo kao i njihovi razgovori .
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 19:52   #1527
Štogod napisala nakon današnje epizode ne može dočarati ono što sam vidjela pa je i ovaj post vrlo osoban i vrlo subjektivan...naravno, govorim o the paru Aylin i Soneru...Oluja u svakom smislu te riječi ...prosidba 'on the spot', Alijeva reakcija, Cemile-ina reakcija, bakina i Meteova...ima jedna divna pjesma Marine Ugrin koja mi je, gledajući sve to, pala na pamet ...

Sakrij me.
U mirisu ljetne oluje
Bljesku munje i
Slutnji žudnje;

Čuvaj me u snovima
Nanizanim u noćima
Krhkim od samoće.

Sakrij me.
U sjećanju na ukradene
Poljupce od kiše
U očekivanju svitanja.

Sakrij me.
U prekršenim obećanjima
U uzdahu što se otima
Samotnim satima.

Sakrij me.
U priču što ima sretan kraj.
Sakrij me u zagrljaj,

- Samo ljubav mi ne sakrivaj!

Ne znam hoće li ova priča imati sretan kraj al znam da je ovo velika ljubav, fatalna ljubav, ona koju nađeš možda jednom u životu a ni tada nema garancije da ćeš je uživati...Aylin i Soner konačno su 'zgrabili' trenutak i sad ga čvrsto drže...

Dok oni započinju 'novi' život, Muratov se barem prema viđenome polako gasi...jako mi je teško gledati Murata kako u agoniji moli doktora za još jedan dan života...samo još koji dan...strašno...

Sve drugo...Kenanova 'operacija' sluđivanja svih oko sebe (kao što je dobro skužila Cemile), Alijev i Cemilin pogled kad ih je Aylin zagrlila, čak i Osmanove impresije bakinog životnog pogleda na ljubav i poljubac ('...htjela je da zaljubljeni budu skupa ali ne i da se ljube')...sve to meni je ostalo u drugom planu...Danas, barem do sutra, ja uživam jer sam nepopravljivi romantik i čvrsto i vječno vjerujem u ljubav...s njima je vidjeh i osjetih... a sutra...sutra je ipak novi dan...i nova epizoda
__________________
Mogu ja, mogu ja, protiv vjetra i oluje, protiv svake morske struje - klupa do prozora
plitko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 09:41   #1528
Sta je to ?? Nigdje nikoga , opce rasulo ....ili slavlje Ajlin je virgo contakta !!
Hopa - cupa me se nije ni malo dojmilo,previse je gorcine i boli na drugoj strani . Muratova borba za jos koji dan zivota , kad sve zbrojim do sada vidjeno ne vidim da je on ucinio nesto tako strasno . Puno vise negativnog smo vidjeli u izvedbi onih nazovi zdravih
Nerealna zelja tesko bolesnog Murata da kraj sebe ima voljenu djevojku je razumljiva , jedini nacin je brak ciju pozadinu on nije znao. U njegovoj , teskom bolescu razorenoj glavi je sveprisutna izdaja onih do kojih mu je najvise stalo , koje voli....nista dobro iz toga ne moze izaci, tesko je od njega sada ocekivati razumijevanje i racionalnu reakciju

Muci me jedno pitanje , mozda netko zna odgovor
Gdje je nestala velika , nesebicna , pozrtvovna , jedinstvena ,njezna , zastitnicka , nevidjena .....Sonerova ljubav prema bratu Muratu ?????????????
rosa canina is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 10:04   #1529
rosi ljubav sonerova prema muratu nestala je u bespucima sebicnosti sonera i njegove konkubine aylin. kad je soner birao izmedju brata i aylin izabrao je konkubinicu aylin a izdao rodjenog brata.
znas onu narodnjacku o jarane jarane jarani smo mi nedaj nedaj jednoj zeni da nas rastavi
ja bi ovdje malo pjesmicu promjenila
murat pjeva soneru
o soneru brate braca smo mi
nedaj jednoj konkubini aylin da nas rastavi
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 17.04.2013. at 10:10.
hajat is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 13:41   #1530
Quote:
rosa canina kaže: Pogledaj post
Sta je to ?? Nigdje nikoga , opce rasulo ....ili slavlje Ajlin je virgo contakta !!


Muci me jedno pitanje , mozda netko zna odgovor
Gdje je nestala velika , nesebicna , pozrtvovna , jedinstvena ,njezna , zastitnicka , nevidjena .....Sonerova ljubav prema bratu Muratu ?????????????
Ovo me tvoje pitanje čudi. Zar nisi skontala da sve poslove
za Sonera obavlja Supermen Sulejman. Sad je na redu da preuzme
i svu raskoš ljubavi za Brata mu. Da se bidni Mali nebi osjetio sam,
i da bi Sule imo što radit.
Meni su povrh bile one moto-kacige. Baš su neke.
Pada kiša i kosa se smoči. A o dizajnu istih 74-tih neću ništa reč.

Je, i jako me se dojmio pogled Cemile i Alija preko glave Ajlin.
Ulijeva mi nadu da će se ljubav rasplamsat. Ponovo. :uzdah:
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:38   #1531
Quote:
zenzo117;44660825[B kaže:
]Ovo me tvoje pitanje čudi[/B]. Zar nisi skontala da sve poslove
za Sonera obavlja Supermen Sulejman. Sad je na redu da preuzme
i svu raskoš ljubavi za Brata mu. Da se bidni Mali nebi osjetio sam,
i da bi Sule imo što radit.

Meni su povrh bile one moto-kacige. Baš su neke.
Pada kiša i kosa se smoči. A o dizajnu istih 74-tih neću ništa reč.


Je, i jako me se dojmio pogled Cemile i Alija preko glave Ajlin.
Ulijeva mi nadu da će se ljubav rasplamsat. Ponovo. :uzdah:
Samo se ti cudi problem je velik , svemoguci Sulejman nezna gdje je Murat , koricu kruha treba zaraditi , ocito prakticira virtualnu ljubav prema njemu , gleda u kuglu , mantra .......raspada se od ljubavi , brige i posla .

Kacige ko sito , napravili su krug na motoru od deset metara , smocili se ko da su ronili ....i gace su morali presvuci , istina , nakratko ..

Kazes , bas jako te se dojmio pogled preko ramena , ja sam jos uvjek pod dojmom Unatoc tome sto je nada varljiva sve ide u tom smjeru , sto je previse , previse je. Rekao bi mudri narod - to ni pas s maslom ne bi pojeo !
rosa canina is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 17:18   #1532
Vozdrica

Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
rosi ljubav sonerova prema muratu nestala je u bespucima sebicnosti sonera i njegove konkubine aylin. kad je soner birao izmedju brata i aylin izabrao je konkubinicu aylin a izdao rodjenog brata.
...
Čemu tako teške riječi za Sonera!!??
Pa on samo postupa po uputama Suleymana!!
Ti, hajat, napisa nedavno da ti je Suleyman najdraži lik!!??
Kako sad tumačiti ove tvoje riječi!?

edit:
rosa i zenzo, znam šta vas žulja!
Kiša!

Zadnje uređivanje Daša : 17.04.2013. at 17:32.
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 17:56   #1533


Ako je itko u seriji imao glazbu dužnu poštovanja i divljenja imali su je Soner i cijela njegova ekipa. Toliko odličnih, svevremenih nota i stihova urodilo je i formiranjem playliste koja je zabilježila te zvjezdane glazbene trenutke...svesti ih, nemaštovito, na otrcani trećerazredni folk izričaj „oj, jarane and ecc.“ je pokazatelj ne toliko njih samih koliko izumitelja asocijacije??? peace with you!!
Taj cajkaški naboj o jaranima pristao je daprostite u kakvu krčmicu prije negoli za ovaj čudesni quartet fantasticus...iako mi je sapuničarsko iskustvo slabašno jedna od najboljih preporuka za ovu seriju jest upravo muzika...

Drugo, Aylin se može štošta natovariti na vrat ali opteretiti je konkubinstvom je bedastoća (bez uvrede) par excelace...jer konkubina (znam da to znamo ali ipak!)=metresa=ljubavnica=kurva=žena koja spava s muškarcima manje-više oženjenim i koje su često plaćene za ljubav (ne mora biti ali uglavnom jesu) pa se pitam gdje je u svemu tome Aylin???? zaista mi nije jasno osim da ju se htjelo dezavuirati pod svaku cijenu malograđanskom moralističkom prodikom po kojoj je žena koja se razvela pa potom legla sa voljenim čovjekom i pri tome izgubila nevinost prostitutka po de faultu...pa ako je baš tome tako onda je kurvanjski korpus narastao za veliki broj jadnica koje iz čiste ljubavi završe sa svojim muškarcima u krevetu...
Paradigma pokazuje da smo mi žene u neku jaransku ruku sve kurbetine....hm, da?! Nećem se razbacivati parolama...Sve smo mi Aylin, jel?

I treće...čovjek je duboko emocionalno biće...raspon osjećaja je ogroman i ljudi su, uglavnom sposobni nositi se sa tim rasponom, netko manje netko više. Čovjek je sposoban, apsorbirati, procesuirati i artikulirati mnogo različitih ljubavi a da pri tome jedna ljubav ne isključuje onu drugu.Upravo zbog te sposobnosti, tog dara da volimo postoje sve moguće ljubavi od one prema majci, ocu, bratu, muškarcu, djeci, susjedi, poznaniku, prijatelju...pa do one prema cvijetu, predmetu poznatom i nepoznatom...Ispada da ljubiti brata znači voljeti tako i toliko i da više za ništa i nikoga ne smije i ne može postojati mjesta u srcu.
Za ne povjerovati kako su takva razmišljanja uskogrudna...iako legitimna. Peace with you.
I Soner i Aylin pate od osjećaja krivnje, ali im se desila ljubav koje se ne žele riješiti, a i zašto bi. Ni jedno od njih dvoje nije prestalo voljeti Murata. Soner i dalje voli svog brata i da mu je data prilika da s njim porazgovara sigurno bi to učinio. Malo je nervirajuće upravo to što se Soneru nikako ne daje mogućnost da se suoči sa Muratom ali se toplo nadam da će se ova šarada i igra skrivača prekinuti. U protivnom ...bit će to silovanje gledateljstva na prihvaćanje rigidnih stanja kojima nema lijeka. Slijedom svega, jasno je da ljubav Sonera prema Muratu nigdje nije nestala, da mu je brat dao priliku onda bi je i pokazao. Ali , zar bi se trebao odreći ljubavi prema Aylin da bi bio čist pred Muratom. Klimavo! Pa ne odričemo se ni glavice salate koju si zapikiramo da nam je onak, baš fina i zdrava, a nekamoli da se odreknemo životnog partnera jer je brat na umoru i ima fix ideje u glavi...i koji svoju bolesnu projekciju ljubavi želi nametnuti kao jedinu ispravnu i prihvatljivu...Možda mu taj modus amorendi prođe s jaranima, s tim da ne smiju biti ograničeni. Kao on, naprimjer.

U meni su godine hladnoće...mogao je reći samo netko kojeg nije grijala bratska ljubav već briga, i koji je samo davao i davao i davao...bez da išta primi zauzvrat. Moglo bi se o uzajamnosti i koječemu.

Kakogod ništa mi ne može ovaj dan pokvariti...

Plitko nije rijedak slučaj da kad nemamo ništa bolje za reči stavimo pjesmu koja govori umjesto nas...zato čestitka na izboru kad je pročitaš stvarno je sve više previše!

Zadnje uređivanje aysha : 17.04.2013. at 19:04.
aysha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:13   #1534
Quote:
aysha kaže: Pogledaj post

Drugo, Aylin se može štošta natovariti na vrat ali opteretiti je konkubinstvom je bedastoća (bez uvrede) par excelace...jer konkubina (znam da to znamo ali ipak!)=metresa=ljubavnica=kurva=žena koja spava s muškarcima manje-više oženjenim i koje su često plaćene za ljubav (ne mora biti ali uglavnom jesu) pa se pitam gdje je u svemu tome Aylin???? zaista mi nije jasno osim da ju se htjelo dezavuirati pod svaku cijenu malograđanskom moralističkom prodikom po kojoj je žena koja se razvela pa potom legla sa voljenim čovjekom i pri tome izgubila nevinost prostitutka po de faultu...pa ako je baš tome tako onda je kurvanjski korpus narastao za veliki broj jadnica koje iz čiste ljubavi završe sa svojim muškarcima u krevetu...
Paradigma pokazuje da smo mi žene u neku jaransku ruku sve kurbetine....hm, da?! Nećem se razbacivati parolama...Sve smo mi Aylin, jel?

I treće...čovjek je duboko emocionalno biće...raspon osjećaja je ogroman i ljudi su, uglavnom sposobni nositi se sa tim rasponom, netko manje netko više. Čovjek je sposoban, apsorbirati, procesuirati i artikulirati mnogo različitih ljubavi a da pri tome jedna ljubav ne isključuje onu drugu.Upravo zbog te sposobnosti, tog dara da volimo postoje sve moguće ljubavi od one prema majci, ocu, bratu, muškarcu, djeci, susjedi, poznaniku, prijatelju...pa do one prema cvijetu, predmetu poznatom i nepoznatom...Ispada da ljubiti brata znači voljeti tako i toliko i da više za ništa i nikoga ne smije i ne može postojati mjesta u srcu.

I Soner i Aylin pate od osjećaja krivnje, ali im se desila ljubav koje se ne žele riješiti, a i zašto bi. Ni jedno od njih dvoje nije prestalo voljeti Murata. Soner i dalje voli svog brata i da mu je data prilika da s njim porazgovara sigurno bi to učinio. Malo je nervirajuće upravo to što se Soneru nikako ne daje mogućnost da se suoči sa Muratom ali se toplo nadam da će se ova šarada i igra skrivača prekinuti. U protivnom ...bit će to silovanje gledateljstva na prihvaćanje rigidnih stanja kojima nema lijeka. Slijedom svega, jasno je da ljubav Sonera prema Muratu nigdje nije nestala, da mu je brat dao priliku onda bi je i pokazao. Ali , zar bi se trebao odreći ljubavi prema Aylin da bi bio čist pred Muratom. Klimavo! Pa ne odričemo se ni glavice salate koju si zapikiramo da nam je onak, baš fina i zdrava, a nekamoli da se odreknemo životnog partnera jer je brat na umoru i ima fix ideje u glavi...i koji svoju bolesnu projekciju ljubavi želi nametnuti kao jedinu ispravnu i prihvatljivu...Možda mu taj modus amorendi prođe s jaranima, s tim da ne smiju biti ograničeni. Kao on, naprimjer.

U meni su godine hladnoće...mogao je reći samo netko kojeg nije grijala bratska ljubav već briga, i koji je samo davao i davao i davao...bez da išta primi zauzvrat. Moglo bi se o uzajamnosti i koječemu.

Kakogod ništa mi ne može ovaj dan pokvariti..
Ma rasturila si postom, naprosto si rasturila. Kažeš da si domaćica, ja mislim da bi trebala pisati psihološke romane.

Bold Ja sam ostala paf činjenicom da netko makar u mašti može i pomisliti da je Aylin Sonerova konkubina. Nikako da shvatim čemu ista duguje to etiketiranje. Spavala je sa Sonerom? Pa što, prevelika je ljubav u pitanju, nije u pitanju puka *eva. Zar smo zaboravili da je Aylin trenutno slobodna žena i da ima pravo da spava sa kim hoće? Izgleda da kamen smutnje leži u tome da je to učinila sa Sonerom koji je eto brat njenog bivšeg muža. Ljudi, zar ste zaboravili na činjenicu da Aylin i Murat nisu konzumirali brak te je on sam po sebi i po slovu zakona nevažeći. To što je Murat opsjednut sa Aylin nije razlog da ona do kraja njegovog života ostane sa njim u braku i da pati. Uvijek sam govorila da je bolje da pati jedno nego sve troje aktera.
Razumjela bih da se sva krivnja svali na Sonera (jer je stariji) iako je isti učinio sve što je u njegovoj moći za bolesnog brata. Ispunjavao mu je svaku želju. Zar i Soner ne zaslužuje da bude sretan? Aylin voli njega, on voli nju i ne vidim nikakvu osnovu zašto ne bi bili zajedno. Murat je i tako otišao od Sonera, formirao je svoju vojsku koja ratuje protiv Sonera, radi gluposti kojih se ni ovaj vražji Kenan ne bi zastidio.
Imam jedno pitanje: Zašto Murat nije sjeo sa bratom i lijepo i iskreno porazgovarao o svim problemima koji ga muče. Da je to učinio mislim da se Soner ne bi do kraja Muratovog života upuštao u vezu sa Aylin, pa i po cijenu da poludi od ljubavi.
Što god da se dogodi ja sam uvijek na strani nevine ljubavi. Aylinina je upravo takva. Konkubina wtf???
__________________
"Djevojko, kriva si pred drugima već zato što si mogla biti jedini svjetionik u tami, a nisi bila". F.M.D.
MISSYOU3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:18   #1535
Iskreno, dosta mi je u Sili da gledam o dogovorenim brakovima, agama i sve tomu, sad moram još i tu

Spašavanje nevjeste....
Znam da me trebalo na prvi tren zgroziti nesretne sudbina sirote Nihal, ali mene je zgrozila ona njezina šminka brate ko transić neki, ma ustvari vise ko make up by Žale
Meni je ovo stvarno pretjerivanje, sta je da je, znam da je Mete inaće impulzivan sve 5, al ajmo realno, on je dosao tamo radit pa ak nis drugo zbog svojim frendova nije bas lijepo samo tako otić :no no: a i kak je on molim te lijepo znao da je bas Nihal mladenka?
Šta mogućnost da Nihal ima sestru koja se udaje je ravna nuli? I ajd da su njih dvoje vole pa kao oteo svoju dragu pa ajde, al on nju nit voli nit mu je cura i onda on ni pet ni šest odluči nju spasit je da bas ce ju fino spasit uvalit ce i nju i njezine roditelje još u veća go....ma joooj bas mi je to bzvz, njemu ko da fali akcije, pa kad nema svojih problema, malo se upetlja u tuđe, čisto ono da se ravnoteža održi

i da, jadna Cemile ko da nema svojih briga preko glave
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:47   #1536
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
Iskreno, dosta mi je u Sili da gledam o dogovorenim brakovima, agama i sve tomu, sad moram još i tu

Spašavanje nevjeste....
Znam da me trebalo na prvi tren zgroziti nesretne sudbina sirote Nihal, ali mene je zgrozila ona njezina šminka brate ko transić neki, ma ustvari vise ko make up by Žale
Meni je ovo stvarno pretjerivanje, sta je da je, znam da je Mete inaće impulzivan sve 5, al ajmo realno, on je dosao tamo radit pa ak nis drugo zbog svojim frendova nije bas lijepo samo tako otić :no no: a i kak je on molim te lijepo znao da je bas Nihal mladenka?
Šta mogućnost da Nihal ima sestru koja se udaje je ravna nuli? I ajd da su njih dvoje vole pa kao oteo svoju dragu pa ajde, al on nju nit voli nit mu je cura i onda on ni pet ni šest odluči nju spasit je da bas ce ju fino spasit uvalit ce i nju i njezine roditelje još u veća go....ma joooj bas mi je to bzvz, njemu ko da fali akcije, pa kad nema svojih problema, malo se upetlja u tuđe, čisto ono da se ravnoteža održi

i da, jadna Cemile ko da nema svojih briga preko glave
Vidio je Nihilove majke u onoj noći kada ju je došao tražiti kuči, kada su ona i Mete bili pretučeni i pretpostavio je valjda da je mladenka, a sa ostalime se slažem.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:56   #1537
Mete krade Ali se smješka

Sva strka koju su upriličili Nihal i Mete mi je opravdana onom
njenon rečenicom:"Nikad nisam prije bila sretna".
Tužno, zar ne, za djevojku. Mete je to očito nekako prepoznao
Senzibilan kakav jest pokušao je pomoći. Na svoj način. Ja mu ne zamjeram.
Očito je da mu ljubav znači mnogo. Ljubav svakojaka.

Lekciju o čovjeku kao duboko emocionalnom biću shvatila sam @Aysha
kao odgovor na moj post o Sonerovoj nestaloj ljubavi prema bratu. Upravo to.
Kako kad smo stvoreni da volimo na razne načine, i razne osobe, (ostanimo na tome)
Soner samo u jednom trenutku svoju ljubav zamjenjuje drugom. Zašto njegova
razotkivena ljubav prema Ajlin u isto vrijeme potire ljubav prema bratu. Jer i
iskustveno svjedočim da volim mog muškarca i sestru i nečaka i dobrog mi susjeda..
I da dodam Ajlin mi je draga u svojoj zaigranosti i želim svu sreću jer je nakon toliko
godina "braka" ona zaslužuje. Njena mladost treba bit voljena.
Ne čekam kišu. Samo jedna me je do kraja razgalila. Sve druge su mi imitacije.,
Umjesto kiše čekam da Hakan napokon shvati da nije gospodar tuđih života.
Ubiti to je naučio. Toga se grozim.
Grozim se i Alija koji svaki trenutak koristi da bi još jednom povrijedio
Cemilu. Jer i vračati je u uspomene za nju je bolno. Zato ih negira.
Ali
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:57   #1538
Vozdrica

Dvije pjesme iz večerašnje epizode, sa svadbe Meteove simpatije, male konobarice Nihal
Çayır çimen geze geze - Mavi Işiklar

Helvaci helva – Mavi Işiklar ( 1965.g )
Ista pjesma - A folk song from Kilis region of Turkey
Helvaci helva - Rashid Behbudov
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:02   #1539
Baš me zanima dali bi Aylinina ljubav prema Soneru bila ovako velika da je on siromašan, a imam i još jednu nedoumicu...bili Aylin poderala predbračni ugovor da Cemile nije postala većinska dioničarka holdinga.
anista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:05   #1540
Quote:
aysha kaže: Pogledaj post

U meni su godine hladnoće...mogao je reći samo netko kojeg nije grijala bratska ljubav već briga, i koji je samo davao i davao i davao...bez da išta primi zauzvrat. Moglo bi se o uzajamnosti i koječemu.
I mene se dojmila ova rečenica ...

Soneru da više nije stalo do Murata ?!

Nakon samotnih godina i suprezanja osjećaja , sve se preokrenulo . Aylin se razvela , porazgovarala s Muratom ... Još im je igrom slučaja poklonjena zajednička noć . Previše je sretan i euforičan da bi razmišljao .

Mislim da je prosidba stvar trenutka , da je iznuđena roditeljskim dočekom . No , ovako ili onako , ljubav je stvarna i on želi da budućnost što prije počne . Jednom je svoje potrebe stavio ispred bratovih , posve ljudski ...
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.