Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 17:36   #301
Julija, Ljubljana

Po tko zna koji put i opet izašli prezadovoljni. Gulaš s palentom, koja je malo popečena, ako bi išli cjepidlačiti možda meso mrvicu presuho ali sve skupa za 4,5/5. I količinom i izgledom i okusom. Štrukli od sira s umakom od vrganja isto pohvaljeni. Uz to dvije čaše Simčičevog sivog pinota i dvije kave - 30 EUR. Konobar ljubazan, nenametljiv, uslužan i simpatičan.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 18:01   #302
Ljubljana, street food "odprta kuhna" - https://www.facebook.com/slovenia.in...4964952365953/

Ako se tko zatekne, javite sto isprobati, mogla bih uskoro do dežele
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 21:17   #303
Gostilna Janežič, Pšata

Desetak minuta vožnje iz Ljubljane i parkirate ispred gostilne koja je poznata po domaćoj hrani i velikim porcijama. Kad kažem velikim, to i mislim Tu nema prenemaganja na posteljicama ovoga i onoga, jelovnik ima prilično široku ponudu onoga što klasična gostilna mora nuditi gostu.

U porciju telećih kotleta na žaru ulaze dva velika kotleta (12 EUR). Pečeni su bili taman kako volim: izvana reš a unutra roza i mekano i sočno I punjena teleća prsa su došla u velikoj količini i bila su pohvaljena. Salate su friške, vino dobro, kruh nismo jeli. Jedino kava zaslužuje minus, moja bezkofeinska je bila na rubu a obična s mlijekom duboko ispod crte prihvatljivog.

Sve nabrojeno (dva glavna jela, dvije salate, pomfri, čaša vina, pivo i dvije kave) 35 eura. Unatoč gužvi konobari brzi i ljubazni a atmosfera ugodna.

Svakako za ponoviti, samo drugi put moram doći još gladnija Moram reći da me konobar upozorio želim li uzeti pola porcije ali glad je imala veće oči od želuca

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:14   #304
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
Vodnikov hram, Ljubljana

jeli su se štruklji s umakom od bundeve i pečenim kestenima, a mm je probao gulaš od divljači s gigatnskom knedlom od kruha, dobili još i košaricu kruha dodatno (nisu naplatili), uz veliku radensku = 30€ s napojnicom.
sve jako, jako fino, svježe pripremljeno moji štruklji su se odlično slagali s bučom i kestenima, totalno genijalna kombinacija okusa! količine i više nego dovoljne. usluga mrvicu spora, ali ljubazna. gužve u rano popodne nije baš bilo... WC čist i uredan. moja jedina primjedba ide za cijenu radenske od 0,75l koja iznosi 4,50€. sve ostalo je stvarno za preporuku!
Vodnikov hran je i meni uvijek zicer, ako tražim baš domaću kuhinju.

Nego, zanima me da li je netko bio kod Danila (Škofja loka) i kakav je?
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:43   #305
Verace Pizza Napoletana, Streliška 22, Ljubljana

Vidjela sam prilog o tome u časopisu, slike su izgledale krasno pa rekosmo, idemo vidjeti.

U tom prostoru je prije bio španjolski restoran, nakon toga još nešto. Prostor nisu preuređivali, i dalje je jako akustičan pa kad se napuni ljudi zna biti galama.

Minus su malo smotani konobari i prilično dugo čekanje da hrana dođe na stol.

Plus je da su ti isti konobari simpatični a pizze jako fine. Moja je bila Capricciosa bez mozzarele, dok je druga na slici Classica. Tijesto je jako fino meni je bilo stvarno odlično, paradajz isto fin, šunka prava, jedino ako baš tražim zamjerku masline su bile neke ne baš top. Druga strana je malo gunđala da je pizza poluprazna Velike su toliko da sam jedva pojela, a bila sam JAKO gladna



U lokalu imaju samo pizze, par predjela i par deserta. http://www.verace.si/ Sve pice su taglia unica, nema malih, velikih itd.

Dvije pice na slici i jedno veliko pivo 19,50 EUR.

Mislim da je Da Mattia u Trzinu u mom srcu dobila konkurenciju, iako su pizze konceptualno potpuno drugačije - tamo je tanko tijesto i svakojaki sastojci.

U nedjelju iza tri popodne smo nenajavljeno jedva dobili stol, ako hoćete biti sigurni rezervirajte.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 00:00   #306
Stari Pisker Savinova ulica 9 Celje http://www.stari-pisker.com/
Predobar grill odležano meso
Brutalni burgeri

I nešto što oni zovu kebap hamburger uglavnom ko da stavite 5 hamburgera nabodete ih na mač po visini i sve to pojačate sa topljenim sirom
To zlo košta 40eura ako ga pojedeš za manje od 20min onda je besplatno

Inače to je zadnji put bila nekakva akcija u meniu je to meso tipa biftek,kotlet,kobasica i tak pečena na maču ovo sa hamburgerima je bila onak fora za goste
Iako sam ja smazao dva hamburgera jedan se zove ˝sveta krava˝ a drugi ˝kolesterol˝ i na to sve 1L fullers london pivkana
Vjerovatno jedan od boljih burgera koji sam jeo u zadnjih godinu dana
Vračamo se opet bio na sistematskom pregledu sve ok spreman za novu dozu
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 10:43   #307
Pod trto, Strunjan

Fritaja pršut šparoge
Ništa posebno, OK
Od njih očekujem bolje..


Primorka, Strunjan

Riblja juha, rižoto sa škampima, crna tjestenina sa škampima, salata od mladih listova radiča, zelene salate
Sve fino, iako ništa posebno, salata najbolja...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 11:05   #308
Neki dan sam bila u Ljubljani, pa sam malo pogledala ovaj topic za preporuke, tako da smo ručali u Juliji, jeli smo tjestenine, mjesto je stvarno ugodno (i smije se ući sa psom) , hrana odlična, konobari jako simpatični i ljubazni.

Kasnije smo bili na sladoledu u slastičarnici Vigo - e to je stvarno nešto posebno, odličan sladoled.

Uglavnom, hvala svima na preporukama.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 12:33   #309
Norma, Dekani

Birtija-restoran u najboljoj jugoslavenskoj maniri "onih" stolova i stolica na terasi i original reklami za restoran iz osamdesetih koja je uz sve to i razbijena.

Cijenim firmu i odbijanje "preuređenja"


Ali zato iz kuhinje stižu veliki škampi, hobotnice, zubonje...

Mi jeli hobu salatu, nekakve tjestenine sa škampima i gljivama, jadranske lignje, salatice, štrudla od jabuka.

Sve svježe da ne može biti svježije, ali po meni fali svemu okusa.

Biska je bila spektakularna, malvazija Klabjan solidna, meni ništa posebno.

SVe u svemu ponovit ću jer mi se sviđa ambijent i gazdarica Norma je super.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 13:55   #310
Street food festival "otvorena kuhna" u ljubljani, pogačarjev trg blizu tromostovlja...isprobali smo pljukance s tartufima , bifteke s roštilja (narezano na tanje, dobije se nekoliko komada u porciji, peku na nekom dugackom štapu), uz prilog pole s rostilja i nešto indijsko (peku i naan na kamenu, fin)....ispalo nas 21 euro...sva 3 jela smo podijelili, jer smo htjeli isprobati vise toga....na kraju nije bilo mjesta za sladoled iz cacao-a...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:50   #311
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Vidjela sam prilog o tome u časopisu, slike su izgledale krasno pa rekosmo, idemo vidjeti.

U tom prostoru je prije bio španjolski restoran, nakon toga još nešto. Prostor nisu preuređivali, i dalje je jako akustičan pa kad se napuni ljudi zna biti galama.

Minus su malo smotani konobari i prilično dugo čekanje da hrana dođe na stol.

Plus je da su ti isti konobari simpatični a pizze jako fine. Moja je bila Capricciosa bez mozzarele, dok je druga na slici Classica. Tijesto je jako fino meni je bilo stvarno odlično, paradajz isto fin, šunka prava, jedino ako baš tražim zamjerku masline su bile neke ne baš top. Druga strana je malo gunđala da je pizza poluprazna Velike su toliko da sam jedva pojela, a bila sam JAKO gladna

U lokalu imaju samo pizze, par predjela i par deserta. http://www.verace.si/ Sve pice su taglia unica, nema malih, velikih itd.

Dvije pice na slici i jedno veliko pivo 19,50 EUR.

Mislim da je Da Mattia u Trzinu u mom srcu dobila konkurenciju, iako su pizze konceptualno potpuno drugačije - tamo je tanko tijesto i svakojaki sastojci.

U nedjelju iza tri popodne smo nenajavljeno jedva dobili stol, ako hoćete biti sigurni rezervirajte.

Bili smo danas u dvojci. Da, pizza je fina ali je tijesto bilo gorko od izgorenih dijelova. Da imam vremena otišla bi se svađat na temu o ohari u kojoj su me popljuvali kad sam rekla da je izgoreno tijesto gorko.

Zadnje uređivanje L3go : 08.06.2017. at 11:57. Reason: img
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 15:27   #312
Sinoć sam s frendicom izašla u Argentino u BTC-u Ljubljana

Kako je to steak house, a niti jedna ne voli 'sirovo' meso zamolile smo konobara preporuku i nismo pogriješile

Ne sjećam se koje meso je bilo (pogledam meni u subotu kad ponavljam priču s ekipom s posla )

Cuvee
Meso, pire s tartufima, povrće na grilu
Meso, pećeni krumpiti, povrće
Dvije čokoladne lave za desert
i pola buteljke laganog argentinskog vina (koje btw sami uvoze iz argentine kao i meso)

66 €

s obzirom na kvalitetu mesa, okus, veličinu porcija, objekt i konobare - vrijedi svake lipe i da je račun bio veći ne bi mi bilo žao
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 23:02   #313
radisson blu, ljubljana https://www.radissonblu.com/en/hotel-ljubljana

hamburger u baru (bilo je prekasno nam za ići negdje van)

čeklai smo dosta ali došao je jedan od boljih hamburgera koji sam ikad pojela.

domaće pecivo, lagano grilano, govedina, cheddar, chutney od luka, pržena slaina, povrće, fini umak, krumpirići

13 € ali izvrsnog okusa





danas piazza http://www.piazza.si/

iako su im pizza i njoki prijašnjih dana bili izvrni, današnja juha od gljva nit je bila friška, nit fina a i današnji je konobar bio nadrkan



sutra mi dolazi drai na vikend pa ponvaljamo argentinu
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 13:13   #314
Plavokameničanin Butkovic se nekidan raspisao jako pozitivno o Atelje restoranu u LJU
https://www.instagram.com/rest_atelje/

Ima neko iskustvo?


Sto mi jos preporucate u Lju ... idem u dva tjedna dvaout na dandvatri.
Popratit cu zadnje stranice s recentnin iskustvima (za sad samo zadnju procitah)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:55   #315
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Plavokameničanin Butkovic se nekidan raspisao jako pozitivno o Atelje restoranu u LJU
https://www.instagram.com/rest_atelje/

Ima neko iskustvo?

Sto mi jos preporucate u Lju ... idem u dva tjedna dvaout na dandvatri.
manna, strelec, jb. imas slike na fb, pa sam prosudi (s mannom sam nekako najzadovoljniji)...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 01:15   #316
Bacih oko tnx
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 20:16   #317
Preporuke za restoran u Brežicama?
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 20:33   #318
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
Preporuke za restoran u Brežicama?
ovisi sto trazis, al bolji od debeluha ces tesko naci
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:50   #319
prošla sam temu...jel moguće da na području bohinja nema fine papice

molim preporuke za ručak, večeru....neka divljač, pastrva...tamo smo cijeli tjedan na ljetovanju, a ne bih baš u hotelu jela, ako ne moram...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:02   #320
Vidjela sam post o tome tu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.