Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 20:57   #261
Quote:
Nicki kaže: Pogledaj post
Sto sve stavis i kakav je postupak? Pecnica ili kuhanje kao za rizota?
ni pećnica niti kao rižoto jer se sva tekućina odmah dodaje, umjesto pomalo.

Uglavnom, koristim meso kunića, zagrijem ulje u velikoj tavi (ne pravim to toliko često da bih kupovala originalnu tavu iako mi je španjolska trgovina doslovno preko puta stana u Milanu) prepržim posoljeno meso kunića izrezano na manje komade, nakon toga dodajem sitno sjeckani luk (uglavnom onaj bijele boje), lovorov list, kada luk povene podlijem bijelim vinom, kad ispari miris alkohola dodam povrće, uglavnom grašak i okrugle tanke mahune izrezane na otprilike 3 cm, a ako je sezona dodam i artičoke friške izrezane na čevrtine, dok papriku dodajem pred kraj i to prethodno spečenu i oguljenu jer mi je tako probavljivija i ukusnija. Na sve to dodajem prethodno reducirane pelate (prokuham ih bez dodatka ičega osim malo soli), šafran i ljuti pimenton, ali tko ne voli ljuto može slatki. Uglavnom koristim carnaroli rižu, malo ju prepržim dok ne čujem da škripi i onda podlijem juhom (koje uvijek nekakve imam u zamrzivaču) i filtriranom tekućinom vongola ili dagnji koje redovno posebno otvorim. Kada dodajem tekućinu iz školjki uglavnom ne solim rižu. Tekućinu okvirno stavljam u omjeru 3:1 prema riži plus još jedna šalica jer se kuha na dosta jakoj vatri pa brže isparava tekućina.
Školjke i vongole otvaram posebno jer me strah da mi recimo koja vongola ne "začini" jelo pijeskom.
Kad je riža negdje na pola kuhana dodam kozice ako ima ili koju firišku lignju rezanu na trake, a školjke skroz na kraju jer su kuhane, jednako kao i trake pečene paprike. Ne stavljam češnjak, ali ako imam domaće limune, ponekad volim naribati malo korice i dodati pri kraju.

Sve u svemu, ne radim baš često, uglavnom jer to nije jelo za dvije osobe, pa onda čekam da se netko pozove na ručak.
Donata is offline  
Old 19.06.2017., 21:19   #262
Wow! Hvala na odlicnom opisu i jela i pripreme! Zvuci zaista odlicno, ukusno i bogato sastojcima. Nisam nikad pripremala paellu no sigurna sam kad budem da cu koristiti ove tvoje upute. Jedino nisam sigurna za omjere, u nekim receptima sam nalazila po pola kile rize sto mi se cini puno, no zaista nemam pojma ( za klasicnu tavu paelle, ne kazan ).
Nicki is offline  
Old 20.06.2017., 08:13   #263
Quote:
Nicki kaže: Pogledaj post
Wow! Hvala na odlicnom opisu i jela i pripreme! Zvuci zaista odlicno, ukusno i bogato sastojcima. Nisam nikad pripremala paellu no sigurna sam kad budem da cu koristiti ove tvoje upute. Jedino nisam sigurna za omjere, u nekim receptima sam nalazila po pola kile rize sto mi se cini puno, no zaista nemam pojma ( za klasicnu tavu paelle, ne kazan ).
pola kile je dovoljno za 8 osoba, naravno sve ovisi o količini ostalih sastojaka. Po meni, nekih 80 grama riže je dovoljno po osobi, ako će paella biti jedino jelo na meniju.
Donata is offline  
Old 20.06.2017., 11:19   #264
Polovice poma (rajcica) zapecenih sa prezlom, cesnjakom, maslinovim i origanom, peceni sampinjoni i salata od krastavaca, paprika i poma.
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Old 20.06.2017., 11:27   #265
tortellini punjeni ricottom, s tunom, grahom, kukuruzom i graškom, a sutra isto to, jer mi je taman bilo za 2 porcije
ma.nx is offline  
Old 20.06.2017., 19:20   #266
ribica za ručak

babunovich is offline  
Old 21.06.2017., 11:10   #267
Nekakav gulaš od povrća, povrcarnica, sataraš - kako god - sa tikvicama, krumpirom, mrkvom, paprikom, rastikom, pomama i kapulom.

Imala sam prošli tjedan overload s mesom - peke i roštilji, ne mogu ga vidit neko vrime.


Sent from my MI 5 using Tapatalk
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Old 21.06.2017., 15:22   #268
jučer: focaccia barese, grilane tikvice, pršut i sir

danas: dinstane mahune s mrkvom i krumpirima, pljeskavice od miješanog mesa (teletine i svinjetine), salata kristalka s rotkvicama
Donata is offline  
Old 21.06.2017., 22:24   #269
babunovich is offline  
Old 22.06.2017., 12:20   #270
kuhanje u tuđoj kuhinji: super jednostavna jela, jer me strah da nešto ne zapalim
tagliatelle s tikvicama, limunom, bosiljkom, dosta češnjaka i sasvim malo vina.
maline za desert
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 22.06.2017., 12:29   #271
Xavi njam njam!
U mene lešo tikvice s češnjakom i domaćim maslinovim, i meko kuhana domaća jaja.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Old 23.06.2017., 16:33   #272
jučer: mahune ostale od dan prije i frittata od poriluka
danas: bistra mesna juha s domaćim griz knedlima, juneći gulaš sa šampinjonima, zelena salata kristalka s krastavcima
Donata is offline  
Old 23.06.2017., 20:13   #273
dubravicin sendvič s mozarellom.
dm energetska pločica za desert.

class level: zero
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 24.06.2017., 13:06   #274
Dns bu paradajz juha i pečene paprike
kodo is offline  
Old 24.06.2017., 14:17   #275
zdravlje mi je pokvarilo sve luksuzne planove, pa danas back to basics
svježa (ali ne domaća) tjestenina s sirovim cherry rajčicama, maslinovim uljem, puno grana padana i par listića svježeg bosiljka. omiljeno ljetno jelo
za desert lidlov dulce de leche sladoled, jer mi je samotna ljubazno napomenula da je u zamrzivaču, što sam ja shvatila kao 'pojedi cijeli, go ahead'
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 24.06.2017., 17:06   #276
šnicle od pilećih prsa u umaku od bijelog vina i limuna, sicilijanska brokula kuhana i začinjena s maslinovim i limunovim sokom, salata kristalka s rotkvicama
Donata is offline  
Old 25.06.2017., 08:23   #277
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
za desert lidlov dulce de leche sladoled, jer mi je samotna ljubazno napomenula da je u zamrzivaču, što sam ja shvatila kao 'pojedi cijeli, go ahead'
vi ste meni zakon

on topic, jučer je bila zapečena tjestenina sa sirom, vrhnjem i malo šunke, paradajz uz to... a danas će biti garlic tortilje s dimljenom scarmozom te svježi krastavac uz to
ma.nx is offline  
Old 25.06.2017., 13:44   #278
jučer vratina s roštilja i šarena salata - paprike, pome, krastavci, kapula, s acetom. to mi je super. mogla bih se skoro samo od salate najesti.

danas grah salata i pohanci. mužjak će ih pohati, jer ja to nikad ne napravim dobro. najrađe bih pohala na dvi kapi ulja, što ne ide. pa zasmrdim pola stana, zagori mi.

sutra najvjeroajtnije bolonjez.
volim čokoladu is offline  
Old 25.06.2017., 14:07   #279
Peceni lungic, trebao je biti s sljivama, ali nemam ih doma, a bila sam uvjerena da imam . Pa ce biti u sosu od senfa, malo vina, malo vrhnja. Iz nekog razloga s time radim pecene krumpire kao da mi nije dovoljno vruce u stanu (ne mogu klimu upalit trenutno ). I paradajz salata.
Doria is offline  
Old 25.06.2017., 14:32   #280
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
vi ste meni zakon
haha, in that case uloži lijepu riječ za mene samotnoj kad dođe doma i vidi sladolednu pustinju koju sam joj ostavila
( )

čekam da mi se vrate domaćini, pa će biti repeat od nekidan: tjestenina s tikvicama, limunom, češnjakom, bosiljkom, vinom i puno grana padana
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.