Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2003., 15:11   #21
ja to volim ovako-uzmem nekoliko vecih krumpira,ogulim ih i izbusim rupu kroz koju proguram rostilj kobasicu.zatim sve to omotam tankom kriskom slanine,umotam u alu foliju i pecem na rostilju....
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 16:14   #22
Thumbs up

not bed,,ali ja volim da se to dobro napaca kroz noć i onda je meso jako mekano,,a volim još i luk na roštilju, mlajc
FRAJER is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 09:19   #23
luk na rostilju, kazes.
probaj ovo-ocisti luk i napravi rupicu u njemu onako od gore,u tu rupicu stavi maslac i bijeli luk i tada ga stavi na rostilj ili umotaj u foliju i ispeci
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 12:58   #24
Varijacije, kombinacije na temu ROSTILJ

Kako je pocela sezona rostiljanja, lijepo bi bilo razmijeniti iskustva sa te vrele zice...
Standardni cevapi, pljeskavice i kotleti, piletina...nisu tema ovog posta, no varijacije na temu su dobrodosle...

Da, i dodatno pitanje: kako pripremate ribu (rjecnu!) u alu-foliji na rostilju?

Evo, ja prva:

Raznjici od mesa i povrca:
naizmjence redam papriku, crveni luk, patlidjane i meso (teletinu ili mladju svinjetinu), a katkad dodam i sampinjone; sve je prethodno bilo u vegeti, soli, papru i bijelom luku, te malo maslinovog ulja (za povrce samo!)....
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 17:05   #25
Ponovno podizem ovaj topic....mozda bude konstruktivnih prijedloga a vidim da ima slicni i o umacima pa ih mozemo objediniti?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 23:38   #26
Ne znam da li spada u ove varijacije na temu roštilj, a to je : morska riba na roštilju + tikvice pečene na roštilju.

Pitanje moderatorima

Quote:
Ponovno podizem ovaj topic....mozda bude konstruktivnih prijedloga a vidim da ima slicni i o umacima pa ih mozemo objediniti?
Zar ne bi bilo bolje da se objedine ova dva topica-varijacije na temu na roštilj+ umaci- smatram da bi bilo puno bolje posjećeno. Ili se varam?
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 15:26   #27
Gril

Dajte mi svoje oprobane recepte za roshtilj

u petak imamo party i trebam neshto fino, mediteranski - oprobano

da vide i kanadjani shta je dobra papica - a ne ove njohove honey garlic piletina
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 15:50   #28
napravi klasicne cevape ili pljeskavicu (najbolje kad je punjena kajmakom) i ne moze omanuti

Sumnjam da imam bolji recept od tebe, ipak si ti iz Sarajeva
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 16:19   #29
Quote:
dodouprolazu kaže:
napravi klasicne cevape ili pljeskavicu (najbolje kad je punjena kajmakom) i ne moze omanuti

Sumnjam da imam bolji recept od tebe, ipak si ti iz Sarajeva
ma to su vech probali -moj tata to pravi bolje od mene

ali sam htjela ribu i piletinu ((mozhda sam to trebala i tako napisati onda
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 16:42   #30
Riba & picek

Meni je najbolja vratina na roštilju. Imam osječaj da je roštilj izmišljen zbog vratine, a i ona da postoji samo zbog roštilje.
Dan ranije nasoliš ju pospeš sa krupno sjeckanim češnjakom, natiskaš u neku posudu i zaliješ vodom (najobičnijom) zatvoriš posudu i tutneš u frižider.

Od picekovih očišćenih karabataka (bez kože i kostiju) napravim ražnjiće. Isto ih je dobro dan ranije napacati. Uz klasičan češnjak možeš dodati i trave po ukusu.
Takvi ražnjiči su fini mekani, a karabatke u originalnom izdanju skoro pa nitko ne voli jesti.

Zatim mi je fin patliđan i tikvice na roštilju. Ispeć, malo pouljiti i posuti češnjakom i peršunovim listom.

Kažu da su jako fine dagnje kad ih se hiti na rešetku. Nisam probala, friške su mi uglavnom nedostupne.

Ribice - samo pripazi da ti se ne zakelje i raspadnu. Kako sam ja majstor za skeljenu ribu na roštilju kupila sam si one mini rešetkice za ribu.
Nju samo solim, općenito ne volim previše začina za roštilj.

Pileća prsa narežeš na manje komadiće, svaki umotaš u šniticu špeka i nanižeš na ražnjić.

Praseća rebarca?

Meso za roštilj nije dobro prije pečenja utrljavat u papriku i papar jer goreći to postaje gorko.

Uz mesnati roštilj obavezno napraviš zapečeni grah i đuveč ili sataraš, uglavnom ono bez riže. Ni za idučih 100 let nebum se naučila to dvoje razlikovati.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 16:48   #31
polly

hvala na idejama

ovo sa karabatacima je super

mislim ribu stavit u chamchiche od alu folije i natrpat zachinima i limunom i tako pech
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 16:59   #32
Uzmi što manje lignjice i napuni ih, zatvori čačkalicom, mariniraj i peci.

Puniti ih možeš npr
- mješavinom sjeckanih krakova, prezla, peršina, jaja
- komadićima pršuta
- komadićima tvrdog sira
- maslinama bez koštica
- zapravo pustiš mašti na volju

Mariniraš ih u maslinovom ulju i mediteranskim začinima, barem sat vremena.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 16:59   #33
Quote:
margarita kaže:


ovo sa karabatacima je super

Aha. Skoro se potuku za njima. A da ih ispečem cijele, svi bi ostali.

Ako stignem, budem večeras pogledala doma u neku riblju kuharicu za kakav recept.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 17:51   #34
Quote:
Cats kaže:
Uzmi što manje lignjice i napuni ih, zatvori čačkalicom, mariniraj i peci.

Puniti ih možeš npr
- mješavinom sjeckanih krakova, prezla, peršina, jaja
- komadićima pršuta
- komadićima tvrdog sira
- maslinama bez koštica
- zapravo pustiš mašti na volju

Mariniraš ih u maslinovom ulju i mediteranskim začinima, barem sat vremena.
uh sad sam pochela slinit vech ovdje - a na poslu sam ;-))
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 17:52   #35
A možeš staviti i komadiće lososa dimljenog, ili slanih srdela, ili kakvog namaza od bakalara, ili od tartufa...
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 22:45   #36
Marinada za ribice
malinovo ljue, bijelo vino, limunov sok, sol, mljeven papar, sjeckano ppersunovo lisce, majcina dusica, lovorov list - izmijesas
Uzmes npr. tunu, narezes ju na 2-2,5 cm debele komade i zalijes ih marinadom. Peces na rostilju nakon sat-dva. dok se pece prelijevas marinadom.
Moze i druga riba.

Skampe malo posolis, natrackas ih s maslinovim uljem i bacis na resetku.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:03   #37
A kakvu ribu tamo imaš?

Mi najčešće roštiljamo srdele i skuše, ja napunim trbuhe sa smjesom prezle, prešina, češnjaka i to povežem s malinovim uljem i limunovim sokom pa se okus provuće kroz meso.

Jel ti pala na pamet kotlovina?

Mješaš meso svinjetina, kobasice, piletina, zečetina i sve što imaš.

Po turopoljski: Puno, puno sjeckanog češnjaka, luk, kiselo bijelo vino, slatka crvena paprika.

Najveći protvan (ili tanjur ko ima) na gradele u njega ulje kad zagrije popečeš meso, prebaciš u limeni lonac na rub gradela, ili rub tanjura za kotlovinu, dodaš luk + (može sve od povrća paprika, tikvica, paradajz samo sitno) kad se podinsta dodaš vino i češnjak vatiš meso dodaš papriku i krčkaš na laganoj vatri jede se sa lepinjama ili kruhom (konzistencija je vodenasta, ali ne previše i fino je umakat) i vadi se kako ko dojede (samo moraš kontrolirat vatru, mislim ostaviš na žaru).
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 03:48   #38
Mariniraj meso u maslinovom ulju, sol, biber, herbs de provence i garlic.

Ili jos bolje, umjesto provansalskih trava - od McCormick-a mozes naci "Dalmatian Sage" impresionirat ces ih da je nesto "nase" kod njih pod nosom standardni zacin.

Have fun!

A skoljke na buzaru? Kao predjelo?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 14:45   #39
joj cure - super ste

hvala vam

imamo za sad planirano - chevape, pileche karabatake ala polly, ribu josh nismo odluchili kakvu chemo najvjerovatnije srdele - tako punjene, srnetinu, mijeshano povrche na grilu i svinjska rebarca

sad zapisujem sve ove marnade - pa chu muchkat ih u chetvrtak naveche

za desert lubenica i dinja i jagode i sladoled

vani se jede kraj bazena tako da djeca kad se umusaju samo ih tutnemo u bazen

zato chemo preskochit shkoljke i plodove mora - imamo jednu trudnicu i dvoje male djece - nechu da nekom alergija prisjedne
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 15:03   #40
Quote:
margarita kaže:
joj cure - super ste

srnetinu
Napacaj ju dan ranije.
Malo prokuhaj grinceg + luk + par zrna papra + lovorov list. Dodaj u hladno crveno vino.

I hiti na rešetku koju tikvicu, patliđan i bukovače.

Ne zaboravi na najbolji dio svakog roštilja. Prepečeni kruh.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.