Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2003., 12:43   #61
Quote:
Gospon Pes kaže:
Kakve frke? Okolina ce ti se smijati? Kad bu tebi 50, njoj bu 60 ili koliko vec? Nju hoces, ali dijete bas i ne bi?
Ajme Pes, pa idi na usamljena srca sa takvim postovima

Rekao sam da se digne frka, nigdje nisam rekao da je to nepodnosljivo i lose. Isto kao kada se digne frka kod izrazavanja negativnih osjecaja...kao npr. izmlatis nekoga pa zavrsis u zatvoru i slicno.

Htio sam samo povuci paralelu da izmedju rezultata izazvanih izrazavanjem negativnih i pozitivnih osjecaja i nema bas neke velike razlike.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 12:45   #62
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ne moras. Izmisli. Rekao si da tvoje misli odredjuju osjecaje, pa izvoli...
...i onda sam jos nadodao da mi to lako ide ako nesto znam o toj osobi jer lako mogu napuhati postojeće. Ne mogu napuhati "ništa".

Quote:
Gospon Pes kaže:
Sto mislis pod "misli i sjecanja"? Cega se to sjecas kad volis npr. prvi put u zivotu?
Sjetim se da mi se stisne želudac.

Quote:
Gospon Pes kaže:
Oh, pardon, kad sam sebi kazes da je sad vrijeme voljeti i to tocno tu i tu curu jer mislis da bi ona bila OK...
Osjecaj voljenja se razvija kroz vrijeme a podloga su mu misli i sjecanja vezana za tu osobu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 12:50   #63
Quote:
Sanherib kaže:
I još jedna super kratka napomena:

Znanost, pa ni spiritualisti, uglavnom nemaju pojma što su osjećaji.
Vazno da ti imas.
Quote:
Osjećaji su psihoFIZIČKA sprega uma i tijela, "misli" i tjelesnih energija.
Ako pod fizicki dio mislis mozak, OK, slazem se.
Ako mislis jos nesto - pojasni.
A da misao (ratio) uvjetuje nastanak osjecaja, to vec rekoh da smatram netocnim.
Za tjelesne energije ne znam jer sto osjecaje zapravo izaziva, nije ni meni jasno, samo jednostavno mislim da nije rijec ni o cemu racionalnom.
Quote:
Tijelo tu ima ključnu ulogu. Zapravo "misao" kao takva je gotovo uvijek psihofizička, gotovo nikad samo verbalna, slikovna ili "pojmovno" abstraktna.
Verbalno, slikovno, abstraktno... je samo nacin izrazavanja misli, ne sama misao.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 13:08   #64
Quote:
Baphomet kaže:
...i onda sam jos nadodao da mi to lako ide ako nesto znam o toj osobi jer lako mogu napuhati postojeće. Ne mogu napuhati "ništa".
Hehe, da, ali to "postojece" su upravo osjecaji koji su se vec pojavili neovisno o tvojoj volji.
Prema meni ih ocito nemas i zato nemas sto napuhati jer da je rijec o pukim informacijama o osobi, njih o meni po forumu ima dosta.
Quote:
Osjecaj voljenja se razvija kroz vrijeme a podloga su mu misli i sjecanja vezana za tu osobu.
Netocno. Osjecaj voljenja se prvo pojavi ili ne.
Kroz vrijeme se i razvija i mijenja, jaca ili slabi, no uvijek je on prvo tu, inace se ne bi ni imalo sto razvijati.

Sto je podloga, sto osjecaj izaziva, s tim ni sama nisam nacisto, (mislim da) znam jedino sto ga NE izaziva.
Uostalom, to ti je opcenito tipicno za mene. Ako i ne znam uvijek sto hocu, ali uvijek znam sto necu.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 13:21   #65
Quote:
Baphomet kaže:
Rekao sam da se digne frka, nigdje nisam rekao da je to nepodnosljivo i lose.
Ne moras ni reci... Cim frku izbjegavas, automatski je jasno da je smatras losom, a tvoji primjeri su se odnosili na situacije kad osjecaje treba kontrolirati, ne dopustiti im da zive, izbjegavati...
Quote:
Htio sam samo povuci paralelu da izmedju rezultata izazvanih izrazavanjem negativnih i pozitivnih osjecaja i nema bas neke velike razlike.
Ima. I sam je i navodis: pozitivno - negativno. Pretezno (kazem pretezno, ne uvijek) ce i rezultat biti u skladu s vrstom osjecaja.

Znas kaj, Baffy? Moram priznati da mi je ova diskusija zanimljiva zato jer me iznenadjuju postovi...
Ispada da je Vjestac za sada jedini koji ima petlje probati i biti maksimalno koliko je u stanju (duhom) slobodan, svi ostali su sputani kojekakvim sitnicarenjem, kalkulacijama i strahovima... Voljeli bi se mozda vinuti u nebo, ali boje se prerezati uze koje ih drzi na zemlji...
Da, nebo je zapravo jako opasno.. Nikad ne znas koji ce vjetric puhnuti i kamo ce te odnijeti...
Da mi je jos samo jasno zasto toliki misle da je to uopce vazno?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 13:30   #66
Quote:
Gospon Pes kaže:
Hehe, da, ali to "postojece" su upravo osjecaji koji su se vec pojavili neovisno o tvojoj volji.
Prema meni ih ocito nemas i zato nemas sto napuhati jer da je rijec o pukim informacijama o osobi, njih o meni po forumu ima dosta.
Osjecaji su se pojavili na osnovi misli o toj osobi.
A inače, davno prestadoh ocjenjivati ljude prema onome sto pisu ili pricaju. Mene djela zanimaju, na papiru i u prici svatko moze ispasti pametan i mudar.
Meni su na forumu svaki utorkom i četvrtkom svi pametni i lijepi, petkom i subotom ste mi dosadni, a ostale dane zavisi od raspolozenja

Quote:
Gospon Pes kaže:
Netocno. Osjecaj voljenja se prvo pojavi ili ne.
Kroz vrijeme se i razvija i mijenja, jaca ili slabi, no uvijek je on prvo tu, inace se ne bi ni imalo sto razvijati.
Prvi osjecaj voljenja je jednostavno seksualno privlacenje, nista drugo. To je barem jasno.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 13:30   #67
Quote:
Gospon Pes kaže:
Vazno da ti imas.

Ako pod fizicki dio mislis mozak, OK, slazem se.
Ako mislis jos nesto - pojasni.
A da misao (ratio) uvjetuje nastanak osjecaja, to vec rekoh da smatram netocnim.
Za tjelesne energije ne znam jer sto osjecaje zapravo izaziva, nije ni meni jasno, samo jednostavno mislim da nije rijec ni o cemu racionalnom.

Verbalno, slikovno, abstraktno... je samo nacin izrazavanja misli, ne sama misao.
Pesica, ti vrlo malo znaš, a kad kažem "znaš" ne mislim na teoretska baljezganja kojih na ovakvim forumima ima na tone, mislim na ZNANJE, pravo i praktično.

Zato si nebi smjela dopustit da se podsmjehuješ prilici da nešto stvarno i naučiš, već bi se trebala duboko udubiti u ono što sam napisao, a ako ne razumiješ odmah, koristiti se tim napomenama kao ključem za promatranje same sebe.Tada postoji šansa da spoznaš što sam zapravo napisao i duboku istinu koja je tu izražena.
__________________
BLOG (sadrži izbor iz IMF topica u kojima sam pisao) -> http://sanherib.blog.hr
Sanherib is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 13:41   #68
Quote:
Sanherib kaže:
Pesica, ti vrlo malo znaš, a kad kažem "znaš" ne mislim na teoretska baljezganja kojih na ovakvim forumima ima na tone, mislim na ZNANJE, pravo i praktično.
Potpisujem.
Quote:
Zato si nebi smjela dopustit da se podsmjehuješ prilici da nešto stvarno i naučiš,
Pa prilici se i ne podsmjehujem, samo neznalicama kakva sam i sama, a koje od mene razlikuje arogancija i uvjerenje da oni ipak znaju vise.

Nego, ucitelju, umjesto da mi drzis moralne prodike i na taj nacin pokusas sebe uzdici, a mene poniziti, radije ti meni objasni onu stvarcicu koju sam te gore pitala.

Kad ja primijetim da me netko nije razumio, pokusam mu bolje objasniti, a da je preglup da shvati, to cu mu MOZDA reci tek nakon sto sam pokusala sve i iscrpila sve svoje mogucnosti pojasnjavanja, a mozda ni tada.
Tvoje su vec iscrpljene? Kad prije? Ili su samo po defaultu svi budale ako se istog trena ne sloze s tobom?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 13:53   #69
Quote:
Gospon Pes kaže:
Potpisujem.

Pa prilici se i ne podsmjehujem, samo neznalicama kakva sam i sama, a koje od mene razlikuje arogancija i uvjerenje da oni ipak znaju vise.

Nego, ucitelju, umjesto da mi drzis moralne prodike i na taj nacin pokusas sebe uzdici, a mene poniziti, radije ti meni objasni onu stvarcicu koju sam te gore pitala.

Kad ja primijetim da me netko nije razumio, pokusam mu bolje objasniti, a da je preglup da shvati, to cu mu MOZDA reći tek nakon sto sam pokusala sve i iscrpila sve svoje mogucnosti pojasnjavanja, a mozda ni tada.
Tvoje su vec iscrpljene? Kad prije? Ili su samo po defaultu svi budale ako se istog trena ne sloze s tobom?
Vidiš, ti si zamjenila tvrdnju o posjedovanju znanja sa arogancijom. To je u neku ruku i logično jer postoje tisuće onih koji tvrde da nešto znaju a ne znaju ništa , pa je pretpostavka da se i ovdje radi o tome u neku ruku i razumna.

Jedini problem je u tome što to nije ovdje slučaj. Ja znam, ne sramim se da kažem da znam. To nije arogancija, to je samo iznošenje činjenice.


Kako ti reagiraš kad primjeiš da te netko nije razumio je tvoja stvar. Ja pak imam vrlo dobre razloge da reagiram upravo kako reagiram, a oni su u vezi sa prvotnom reakcijom osobe koja me nije "razumjela", tj. dobiva odgovor koji zaslužuje.
__________________
BLOG (sadrži izbor iz IMF topica u kojima sam pisao) -> http://sanherib.blog.hr
Sanherib is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 14:01   #70
Quote:
Baphomet kaže:
Osjecaji su se pojavili na osnovi misli o toj osobi.
Aha. Znaci prvo curu upoznas, neko vrijeme s njom razgovaras i onda se u tisini doma svoga posvetis sjecanju na ono sto si cuo, mislima o toj osobi... O njoj ili racunas isplati li je se voljeti?
Pa ako je isplativo, mozda si dopustis...
Quote:
A inače, davno prestadoh ocjenjivati ljude prema onome sto pisu ili pricaju. Mene djela zanimaju, na papiru i u prici svatko moze ispasti pametan i mudar.
Ovaj... Kakva vrazja djela? Sto netko mora RADITI da bi ga ti volio? I ako je moguce tvoju ljubav izazvati djelom, samo neka Dalila treba izvuci tajnu o kojem djelu (ili vise njih) se radi i pade Baffy ko kruskica...
Quote:
Prvi osjecaj voljenja je jednostavno seksualno privlacenje, nista drugo. To je barem jasno.
To sam cula puno puta, ali u to ne vjerujem.
Kad bi tako bilo, ne bi bio moguc seks bez ljubavi kao posljedice, a znamo da je moguc cisto na osnovu tjelesnih nagona.
Kaj smo jednom culi musku ispriku:"Draga, jesam te prevario, ali ona mi ne znaci nista."
I osobno takvome to i vjerujem. (Mada bih mu oci iskopala da to meni veli. )
Ako, dakle, seks nuzno ne izaziva osjecaje, tvoja teorija nije neka...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 14:13   #71
Quote:
Sanherib kaže:
Ja znam, ne sramim se da kažem da znam.
A ja se ne sramim reci da si obicni preserator i to cu tvrditi dotle dok mene u svoje znanje ne uvjeris, a to ne zelis. (Nisi ni duzan, naravno.)
"Ja znam" samo po sebi ne dokazuje da je zaista tako.

Dakle, svakom njegovo misljenje.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 14:16   #72
Post

Quote:
Ges:
pa nisam los, u tome i je stos! u biti smatram da je jedina i najveca moja pogreska bas to sto sam predobar i prepopustljiv i kao takvog me ljudi vole iskoristavat. ja to znam... ali nezelim postat gad il nes slicno... meni pase bit ovakav kakav sam i zato radije razvijem kontrolu osjecaja neg da se mijenjam skroz

Pa ćeš postati neurotik
A da to riješiš sa školskim psihologom?
Ali bolje poslušaj Pes


Quote:
VelmaX:
Ja mislim da je jako dobro i korisno znati kontrolirati izražavanje i pokazivanje osjećaja, ali ne osjećaje same.
That's right. Osjećaj nastane, i tu je, ali nećeš ako se npr naljutiš od bijesa premlatiti susjeda, nego otići trčati, kopati, udarati box vreću. Ne moraš pljusnuti bezobraznu prodavačicu, ali možeš joj reći da nije u redu i poslati je kvragu, ili samo pogledati je s visoka i demonstrativno otići.



Quote:
Baphi:
Akumulirati ne, ali pustiti s lanca kada je potrebno e to moze.
A što ako se otmu s lanca?
Što ćeš napraviti u tom slučaju?

Quote:
Bafi:
Osjećaji su uglavnom proizvod misli, ako se ja napunim određenim mislima izaci ce i određeni osjećaji

Jesi siguran?
Objasni mi to onda neuroanatomski. Ako možeš.
Kako se zove dio mozga gdje nastaju misli, a kako onaj gdje nastaju emocije.
Malo ću ti pomoći, onaj gdje nastaju emocije je stariji i ima prednost.

Quote:
Pes:
Ovak, da skratimo pricu: ako nekog zaista volis - volis ga. Takvog kakav je i usprkos cijelom svijetu i svim potencijalnim problemima.
Jedino je pitanje koliko stojis iza samoga sebe i svojih vlastitih osjecaja i koje prioritete si si postavio u zivotu

Pes, genije si



Demonstracija:
Eto Bafi, ja tebe volim. I nije važno što živiš u drugom gradu, što možda imaš neke «negativne strane» za koje ja ne znam, što žene gledaš kroz fizičku prizmu, i ovo, i ono. Volim te zato što te volim. Imam svoje (ne)razloge.
Nemam nikakvih očekivanja, nikakvih ciljeva, ne želim se vezati, ne očekujem ništa od tebe. I ne bojim se toga osjećaja. Drago mi je što je tu. Why not?
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 14:26   #73
Hehe, Solaris, a sto je s osjecajima kod kojih imas zelja i mozda bi se voljela vezati?
Bojis li se takvih?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 14:28   #74
Talking

Quote:
Baphomet kaže:

Prvi osjecaj voljenja je jednostavno seksualno privlacenje, nista drugo. To je barem jasno.
Čekaj malo....

A svoje članove obitelji, i prijatelje, i kućne ljubimce nisi volio...?

Ili.... ?




Meni sex nema apsolutno nikakve veze s ljubavlju, ( just for the record)





Quote:
Pes:
Hehe, Solaris, a sto je s osjecajima kod kojih imas zelja i mozda bi se voljela vezati?
Bojis li se takvih?
Dobro pitanje.

odgovor; trenutno ne.

A ono što će donjeti sutra, ću rješavati sutra, kad za to dođe vrijeme.



I, da zaboravila sam reći Gesu;

Zamisli kakav bi ti život bio jadan da se više ne možeš zaljubiti!

Iskustvo osjećaja, u bilo kojem obliku je bogatstvo.
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 14:33   #75
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ne moras ni reci... Cim frku izbjegavas, automatski je jasno da je smatras losom, a tvoji primjeri su se odnosili na situacije kad osjecaje treba kontrolirati, ne dopustiti im da zive, izbjegavati...
Ako mi je primarni cilj u zivotu duhovno uzdignuće onda je sasvim normalno da cu izbjegavati situacije koje me spriječavaju u tome. A ako mi je primarni cilj dobro se skućiti i izroditi gomilu djece onda ću uletavati u frke. Jednostavno.

Quote:
Gospon Pes kaže:
Da, nebo je zapravo jako opasno.. Nikad ne znas koji ce vjetric puhnuti i kamo ce te odnijeti...
Da mi je jos samo jasno zasto toliki misle da je to uopce vazno?
Eto, ja neznam da li ti prakticiras kakvu duhovno tehniku, ali koliko ja znam, svaka tehnika zahtjeva disciplinu.

Recimo da su osjecaji more a duhovni cilj neki otok, pa koji bi se ludjak uputio na taj otok u nekoj barcici bez vesla i bez icega, nego se samo prepustio "osjecajima". Najvjerojatnije bi umro od zedji, a ako ne bi umro, onda bi tvrdio a nikakav otok nije ni postojao.

A možda Vještac zna nešto što mi neznamo, tko zna....vještac je to.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 14:33   #76
Quote:
Gospon Pes kaže:
Aha. Znaci prvo curu upoznas, neko vrijeme s njom razgovaras i onda se u tisini doma svoga posvetis sjecanju na ono sto si cuo, mislima o toj osobi... O njoj ili racunas isplati li je se voljeti?
Pa ako je isplativo, mozda si dopustis...
Jel' ti to namjerno tako pises ili stvarno nista ne razumijes sta pisem. Rekoh da misli proizvode osjecaje, ako ja puno mislim o toj osobi, kako se slazemo, kako si vjerujem i sl. nakon toga ce se ukljuciti osjecaj ugode koji kasnije moze prerasti i u nesto drugo.

Quote:
Gospon Pes kaže:
I ako je moguce tvoju ljubav izazvati djelom, samo neka Dalila treba izvuci tajnu o kojem djelu (ili vise njih) se radi i pade Baffy ko kruskica...
Ahaaaa...počela si shvaćati. Još ako likom podsjeca na Dalilu iz filmove....ma ne ko kruška, padnem i rasprsnem se ko trula kruška. Ništa od mene osta.

Quote:
Gospon Pes kaže:
Ako, dakle, seks nuzno ne izaziva osjecaje, tvoja teorija nije neka...
Seks izaziva osjecaje posjedovanja, želja(osjećaj) za produženjem vrste je isto razlog seksu. A koji je tebi vrag kada izjednacujes osjecaje i ljubav. Ja govorim općenito o osjecajima...osjecajima kao bijes, mržnja, smrt, radost, simpatija....i sve ostalo što onemogućava i skriva tvoje pravo ja.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 14:38   #77
Quote:
Bafi:
Ja govorim općenito o osjecajima...osjecajima kao bijes, mržnja, smrt, radost, simpatija....i sve ostalo što onemogućava i skriva tvoje pravo ja.
You' ve got the point.

Ali kontrolirajući i vezajući lancem osjećaje koji sakrivaju tvoje pravo ja, ne postižeš ništa pozitivno. Te osjećaje treba shvatiti, integrirati i otpustiti. U tome je razlika.
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 14:46   #78
Quote:
Solaris kaže:
A što ako se otmu s lanca?
Što ćeš napraviti u tom slučaju?
Hmmmm....bez mnogo filozofiranja....u takvim slučajevima samo kažem..."e, jebi ga"...i odoh kud me voda odnese...
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 14:47   #79
Quote:
Solaris kaže:
Čekaj malo....

A svoje članove obitelji, i prijatelje, i kućne ljubimce nisi volio...?
Ovdje je riječ o susretu muško-žensko i takozvanoj "ljubavi" na prvi pogled.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 14:49   #80
Quote:
Solaris kaže:
Te osjećaje treba shvatiti, integrirati i otpustiti. U tome je razlika.
Ja ih izoliram i tako ih držim dok ne umru od gladi
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.