Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2006., 22:11   #21
bliži se ljeto pa ako imaš još koju adresu u istri...
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 22:31   #22
Quote:
Paw kaže:
Dalje;

Konoba "Taj" u Valdebeku u Puli,
adresa: Škokovica 3, (prije Valdebeka kad idete po Medulinskoj cesti, malo dalje od crkve imate tabelu, skrenete na desno u usku ulicu i još jednom skrenete desno sljedeću prvu ulicu - na kraju ulice je konoba).
tel: 052/211-900

Ulazite u dvorište kroz velika drvena vrata, odmah vas omami miris domaće hrane. U dvorištu se nalaze klupe čiji hlad čini vinova loza iliti ruza, u desnom kantunu je mali istarski kažun.
Sam ulaz u konobu je napravljen kao ulaz u kažun sa masivnim crnim drvenim vratima. Dolazite do šanka gdje vas dočekuje glazba harmonike, i to ne bilo kakvih svirača - to su pravi virtuozi.
Pretprošle subote je svirala jedna gospođa, a ove jedan gospodin.
Sviraju gotovo bez prestanka, lagano od istarskih narodnih do francuskih šansona do ruskih poskoćica.
Ulazite kroz "bar" vratašca u glavni prostor konobe. Ispred vas je najveći kamin koji sam u životu vidjela. Proteže se od poda do vrha stropa, također cijeli zid je u istarskom kamenu, i u njemu se uvijek ispod čripnje nešto fino peče. Ove subote bila je to janjetina.

Prostor ima oko 6 klupa, svaka klupa ima oko 6 sjedećih mjesta.
Cijeli ambijent odiše prošlošću. Nasuprot kamina upadljiva je starinska vetrina sa vinima.

Ako sam igdje pojela pravi domaći šugo sa njokima, to sam pojela ovdje uz obvezni parmezan iliti po domaću sir.
Cijene su presmiješne, nemojte me hvatati za riječ, ali zaista bogata porcija šuga sa njokima + sir+još topli domaći kruh košta ne više od 30 kn.
Vino crno ne propustiti!

Što još?
E da, probajte zaobići predjelo tj. pršut i sir jer su jako skupi. Mi smo 30dkg pršuta platili 180 kn, a sir je ovčji i jako je jak, pa tko nije navikao, ne će mu se sviđati.
Znaći sve je u igri osim sira i pršuta - (a bit će da na ovome zarađuju, kad je sve ostalo jeftino).

Ako želite, uz zvukove harmonike možete s guštom zaplesati.

Živjeli

Poslušana je preporuka i moram priznati da je uglavnom ovako kako je opisano tj. vrlo smo zadovoljni!
Orbit2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 07:50   #23
ima jedna odlična konoba negdje kod Buja. zove se nekako sa "porto". jel zna netko?
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 22:48   #24
Quote:
Paw kaže:
Obožavam ih. Živim za subotu kada se naš šestoro pokupimo put Istre, vozimo čak i šumama ne bi li došli do agroturizma po našem čefu.

Sve je započelo jedne subote kada smo se uputili ka Roču.
Toplo preporučam konobu "Kolinasi" - Kolinasi br.13., Roč, tel:052/666-655.
Konoba se nalazi pa skoro bogu iza nogu, kad idete za Hum, ali skrenete, mislim, prvom cesticom ulijevo i vozite doslovno kroz šumu.
Uvijek su prebukirani i treba se najaviti.
Klopa domaća, fantazija, ... cijene presmiješne - želim reći niske, prostor - pa kao da ste zalutali u prošlost.
Prostor se sastoji iz dva dijela, velikog uz nezaobilazni kamin, drvene klupe i sve ono što prava istarska konoba mora imati,
i manjeg dijela - odmah iznah šanka se penjete strmim drvenim stubama na tobož verandu - tu su četiri stola.
Društvo vam pravi porodica od čak 5 puhova.
To treba doživjeti

..
bili jucer
puhove nismo vidjeli al je tamo bio vlasnikov pas
vanjski prostor je jako velik, sinoc je bilo drustvance poveliko, nesto se slavilo a imali su jos dosta mjesta
nismo se najavili
jeli smo fuze sa tartufima-odlicni, manestru sa bobicima-odlicna, fuze sa gulasom od divljaci-odlicno, ombolo sa kiselim kupusom i pecenim krumpirom-povrce dobro, meso presuho-ne preporucujem, fritule su super
biska je odlicna, palacinke -dobre
probala sam medovicu ali meni je to preslatko, gusto, previse mi se osjeti med a nimalo alkohol
prije nego je sunce zaslo navalile na nas ose, kad je sunce zaslo oni leteci mravi i skakavci
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 15:48   #25
Quote:
tarantino kaže:
ima jedna odlična konoba negdje kod Buja. zove se nekako sa "porto". jel zna netko?
porto pontone-tako nešto.
fantastična konoba.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 21:25   #26
kako su svi ovi postovi pisani davno, davno, molim preporuku za dobru konobu blzu pule ili na putu za rijeku, ne nužno po ipsilonu. hvala
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:01   #27
Quote:
bobica kaže:
kako su svi ovi postovi pisani davno, davno, molim preporuku za dobru konobu blzu pule ili na putu za rijeku, ne nužno po ipsilonu. hvala
Čuj. ovdje su dosta hvalili Toklariju. Za mene katastrofa. Obroci maleni, užasno skupi, a umjesto dobrog obroka dobiješ nekakvu predstavu od konobara. Npr. tri (3!!!!!!!!!) ŽLICE palente 75 kn, ali ti napravi cijelu predstavu dok ti stavi te tri žličice. To ti je za one koji se više hrane atmosferom (koja je tamo divna, to je jedino što valja), a nije im bitno što dobiju šačicu hrane.
Buzeština ti ima dosta finih konobica, skineš se s Ipsilona n Lupoglavu i začas si u Humu, Roču, nešto dalje, ali ne predaleko Vrh i Sovinjak (NE Sovinjsko polje!). Stvarno je super, ja nekeko preferiram Vrh i Sovinjak.

Dobar tek!
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:23   #28
Konoba NONO u Tinjanu. Mala, neprimjetna ali izvrsna. Najbolja klopa što se tiče istarskih konoba, cijene toliko prihvatljive da se sa ostalim konobama ne može ni usporediti. Ambijent malen, uz ognjište. Ma ++++ 5
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 19:13   #29
Astarea u Brtonigli! Izvana izgleda kao šoferska gostionica, ali je predivno mjesto, vlasnik radi poeziju pod pekom, atmosfera je genijalna -- apsolutna preporuka.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 20:16   #30
Quote:
Emericzy kaže:
Astarea u Brtonigli! Izvana izgleda kao šoferska gostionica, ali je predivno mjesto, vlasnik radi poeziju pod pekom, atmosfera je genijalna -- apsolutna preporuka.
slažem se, mjesto za svaku preporuku, kad god smo u Istri, obavezno put Brtonigle...a vlasnik je toliko ljubazan da uvijek pojedemo i više nego što možemo, a sve mu ide od ruke !
medo101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 21:51   #31
putem preko Oprtlja idite do Zrenja. nemojte se putem povesti za putokazima koji vode u neke druge agroturizme, nego u sredistu Zrenja. Kod Paola mislim da se zove, vlasnik harmonikas, Paolo Nežić, vrlo ugodna atmosfera, otvoreno ognjisce, izvrsna hrana. Vlasnik je posebno simpatican nakon sto vecer (jutro) prije odradi svadbu
isplati se vozit do tamo. preporuka: pečeni sir s tartufima, palenta s tartufima, domaci kolaci...
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 21:55   #32
Quote:
bobica kaže:
kako su svi ovi postovi pisani davno, davno, molim preporuku za dobru konobu blzu pule ili na putu za rijeku, ne nužno po ipsilonu. hvala
meni je dobro bilo jesti u agroturizmu gologoricki dol.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 07:44   #33
Quote:
bobica kaže:
molim preporuku za dobru konobu blzu pule hvala
Ja živim u Puli, obožavam istarske konobe i često bi si priuštili ručak, večeru u nekoj finoj konobici, za vikend, preko tjedna, ali u Puli, ili okolici Pule to je jednostavno nemoguće. Nema prave konobe, domaće, sa finom klopicom!!! Bar je mi nismo našli, tj, nismo se oduševili s nikojom. Kad se ja i dragi poželimo počastiti, a da se pritom ne vozimo sat vremena do dobre konobe, to je nemoguće. A kad ti dođe netko u goste pa ga hoćeš odvesti na ručak, u Puli je i to katastrofa.
Može li me netko razuvjeriti??? ja ću biti sretna i voljna sam probati ako netko ima koji dobar prijedlog.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 08:06   #34
Quote:
zizitop kaže:
Konoba NONO u Tinjanu. Mala, neprimjetna ali izvrsna. Najbolja klopa što se tiče istarskih konoba, cijene toliko prihvatljive da se sa ostalim konobama ne može ni usporediti. Ambijent malen, uz ognjište. Ma ++++ 5
Je'l to ona kod Điđija?
BTW, tu je daaaavno pokretač topica stavio Kotle (sic) u Kotlama, tj. Kotlić.
Po meni, ni blizu Humskoj konobi...
Điđi u Tinjanu bi mi bio preporuka (koliko god izvan puta PU-RI), a potpisujem i sve ono što se napisalo za Paladnjake.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 08:16   #35
da, nije konoba nono, već konoba Điđi ta na koju sam ja mislila
Već se danima smijem svojoj smetenosti i zaboravljivosti. To je postalo već zabrinjavajuće
Hvala na ispravci, konoba Điđi je zakon!!!
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 19:35   #36
Ej ljudi, slavim ročkas pa bi htjela fruštvo počastiti u nekom agroturizmu u Istri.

Može još neka preporuka?
__________________
I love music
Turner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 19:38   #37
Možda nešto u Motovunu ili u njegovoj blizini?
__________________
I love music
Turner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:15   #38
Volem ih i ja mnogo, pravi štih, uz ugodno društvo(čitaj komad)!
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 16:52   #39
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Drugi agroturizam je agroturizam "Zgrablić" u Blatnoj vasi - idete istom cestom, ali ne skrećete za Kolinasi, već vozite do kraja asfalta pa onda 2 kilometra doslovno kroz šumu makadamom...
Jučer smo i mi bili kod Zgrablićevih na ručku.

Prvi puta, navratili smo tamo slučajno prije nekih 3 mjeseca na povratku iz Huma. Jako nam se žurilo, pa smo uspjeli klopnuti samo friško skuhani pileći gulaš s njoklicama i popiti čašu vina, no toliko smo se oduševili isprobanim i viđenim da smo si rekli - moramo istražiti čega sve tamo ima prvom prilikom.
A to je bilo ovaj vikend.

Tamo vam stvarno ima svega... D O M A Ć E G.

Znači, serviraju vam samo i isključivo ono što sami proizvode!!! Cijelo popodne proveli smo s patkicama, pilićima, kunićima, nahranili smo koze u štali, upoznali kobilu Viki, šetali se kroz voćnjak, slikali se na genijalnom starinskom traktoru i družili se s divnim ljudima.

Već spomenuti Davor, posvetio nam je zaista svo svoje vrijeme (vodeći nas po imanju, pričajući nam anegdote, upoznajući nam s tajnama dobivanja korice na kruhu...), a kasnije nam se u konobi pridružila i njegova mama - najgenijalnija mama na svijetu.

Jeli smo prekrasne njoke s tartufima i pečeno meso!!!

Slasno, zamamno, savršeno... Znate onaj okus hrane iz djetinjstva!!!


Preporučamo svima!!!!
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 10:00   #40
Ako nekog zanima klopanje ili spavanje kod Zgrablićevih, našla sam i broj telefona: 091 568 63 40
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.