Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2012., 00:15   #2001
makni avg za probu
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 17:16   #2002
I dalje isto, na žalost, :-(
malimedohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:15   #2003
Ja bih u takvome slučaju napravio backup onih stvari koje su mi bitne u životu (valjda samo imenika), i "opalio" jedan hard reset.
Aplikacije ionako stavljaš po potrebi (ili kada nemaš pametnija posla)
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 22:39   #2004
Je li netko ima 32 GB karticu u X10?

Danas sam ju ja kupio za moga i samo sam iskopirao sve podatke sa stare na novu karticu. Bio sam malo skeptičan kako će to podnijeti pa uzeo na rizik i mogu reći da sam primjetio da mi sporije učitava slike, a na Mort Playeru kad prebacujem iz foldera u folder na kratko ode u not responding dok je sa starom karticom to instantno išlo.

Je li moguće da je to jer je "nova" i jer se tek upalio mob pa dok se malo ne upozna s karticom ili sam pretjerao sa 32GB i biti će sporija?

Možda sam ju trebao i formatirati ili nešto, ja sivonja odmah prebacio stare podatke na novu i u mob

EDIT: kartica je Kingston micro SDHC class 10 32 GB.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:21   #2005
Nakon paljenja mu treba malo vremena da indeksira stvari koje si stavio na mobitel (tj. karticu).
Sad, ako je tebi i nakon dva sata jako sporo- mislim da to nije normalno.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:27   #2006
Slike je sad odmah učitao, no Mort player i dalje sporo prelazi između foldera. Probat ću se igrat malo s njime kroz nekoliko dana i vidjeti.

Zanimalo me samo da li bi trebao raditi nešto sporije sa karticom tako velikog kapaciteta. Tek sad sam išao guglati što su ove klase i skužio da sam uzeo najskuplju (class 10)
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 22:53   #2007
Zanima me jedna stvar; kupio sam X10 u T-Mobile-u i već odavno imam 2.3, službeno mi je došao preko PC Companiona. No jednom liku PC Companion kaže da nema update-a a trenutno ima 2.1. Je li riječ o pogrešci ili su ukinuli 2.3!?
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 23:30   #2008
za njegov vjerojatno nije dosao update jer je brandiran na nekog 3. operatera ili iz neke druge regije za koju nije izbacen gingerbread
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 00:16   #2009
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
za njegov vjerojatno nije dosao update jer je brandiran na nekog 3. operatera ili iz neke druge regije za koju nije izbacen gingerbread
Zaboravih reci da je u T-Mobile uzeo (zato sam i spomenuo da sam i ja uzeo kod njih).

Meni je to petljanje operatera u software tako retardirano. To bi trebao proizvodac diktirat kad ce i da li ce izaci bez obzira na mrezu.

Sent from my X10i using Tapatalk 2 Beta-5
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 10:30   #2010
Jel netko ima problema sa "trokiranjem" muzike na 2.3.3? To mi nije radio na 2.1. Koliko god je bio RAM zauzet je sviralo cisto, eventualno bi mob bio usporen. Sada mu i ocistim RAM i svejedno cak i sam od sebe, s ugasnim ekranom zna stekat, a vrlo cesto i zasteka kad palim/gasim screen. Jako je iritantno pa me zanima kako to rijesit i zbog cega to radi. Koristim Mort Player ali koliko mi je u sjecanju i stock player je radio isto.

Sent from my X10i using Tapatalk 2 Beta-5
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 12:44   #2011
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Jel netko ima problema sa "trokiranjem" muzike na 2.3.3? To mi nije radio na 2.1. Koliko god je bio RAM zauzet je sviralo cisto, eventualno bi mob bio usporen. Sada mu i ocistim RAM i svejedno cak i sam od sebe, s ugasnim ekranom zna stekat, a vrlo cesto i zasteka kad palim/gasim screen. Jako je iritantno pa me zanima kako to rijesit i zbog cega to radi. Koristim Mort Player ali koliko mi je u sjecanju i stock player je radio isto.

Sent from my X10i using Tapatalk 2 Beta-5
To je tako na x10 i meni bilo. I na Arcu nekada mi zasteka.
X10 najvise je stekao kada sam ga prevrtao ugasenog, pa mozda da probas iskljuciti rotiranje ekrana mozda ce pomoci.
sasa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 13:00   #2012
Quote:
sasa90 kaže: Pogledaj post
To je tako na x10 i meni bilo. I na Arcu nekada mi zasteka.
X10 najvise je stekao kada sam ga prevrtao ugasenog, pa mozda da probas iskljuciti rotiranje ekrana mozda ce pomoci.
Budem probao. Imam i launcher pa mi se i home screen rotira a u busu ga stalno prevrcem no nije mi to radio na 2.1. Tamo bi se prije cijeli mob blokirao nego mjuza stekala, kao da je player imao najveci prioritet. A ovdje sve radi samo mjuza tu i tamo steka.

Vjerujem da je los software u pitanje, mozda je vrijeme da stavim custom ROM.

A svaka cast Androidu ali me nervira ta njihova politika da se appovi gase sami. Ja ne bi nijednu app pustio na market bez EXIT gumba jer se moj k*rac gase. Doduse u sam OS bi prikeljio X kao sto ti windowsi imaju, da ubije proces u korijenu. Android reagira tek kad RAM padne ispod 20 MB slobodno a tad je kasno. Instalirao sam si Auto Memory Manager i stavio da ubija vec na 80 sve appove kojima nisam stavio veci priority.

Najvise me nervira kad u idle odem u pokrenute app i vidim da rade Maps, tipkovnica, equilaizer i ostale gluposti. Wtf? Maps nisam tjednima koristio, nista trenutno ne pisem ni slusam muziku, nijedna nema pravo trositi resurse. A te tri su smo 3 u nizu...

Sent from my X10i using Tapatalk 2 Beta-5
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 00:18   #2013
Ne vjerujem da ce ti cstom rom pomoci ali bilo je nekih fixova kada sam ja imao x10, i imao sam Wolbreak rom ali je isto trzao.
Meni je x10 bila strasno spora sa Go launcer ex. Inace mene android nervira srasno non stop koliko je bugovit.
A sto ti se tice pokrenutih app, tastatura je uvjek upaljena, maps se automatski pali cim ulazis na fb ili nesto slicno jer mobilni locira sebe. Jedino da ako ti je rootovan u titanium ili necemu slicnom blokiras neke app koje ti ne trebaju.
sasa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 21:19   #2014
Probaj staviti Winamp umjesto MPa, koristila sam ga na x8 i sad na x10, nikad nikakvih problema s njim. + brz je i jednostavan
Što se tiče bugova, x8 mi je znala zaštekati tu i tamo, x10 radi ko vurica - T.E.A.M.ov rom i GO Launcher EX, ali starija verzija.
Ova najnovija mi se nikako ne sviđa.
LowHaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 21:14   #2015
Nek mi netko onda objasni zasto neki sa hardverski slabijim smartfonima nemaju problema? X10 ima solidan hardvare i sa dobrim softwerom bi letio. A stekanje playera nije mala greskica.

Zasto se onda dubre od mapsa ne ugasi kad zatvorim fejs? Zasto se uopce otvara ako samo gledam statuse ili poruke, a ne postavljam lokaciju? Tko god da je to radio tukao bi ga.

Koliko znam MortPlayer jedini ima sortiranje po folderima pa je to i jedina opcija jer mi se neda radit playliste

Sent from my X10i using Tapatalk 2
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 14:31   #2016
haj molio bi pomoč imam Sony Ericsson Xperia X10 2.3.3 android i telefon mi se gasi kad idem u pozive i restarta se sam od sebe malo malo hvala
danijel1605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 15:22   #2017
Napiši koje sve aplikacije imaš.
Ali se pripremi da ćeš trebati backupirati sve i napraviti master reset.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 16:09   #2018
nema ništa od aplikacija napravio sam vec reset na tvornićke postavke
danijel1605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 15:45   #2019
Quote:
LowHaze kaže: Pogledaj post
Probaj staviti Winamp umjesto MPa, koristila sam ga na x8 i sad na x10, nikad nikakvih problema s njim. + brz je i jednostavan
Što se tiče bugova, x8 mi je znala zaštekati tu i tamo, x10 radi ko vurica - T.E.A.M.ov rom i GO Launcher EX, ali starija verzija.
Ova najnovija mi se nikako ne sviđa.
Evo factory reset, riješio sam se launchera, widgeta, šugave facebook aplikacije i nekih stvari, drugih aplikacija za poruke, i mob se preporodio. Više ne šteka muzika (tu i tamo kad se unlocka screen ali rijetko). I sad koristim Simple Last.fm Scrobbler umjesto službene aplikacije, jer mi dijeluje laganije (da troši manje resursa).

Uzalud što sve te aplikacije i launcheri lijepše izgledaju i daju neke nove opcije ako se gubi ono najvažnije: brzina i fluidnost.

Imam drugi problem. Htio sam nanovo instalirati software, međutim nema više onog zelenog PC Companiona već je sad Sonyev plavi (govorim o skidanju sa službene stranice). I on baci error kad treba započeti instalacija na mob. Sad ne znam da li je neki problem u pitanju, ili novi Companion ne podržava SE uređaje. No i factory reset je riješio stvar. U kojem smo uopće obliku dobili PC Companion? Više se ne sjećam, u kutiji ne mogu pronaći CD, a na SD kartici i u mobu nema instalacije (osim ako ju slučajno nisam obrisao).

I zanima me kako najlakše "urediti" SD karticu? Na njoj je u root-u masa foldera i svakim danom ih je sve više. I preko kompa se teško snaći, a kamo li putem file managera na samom mobu. Najveći problem je što sve aplikacije prebacim na SD (ukoliko je to moguće) a često formatiram mob i onda se pogubi i kad instaliram nanovo app opet stvori novi folder. Zadnji puta kad sam brisao stvari koje sam smatrao nepotrebnima, pola appova nije radilo, nestajale su ikonice sa desktopa itd. Htio bi imati samo nekoliko foldera (Music, Pictures, Videos, Apps, Games i Other za sve ostalo). Riješenje je factory reset i format kartice no on će opet stvarat foldere. Kako ga natjerati da sve instalacije npr. stavlja u Apps, da fotoaparat slike baca u Pictures itd.?
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 20:21   #2020
Za nanovo instaliranje softvera koristi sony update service.
A što se tiče kartice, ne može tako kako kako si zamislio. Puno aplikacija radi svoje foldere i to ne možeš promjeniti. Jedino da pišeš autorima tih aplikacija žališ im se. Postoji folder android/data koji je zamišljen za to ali ga ne koriste svi.
dejo6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.