Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 16:56   #1001
podaci poslani jos jucer..cekam isporuku..
playya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 10:07   #1002
Quote:
playya kaže: Pogledaj post
podaci poslani jos jucer..cekam isporuku..
poslano danas ujutro u 7 :-)
dexdox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 10:28   #1003
Ljudi X10 je poslije nadogradnje Androida stvaro postala bolja. Nisu bile samo prazne price o tome kako je velika stvar ova nadogradnja i koliko je vazna, e pa veoma je vazna.
Nasmijao sam se kad sam procitao na "wall"-u facebook grupe Sony Ericsson Croatia, kada je jedan korisnik, prije nadogradnje napisao: "Dajem dvije obicne Xperije X10 za jednu sa Androidom 2.1" - iako naavno nije mislio ozbiljno ovo sto je htio napisat iz ovoga se moglo vidit kolika je razlika. Tad nisam vjerovao da nadogradnja moze bit toliko korisna, ali sad sam se razuvjerio. Kao sto sam napisao baterija je znatno bolja, koliko sam mogao primetit za oko 30% mi se produzilo krosiscenje mobitela. Snimanje u HD rezeluciji je pak izvanredno, sa mobitelom moze se napravit profesionalni snimak, samo se ne smije pomerat mnogo zbog stabilizatora. Rad na mobitelu je brzi i do sada nije bilo uopce "bugova" nadam se da ih nece ni bit. Ove tri stvari su mi bile najvaznije i sad sam ih detaljno mogao izanalizirat.
Imam i jedno pitanje.
Kada ce bit dostupan u potpunosti multi touch? (jos samo to pa da X10ci i ocijena bude desetka, sad je 9 i pol)
stipe_bp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 11:18   #1004
U potpunosti multitouch nikad nece biti realiziran, barem je takvo stajaliste SE-a, vidit cemo sto ce XDA developeri uspiti smisliti. U Q1 ( tako je najavljeno iz SE ) dolazi nekakva verzija dual toucha koja bi trebala funkcionirati u browseru i jos ponekim aplikacijama i igrama.
CoronariasRedig is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 12:13   #1005
"Proceslja" sam malo internet na ovu temu muliti toucha i nasao sam da ce dostupan bit pinch zoom. Pinch zoom je jedna od funkcije koje koriste multi touch sistem, a radi se konkretno o zumiranju slika na ekranu - galerija browser... Nisam bas profi u temi pa ne razumjem koja je i koliko je velika razlika izmedju pinch zooma i multi toucha. Multi touch osjeca 3 tocke na ekranu, ali ga koristimo najvise za zumeranje, a za to cemo imat multi touch.
Pisu takodjer da ce bit pocetkom 2011 - uskoro.
evo i video kako pinch zoom funkcionira:

http://www.youtube.com/watch?v=868sP...layer_embedded
stipe_bp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 11:24   #1006
Utisci su u potpunosti pozitini, ako se izostavi multi touch...
Meni sto je bilo najvaznije to je i uradjeno! Vec odavno sam zelio da mi baterija dulje traje, mrzi me cesto punit mobitel, sada se vidi da moze duze trajat i kod aktivnijeg koriscenja... Volim se malo glupirat i sa snimanjem video klipova, mislim da sam smijesan i zanimljiv, tako da ce mi i HD dobro doc. Kao svaki prosjecni covjek facebook koristim oko 8-9 sati dnevno, tako da mi je fora da sve frenodove imam u telefonskom imeniku, i one koje ne poznajem... XD - makar se mogu hvalit sa nekom dobrom curom
Posto volim surfat, stvarno bi bio red da se dodje i multi touch ili ovaj pinch zoom kako ga vec zovete! To mi jos fali!
Eeeeee, pa da zaboravih koliko je bilo zezancija sa prebacivanje podataka na SD karticu, sada je lakse ))
cicamaca07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:43   #1007
dvd stigao..pricekat cu danas da mi se karlo72 ili bare_vk jave da mogu poslat dalje..
playya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:59   #1008
Pozdrav ljudi!

Prije 2 dana sam kupio X10i. Svidio mi se odmah tamo i uzeo sam ga i sve super. Iznenadile su me neke stvari: Bluetooth i Wi-Fi nisu radili! I onda sam čuo da ga treba nadograditi i evo danas je pao Android 2.1 i puuno stvari je sad bolje. Sviđa mi se ugradnja

Al ono, idem ja da si ubacim kontakte, muziku i da počnem koristiti Market za aplikacije. Naravno za to mi trebaše Wi-Fi jer onih 60 MB web'n'walk-a što mi je ostalo bi potrošio a da nebi ni trepnuo.

Prije, na 1.6, bi Wi-Fi našao moj ruter i uneso bi WEP i onda bi pisalo "Stjecanje adrese..." i nikad se nebi više maknuo sa tog. Odmah sam problem pripisao starom Androidu, no nakon upgrade-a nema puno pomaka.

Doduše, sada mi nađe ruter, ja upišem WEP i dođe "Stjecanje adrese..." te tako stoji kojih desetak sekundi i izbaci "Neuspješno" i nakon 3-4 sekunde ide ponovno "Stjecanje adrese..." i opet "Neuspješno" i tako stalno dok ne isključim Wi-Fi. Probao sam doći blizu ruteru i signal mi je bio 100% al ništa opet. Stavio sam i ono da mi nikad ne gasi Wi-Fi (ono u naprednim opcijama) u slučaju da padne mreža na mobitelu ili da se ugasi ekran. Al opet ništa...

Ruter koji imam je onaj Thomsonov SpeedTouch, postavljena je WEP enkripcija i otvorena je mogućnost za spajanje novih uređaja (ne trebaju se ni registrirat ni ništa, samo WEP ključ i to je to). Kad sam kupio laptop, samo sam uneso WEP i u sekundi sam imao net A sada ovo

Ako će biti od pomoći, na ruteru je spojen jedan kompjuter preko LAN-a, MaxTV te dva laptopa preko Wirelessa. Svi ti uređaji rade praktički danonoćno pa sam pomislio da nije ruter možda preopterećen, al sumnjam...

Di je problem!? Wi-Fi mi stvarno treba! To je jedan od glavnijih razloga zašto sam kupio smartphone, da mogu sve preko moba kad ima dostupan Wi-Fi, bez da palim komp. Tako mogu slušat online radio bilo gdje u kući, samo ga priključim na pojačalo, mogu čitat mail, surfat a na kraju krajeva i da mogu koristiti Market.

Molio bih vas pomoć... Hvala )
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 12:40   #1009
Pozdrav ljudi svima . Ja iman problem sa nadogradnjom androida 2.1 ili možda nešto krivo radin pa ako moore pomoč kako se to radi. pokušavan nadograditi priko mobitela a i priko compjutera . Ako može mala pomoč
FORZA1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 13:16   #1010
Quote:
FORZA1950 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi svima . Ja iman problem sa nadogradnjom androida 2.1 ili možda nešto krivo radin pa ako moore pomoč kako se to radi. pokušavan nadograditi priko mobitela a i priko compjutera . Ako može mala pomoč
Ja ću ti reći kako sam ja to napravio. Ja sam spojio mob preko USB-a na komp i instalirao onaj PC Companion. I kad se instalira i sve podesi, nakon par minuta će ti izbaciti obavijest da ima novi update i napisat će ti što sve sa njime dobiješ. I onda stisneš da oćeš update.

NAPOMENA: Piše da kad jednom odeš na 2.1, nema povratka na 1.6, mada ja mislim da se uvijek može...

Onda će te obavijestiti ako želiš napravit backup kontakta, postavka i tih stvari. Moraš otkopčati ga sa USB-a i imaš onu aplikaciju za napravit backup na karticu.

Ugl. vratiš ga na USB i ideš dalje i onda će ti kao pripremati komp za update pa ćeš dobiti korake koje moraš slijediti da bi pripremio mob. Ugl. moraš ga iskopčati sa USB-a, ugasiti ga i čekat 5 sekundi i onda istovremeno dok ga spajaš na USB moraš držat onu desnu tipku, za natrag dok ne se upali i počet će svjetlit zeleno al ekran ništa. Ugl sve će ti tamo pisat šta moraš napravit.

I onda će započeti update, prvo će downloadati pa instalirati. Za to vrijeme nesmiješ iskopčavat mob ni prekidat! Kad sve završi, onda ćeš dobit poruku da ga možeš iskopčat i onda ga upališ, malo će se duže palit i to je to.

Nadam se da sam pomogao PS: tu možeš nać dosta informacija:
http://www.sonyericsson.com/cws/prod...10?cc=hr&lc=hr

PS: dal neko zna riješenje za ovaj moj problem sa Wi-Fi? Neznam više šta ću...

Mislim da je to sad više problem rutera nego mobitela... Dal da postavim pitanje u drugom podforumu di je za mreže?
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 13:33   #1011
Izgleda da su svi na skijanju pa cu ti ja savjetovati da zoves T-Com ili od kog vec imas internet. Ipak to je njihovo pa ce ti mozda oni najbolje znati reci.
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 13:47   #1012
Quote:
Darth. kaže: Pogledaj post
Izgleda da su svi na skijanju pa cu ti ja savjetovati da zoves T-Com ili od kog vec imas internet. Ipak to je njihovo pa ce ti mozda oni najbolje znati reci.
I ja bi na skijanje

I to sam razmišljao i najvjerojatnije ću probati, neka malo i oni rade nešto

Samo sumnjam da ću riješenje dobit od njih... Vjerojatno ću se naslušat bisera kao kad mi je jednom operater izvalio:

Quote:
Ja vam tu nemogu pomoći. Mi ne dopuštamo više od jednog uređaja (kompjutera) po jednom računu. To što ste vi spojili 3 kompjutera na vaš ruter, odnosno na jedan račun, vaš je problem i riješavajte sami.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 14:43   #1013
Ahahahahahaha, koji biser
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:05   #1014
Privremeno sam riješio problem: pretvorio sam laptop u Access Point i napravio mrežu pa sam mobitel spojio na laptop a kako mi je laptop spojen na net, imam net i na mobu :P

Al to je samo privremeno riješenje
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 20:35   #1015
sony ericsson X10

samo da pitam da li se ikako mogu povecati slova kad se pise poruka,ili je samo ona standardna tipkovnica sa onim sitnim slovima
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 21:13   #1016
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Privremeno sam riješio problem: pretvorio sam laptop u Access Point i napravio mrežu pa sam mobitel spojio na laptop a kako mi je laptop spojen na net, imam net i na mobu :P

Al to je samo privremeno riješenje
Ajde dobro, barem nesto.
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 13:21   #1017
Ljudi slijedi jedno ekstra glupo pitanje,al nemogu nigdje naci tu tipku,kako se brisu stvari? XD
Pitam i za slike,i za poruke i glazbu,nigdje jos nisam nasao tu tipku,instalirao sam si 2.1 android al to nemogu skuzit,uzmite u obzir da mob imam 12 sati,i da mi je to prvi touch mobitel
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 13:34   #1018
Quote:
bratkee kaže: Pogledaj post
x10 mi se strašno sporo puni od kada sam updatao na 2.1
cijeli dan na punjaču a 50 posto baterije se napunilo!
jel ima tko sličnih iskustava??
imam i ja sličan ako ne i isti problem a stvar nije u 2.1 ili 2.2 ili 1.6 nego ga jednostavno par puta moraš uštekati-ištekati iz strujr-u struju da ga razbudiš
lunkerit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 13:51   #1019
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
Ljudi slijedi jedno ekstra glupo pitanje,al nemogu nigdje naci tu tipku,kako se brisu stvari? XD
Pitam i za slike,i za poruke i glazbu,nigdje jos nisam nasao tu tipku,instalirao sam si 2.1 android al to nemogu skuzit,uzmite u obzir da mob imam 12 sati,i da mi je to prvi touch mobitel
uzmi u obzir da ti je donja lijeca tipka MENI i ako se mozhe brisati, brishesh od tuda...
također uzmi u obzir da na dosta mjesta mozhesh pritisnuti ono shto te zanima, zadrzhati prst i onda se otvara mali podmeni...
__________________
kochnice nas samo usporavaju...
KarloDelPontiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 21:03   #1020
Ponovno pitanje od mene,znaci kako mogu iskljuciti spajanje na 3g mrezu,odnosno htio bih se samo spajati na wi fi kod kuce,i tamo gdje je besplatno,jer mi se danas na nemam pojma koji nacin iskljucila povezanost sa kucnim internetom,iako nisam izlazio iz stana,i skinulo mi je 70 kn!! Bio sam pogledao valjda 2 you tube filma i bio malo po forumu,dok je to valjda bio "odspojio" sa kucnog neta,i sada me vise strah bilo sto raditi na mobu da mi se jos para ne skine,pa ako moze sto prije odgovor kak da rjesim to.
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.