Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2024., 01:24   #1
Odbjegli klinci, nestali teenageri

Kaj su ovi klinci otisli od kuce na prvi dan skole ili je to neka slucajnost?

https://www.vecernji.hr/vijesti/jest...rijeci-1737909
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 08:31   #2
Još i netko od 17 u Zagrebu, valjda, i cura od 16 u splitu.
Čitala sam prije da često ti nestali teensi budu iz sustava, pobjegnu iz domova ili se ne pojave nakon vikenda.
Nadam se da je tako nešto, iako ni to nije super stvar nego samo onda obično nisu u nekoj opasnosti stvarnoj, "samo" od nastavka razvoja problema koji su ih i odveli u instituciju.
Imam dijete 2009. godište i baš me to puno ubode, takve vijesti.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 09:01   #3
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Još i netko od 17 u Zagrebu, valjda, i cura od 16 u splitu.
Čitala sam prije da često ti nestali teensi budu iz sustava, pobjegnu iz domova ili se ne pojave nakon vikenda.
Nadam se da je tako nešto, iako ni to nije super stvar nego samo onda obično nisu u nekoj opasnosti stvarnoj, "samo" od nastavka razvoja problema koji su ih i odveli u instituciju.
Imam dijete 2009. godište i baš me to puno ubode, takve vijesti.
Jedan od klinaca koji je nestao je prijatelj mog klinca iz vrtica. Prepoznao ga je na slici. U vrijeme kad su se druzili nije bio u nikakvoj instituciji. Mislim, to 2009. godiste mi djeluje jos prebalavo za neko bjezanje.
Ali istina je i da je taj 7. razred uzas od opterecenja za ucenike, jos kad imas tako podijeljene praznike, a ispit odmah u tjednu poslije praznika ili neke ispravke, prakticki se ne mozes odmoriti ni ta dva tjedna.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 11:26   #4
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Jedan od klinaca koji je nestao je prijatelj mog klinca iz vrtica. Prepoznao ga je na slici. U vrijeme kad su se druzili nije bio u nikakvoj instituciji. Mislim, to 2009. godiste mi djeluje jos prebalavo za neko bjezanje.

Ali istina je i da je taj 7. razred uzas od opterecenja za ucenike, jos kad imas tako podijeljene praznike, a ispit odmah u tjednu poslije praznika ili neke ispravke, prakticki se ne mozes odmoriti ni ta dva tjedna.
Pa moja je 2009g., 1r SŠ. Djeca krenu bježati od kuće od negdje 7r, pa na dalje.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 11:42   #5
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Pa moja je 2009g., 1r SŠ. Djeca krenu bježati od kuće od negdje 7r, pa na dalje.
Moj je 2010., 7. r. Pa cuj, ja sam pobjegla prvi put s 18, nakon svađe sam se preselila kod frendice na par dana, bila je sama doma.
Ali ovi od 14, pa kud ces po ovoj hladnoci, kod koga??? A da za to ne znaju roditelji tvog prijatelja kod kojeg si otisao.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 11:43   #6
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Moj je 2010., 7. r. Pa cuj, ja sam pobjegla prvi put s 18, nakon svađe sam se preselila kod frendice na par dana.
sa 18 nisi pobjegla od kuce nego otisla
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 11:47   #7
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
sa 18 nisi pobjegla od kuce nego otisla
Pa zapravo da.
Nego gdje po ovoj hladnoci moze biti klinac od 14???
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 11:47   #8
Ne znam hoće ovo ispasti neki zagubljni duplić, nema mi posta pa pišem opet.
Ja već nekoliko godina nakon "svađe" sa sadašnjim desetgodišnjakom provjeravam gdje je jer je takvo dijete koje bi moglo nepromišljeno, inatljivo, frkovito reagirati. (Pričali smo potrebi čitanja nedavno - mogu reći da moj jako romantizira Toma Sawyera i frendu Hucka).
Kći od 14 zasad ne pokazuje tendenciju bježanja, njoj je dovoljno što ima slobodu zatvorit se u svoju sobu ako nije spremna za ljudski kontakt, ali mogu po njenima, a i frendovima starijega vidjeti takvih iskrica kod djece te dobi.
Sad dodaj na te teen emo bure eventualno otežano funkcioniranje u zajednici gdje jesu, ranije iskustvo neprihvaćanja, odgojne institucije, moguće problematične obitelji, loše (ili samo starije) društvo koje će to popratiti logistički, pa nekad možda i u najboljoj namjeri...
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 11:57   #9
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Ne znam hoće ovo ispasti neki zagubljni duplić, nema mi posta pa pišem opet.
Ja već nekoliko godina nakon "svađe" sa sadašnjim desetgodišnjakom provjeravam gdje je jer je takvo dijete koje bi moglo nepromišljeno, inatljivo, frkovito reagirati. (Pričali smo potrebi čitanja nedavno - mogu reći da moj jako romantizira Toma Sawyera i frendu Hucka).
Kći od 14 zasad ne pokazuje tendenciju bježanja, njoj je dovoljno što ima slobodu zatvorit se u svoju sobu ako nije spremna za ljudski kontakt, ali mogu po njenima, a i frendovima starijega vidjeti takvih iskrica kod djece te dobi.
Sad dodaj na te teen emo bure eventualno otežano funkcioniranje u zajednici gdje jesu, ranije iskustvo neprihvaćanja, odgojne institucije, moguće problematične obitelji, loše (ili samo starije) društvo koje će to popratiti logistički, pa nekad možda i u najboljoj namjeri...
Moj je preko noci postao jak. I nakon neke "svađe" je tresnuo sakom po dasci od wc skoljke i daska je pukla, on se sokirao: " Postao sam previse jak". Sad se nekako trudim da se ne posvađamo, pazim da ne budem bas ko osa kad mi digne zivce, nego rasporedim propovijed u vise manjih etapa.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 12:00   #10
Ovi koji su u sustavu će i ranije početi bježati. Predavala sam učeniku koji je u 4. razredu završio u domu... i za par mjeseci počeo bježati iz doma. Tako da...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 12:20   #11
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Pa zapravo da.
Nego gdje po ovoj hladnoci moze biti klinac od 14???
pa kod nekog frenda/frendice sa isto tako disfunkcionalnom obitelji, kod nekog clana obitelji...
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 13:15   #12
Izgleda da je jedan pronađen.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 13:27   #13
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Moj je 2010., 7. r. Pa cuj, ja sam pobjegla prvi put s 18, nakon svađe sam se preselila kod frendice na par dana, bila je sama doma.
Ali ovi od 14, pa kud ces po ovoj hladnoci, kod koga??? A da za to ne znaju roditelji tvog prijatelja kod kojeg si otisao.
Prvo da se referiram na godište tvoje i moje. Tražila sam odgodu, ali nisu htjeli dati.
S 18 si otišla, legitimno, kao odrasla osoba. Drugi par rukava je, što ti znaš zakaj si se pokupila tak brzo...
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Izgleda da je jedan pronađen.
Ajde hvala bogu, sam da nađu i ostale žive i zdrave.
Ljudi zaboravljaju da djeca bježe OD KUĆE, dakle situacija doma je koma. Rijetko je to radi škole, ocjena. Rijetki su razlozi, ali ima i toga, neko akutno psihičko stanje, suicidalne nakane...
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 19:51   #14
A cuj, pocetak 2009. i kraj 2010. su zapravo 2 godine razlika.
Situacija doma ti moze biti da mu uzmu mobitel. To je odmah svjecka tragedija.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 00:38   #15
Ovaj je opet pobjegao. A tek su ga nasli.
To bi moglo biti domsko dijete.

https://www.index.hr/mobile/vijesti/...jesti_ostalo_m
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 07:55   #16
Pa koliko znam u Brezovici je neki Caritasov dom za nezbrinutu djecu. Radili neku donaciju igračaka, slatkiša, iz škole od male tamo.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 08:34   #17
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Pa koliko znam u Brezovici je neki Caritasov dom za nezbrinutu djecu. Radili neku donaciju igračaka, slatkiša, iz škole od male tamo.
Ne sviđa mu se tamo, ocito. Mozda se pokusava vratiti u Petrinju.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 11:25   #18
Meni su današnji klinci strašno dramatični, nevezano sad na ove iz disfunkcionalnih obitelji i domova.

Moja se sa krajem osnovne - početkom srednje strašno promijenila. Do tada je bila suradljivo, dobrodušno, nekomplicirano dijete, a onda je doslovno preko noći podemonila. Hormoni, društvene mreže, nova ekipa, ni sama ne znam. Imam dojam da je nesretna ako nema ničeg zbog čega može biti nesretna. I drama za svaku sitnicu, tvrdoglavost, verbalna agresija, glumatanje žrtve, svi i sve drugo je krivo, ona nikada...

S druge strane se promijenilo to da se od nje očekuje više odgovornosti i na drugi način nego dok je bila baš klinka. Pa eto još malo razloga za dramu.

Nikada je nisam udarila iako me znala toliko nabrijati da me dlan jebački svrbio da joj odvalim šamarčinu. Uz to je svjesna da je neću udariti pa provokacije gura dok ne eksplodiram. S jedne strane mi je totalno idiotski prvi put je ošamariti sa skoro 19 godina, a s druge vidim da me testira i što ja više uzmičem, to ona više gura.

Bojim se da će me jednom izbaciti iz samokontrole i da ću joj odvaliti jednu. A onda bi me bilo strah reakcije, da joj ne bi pala na pamet neka "vidjet ćete vi, bit će vama žao" pizdarija.

Što je najzabavnije ogromnu većinu vremena je sasvim normalni adolescent, imamo dobar odnos, razgovaramo o svemu, uživamo u zajedničkom vremenu. A onda ju nešto šusne out of the blue, i na nekoliko dana se ponaša kao da je opsjednuta demonom.

Jebote što je to roditeljstvo jebeni posao.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 13:07   #19
Stefy, ista priča kao kod moje. Dodala bih još, kod današnje djece nema te neke odgode, sve bi odmah i sad i ako nije kak si zamisle, odmah smak svijeta.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 15:02   #20
meni ide na živce što i odrasli oko mene podržavaju taj kult instant gratifikacije svakog prohtjeva kod djece. pa onda dobijem xy puta kritike od muža, matere, svekrve... što djeci kada nešto traže mrtva hladna kažem "pričekaj da završim što sada radim". nekad je to što sada radim pranje veša, nekad sam do lakata u brašnu, nekad jedem, a nekad samo tipkam post na forumu i ne želim prekidati tok misli jer dok njima budem izigravala batlera, zaboravit ću što sam htjela napisati. jebiga, ti trebaš mene, ne obratno, izvoli pričekati dok meni bude zgodnije. minuta ili pet, nećeš umrijeti, nije da ti crijeva cure.
i onda cijela okolina smatra da sam ja "samoživa". pa jebote, što će se dogoditi jednom dvanaestogodišnjaku ako se treba strpiti minutu, pet ili deset? može samo naučiti kako se ono što je tražio od mene samostalno radi ako mu se ne da čekati, pa ćemo svi biti u plusu.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.