Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 23:05   #1
Prvi zubići

Ovako,dokica mi rekla da bi nam mogli zubići skoro krenuti(skoro 3i pol mjeseca star),pa da se pripremimo..

Kada su vašim bebačima krenuli zubi?
Dali ste koristili išta da smanjite neugodu?
Pokrenula sam ovaj topic jer sam vidjela reklamu u "Moje dijete" za kapi kod nicanja zubića: Dentinox N
Dali ih je netko koristio?


Tinkili,Putnica,Goga.....ajmo mamice s iskustvom zlata vrijednog!

Zadnje uređivanje putnica : 16.05.2007. at 17:04.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:06   #2
Koristimo dentinox gel. Pomogne joj na neko vrijeme. Ali ona to dobro podnosi. Kad joj je najgore gurne si krpicu u usta da ne plače. Ja plačem umisto nje kad je vidim takvu.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:52   #3
Mi smo jos kerzubi iako za par dana punimo 9mj! Doduse sad je vec dosta muce desni, mahnito grize sve sto dohvati ukljucujuci i moju bradu. Kad mi se nocu probudi namazem je Calgel-om i dobar je, odmah ponovo zaspi
Ive.xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 01:01   #4
Znači,pomaže?Jel ima nekakvih nuspojava?
Patkice,koliko je tvoja malena stara?
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 01:03   #5
Quote:
Ive.xy kaže: Pogledaj post
Mi smo jos kerzubi iako za par dana punimo 9mj! Doduse sad je vec dosta muce desni, mahnito grize sve sto dohvati ukljucujuci i moju bradu. Kad mi se nocu probudi namazem je Calgel-om i dobar je, odmah ponovo zaspi

Onda će brzo zubići!

A one grickalice koje se stave u friđ?Dobili jednu takvu kad mu krenu zubi da žulja to hladno.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 01:06   #6
Dentinox je ok, grickalicu u frižider i puno, puno, mazi kad krenu jer će boljeti i bebu i strašiti pošto ona ne zna šta joj je.
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 07:17   #7
Mi imamo dva od 4. mjeseca Aninih. Mi koristimo homeopatski gel i tabletice i nama pomazu. Glavno da ima stalno nesto za zvakati. Moze i obicni rucnik. Cosak namocis i stavis u frizer i das mu da to tak hladno zvace. Mazi ga i tjesi sto vise. Nama je to proslo s jednom i drugom prilicno bezbolno.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 11:12   #8
moja mišica je prvi dobila s nepunh 7 mjeseci... nije bilo nikakvih trauma
nismo ničim mazali, samo je grizla ona čudesa namjenjena baš tomu, ohlađena i neohlađena (kako sam ovo lijepo opisala)
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 11:59   #9

tema zubi..

ja sam brijala kak bu mom malom izbili negdje sa 5 mjeseci, jer je bio užasan po noći. pa sam kupila dentinox kapi. što da velim...


prvi zub mu je izbio sa 11 i pol mjeseci


sada ih ima 7 i grize me sve u 16. evo, tak me jako malo prije ugrizao za cicu, da se još uvijek vide otisci zubi. bole me bradavice jako...

par noći prije izbijanja zuba se stalno budi i plače. to sam skužila...
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 14:10   #10
Mi imamo 5 mjeseci i krezubi smo. Par puta sam već mislila da mu kreću zubi al za sada ništa. Čitajući iskustva nekih od vas unaprijed se pribojavam tog dana. Planiram kupiti neki od ponuđenih gelova pa ćemo da vidimo dal šta vrijede. I mi već imamo plavu gumenu patkicu sa tekućinom u njoj. Voli to gristi al od zuba još niš...Ne vidim ni otekline ni bijelinu. Ak bu na mene onda bude još dugo bezubaš.
Mama Ružica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 14:59   #11
mi još malo pa godinu,a samo dva zuba. nismo ih osjetili a izbili su sa 9mj. imamo dentinox kapi i ok su,malo utvrdne ali brzo prođe. to sam koristila i za prvo djete. ali ni njemu baš nismo osjetili. malo njurgavosti,ali nije bilo plakanja. paše im sve šta je malo hladno ili mokro,tipa tih gumenih stvarčica iz frižidera,mokrog ručnika,maramica. čula sam za te neke tabletice da su dobre,ali nemam iskustva s tim. pa nek neko kaže nešto o tome,možda mi zatrebaju kad budu počeli izlaziti drugi zubići.
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 15:27   #12
Prvi zubić izbio sa 6 mjeseci i 4 dana. Jedini nagovještaj ....bolno bolno vrištanje u snu.

Drugi zubić izbio odmah par dana nakon njega...i to donja dvojka.

Tek sada, sa 8 i pol mjeseci nam je izbila druga donja jedinica.

Svaki put kad se probudi u vriskovima znam da slijedeći dan izbija zubić.

Inače tu i tamo namažemo calgel, ali on to ionako sve poliže s mog prsta dok mu mažem.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 15:38   #13
Da, i mi smo koristili Dentinox kapi, pomogle su bar malo...
B. kad je došao domeka je imao 2 zubića, a drugih 2 su nas iznenadili tako da je tajo usred noći jurio u dežurnu apoteku, a mi dotle zaspali
On nije imao temp. ni nešto extra slinio, nego kad je u toku jela povratio prvo smo išli gledati jel ide koji novi zub, i uglavnom je tako bilo svaki put, odbijanje hrane i povračanje. Cendrao nije pretjerano
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 15:38   #14
postoje i jantarne ogrlice koje se stave bebi (samo ih jedna beba može nosit).....sestrična imala za dvoje djece, nit su slinili, ni plakali ni bili nervozni, ni temperature...

ima ih za kupit na e-bayu....vriujedi probat
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 16:48   #15
Marinka moja ima 13mjeseci. Vec sa tri četri miseca su je desni počeli gnjavit. Slinila je grozno i sve grize (još grize), ali joj je tek sa 9mj. izaša prvi. Sad ih ima pet komada. Kažu da najviše boli kad očnjaci rastu.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 22:41   #16
Moj je sad tri i pol mjeseca i već 20-ak dana dosta slini.Promatram ga ko kobac ,ali ne vidim da je nervozniji ili da više plače.Na čeljusti ja ništa ne vidim.

Znači,dobro je imati u kući za nedajbože taj Dentinox ili Calgel?Jel su jednaki po učinku ili je jedan bolji od drugog?
Dentinox su kapi koji se s prstom umasiravaju na čeljust,pa mi se čini da je to bolje.Calgel je -gel,ako sam dobro skužila i stavlja se bez masiranja?
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 00:28   #17
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Moj je sad tri i pol mjeseca i već 20-ak dana dosta slini.Promatram ga ko kobac ,ali ne vidim da je nervozniji ili da više plače.Na čeljusti ja ništa ne vidim.

Znači,dobro je imati u kući za nedajbože taj Dentinox ili Calgel?Jel su jednaki po učinku ili je jedan bolji od drugog?
Dentinox su kapi koji se s prstom umasiravaju na čeljust,pa mi se čini da je to bolje.Calgel je -gel,ako sam dobro skužila i stavlja se bez masiranja?
Nema veze sto slini, moja je pocela s dva mjeseca, kad bi je drzala s glavicom nagnutom prema dolje napravila bi lokvicu! A sad evo ima 9mj i nista od zubica, a i slinjenje se smanjilo, ili je naucila gutati .
Calgel se isto utrlja u desni, ali kao sto kaze Tinkili, oni to polizu prije nego stignes utrljati
Ive.xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 08:56   #18
Moja je isto samo slinila mjesecima. To je bilo strašno. Morala je stalno imat babarin oko vrata. Sumnjam da će ti još trebat ta sredstva protiv bolova. Ja sam ih počela koristit tek kad je počela prava kriza. Koristila sam i Calgel. On je navodno na prirodnoj bazi. I Bonjelu (engleski proizvod, nema kod nas). Na kraju mi se čini da to samo trenutno pomaže, nisam vidila razliku. Ja sam joj i sa gelom masirala. Samo kad ih stvarno boli jedva da dopuste i namazat, a o masiranju da ne govorim.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 22:59   #19
moj mališa je počeo sliniti s 2mj, rukice je trpao u usta, a prvi zubić s 4,5mj. sad ima 15mj i 12 zubića...
neki su mu očito radili probleme - pogotovo noću kad se smiri, pa se budio plačući, a neke nisam ni skužila dok nisu bili fanj izašli...
dentinox sam kupila, namazala 2 puta - nikakve korisit, ali zato grickalice i bilo što gumeno nije puštao iz ruku...
dentinox sadrži lidokain - sedativ, i kod vrlo malog broja djece može izazvati poremećaj u radu srca... statistički malo značajno, ali meni dovoljno da ga ne korisitim, pogotovo kad nije bilo rezultata...
bebača mazi, nosaj, možeš mu svojim morkim prstom trljati bolne desni, daj grickalicu...
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 23:06   #20
Quote:
magriz kaže: Pogledaj post
dentinox sadrži lidokain - sedativ, i kod vrlo malog broja djece može izazvati poremećaj u radu srca... statistički malo značajno, ali meni dovoljno da ga ne korisitim, pogotovo kad nije bilo rezultata...
bebača mazi, nosaj, možeš mu svojim morkim prstom trljati bolne desni, daj grickalicu...

to sam i ja pročitala, tak da je i meni to bilo dovoljno..imala sma bočicu, ali sam svega nekoliko puta namazala i poslije ju hitila.
jer eto, moj se nije derao zbog zuba...
poslije je mm htio kupiti dentinox opet, ali mu nisam dala..rekla sam da bumo preživjeli.
probala sam ga na sebi, meni nije ništa utrnulo
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.