Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 12:08   #1
Zadar i okolica

Za vikend idem u Zadar pa me zanima kamo na jednodnevni izlet ?
Do sada smo obišli Zadar (stari grad), Biograd, Sv.Filip i Jakov, Nin, Paklenicu, Otok Pag... što bi se još isplatilo pogledati ? Znam da bi trebali otići na Kornate ali nisam baš sigurna da li je ovo vrijeme pravo za takav izlet Kakva je sada situacija za posjetiti Vransko jezero ?
Ne bi išli južnije od Biograda jer planiramo uskoro u Šibenik pa ćemo taj dio ostaviti za tu priliku.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:29   #2
Zar baš nitko i ništa ne može preporučiti ili predložiti
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:49   #3
Prebaci se trajektom Zadar-Preko na Ugljan, obiđi Ugljan, pa mostom preko Ždrelca na Pašman, obiđi Pašman i vrati se trajektom u Biograd.

Trebaš vodiča?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:10   #4
Što ima na Ugljanu i Pašnamu za pogledati ?

Hvala na ponudi, razmislit ću
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:12   #5
Quote:
duda kaže: Pogledaj post
Što ima na Ugljanu i Pašnamu za pogledati ?

Hvala na ponudi, razmislit ću
Puno malih lijepih mjesta.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 17:32   #6
Ako budete išli na Pašman prvi izbor nek ti bude Benediktinski samostan.

http://www.islandpasman.com/index.ph...id=26&act=show
travelaround is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 08:18   #7
Quote:
duda kaže: Pogledaj post
Što ima na Ugljanu i Pašnamu za pogledati ?

Hvala na ponudi, razmislit ću
- imas onaj poluotocic neko 10 minuta hodanje kad skrenes desno u Preko.. gdje Franjevici imaju svoj dvor i crkvu

- vrpa romanticna uvala za pilanje i pogleda

- a od vrha Tornicha sto visi preko Preka imas Panoramicni vid na veliku sirinu Kornata, predivno i vridi vodit turiste tamo

- inace cijeli otok ima predivni vid na Jadrana i Zadra u sijeni Velebita
rjetkost vidit to igdje na svitu
CroKoala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 08:36   #8
evo onaj pola-otocic Skoljic
Cafe Cobra na cosku mora
a ovo je stara razglednica pa sva okolina je skoro nagradjena sa apartmana i kafica

CroKoala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 19:38   #9
imaš suuuuper mjesta na Ugljanu i Pašmanu idi na Mihovil,kad siđeš s trajekta,izađi na glavnu cestu i vozi prema Ugljanu, na lijevoj strani (mislim dok si još u Preku ili mjesto poslije) bi ti uz cestu trebala biti tabla s oznakom Sv. Mihovil odatle ti puca ludi pogled, a imaš i u Banju malu crkvicu isto negdje na vrhu do nje ti vodi 12 postaja (križni put), skreneš dole u mjesto i pitaš u restoranu Dolac,oni će ti reći kako doći gore, isto ti je pogled genijalan,a i super je jer ne dio puta ideš pješke,a priroda je prekrasna. Na oba otoka je prelijepo, ljeti bude genijalno ima dosta feštica,a i nigdje nisam vidjela ljepše i čistije more. Vjeruj mi tamo ljetujem 10 god
kizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 11:22   #10
Diklo-Zadar

Jeli neko bio i kako je tamo??
Ima li uopste prodavnica,marketa,restorana,setaliste i sta za vidjeti??
a..v.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 19:12   #11
...

Diklo je dio Zadra. Imaš par OK kafića, restorana, plaže, Borik i Puntamika su susjedni kvartovi sa istim stvarima, moš se kupati, ima masu ljudi, ono u gradu si... navečer odeš do Poluotoka... najbliži trgovinski centar su Plodine u Žmirićima, jedno 5 minuta od Dikla autom... inače busom iz samog Dikla svakih pola sata, ali ako ideš sa Borika svakih 10-15 minuta u ljeto... nažalost nema noćnih linija..
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 21:43   #12
Dikolo je dio Zadra. Od dikla do centra grada autom cca 10-15 min, ovisno o gužvi. A tamo imaš besplatan parking ispod zidina na početku u jazinama i s druge strane prema bazenu. (A ti nađi drugdje na jadranu besplatan parking u centru grada) A u gradu kafića ko u priči, i riva, itd. Marketi na ulazu u grad s druge strane, jedan do drugog, isto 15 min autom. U centru grada tržnica (pjacaq), do rata jedna od najboljih u jugi a i sada jedna od najkvalitetnijih u hrvatskoj, cijene standardne a ne turističke. Zabave okolo ko u priči. Blizu su i biograd i pakoštane i pinija, i zaton itd. A na samom diklu, spavaš, moš se kupat, lovit komade, kupaš se i na boriku,(10 min hoda) i na plaži vitrenjak(15 min hoda) kod jedrililčarskog kluba, to je in. U svakom slučaju zadar ti je jedna od najboljih destinacija na jadranu i srećom ne toliko razvikana. I imaju dobro vrijeme. JA idem svake god tamo kod staraca, i kupam se u piniji jer mi paše, čisto je more, hlad, sređena plaža. A živim u rijeci i uopće se ne kupam u njoj.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 00:02   #13
Zadarska plaža Punta skala?

Prije nekih 4 godine, nakon godina lutanja po zadarskoj okolici, pacanja u vrućem autu i nezadovoljnog osvježenja na pristojnim, ali za naše (pretjerane, priznajem) kriterije ipak nedovoljno bistrim plažama, nađosmo prihvatljivu plažu - Punta skala. Tada je tamo bio još onaj stari hotelski kompleks, totalno zapušten, plaža nažalost neuređena, ali more čisto, i bez gužve. No, već sljedeću godinu razočaranje - pristup plaži ograničen, stari hotel se ruši i neki stranci grade veliki turistički kompleks, nešto ogromno. Nadam se da su ga do sada završili i da se može pristupiti plaži. Zna li netko kakav je status te plaže - može li se doći do tamo, je li i dalje bučno i opasno gradilište, ili je neopasno za djecu i odrasle?
Cow&Chicken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:33   #14
punta tamo stanjeskala se jos radi..dio..a dio tog ogromnog kompleksa hotela je otvoren..tako mi kaze kolega cija firma tamo radi..

a sad jel iko zna kako je ove godine u boriku kraj zadra..jel se moze jos uvijek na plazu kod onih hotela(naplacivalo se 10tak kn,nije bitno)..jako mi je tamo lijepo bilo pred par godina..pijesak,borovina..nije prevelika guzva..kakvo je danas tamo stanje?
rapajic_st is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 13:59   #15
isto je kao što si i naveo; samo bi ja da se Zadrani opet pobune, pa da se ne plaća ... (ja bi uštedjela)- heh
zelena*vatra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 00:47   #16
Zadar - ljetovanje od 18.7 , prijedlozi ...

idem u zadar , točnije diklo ... ima li tko za preporučit kakav jeftiniji i dobar restorančić di se može pojest neka klopica ,gdje izać navečer ?... općenito ako tko ima neki prijedlog kuda se mrdat i kretat neka napiše jer svaka informacija je dobrodošla . hvala vam .
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.07.2009., 20:33   #17
idem sutra ujutro ..nitko ?
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 14:40   #18
Quote:
sportski_fanatik_ kaže: Pogledaj post
idem sutra ujutro ..nitko ?
Ah sad, ode već on.... .
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 19:37   #19
jel zna tko jel ima koji drugi prijevoznik ili samo jadrolinija vozi na relaciji zadar-ancona?
C.C.C.P.agent001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 22:27   #20
Planiramo doci s ekipom za prvi maj u Zadar;osim grada Zadra za koji nam je dovoljan jedan dan da ga obidjemo , sta ima jos zanimljivo da se skokne na neki izlet ?
Bili smo u NP Krka ljetos pa taj izlet otpada
Kakav je NP Paklenica ?
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.