Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 19:57   #1
Novi pl. injectori- remap?

Dakle, nakon nepunih 10 kkm zaštopao se jedan plinski injector.
Kako još ima garanciju, danas zamijenjeno novima.

Sad primjetim da auto drugačije vuče tj, slabije oko 1500 okr, i doslovno upada u rupu nakon 3500.
Zanima me sljedeće. Kako je i benzin malo uštopan pa ne vuče kako treba, može li se napraviti nova plinska mapa bez benzina?
Ili je moguće korigirati već postojeću?

(dir. stag 300, inj. valtek)
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 22:32   #2
stag

da bi ti radio ispravno,mora se sredit da radi ok i na benzinu,specifikum ovog plinskog CPU-a da ima žive mape tj,da ima mogućnost zaključavanja mape benzina ili ostavit otvorenu.U svakom slučaju trebaš ponovno mapiranje,o ručnom štelanju mape neznam previše ali znam da je moguće a dosta je teško objasnit taj postupak,uglavnom treba uskladit vremena otvorenosti plinskih injektora i benzinskih itd.........U svakom slučaju ako su ti to mjenjali,trebali su odradit autokalibraciju cca 10min,i onda vožnja na benzin,pa plin istom rutom okvirno 5km ali nije na odmet i više.Prvi dio se radi pomoću kompjutera,a za mape se može odvozit i bez spojenog računala iako je lakše pratit stanje u vožnji i odmah korigirat nego kasnije,ali iz nekog svog iskustva treba otić na autocestu bez gužve ili neku lokalnu cestu pa lijepo provozat 5-6km gasom konstantno,onda malo mjenjat da ideš u raznim režimima opterećenja pa opet sve to na te krivulje poklope pa ako su unutar odstupanja od +-10% po manualu je to OK......
__________________
Obecao sam sebi da cu drzati dijetu: izbjegavati alkohol i masnu hranu. I nakon dva tjedna izgubio sam 14 dana.
dopacicpu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 23:13   #3
Znači kad se neka dobra benzinska mapa zaključa, CPU uvijek misli da je dobra iako se b. injectori u međuvremenu mogu početi štopati?
Pitam zato da li bi onda ta mapa mogla služiti kao neka referentna za plin
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 14:31   #4
stag

mapa kao mapa da
ali ako nisi zamjetio postoji autokalibracija prije pravljenja mape,dakle da pojasnim ako uopće mognem,autokalibracija se može odradit jedino uz pomoć kompjutera npr. laptop priključen sa odgovarajućim SW i interfejsom,to je prvi korak koji imaš kad programiraš plinski ECU ili CPU ili komjuter plinski ili kako god to nazivali,u tom djelu on uvjetno rečeno uči od benzinskog CPU,način,vrijeme otvaranja itd,onda te pokupljene podatke uparuje odnosno na neki način preslika na rad plinskog dijela instalacije.
Kad odradi se ta autokalibracija,onda se izrađuju krivulje odnosno mape na gore opisani način znači za ovaj dio nema potrebe imati prikopčano računalo ali je poželjno.Nakon odvoženih vožnji opet uz SW i laptop pregledaš kako izgledaju krivulje i sad ono bitno ukoliko nisi u svim režimima rada zadovoljan postoji preko SW mogućnost dodatnog štelanja raznih parametara itd.Uglavnom ako se krivulčje poklapaju odnosno imaju deflekciju(otklon) +-10% posao je načelno odrađen korektno odnosno unutar granica zadanog barem po manualu je tako u praksi zna odudarat ali ne značajnije ako je sve na vozilu ispravno na benzinskom djelu.Ako benzinski dio niej dobar nemože bit ni plinski jer se jednostavno nema po čemu ravnati,i tu je ta autokalibracija bitna,znači ako su ti injektori benzina u banani nemožeš napravit autokalibraciju za plin kako treba jer u trenutku kad kopira podatke lošeg benzinskog injektora dat će loše poddatke za plinski injektor istog reda(rednog broja) pa ćeš imati lošu auto kalibraciju itd...........
U slučaju da je potrebno STAG ima mogućnost dodavanja u još jednoj tablici za svaki cilindar posebno nisam koristio ovu opciju ali je zgodna kod V motora i kod motora gdje je jedan od cilindara istrošeniji od drugih pa na ovaj način kompezira nastale razlike kod pogona na plin,neznam o ovome puno pa.........

Uglavnom zaključavanjem mape benzina načelno daješ neki difolt plinu pod kojim uvjetima će radit i kako,tada nije bitno stanje benzinskog dijela ali samo dok je na plinu.ukoliko je mapa otključana onda je potrebno da benzinski dio bude ispravan jer on svaki put iscrtava tu mapu nanovo i adaptira je za potrebu plina

sve u svemu obzirom da kod ovog sistema načelno uvjek startaš na benzinu požljno je da auto u tom segmentu nema smetnji,sad kad su topliji dani može se spustit temperatura uključenja na recimo 20 stupnjeva ali nije preporučljivo........na ovaj način vidljivo se skrati rad na benzinu pa na plinu ne radi probleme ako je sve OK.
__________________
Obecao sam sebi da cu drzati dijetu: izbjegavati alkohol i masnu hranu. I nakon dva tjedna izgubio sam 14 dana.
dopacicpu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 14:54   #5
Hvala na odgovoru.
Sad mi je malo jasnije.
Ukratko, bilo bi mi trenutno najbolje zaključati benzinsku i probati poštelati plinsku da radi ona kako treba.
Ili čistiti injektore pa ispočetka
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.