Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 18:14   #101
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Ma jasno. Nema potrebe za batrljanjem i postavljanjem nekih grafova iz 5 razreda fizike.

Brzo u zadnju i onda u niskim okretajima = min. potrosnja

Nemoze jednostavnije
Da, ako imaš pred sobom ravnu cestu s malo prometa (što obično nemaš). U normalnim uvjetima nema neke univerzalne formule. Voziš u okretajima malo iznad onih pod kojima ti više ni ako stisneš gas do kraja neće početi stenjati, i OK si. Ako forsaš prenisko okretaje, svako malo će ti auto stenjati i gušiti se, a to nije dobro niti za motor niti za potrošnju.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 22.09.2009., 18:43   #102
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Spomenio si 500 SEL. Ponovo te pitam, koji 500 SEL? Jer, 560 SEL je imao znatno KRAĆI diferencijal od 500 SEL, kako bi imao što bolja ubrzanja. Tako da, s navođenjem 560 SELa si zajebo temu!
Muahahahahaa

Quote:
Izgubio okladu! 2300.
Znaci auto od 2300ccm ti trosi 17 litara

Kraj rasprave, ili imas jos dragulja?

Quote:
Rekoh ja da si se ti razmahao! Odrijemo poslije posla! A sad, nemoj zamjerit, idem na odbojku.

Btw, ti vjeruješ šta je koja šuša napisala na spritmonitor? Jesi imao koji auto?
Dokaz da svaka budala danas ima kompjuter i internet.

Ćao

Quote:
dimosphobos kaže: Pogledaj post
Wow, zanimljivo da ima jos ljudi koji se voze "logicno". Ni ja nisam jedan od onih koji se zaletavaju bez razloga, pa na kocnicu.
Ovak, vozim auto iz '93, benzinac, 65kW, 1200kg, ima 225tkm (najmanje, heh). Odovzio sam cca. 110tkm s njim, max. potrosnja 9l (8.8/100km), minimalna (to postizem ljeti) je 6.6 (6.56)! Meni je nekako normalno voziti se recimo na (po kazaljci obrtomjera) na 2000-2250o/min, 70-80km/h u petoj. Ne osjecam da se nesto trese, da ne moze vuci (inace sam u ravnici, ono, totalnoj), a moze s te brzine i ubrzavati bez saltanja.. sporo ali IDE! Kocnica mi je prilicno strani pojam (ponekad se cudim kakva sve kocenja vidim ispred sebe, a u konacnici dolazimo prakticki u isto vrijeme na cilj), tako da sam do sad mijenjao 2x prednje plocice (jer mi je neki "klip zacvikao"?), i to ono, samo s jedne strane. Da nastavim i dalje voziti taj auto, mislim da bi mi diskovi trajali do 1mil. km (ali masina ne bi valjda). Ulje trosi, ali trosio je od dana kad je kupljen. Ali i dalje s godinama potrosnja goriva se ne povecava. Promijenjeni dijelovi na masini... hm, NISTA! Najskuplja investicija, auspuh pred 6 godina, pa nekakve spone (bla, bla) sprijeda, akumulator pred 7,5 godina (Exide, malo jaci nego deklariran).
E, da, tankam samo na INI (mozete ju pljuvati koliko god hocete), S95 ili ES95.
Malo sam zbrda-zdola natipkao, ali... eto, imao sam volje, pa kako mi je sto palo na pamet tako je izletjelo i na ekran!

P.S. Sto se tice ubrzanja, moj sistem je "po gasu" i sto prije na odrzavanje konstantne putne brzine, naravno, ako je otvorena cesta i uvjeti dopustaju. A sto se tice gradova, rijetko sam u ZG, a ovi kojima sam okruzen su 25-50k stanovnika.
LP&NHF
Ista stvar kod mene. Ja sad vozim 250d mecu i trosi mi oko 6-7 litara. Nikad mi neki dio nije otisao, a da nije daleko presao svoj rok. Zadnje kaj se sjecam bio je neki amortizer volana, ali to nema veze sa masinom... Kocnice ista stvar. Ni ne znam koliko su prosle, ali koce ko nove i tako ce ostat jos bar 5 godina. Kocim samo kad bas moram Sjecam se jedne budale kad sam isao prema gorici, pa vidim u daljini crveno i maknem nogu s gasa i lagano usporavam da dodem na semafor kad se upali zeleno, a da ne stanem i majmun me prede u lijevoj traci i pocne mahat rukama kao kaj ja tak sporo vozim (a nije uopce bio u mojoj traci ) i nastavi ubrzavat skroz do semafora di je stajao bar 5-10 sekundi, a ja taman sa nekih 30 na sat prozujim. Onda je valjda skontao zasto polako vozim.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Da, ako imaš pred sobom ravnu cestu s malo prometa (što obično nemaš). U normalnim uvjetima nema neke univerzalne formule. Voziš u okretajima malo iznad onih pod kojima ti više ni ako stisneš gas do kraja neće početi stenjati, i OK si. Ako forsaš prenisko okretaje, svako malo će ti auto stenjati i gušiti se, a to nije dobro niti za motor niti za potrošnju.
To je to, ali mi neide u glavu kako ljudi tu na forumu razmisljaju. Izgleda da 90% ljudi ovdje ne znaju razliku izmedu rijeci niski i preniski. Pa neide mi u glavu da treba objasnit razliku. Ja nisam nikad rekao da auto treba vozit u preniskim okretajima Nije upuceno tebi, vec opcenito me glava zaboli kad ljudi ne razmisljaju kad citaju.
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 19:02   #103
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Ej... Pa ti si sad otišao skroz, skroz daleko...

Bio si rekao jest da nijedan diesel ne vuče iznad 4.000 RPM, a to je krivo i ja sam se samo na to referirao.

VW TDI motori, pogotovo legendarni 1.9 koji si vozio u pasatu, su poznati da su mrtvi iznad 4.000 rpm i to je točno, ali ima i drugih diesel motora, jebemu miša...
Nekima krivulja momenta ne opada tako rapidno iza 4.000 RPM i oni sasvim fino vuku skoro do 5.000 RPM, za razliku od spomenutog 1.9 TDI.
Samo sam to želio reći...

A ove ostale stvari koje si ti sad uveo u raspravu se tiču prijenosnih omjera i ostalih varijabli koje nisam komentirao i oko toga se nema što raspravljati kad se zna da benzinac okretajima nadoknađuje deficit u okretnom momentu. Može se gledati i obrnuto - dizelaš okretnim momentom nadoknađuje deficit okretaja.

nepada rapidno ali i nevuce jbg,nisam ja reko da od 4000 pa na dalje neide smjesta nego nema snage ko u malim obrtajima.znam da ima drugih,cura mi ima 318d novi sa 105 kw,i vuce ravnomjernije od tdi-a pd.puno se raspravlja,benzin dere na visokim a dizel na niskim obratajima i to je najbitnije.ja dizele nevolim,jaki su,brzi ko metak u svakodnevnoj voznji al nevolim sto su prekratke brzine od 1.2.tdi pa do 3.0d.nevolim kad moram na 100 kmh prebacit vec u 4 il na 150 u 5,volim razvlacenje brzine..odo se sad malo vozikat u svom benzincu oderat kojeg tedeia
jasmin16v is offline  
Old 22.09.2009., 19:17   #104
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Ista stvar kod mene. Ja sad vozim 250d mecu i trosi mi oko 6-7 litara. Nikad mi neki dio nije otisao, a da nije daleko presao svoj rok. Zadnje kaj se sjecam bio je neki amortizer volana, ali to nema veze sa masinom... Kocnice ista stvar. Ni ne znam koliko su prosle, ali koce ko nove i tako ce ostat jos bar 5 godina. Kocim samo kad bas moram Sjecam se jedne budale kad sam isao prema gorici, pa vidim u daljini crveno i maknem nogu s gasa i lagano usporavam da dodem na semafor kad se upali zeleno, a da ne stanem i majmun me prede u lijevoj traci i pocne mahat rukama kao kaj ja tak sporo vozim (a nije uopce bio u mojoj traci ) i nastavi ubrzavat skroz do semafora di je stajao bar 5-10 sekundi, a ja taman sa nekih 30 na sat prozujim. Onda je valjda skontao zasto polako vozim.
Mogu ti reci da smo prilicno slicni (sto se tice voznje auta, naravno)! I bas mi je drago da nas ima vise. Ja inace ako nekud krecem trudim se imati nekakvo "rezervno vrijeme" tako da nema potrebe za zurbom, a samim time ni za nepotrebnim povecanjem potrosnje goriva, uvijek cu radije razliku ostaviti u kaficu na kavi! ;-)
Najbolji mi je povratak doma usred noci (pogotovo u tjednu), 0 automobila, otovrena cesta... a ja picim 80km/h, heh! A jedan dio "daje" i malo vise duplo te brzine (probah kad bijah (pre)mlad i zelen)! ;-)
Stignem svugdje, prometnjaka 0, iako sam dozivio svasta (pod drugih)... tako da sam jos oprezniji, na zalost treba paziti i na druge. Svatko (pa i ja) je potencijalno opasan, ali naravno, postoje neke kategorije vozaca koje se vec vizualno isticu. Pogotovo deckici sa curicama, koji vole pokazati sto mogu i znaju tatinom pilom, pa © "razmisljaju krivom glavom" © dok voze! ;-)
Sve u svemu, moze se svasta, samo treba biti hladne glave, strpljiv i tolerantan prema ostalima! ;-)

P.S. Ja vozim "francuza", a navodno su oni stalno u servisima... e, pa moj.. NIJE! ;-) No, necu jos dugo... imam ga 10 godina... doslo vrijeme za promjene! ;-)
dimosphobos is offline  
Old 22.09.2009., 19:24   #105
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
nepada rapidno ali i nevuce jbg,nisam ja reko da od 4000 pa na dalje neide smjesta nego nema snage ko u malim obrtajima.znam da ima drugih,cura mi ima 318d novi sa 105 kw,i vuce ravnomjernije od tdi-a pd.puno se raspravlja,benzin dere na visokim a dizel na niskim obratajima i to je najbitnije.ja dizele nevolim,jaki su,brzi ko metak u svakodnevnoj voznji al nevolim sto su prekratke brzine od 1.2.tdi pa do 3.0d.nevolim kad moram na 100 kmh prebacit vec u 4 il na 150 u 5,volim razvlacenje brzine..odo se sad malo vozikat u svom benzincu oderat kojeg tedeia
Kaj voziš ti jasmin? Koji je to benzinac sa 140 ks?
johny5 is offline  
Old 22.09.2009., 19:26   #106
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
...koji bez grižnje savjesti plaća 17 litara /100 km u gradu
Kratke relacije, kad se motor zagrije, VRLO OŠTRO! Ništa ljepše nego kad auto zaljepi i digne se prednji kraj na ubrzanjima....

Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Znaci auto od 2300ccm ti trosi 17 litara

Kraj rasprave, ili imas jos dragulja?


Nisi shvatio? Ima ljudi koji ne štede gorivo po svaku cijenu. To ne znači da ne znaju štedit.


Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Spomenio si 500 SEL. Ponovo te pitam, koji 500 SEL? Jer, 560 SEL je imao znatno KRAĆI diferencijal od 500 SEL, kako bi imao što bolja ubrzanja. Tako da, s navođenjem 560 SELa si zajebo temu!


Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Muahahahahaa
Komentar dostojan MENSAe.


Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Dokaz da svaka budala danas ima kompjuter i internet.


Pojasni malo. I reci koga nazivaš budalom.


Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post



Ista stvar kod mene. Ja sad vozim 250d mecu i trosi mi oko 6-7 litara.
Pokrij se ušima. Moj ćaća je (nekoć davno) imao 250 D. I nije nikakva umjetnost bila trošiti s njim 6 L. Tako da, ne znam kakvom se ti to superiornom tehnikom vožnje/štednje hvališ.



Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Izgleda da 90% ljudi ovdje ne znaju razliku izmedu rijeci niski i preniski.
Jok, većina zna, samo što ti misliš da je to neko ekstra znanje, koje je dostupno nekolicini.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 22.09.2009., 19:56   #107
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Kad preko 50 godina ne naprave skoro nista da bi poboljsali snagu tih baterija, a smanjili cijenu proizvodnje i same baterije, onda je takva situacija. El. energija je za proizvodnju po meni najbolje rjesenje. Nafta nemoze uopce konkurirat. Vodik isto. Solarni isto nece uskoro, a da budu prosjecnom covjeku prihvatljivi. El. energija ce prevladat, samo pitanje kad. Imam osjecaj da to bude kad nafte nestane. Isto treba ond pitat vlasnike naftnih kompanija zasto je to tak

Jedno od logičnih pitanja vezano za električne aute je ovo: električna energija odnekud treba i stići. Konkretnije, kad bismo sve aute, danas pogonjene derivatima nafte slijepo prebacili na struju bez pametnije politike punjenja baterija, auti bi ustvari vozili na ugljen - spaljen u termoelektranama. Dakle, prijelaz na električne aute treba biti malo pametniji. Na tome se poprilično radi u zadnje vrijeme.

Apropos baterija, ima i nešto napretka, recimo "ZEBRA" baterije.
http://en.wikipedia.org/wiki/Molten_salt_battery

No, uopće nije na temu, pa...
moruzgwa is offline  
Old 22.09.2009., 20:00   #108
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Nisi shvatio? Ima ljudi koji ne štede gorivo po svaku cijenu. To ne znači da ne znaju štedit.
A koji to auto vozis i koja ti je prosjecna potrosnja? Eskiviramo odgovor vec 2 strane

Quote:
Komentar dostojan MENSAe.
Kad se covjek svada sa budalom svasta kaze.

Quote:
Pojasni malo. I reci koga nazivaš budalom.
Kaj da ti pojasnim da si budala?

Quote:
Pokrij se ušima. Moj ćaća je (nekoć davno) imao 250 D. I nije nikakva umjetnost bila trošiti s njim 6 L. Tako da, ne znam kakvom se ti to superiornom tehnikom vožnje/štednje hvališ.
Pa ćaća ti je znao vozit auto. Ti ne znas

Evo ti minimalne potrosnje s istim autom

http://www.spritmonitor.de/de/uebers...nstyear_e=1993

Quote:
Jok, većina zna, samo što ti misliš da je to neko ekstra znanje, koje je dostupno nekolicini.
Ja znam, a na tebi je da saznas.

Ajde, idi zamarat nekog drugog svojom pospanom glavom.
Bubba Ho-Tep is offline  
Received Infraction
Old 22.09.2009., 20:04   #109
Potpisujem postove od Bubbe i Dimosphobosa!

Naime, upravo ja tako vozim, da bi me neki popljuvali nema dugo kako mi Megane 1.5 dci mogao na otvorenom trošiti 3,7 l... kao ispada da sam lagao, a to je vrlo moguće.

Evo, neki dan sam testirao koliko najmanje može trošiti Clio TCE. Vozio sam se do Zagreba i nazad u svoj grad (ukupno oko 140 km). Vozio sam otvorenom cestom brzinama od 70 do 100 km/h, došao u Zgb, potrošnja je bila po boardu 5,2 l (koji je točan 99% po mjerenju). U Zagrebu sam se skinuo na Zagreb-istok i pičio do Dubrave. Dakle, bilo je i solidan dio čiste zagrebačke vožnje, s time da nikome nisam smetao, ali sam gledao daleko naprijed semafore i predviđao situaciju ne koristeći pno kočnicu, i tu je prosjek porasao na 5,3, a toliko je bilo i kad sam se vratio kući.

Dakle, da nisam vozio 100 km/h, nego samo do recimo 80, mislim da bi potrošnja mogla biti okruglo oko 5 l.

Pametnom vožnjom, ne sporom, ali racionalnom, može se ušparati 30% goriva, pa i benzinac može biti vrlo štedljiv.
moril is offline  
Old 22.09.2009., 20:08   #110
Quote:
moruzgwa kaže: Pogledaj post
Jedno od logičnih pitanja vezano za električne aute je ovo: električna energija odnekud treba i stići. Konkretnije, kad bismo sve aute, danas pogonjene derivatima nafte slijepo prebacili na struju bez pametnije politike punjenja baterija, auti bi ustvari vozili na ugljen - spaljen u termoelektranama. Dakle, prijelaz na električne aute treba biti malo pametniji. Na tome se poprilično radi u zadnje vrijeme.

Apropos baterija, ima i nešto napretka, recimo "ZEBRA" baterije.
http://en.wikipedia.org/wiki/Molten_salt_battery

No, uopće nije na temu, pa...
A geotermalna energija? Najzanemareniji oblik ciste i kolicinom prakticki nepresusne kolicine energije. Nemora sve bit ugljen i nafta.

Za ovu zebru. Pa eto nisu napravili skoro nista. One litij-ion baterije i te zebra. Nis posebno za vrijem razvijanja od preko 100 godina. Pogledaj kako su se stvari u vojnoj industriji razvile kroz 100 godina.
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 20:09   #111
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Potpisujem postove od Bubbe i Dimosphobosa!

Naime, upravo ja tako vozim, da bi me neki popljuvali nema dugo kako mi Megane 1.5 dci mogao na otvorenom trošiti 3,7 l... kao ispada da sam lagao, a to je vrlo moguće.

Evo, neki dan sam testirao koliko najmanje može trošiti Clio TCE. Vozio sam se do Zagreba i nazad u svoj grad (ukupno oko 140 km). Vozio sam otvorenom cestom brzinama od 70 do 100 km/h, došao u Zgb, potrošnja je bila po boardu 5,2 l (koji je točan 99% po mjerenju). U Zagrebu sam se skinuo na Zagreb-istok i pičio do Dubrave. Dakle, bilo je i solidan dio čiste zagrebačke vožnje, s time da nikome nisam smetao, ali sam gledao daleko naprijed semafore i predviđao situaciju ne koristeći pno kočnicu, i tu je prosjek porasao na 5,3, a toliko je bilo i kad sam se vratio kući.

Dakle, da nisam vozio 100 km/h, nego samo do recimo 80, mislim da bi potrošnja mogla biti okruglo oko 5 l.

Pametnom vožnjom, ne sporom, ali racionalnom, može se ušparati 30% goriva, pa i benzinac može biti vrlo štedljiv.
Da može budući da se radi o modernom turbobenzincu, izvuci ti sa vw-ovim 1.6 100 ks 5 litara.
johny5 is offline  
Old 22.09.2009., 20:10   #112
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Pa ćaća ti je znao vozit auto. Ti ne znas

Evo ti minimalne potrosnje s istim autom

http://www.spritmonitor.de/de/uebers...nstyear_e=1993



Ja znam, a na tebi je da saznas.

Ajde, idi zamarat nekog drugog svojom pospanom glavom.
Aha. Kad te pobijem argumentom, onda vrijeđaš. Bravo!


Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Potpisujem postove od Bubbe i Dimosphobosa!

Naime, upravo ja tako vozim, da bi me neki popljuvali nema dugo kako mi Megane 1.5 dci mogao na otvorenom trošiti 3,7 l... kao ispada da sam lagao, a to je vrlo moguće.
Nešto ti umjetnosti... Išo je i meni 1,5 dci ispod 4 L bez problema, pa to čak nije ni umjetnost, ni kilavljenje.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 22.09.2009., 20:12   #113
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Aha. Kad te pobijem argumentom, onda vrijeđaš. Bravo!
Kojim argumentom??? Pa ti jedan argument nisi napisao odkad pises ovdje

Quote:
Nešto ti umjetnosti... Išo je i meni 1,5 dci ispod 4 L bez problema, pa to čak nije ni umjetnost, ni kilavljenje.
To isti onaj koji ti 17 litara pije kad ga ostro vozis?
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 20:17   #114
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Potpisujem postove od Bubbe i Dimosphobosa!

Naime, upravo ja tako vozim, da bi me neki popljuvali nema dugo kako mi Megane 1.5 dci mogao na otvorenom trošiti 3,7 l... kao ispada da sam lagao, a to je vrlo moguće.

Evo, neki dan sam testirao koliko najmanje može trošiti Clio TCE. Vozio sam se do Zagreba i nazad u svoj grad (ukupno oko 140 km). Vozio sam otvorenom cestom brzinama od 70 do 100 km/h, došao u Zgb, potrošnja je bila po boardu 5,2 l (koji je točan 99% po mjerenju). U Zagrebu sam se skinuo na Zagreb-istok i pičio do Dubrave. Dakle, bilo je i solidan dio čiste zagrebačke vožnje, s time da nikome nisam smetao, ali sam gledao daleko naprijed semafore i predviđao situaciju ne koristeći pno kočnicu, i tu je prosjek porasao na 5,3, a toliko je bilo i kad sam se vratio kući.

Dakle, da nisam vozio 100 km/h, nego samo do recimo 80, mislim da bi potrošnja mogla biti okruglo oko 5 l.

Pametnom vožnjom, ne sporom, ali racionalnom, može se ušparati 30% goriva, pa i benzinac može biti vrlo štedljiv.
Pa osobno se ne kuzim nesto previse u mehaniku, ali isprobavao sam svasta i dosao do zakljucaka koje sam tu i iznio. Btw, ja nemam board comp, ali zato tankam uvijek FULL DO CEPA! Matematika je jednostavna! ;-)
Evo, da vozim malo zescei da mi auto trosi 3l/100km vise u prosjeku, uzmimo cijenu goriva (trenutnu) cca. 7,6KN... ispada di bih spalio oko 3500 eura goriva vise nego sto jesam... imao bi vjerojatno neke kvarove i kojesta. Ovako, 10 godina me odsluzio, mogu mu skinut kapu!
Naravno, neki ce reci da ne zele biti "robovi automobilu", ali to je dvosjekli mac (izjava), ja mislim da ovakvim ponasanjem nisam rob autu (servisima i mehanicarima), nego svaki onaj koji ga "gazi i ne pazi"! ;-)
dimosphobos is offline  
Old 22.09.2009., 20:22   #115
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Kojim argumentom??? Pa ti jedan argument nisi napisao odkad pises ovdje



To isti onaj koji ti 17 litara pije kad ga ostro vozis?
Aj čitaj. Ili ne znaš? Eno sam ti naveo:

1. Ćaćin Clio 1,5 dci ranije, Sada Megane Karavan 1,5 dCi. Bez problema ide ispod 4 Litre. I jedan i drugi. S LAGANIM GASOM! UZ ful gas, a iste obrtaje, 5-6 litara na istim dionicama i pri istoj brzini.

2. R5. Troši laganini 4,9 L. Žestoko 13 L.

3. Mojih 17 u gradu. je VRLO ŽESTOKA vožnja. I to sam naveo. Gluplji su shvatili da je to minimalna potrošnja. Ne, nego skoro maximalna. Benzin, 2300 ccm. Ali ja se ne taljigam po gradu, nego ljepim za sjedište. Što 250 D niti ne može. ALi sam ćaćin 250 D isto i ja vozio: 6 nije problem.

4. Ne da mi se uopće više navoditi šta sam vozio, bilo kao svoje vozilo, bilo u vlasništvu članova obitelji. Ili kao službena vozila u firmi! A bilo ih je preko 20-tak. I tu ne računam krug oko kvarta tuđim autom, već da sam duže vozio, više 1.000 km.

5. 560 SE ima znatno kraći diferencijal nego 500 SE w126 i NIJE MOGUĆE da 500 SE prebacuje na 60 km/h u IV, jer tvornički nije tako podešen mjenjač.

Ako sad ne kužiš, onda nisi vrijedan mog gubljenja vremena. I onda izjavljujem: bravo, majstore, ti si car! SAmo nađi neke manje inteligentne za svoja znanja. Ili one što nisu imali više od 2 malolitražna auta u životu.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.