Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2010., 09:43   #1
popravljanje keramičke pipe?

kapa mi pipa u kupaonici, a nije šema s gumicom nego je keramička koliko mi se čini. pipa je mjedena i ne vidim nikakvu marku. nisam na google uspio nać nikakav servis, samo mi je jedan majstor rekao da se to ne popravlja nego se kupi nova.

no budući da sam ja podstanar, a do gazde je teško doć, rađe bi servisiro... jel ima netko rješenje?
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 10:01   #2
Quote:
revelator kaže: Pogledaj post
kapa mi pipa u kupaonici, a nije šema s gumicom nego je keramička koliko mi se čini. pipa je mjedena i ne vidim nikakvu marku. nisam na google uspio nać nikakav servis, samo mi je jedan majstor rekao da se to ne popravlja nego se kupi nova.

no budući da sam ja podstanar, a do gazde je teško doć, rađe bi servisiro... jel ima netko rješenje?
Ovako izgleda keramički obrtalj:
Ovdje se može samo promijeniti ova crna okrugla brtva na dolnjem dijelu.

Uslijed dugotrajne uporabe dolazi u samom obrtalju do trošenja mesinganih dijelova - graničnika koji više ne sjeda precizno nego ostavlja milimetarski prolaz , kroz koji dolazi do propuštanja vode,kapanja.
Ovdje se nikako ne može popraviti sami obrtalj,nego se mora zamijeniti sa novim.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 10:38   #3
odlično, još samo molim kontakt od nekog tko će doć i to napraviti
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 11:37   #4
Bilo tko da ti dolazi samo dolazak će zaračunati 100kn.
Zato, ako već ne možeš do vlasnika stana, predlažem da kupiš neku jeftilen pipu (100 - 1500 kn) i zamijeniš ju sam. Trajati će dovoljno dugo, koštati će manje od popravka, a ako baš želiš možeš ju i ponijeti sa sobom kada se seliš.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 12:41   #5
eh da, samo što ja baš nisam 'sam svoj majstor'...
od alata imam doma kombinirke, šrafenciger i bat za tuć šnicle, a od kućnih popravaka znam samo zamijenit žarulju.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 13:08   #6
nikakva mudrost-zatvori ventile prije pipe (nađi gdje su),odšarafi ključem,francuskim ili kojim drugim obrtaje van i započetak zamijeni gumice (koštaju par lipa u dućanu i kupi više vrsta (mada mislim da bi trebalo sve biti standard);zašarafi natrag i ako ne pušta,rješio si problem;ako curi i dalje,onda uzmež obrtaj i kupiš takav u dućanu i zamijeniš
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.