Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2024., 15:33   #1541
Kužim, hvala svejedno. Valjda će barem Pingvin biti otvoren.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2024., 18:36   #1542
sumnjam, naime skoro nista danas ne radi... eventualno Mcdonalds
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2024., 12:01   #1543
Da, ništa nije radilo i nikoga nije ni bilo. Tužan kraj osrednjeg adventa.

Srećom u restoranu gdje smo bili na večeri su nam dali da ostanemo duže.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2024., 16:38   #1544
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
i brownie cake, meni bzv, kakav je to fluffy brownie, jer takav je bio, mekan, kao krema neka, bzv.
E takav bi meni bio idealan! Ja si doma radim cheesecake brownie s curljivim cheese dijelom unutra

A sad, jel bi mi taj bio dobar, ne znam - nisam aposlutno ništa probao na adventu u zg ove godine

U srijedu 3.1. napokon ulovio vremena i otišli se prošetati. Klincu na početku gajeve uzeo hot dog za 3,5 eura ugermici, ne loš za ono što je - pecivo s hrenovkom, bez dodataka jer ih on ne jede
ako ništa bilo je toplo, a pecivo mekano.

I rekoh ajmo se prošetat dolje prema esplanadi, prem aonom što sma pročitao, eventualno tamo ima nešto da mi je zanimljivo i da izgleda ok, jer me kobasice i hrenovke nimalo ne zanimaju.

i prošetali se mi do tamo, sve da bi vidio da je advent na toj terasi - očito već završio, jer sve je bilo prazno.

Ništa od ostalog što je radilo meni nije bilo nešto primamljivo, pa smo preskočili i otišli doma
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2024., 17:34   #1545
Mi smo bili prije Božića i po nama žali Bože.
Uzeli smo kuhano crno vino na štandu preko puta Polar Expressa, ne sjećam se imena. Za moj ukus mrvicu previše začina, vino solidno, kriška naranče zgodni touch, ali je bilo skoro mlako, pa se brzo ohladilo.
Kod Mate na Zrinjevcu sam uzela šiš kobasicu sa sirom. Puno crvene pečene kisele paprike i prženog luka što je dominiralo, malo kajmak umaka koji se nije ni osjetio. Od paprike i luka nije ni okus kobasice došao do izražaja, a i sve se brzo ohladilo zbog tih priloga. Meni količinski dovoljno. Muž je na Trgu na nekom štandu ispred Martimexa uzeo kranjsku sa senfom jer on nije za kulinarske egzibicije, osrednja, ljutkasta, senf u tragovima.
Na Europskom trgu trdelnik bez namaza je na početku fini, ali kako se hladi jako se stvrdne.
Sve u svemu previše love za osrednju klopu, no nismo ni očekivali ne znam kakve delicije. Ono što nas je razočaralo je atmosfera. Da nije bilo lampica mislila bi da smo na nekom street food festivalu, ni b od božićnog ugođaja. Ne očekujem M.Carey ili zvončiće na svakom ćošku, ali ona techno buka (a pogotovo ispred Esplanade) je totalni off. Od adventskog sajma ni okusa, ni mirisa, ni zvukova. Iduće godine preskačemo.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 15:23   #1546
Ja sam ove godine pojela samo chorizo kobasu na rougemarinovom štandu, meni je standardno dobra.

Jela sam i one skupe fritule od nekakvog chefa Melkiora, sa preljevom od pistacije, fino (ali skupo, skuplje od choriza)
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 15:39   #1547
A fritula sirotinjsko jelo
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 16:22   #1548
Ja sam na Adventu pojela ovo (opis by KPK Bule): Nikolićev Char siu bun svojom raskošnom, gotovo napadnom slatkoćom mesa vodi vas ravno u priobalne dijelove Kine.
Ja seljanka bih rekla: fora, ta bijela knedla, ali ona sama po sebi je dosta neutralna, a tog mesnog punjenja unutra ima pola čajne žličice, pa nisam stigla do Kine, mučila sam se s drvenom vilicom i tijestom koje se za nju lijepilo.
8 eura su bile te dvije kuglice i to mi je bezveze. Previše za dva i pol zalogaja.
Nekako ne mislim da se ljudi dolaze na Advent nažderat na jednoj kućici da ne mogu disati, možda ja padam s kruške, ali meni bi bilo fora švrljati cijelim adventskim dijelom grada s kuhanim vinom u ruci i isprobavati zalogajčiće.
Coretja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 16:29   #1549
Quote:
Coretja kaže: Pogledaj post
Nekako ne mislim da se ljudi dolaze na Advent nažderat na jednoj kućici da ne mogu disati, možda ja padam s kruške, ali meni bi bilo fora švrljati cijelim adventskim dijelom grada s kuhanim vinom u ruci i isprobavati zalogajčiće.
ne kuzim, pa upravo si (tocno) opisala da je tocno takva situacija
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 08:16   #1550
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ne kuzim, pa upravo si (tocno) opisala da je tocno takva situacija
Da, samo kaj zalogajčići koštaju ko normalan obrok, a to nisu.
Malo sam bila neprecizna
Coretja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 11:31   #1551
pa niko te ne sprecava da to radis a cinjenica da bi to kostalo +100 € je neka druga prica, plus da bi te isti gastronomski dozivljaj vjerojatno manje kostao cak i da obilazis trendi lokale u centru kao da su tapas barovi
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.