Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2016., 12:08   #1
Revolut MasterCard debitna kartica

koristi tko?

iskustva?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 16:41   #2
To je u biti prepaid kartica vezana za online account. Ja ju imam ali trenutno ne koristim baš puno. Dobra je za koristiti u inozemstvu jer je navodno povoljniji tečaj nego kad bi se koristila kartica tekućeg računa npr. Super je i za internet kupovinu.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:56   #3
Ja ju imam odnedavno. Tecaj koji primjenjuju dosta varira, cak i kroz dan.

Izgleda mi solidan, ali namjeravam napraviti i detaljniju usporedbu.

Prvo sto mi nije jasno je po cemu odredjuju tecaj? Koliko mi je poznato hrvatske banke ne mijenjaju tecaj HRK u odnosu na EUR vise puta unutar jednog dana. Varam li se?

Drugo, mislio sam da se HRK-om ne trguje na Forex trzistu koje je otvoreno svima, nego iskljucivo medjubankarski. Postoji li trzisni srednji tecaj HRK i koji je?

Ima li Revolut pristup tome? Ili kupuje od neke banke? Koje?
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:02   #4
Evo nekih primjera (Revolut):

30.03 19:28 - 7.4435
27.03 17:50 - 7.4342
27.03 14:31 - 7.4261

HNB, "srednji za devize:

30.03 - 7,4284
27.03 - 7,4108
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:44   #5
Riječ je o tečaju na međubankarskom tržištu (interbank rate), tj. tečaj po kojem banke međusobno kupuju i prodaju valute. Ažurira se u realnom vremenu, ovisno o trenutnoj ponudi i potražnji.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 20:46   #6
Tko kod nas organizira to trziste? Trziste novca Zagreb (www.trzistenovca.hr)? Pisao sam im, ne odgovaraju na mail...
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 21:01   #7
Kako misliš "kod nas"? Riječ je o međunarodnom, decentraliziranom tržištu.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 22:21   #8
Kunom se trguje na medjunarodnom decentraliziranom trzistu?
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 22:43   #9
Da.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 09:21   #10
A kako to funkcionira? Citibank upita HSBC moze li joj prodati 100 milijuna HRK za USD, ovi kazu moze daj 20 milijuna USD, i transakcija se obavi? Odakle HSBC ima HRK? I gdje se biljezi i odakle dolazi quote 1USD = 5 HRK?
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 10:45   #11
Ne znam puno o tome, mislim da se koriste specijalizirane softverske platforme pomoću kojih se banke međusobno uvezuju. Mislim da kune prodaju uglavnom hrvatske banke, a ne npr. HSBC.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:41   #12
Quote:
Chariot kaže: Pogledaj post
Ja ju imam odnedavno. Tecaj koji primjenjuju dosta varira, cak i kroz dan.

Izgleda mi solidan, ali namjeravam napraviti i detaljniju usporedbu.

Prvo sto mi nije jasno je po cemu odredjuju tecaj? Koliko mi je poznato hrvatske banke ne mijenjaju tecaj HRK u odnosu na EUR vise puta unutar jednog dana. Varam li se?

Drugo, mislio sam da se HRK-om ne trguje na Forex trzistu koje je otvoreno svima, nego iskljucivo medjubankarski. Postoji li trzisni srednji tecaj HRK i koji je?

Ima li Revolut pristup tome? Ili kupuje od neke banke? Koje?




Tečaj varira jer ovisi o kretanju valuta na tražištu deviza koji se stalno mijenja ovisno o ponusi i potraznji, za razliku od nasih banaka gdje je tečaj tijekom dana fiksan ali zato se banke itekako zastite od mogucih gubitaka tako da primijenjuju svoje marze na taj fiksan tečaj i ti ces u pravilu uvijek platiti vise po tecaju banaka nego po Revolutu jer budi bez brige, buduci da banke fiksiraju tecaj tijekom dana, on nece biti cisto interbankovni.
riblogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:41   #13
Tecaj je međubankarski, definirano je koja banka, i radnim danima je izuzetno pošten, preko vikenda uzima nekakvu rezervu pa se izgubi oko 0,5%.

Kartica super iz par razloga:
EUR sibnem sa Visa Electron u trenu na Revolut (bez naknade)

Cesto sam u Svedskoj hotel placam po srednjem tecaju SEK u odnosu na EUR, Zaba MasterCard je ovdje pljackala oko 8%, Erste Visa i Diners oko 2-3% (nije strasno, ali nije ni malo)

Transakcija se odma pojavi na mobitelu kad je napravljena

Podizanje do 200 EUR mjesecno na bankomatu bez naknade

Djaba je - nema clanarine i upisnine (Ima i premium, ali to mi skupo 8eur mjesecno), slanje kartice je 6 EUR, mislim da je cak bilo besplatno kad sam uzeo karticu

Sve opcije placanja su razdvojene i mogu se iskljucivati, sta me je spasilo ko zna koliko peripetija, jer mi je netko nedavno maznuo broj kartice, i posto držim sve poiskljuceno samo su mi krenule kapati odbijene transakcije. Da je isto bilo sa zabom, skužio bi ko zna kad, i vjerojatno bi me oderalo.

Za internet trgovinu mrak (upalis eComerce, platis, ugasis)

Naravno ovo je prepaid, pa koliko imas para toliko muzike.
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 12:03   #14
Gdje mogu kupiti karticu u ZG.u?
Duzda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 12:09   #15
Naručuje se putem interneta, nakon što otvoriš account.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2019., 23:45   #16
Question Da li se plaća ikakva provizija podizanjem novaca s bankomata s Revolut karticom???

Npr. Radim u Sloveniji i primam plaću u € ... I sad sa Slovenskog računa pošaljem npr. 100€ na Revolut i razmjenim u kune po povoljnijem tečaju kako bih u HR mogao mogao kupovati... Da li mi bankomat npr. PBZ banke ili POS uređaj uzima proviziju??? Revolut možda ne, ali što je s našim bankama? Ili čak drugim bankama negdje vani?
KarloKac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2019., 06:17   #17
Imaš temu Revolut iskustva malo niže, SVE ti tamo piše

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.