Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 17:10   #1
Je li moguće - prevara u dobrom braku

Ne nadopunjava mi se na tuđe teme...pa bi svoje dvojbe i trojbe ovdje podjelio sa vama...

Čovjek sam koji mislima nikad ne miruje, razmišljam o čemu treba i ne treba, pa tako me zanima i ovaj, ajmo ga nazvati(ako postoji, a otkriti ćemo barem malo) fenomen prevare.
Prevaga za pokretanjem mi je došla sa sve učestalijim, kako je jedan od nas ovdije na forumu rekao,holywoodskim scenarijima, zbilja ima svašta, da čovijek ne povjeruje...pa sad...

...sve ću staviti u jedno poveće pitanje, i obraćati ću se ženskom rodu, ali mislim i na muški rod, naravno, da ne pišem duplo.

Ako imamo muža i ženu, brak, ako muž ima mane u granicama normale, ako žena osjeti da je voli, ako se on sjeti njezinog rođendana, godišnjce,ako joj unatoč svom poslu nekad i usisa, opere suđe i djete te ga stavi spavati, ako je iznenadi na neki glupavi dan sa najobičnijom ružom, ako kad je slobodan skuha, ako joj ne njurga ako je kupila koju krpicu previše, ako trpi njezine ma kakvi oni bili, ako nakon jebene svađe on dođe i zagrli je pa i ako nije kriv, ako nije ljubomoran na malo poveći dekolte, ako se sexa redovito...ukratko, ako je normalan...da li se može dogoditi prevara u ovakvom braku, da li se prevare događaju zbog zapostavljenosti, ili mislite da je samo manja mogućnost kod ovakvog braka,ali je isto sve otvoreno?
S kim god da sam pričao, pitao bi ih isto što i vas ovdje gore, odgovori su bili - "nema šanse, kod prevare mora nešto ne valjati, u takvom braku prevare nema"

Dakle mislio sam na jedne i druge, pisao sam u muškom rodu, ali mislim i na žene.
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:15   #2
misjenja sam da dobar brak nema veze s tim. ako nekoga zasvrbi, to ce uciniti. netko ima zeludac za to, netko ne. bez obzira na situaciju kod kuce. i bez obzira na spol.
__________________
svi cemo umrijeti.

Zadnje uređivanje nata_lie : 27.07.2010. at 17:26.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:17   #3
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
misjenja sam da dobar brak nema veze s tim. ako nekoga zasvrbi, to ce uciniti. netko ima zeludac za to, netko ne. bez obzira situaciju kod kuce. i bez obzira na spol.
ma ne stigneš varat kad radiš sve to kaj je ovaj nabrojao
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:32   #4
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
ma ne stigneš varat kad radiš sve to kaj je ovaj nabrojao
ma sta ti je. netko tako savrsen mora to svoje savrsenstvo podijeliti sa drugima.

imam filing da autor zapravo pise o sebi
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:45   #5
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
ma sta ti je. netko tako savrsen mora to svoje savrsenstvo podijeliti sa drugima.

imam filing da autor zapravo pise o sebi

Ne, ne pišem o sebi, nisam usisavač uzeo u ruke još o dana kada sam bio konobar, suđe također, nisam uopće hto da tema ide u ovom pravcu, jer daleko sam od "modela" kojeg sam opisao u temi....
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:48   #6
Quote:
mother kaže: Pogledaj post
Ne, ne pišem o sebi, nisam usisavač uzeo u ruke još o dana kada sam bio konobar, suđe također, nisam uopće hto da tema ide u ovom pravcu, jer daleko sam od "modela" kojeg sam opisao u temi....
ma dobro, ima toliko detalja u postu i to me natjeralo da pomislim na to.
a sto ti mislis? jel moguce?
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:07   #7
Quote:
mother kaže: Pogledaj post
Ne, ne pišem o sebi, nisam usisavač uzeo u ruke još o dana kada sam bio konobar, suđe također, nisam uopće hto da tema ide u ovom pravcu, jer daleko sam od "modela" kojeg sam opisao u temi....
okej, sad kad smo i to riješili....zbog svega, a i činjenice da se opijaš...pa takav smrdljiv valjda i doma dolaziš...ja bi te varala s tvojim najboljim trijeznim prijateljem. ljenčino jedna
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 15:17   #8
Quote:
mother kaže: Pogledaj post
Ne, ne pišem o sebi, nisam usisavač uzeo u ruke još o dana kada sam bio konobar, suđe također, nisam uopće hto da tema ide u ovom pravcu, jer daleko sam od "modela" kojeg sam opisao u temi....
Bas kad sam pomislila "Blago njegovoj zeni" ti ovo napises...

Moje je misljenje da ne ovise prevare o dobrim i losim brakovima vec o ljudima....Netko ce prevariti bez obzira na sve a netko opet ne.....
Nosferatu_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 12:00   #9
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
ma ne stigneš varat kad radiš sve to kaj je ovaj nabrojao
On ne, ali ona da.
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 12:51   #10
Quote:
RinaRea kaže: Pogledaj post
On ne, ali ona da.
Istina, autor i svi ostali najviše spominju muža i njegove aktivnosti u braku - kakav je on, a po mojem mišljenju češće muškarac vara nego žena(možda sam u krivu), znači dalo bi se zaključiti da mu nešto fali kod žene ili žena stalno zanovijeta i nema volje ništa s njom itd...

Pitanje za muškarce, zamislite da imate ženu koju volite naravno i ona vas, super se slažete - kao prijatelji i supružnici, najbolja prijateljica vam je, oslanjate se jedno na drugo tj. potpora ste si, tolerantni jedno prema drugom, ona kuha, pere, čisti, vi joj pomognete...dobra je kao osoba, seks fenomenalan i u krevetu vam ispuni sve želje - što bi se reklo svetica i k****

Baš za ovo zadnje uvijek sam mislila da je potrebno muškarcima, da li sam u pravu?

Da li mislite da bi kraj takve žene ikad pali u napast da ju prevarite?
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:49   #11
Quote:
annmarie kaže: Pogledaj post
Istina, autor i svi ostali najviše spominju muža i njegove aktivnosti u braku - kakav je on, a po mojem mišljenju češće muškarac vara nego žena(možda sam u krivu), znači dalo bi se zaključiti da mu nešto fali kod žene ili žena stalno zanovijeta i nema volje ništa s njom itd...

Pitanje za muškarce, zamislite da imate ženu koju volite naravno i ona vas, super se slažete - kao prijatelji i supružnici, najbolja prijateljica vam je, oslanjate se jedno na drugo tj. potpora ste si, tolerantni jedno prema drugom, ona kuha, pere, čisti, vi joj pomognete...dobra je kao osoba, seks fenomenalan i u krevetu vam ispuni sve želje - što bi se reklo svetica i k****

Baš za ovo zadnje uvijek sam mislila da je potrebno muškarcima, da li sam u pravu?

Da li mislite da bi kraj takve žene ikad pali u napast da ju prevarite?
a jel u tom tvom braku muž ispunjava sexulane želje svoje pčelice radilice, ako ih ona unaprijed ima po genetskom kodu žene..savršene ...

Brak je
životna zajednica...kao što kažem životna
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:31   #12
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
misjenja sam da dobar brak nema veze s tim. ako nekoga zasvrbi, to ce uciniti. netko ima zeludac za to, netko ne. bez obzira na situaciju kod kuce. i bez obzira na spol.
slažem se.

pogotovo jer ljudi nisu monogamni...
dada500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:13   #13
Quote:
dada500 kaže: Pogledaj post

pogotovo jer ljudi nisu monogamni...
čudna tvrdnja....koliko ja vidim ljudi mogu birati žele li biti monogamni ili poligamni(odnosno promiskuitetni jer se o tome ovdje govori)
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 13:54   #14
Quote:
dada500 kaže: Pogledaj post
slažem se.

pogotovo jer ljudi nisu monogamni...
potpuno se slažem...i čekam dan kad će svi to napokon shvatiti....
neytira is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 15:04   #15
Quote:
neytira kaže: Pogledaj post
potpuno se slažem...i čekam dan kad će svi to napokon shvatiti....
zvuči kao Sudnji dan
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:52   #16
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
misjenja sam da dobar brak nema veze s tim. ako nekoga zasvrbi, to ce uciniti. netko ima zeludac za to, netko ne. bez obzira na situaciju kod kuce. i bez obzira na spol.
Ne muči me ništa, pričamo...
U nedjelju smo nas desetak pod gasom raspravljali o tome, htio sam i ovdje...
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 18:50   #17
Quote:
mother kaže: Pogledaj post
Ne muči me ništa, pričamo...
U nedjelju smo nas desetak pod gasom raspravljali o tome, htio sam i ovdje...
Ja mislim da idealan brak ne postoji,i kako je već netko napisao "on" mislim na muža može biti super i sve ženi pomagati ali to nije uvjet da će brak opstati.Da bi brak opstao oboje trebaju imati sličan cilj i slične poglede na život a po meni do prevare dolazi zbog zasićenja u postojećoj vezi ili braku.Ako svaki dan radiš jedno te isto iz dana u dan...(posao ,seks,)s vremenom se sve skupi i počinješ "pucati po šavovima " i da bi se promijenila situacija netko počinje varati sa strane a netko nađe svoj ispušni ventil da bi se situacija vratila u normalu.
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 13:01   #18
Mother
ne znam o kakvoj prevari govoriš.....ima puno vrsta prevara....i ima puno ljudi koji razne postupke smatraju prevarom....
Moje mišljenje je da koliko god muž ili žena mogu biti savršeni da će onaj drugi ako je takve prirode napraviti ono što će ovaj smatrati prevarom.
Moj bračni partner je otprilike onakav kakvog si ga ti opisao u prvom postu ove teme....a ja................................................ .............
Volim ga najviše na svijetu i nikada ga ne bih htjela izgubiti,ali ipak.....na neki način sam napravila nešto što nisam trebala.....nisam smjela....
Svjesna sam što sam napravila i svjesna sam bila i u tom trenutku kada sam to radila.....znala sam da ću time povrijediti čovjeka kojeg najviše volim na svijetu,ali ipak jesam......eto to je moje iskustvo.......
nisam- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 17:03   #19
A hoćeš li "to" opet napravit ma što to bilo?
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:16   #20
nema razloga za prevaru...ovo što si opisao, prototip je savršenog muškarca....pod uvjetom da ne opere dijete u istoj vodi kojom je suđe prao
kaj te ustvari muči?
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.