Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2011., 18:34   #1
Liječenje retinitis pigmentose - kineska medicina

Pozdrav svima! Bolujem od RP-a i nedavno sam (u ožujku - 2. put) bio u Vancouveru (Kanada) u Wellspring Clinic ( http://www.tcmrp.com/ ). U toj klinici se liječi retinitis pigmentosa pomoću tradicionalne kineske medicine (akupunktura i čajevi). Bio sam tamo zajedno s svojim starijim bratom (30) koji isto ima RP i prezadovoljni smo liječenjem. Kod mene je stanje bilo dosta teško. RP je već ušao u zadnju fazu i da sam došao godinu dana kasnije, već bi možda bilo prekasno. Naime, dr. Weidong Yu vam može pomoći samo ukoliko još uvijek imate bilokakav centralni vid (nema veze ako je tunelski - i moj je bio tunelski). Metoda je izvrsna i izliječio već više od 280 pacijenata diljem svijeta (pogledajte i na njegovoj stranici). Sve vam piše na mom blogu: http://retinopatija-pigmentoza.blog.hr/
ddaarriioo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 09:41   #2
lijepo je što si podijelio svoje pozitivno iskustvo i baš mi je drago što ti je pomoglo. i mene zanima akupunktura iako sam dobrog zdravlja.
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 14:58   #3
:-) drago mi je da si dobrog zdravlja i vjerujem da se nećeš uplašit akupunkture iako ti ime govori da si plašljiva ;-) Inače, u Zagrebu dr. Jin Fu liječi neke tegobe u vezi kralježnice. Ima ordinaciju na Krugama.
ddaarriioo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 15:43   #4
to bi bilo dobro za moju mamu,vjerojatno je dosta skupo. pa ne bi mi bilo baš svejedno s onim iglicama pod kožom
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 15:00   #5
E to ti stvarno ne znam koliko kosta akupunktura kod dr. Fu (cuo sam da je jednoj zeni puno pomoglo u vezi kraljeznice)... ali ako hoces mozes sa mnom iduci put u vancouver pa ce te dr. Yu naucit kako dati akupunkturu za RP :-D
ddaarriioo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:50   #6
Pozdrav svima
Također bolujem od te bolesti te me zanima kakva ti je trenutno situacija sa vidom ?
Vidim tema je zastarjela pa ce valjda netko odg.
Hvala
dominik123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:44   #7
Quote:
dominik123456 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Također bolujem od te bolesti te me zanima kakva ti je trenutno situacija sa vidom ?
Vidim tema je zastarjela pa ce valjda netko odg.
Hvala
Pozdrav dominik123456

mislim da se Dario više ne javlja na forumu, osobno poznajem tog momka jer i moja mama boluje od RP-a pa smo se jednom prilikom i upoznali...ako te šta zanima javi se u inbox, ali moram ti odmah reći da neki uspjeh sa liječenjem u Kanadi nije postignut.
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:36   #8
Nema farmakološkog lijeka, nema ni alternativnih metoda liječenja.
Vitamin A može usporiti progresiju bolesti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 12:50   #9
Hvala na odgovorima
A nista, onda cekat napredak u medicini u vezi lijekova
Nego, jel neko zna nesto o lijecenju u istanbulu u klinici Firat nesto ?
dominik123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:08   #10
Quote:
dominik123456 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima
A nista, onda cekat napredak u medicini u vezi lijekova
Nego, jel neko zna nesto o lijecenju u istanbulu u klinici Firat nesto ?
Klinika dr. Osmana Firatli u Turskoj radi nešto slično kao i dr. Weidong Yu u Kanadi, cijena tretmana je isto dosta skupa, imaš na YT pa pogledaj, jedan poznanik je bio tamo, ali isto ne sa baš dobrim uspjehom. Sve se u biti svodi na akupunkturu i poboljšanje cirklulacije u mrežnici oka.

Za sada ostaje samo čekati matične stanice ili gensku terapiju.

Neki vitamini mogu "usporiti" progresiju bolesti, lijekovi ne mogu kod RP-a previše pomoći, jer i sam znaš da Rp vodi do najgorega.
Ako si iz Zagreba, pokušaj pronaći neke tretmane za akupunkturu jer to jedino za sada po nekim istraživanjima ima malo učinka. I naoružaj se živcima i strpljenjem i što manje stresa.
Borovnica je dosta dobra za prokrvljenost oka, pokušaj pronaći tablete, ali opet kažem sve to u maloj mjeri može pomoći, dok ne dođe ona prava terapija.

Zadnje uređivanje vozač : 20.08.2017. at 13:18.
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.