Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2010., 16:07   #21
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Da bi reč rekla,niš se ja uvredila nisam

Ganache je tekuća ak se ne miksa ili....?
Ganache se ne mixa!!!!!!!!! tekuća dok je topla,kad se ohladi,kremasta,gusta...Onak nekak ko krema za cipele...hehehehehe
Ak se mixa onda nije ganache ,iako može biti fina krema.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:32   #22
a koje slatko vrhnje stavljate?
jel može biljno tipa Hole i sl.?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:53   #23
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
a koje slatko vrhnje stavljate?
jel može biljno tipa Hole i sl.?
trebalo bi biti mliječno.
Ovo biljno nikad nisam probala,a nisam sigurna kako bi se ponašalo na visokoj temperaturi.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 02:22   #24
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
trebalo bi biti mliječno.
Ovo biljno nikad nisam probala,a nisam sigurna kako bi se ponašalo na visokoj temperaturi.
Veronika i opet Veronika. Kada ga (i slatko i kiselo) jednom probaš, drugo ne postoji.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 08:20   #25
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Veronika i opet Veronika. Kada ga (i slatko i kiselo) jednom probaš, drugo ne postoji.
Je, slažem se, Veronika je
Probala sam svježi sir, vrhnje i neki suhi sir, prefini su!
Jedino kaj mi nisu baš dostupni, u Konzumu kupujem svježi sir a vrhnje nisam vidjela?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 09:06   #26
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
a koje slatko vrhnje stavljate?
jel može biljno tipa Hole i sl.?
Po mom iskustvu to Hole vrhnje je najgore moguće jer je uuuužasno slatko. Još k tome ima okus onog umjetnog sladila - fuj!
Ja koristim ili Dukat ili Vidiju. Hrvatsko je najbolje!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 10:23   #27
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Je, slažem se, Veronika je
Probala sam svježi sir, vrhnje i neki suhi sir, prefini su!
Jedino kaj mi nisu baš dostupni, u Konzumu kupujem svježi sir a vrhnje nisam vidjela?
U Coopu imaju svoj mali štandić.
Ima svega -od mlaćenice do sira.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 11:33   #28
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Je, slažem se, Veronika je
Probala sam svježi sir, vrhnje i neki suhi sir, prefini su!
Jedino kaj mi nisu baš dostupni, u Konzumu kupujem svježi sir a vrhnje nisam vidjela?
Veronika zakon.
Pričala sam sa gospodjom koja prodaje na štandu na kvatriću zakaj ne distribuiraju po veletrgovinama,kaže žena nema šanse jer im tako ne plaćaju.
Posebno veli da im se konzum zamjerio glede plaćanja.

@hole@ to je otrov nad otrovima,rok trajanja više od godinu dana,kemije ko u priči,a vrhnja vidjelo nije.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 12:31   #29
Dakle da rezimiramo - vrhnje ne smije zakuhati, krema se ne smije uopće (ili eventualno vrlo malo) miksati, mora se izraditi rukom, treba koristiti finu crnu čokoladu i to je to.
E sad jedino ostaje pitanje vezano za držanje u frižideru nakon što se umiješaju vrhnje i čokolada, odnosno prije miješanja i korištenja. U mom receptu piše 2 sata, na onome kad sam našla na netu 5 minuta, a Smucek veli da ju drži preko noći. Šta od toga???
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 13:00   #30
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Dakle da rezimiramo - vrhnje ne smije zakuhati, krema se ne smije uopće (ili eventualno vrlo malo) miksati, mora se izraditi rukom, treba koristiti finu crnu čokoladu i to je to.
E sad jedino ostaje pitanje vezano za držanje u frižideru nakon što se umiješaju vrhnje i čokolada, odnosno prije miješanja i korištenja. U mom receptu piše 2 sata, na onome kad sam našla na netu 5 minuta, a Smucek veli da ju drži preko noći. Šta od toga???
Hm,teško je rezimirat jer dlap1307 i ja govorimo očito o različitim kremama.
Moja ide u frižić preko noći da bi nakon zagrijavanja opet bila ohlađena na temperaturu na kojoj se inače slatko vrhnje kreće miksati.
I onda se miksa-kao pravo slatko vrhnje,bude kruta i maže se,fila,čarobira...

dlap radi drukčiju i njena je ganache....

ti probaj jednu i drugu,pa nam javi...
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 13:25   #31
Čokoladni ganache: 2 dl vrhnja za šlag (30%m.m.) 230 g poluslatke čokolade izlomljene na male komade (60%-75% kakao mase) U loncu, na laganoj vatri zagrijavajte vrhnje i čokoladu, često miješajući, dok se čokolada ne rastopi. Izlijte u zdjelu, pustite da se ohladi, te snažno miješajte dok smjesa ne postane čvršća Voda i para ne smiju doći u dodir s otopljenom čokoladom jer će doći do ukrućivanja. Posuda s rastopljenom čokoladom se ne smije pokriti jer može doći do ukrućivanja zbog kondenzacije. Christine France: "Čokoladne čarolije". Sve što sam radio po ovoj Bibliji nas čokoholičara, bilo je super.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 13:37   #32
Što više postova, to više kombinacija i varijanti!
Anyway, ja danas pravim tortu sa THE kremom pa sad kaj bude... Ja ću je ipak raditi sa malo većim udjelom vrhnja nego čokolade i pustiti ću je da odstoji na sobnoj temp. dok se ne ohladi, a onda u frižideru još recimo pola sata. Neću je miksati, nego miješati i to je to. A kaj bu ispalo - bit ćete obaviješteni!
Drž'te fige!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 13:57   #33
Evo našla sam fotku kak je izgledala neuspjela varijanta kad sam ju zadnji put pravila. I iako sam koristila ful tamnu čokoladu, krema je bila svjetla, puno svjetlija nego što izgleda na fotki. I kad se stisnula, tvrda ko kamen...

http://i191.photobucket.com/albums/z...29590_3105.jpg
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:05   #34
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Čokoladni ganache: 2 dl vrhnja za šlag (30%m.m.) 230 g poluslatke čokolade izlomljene na male komade (60%-75% kakao mase) U loncu, na laganoj vatri zagrijavajte vrhnje i čokoladu, često miješajući, dok se čokolada ne rastopi. Izlijte u zdjelu, pustite da se ohladi, te snažno miješajte dok smjesa ne postane čvršća Voda i para ne smiju doći u dodir s otopljenom čokoladom jer će doći do ukrućivanja. Posuda s rastopljenom čokoladom se ne smije pokriti jer može doći do ukrućivanja zbog kondenzacije. Christine France: "Čokoladne čarolije". Sve što sam radio po ovoj Bibliji nas čokoholičara, bilo je super.
Da!
To je ta krema,iako ovu knjigu ne smatram Biblijom
Daleko od toga.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:08   #35
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Evo našla sam fotku kak je izgledala neuspjela varijanta kad sam ju zadnji put pravila. I iako sam koristila ful tamnu čokoladu, krema je bila svjetla, puno svjetlija nego što izgleda na fotki. I kad se stisnula, tvrda ko kamen...

http://i191.photobucket.com/albums/z...29590_3105.jpg
Nije sve u izgledu...a i ne izgleda tak loše...nekak...originalno

Daj ju bubni onda na tih pol sata u škrinju da se dobro ogladi.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:10   #36
Budem ju ogladila.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:12   #37
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Budem ju ogladila.
e,da,ova moja seoska ganache creme od miksanja nabujaaaa

tak da uz malo struje ima više kreme

prišparaš
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:41   #38
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Da!
To je ta krema,iako ovu knjigu ne smatram Biblijom
Daleko od toga.
Po ovoj sam kuharici radio "čokoladnu napast" samo sam đem od malina zamijenio mojim đemom od naranči, radio sam "čokoladnu Pavlovu", "blatnu Mississippi pitu" i "škotske čokoladne palačinke". Bilo je savršeno i u "Čokoladnim čarolijama" svi omjeri su točni,što u mnogim drugim kuharicama nije slučaj. Ako imaš koju bolju čoko kuharicu, molim za informaciju.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:46   #39
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
radio
Moram jedan offtopic:
kako da odgojim sina da i on sve ovo bar pokuša napraviti?
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 15:10   #40
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Moram jedan offtopic:
kako da odgojim sina da i on sve ovo bar pokuša napraviti?
Točno kažeš Smućek, O ne LA ! U mojoj obitelji nitko nije volio kuhati, baka je to mrzila, mama nije voljela, a tata je jeo zato što se mora. A, koje traume iz djetinjstva, a ja tako volim papati fine stvari. Znači kada bi to bilo pravilo, sin ti ne bi imao šanse.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.