Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2016., 20:26   #261
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post


'Ti kad umreš i dalje si ti'?

Ovo je zapravo jedno drevno filozofsko pitanje, naime, postavlja se pitanje što je zapravo čovjek?

Znači, ti misliš da ćeš, kad umreš, i dalje to biti ti, samo nesvjestan sebe, ti kao leš, ili kao prah i pepeo, ili kako ti to točno zamišljaš, daj mi malo pojasni?
Prosto.To je ono sto mene cini od kad sam dosao na ovaj svet.Taj prah na kraju krajeva sam isto ja,jer je to moj prah.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 15:16   #262
Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
ukratko
kad gledam dokumentarac o lavovima,pitam se koji je smisao zivota lava ?
jedni smisao koji ja vidim je razmnozavanje,znaci lav napravi svoje mladunce,to mladunce zivi isti zivot kao i taj lav,pa napravi svoje mladucne koje zvi isti zivot kao i oni pa napravi svoje mladunce itd.....
znaci smisao zivota lava je beskonacno razmnozavanje ?
to po meni nema smisla...
i on

mozemo tako zauzeti cjeli svemir,ali sta onda ? koji je smisao svega toga ?
Da bi bilo što postojalo mora postojati svijest o tome...... Sva živa bića zajedno tvore svijest o svemu(kroz različite percepcije vremena i prostora), a ČOVJEČANSTVO iz pitanja je samo jedna karika u toj priči...
Smisao svijesti je postojanje
Prometej II is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 22:45   #263
Smisao ne postoji. To je izmišljeno od strane ljudskog uma iz razloga što on od postanka pa do danas traga za nečim većim od njega, nečim uzvišenim. Ljudski um pati od inferiornosti i traga za smislom kao žedan vodu usred pustinje.
WhiteGuardian10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 20:10   #264
[QUOTE=WhiteGuardian10;57196463]Smisao ne postoji. To je izmišljeno od strane ljudskog uma iz razloga što on od postanka pa do danas traga za nečim većim
... I postojanje može biti samo jedna dimenzija koju mi možemo razumjeti....
S obzirom da se "smisao" nalazi u pitanju teme onda ga KAO tražimo, a definitivno je traženje smisla tu da bi nas ograničavalo u nekakvim mnogo trivijalnijim stvarima koje bi mogle biti puno bitnije za čovjčanstvo i svemir uopće.
Prometej II is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 11:36   #265
Komplicirate nepotrebno. Objektivnog smisla NEMA- ako nema Boga. Sve što se zove smislom u tom slučaju su iluzije koje si stvaramo da bi život bio podnošljiv.
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 22:50   #266
Quote:
Alist kaže: Pogledaj post
Komplicirate nepotrebno. Objektivnog smisla NEMA- ako nema Boga. Sve što se zove smislom u tom slučaju su iluzije koje si stvaramo da bi život bio podnošljiv.
Zbog toga Ga ljudi rado izmisle samo da im život ima neki smisao. Ali kada bi bolje razmislili i taj smisao sa Bogom nije sam po sebi razumljiv , nego je povezan sa nekim nedokučivim stvarima često nedorečenim i kontradiktornim.
Kao npr. da je smisao života zaslužiti raj. A raj je vječno uživanje koje ne može dosaditi. Normalno, raj je povezan sa transcendentalnom neranjivošću , vječnoj mladosti, i nepostojanju entropije tog idealnog materijalnog svijeta.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 23:27   #267
"Smisao" = "Zaljubljenost" = "Zavist" = je osjećaj ... ne postoji osim u mozgu vrste.

Još jedna glupa tema za mlaćenje prazne slame, osim za filozofe.
__________________
I used to be catholic but converted to Narcissism
TwoFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 23:56   #268
Quote:
TwoFish kaže: Pogledaj post
"Smisao" = "Zaljubljenost" = "Zavist" = je osjećaj ... ne postoji osim u mozgu vrste.

Još jedna glupa tema za mlaćenje prazne slame, osim za filozofe.
Sad je vjerojatno svima laknulo kad si i ti dao svoj doprinos u mlaćenju prazne slame.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.