Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2016., 13:18   #81
Da, al kaj bi tu bilo cudno?
I ak je bilo tako, to je vrlo primitivna "dorada" blokova vec formiranih vulkanskih kristala velikih dimenzija. Tehnoloski, to bi bilo u rangu sa freskama Krapinskog pracovjeka..
Dakle niš posebno.
Štos je u tom, kaj ja ne vjerujem da su svi ti blokovi naslagani i isklesani u takvu strukturu od nule. Dakle, velika razlika između egipatske piramide, koja je stvarno bila "posao" za napravit, od nule, i mentalno i fizicki, i recimo udaranja vec postojece "stepenice" sa drugim kamenom da bu ta ta samo malo ravnija.
To bi možda i majmun mogo napravit, iz ciste dosade.
A za Sfingu, piramidu itd. ipak treba veci kapacitet intelekta.
Velika razlika.
Starfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 13:31   #82
Lightbulb

Mene osobno to sve jako sliči na kamenolom.

Evo nekih primijera:




.:.



.:.

memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 13:38   #83
Quote:
Starfighter kaže: Pogledaj post
Da, al kaj bi tu bilo cudno?
I ak je bilo tako, to je vrlo primitivna "dorada" blokova vec formiranih vulkanskih kristala velikih dimenzija. Tehnoloski, to bi bilo u rangu sa freskama Krapinskog pracovjeka..
Dakle niš posebno.
Štos je u tom, kaj ja ne vjerujem da su svi ti blokovi naslagani i isklesani u takvu strukturu od nule. Dakle, velika razlika između egipatske piramide, koja je stvarno bila "posao" za napravit, od nule, i mentalno i fizicki, i recimo udaranja vec postojece "stepenice" sa drugim kamenom da bu ta ta samo malo ravnija.
To bi možda i majmun mogo napravit, iz ciste dosade.
A za Sfingu, piramidu itd. ipak treba veci kapacitet intelekta.
Velika razlika.
Sve to stoji ali radi se o tome da je to rađeno 5000 godina prije egipatskih piramida kao i o tome da na taj plato ne treba gledati kao na kompletnu građevinu, nego samo kao neke temelje, jer da bi to dospjelo 35 m ispod mora, morao je biti neki strahoviti tektonski poremečaj, pa je sva nadgradnja, tj.kamenje od nekih građevina koje su bile na tome popadalo i razasulo se svuda naokolo. Radi se o velikom platou što se ovako sa slika niti ne može dočarati. Nije to neka minijatura. Kažeš da bi to i majmun iz dosade napravio? hahahaha, dobra ti je.
Rocky Marciano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 13:47   #84
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Mene osobno to sve jako sliči na kamenolom.

Evo nekih primijera:




.:.



.:.

Vid' Yonagunija na suhom. Posebno ova treća slika. Na drugoj je vidljivo da se režu kocke na licu mjesta i onda odvoze, nešto kocaka čeka naslagano gore na vrhu - vidiš ti još jedne zanimljive teorije. Bravo memulice što si to našao. Jedino se postavlja pitanje šta kamenolom radi 35m ispod mora? hmmm....bem ti misterije....možda su brodovima odvozili kamenje....jer kopnom nije bilo šanse...ne znam više šta bi reko, ali šta je sa onim kornjačama? Možda su one bile "logo" amblem kamenoloma? Kako su pilili u to vrijeme blokove? Stvarno kad čovjek pogleda sve je to zaslužilo dublju analizu...
Rocky Marciano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 13:50   #85
Quote:
Rocky Marciano kaže: Pogledaj post
Sve to stoji ali radi se o tome da je to rađeno 5000 godina prije egipatskih piramida kao i o tome da na taj plato ne treba gledati kao na kompletnu građevinu, nego samo kao neke temelje, jer da bi to dospjelo 35 m ispod mora, morao je biti neki strahoviti tektonski poremečaj, pa je sva nadgradnja, tj.kamenje od nekih građevina koje su bile na tome popadalo i razasulo se svuda naokolo. Radi se o velikom platou što se ovako sa slika niti ne može dočarati. Nije to neka minijatura. Kažeš da bi to i majmun iz dosade napravio? hahahaha, dobra ti je.
Kad se pozivaš na "napade trolera" ajde sad onda pokaži da ti nisi trol i lijepo pokušaj staviti znanstveni članak s podatkom o toj starosti. Mislim, ne shvaćaš koliko je 60 milijuna godina, pa me ne čudi taj problem u vremenskim okvirima, ali eto, potrudi se malo i probaj to pokazati.

Slične "podatke" o ogromnim poremećajima je pisao i Ringo ovdje, pa čak i spominjao porast razine mora za 3km, ali...
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 13:54   #86
Quote:
jer da bi to dospjelo 35 m ispod mora
@Rocky
Di je tad u to doba bila razina mora?
Kaj misliš?
Starfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 13:54   #87
Quote:
Rocky Marciano kaže: Pogledaj post
Vid' Yonagunija na suhom. Posebno ova treća slika. Na drugoj je vidljivo da se režu kocke na licu mjesta i onda odvoze, nešto kocaka čeka naslagano gore na vrhu - vidiš ti još jedne zanimljive teorije. Bravo memulice što si to našao. Jedino se postavlja pitanje šta kamenolom radi 35m ispod mora? hmmm....bem ti misterije....

Nema tu neke misterije, kad se zna da je to nekad bilo iznad morske razine.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 14:01   #88
Quote:
BigBluRay kaže: Pogledaj post
Slažem se manje više, ne potcjenjujući pritom Montyjevu načitanost. Slažem se da treba argumentirati ali nikako pristrano se držati samo jedne strane pritom potpuno omalovažavajući tuđe mišljenje. Primjetih inače da Monty i HepokS imaju vrlo sličan stil.
Nema omalovažavanja tuđih mišljenja, ali ako čovjek daje svoje zaključke, pa valjda zna odakle je, iz kojih pretpostavki, te zaključke stvorio. Ako ja dam informaciju da je "piramida" Yonaguni prirodna formacija pucanja slojeva, potkrijepljeno istraživanjem neovisnog stručnjaka koji je čak u startu bio oduševljen idejom o ljudskom porijeklu strukture da bi ronjenjem na licu mjesta utvrdio kako o tome nema riječi, onda oni koji tvrde suprotno valjda znaju koji je znanstvenik rekao i temeljem čega da je to ljudskih ruku djelo.
Umjesto toga, oni stave 101 filmić s YT, lažirane fotografije i fotografija "na kojima se sve vidi" (a ne vidi se baš ništa, čak suprotno, pobijaju priču).
I kad na to ukažeš dobiješ napad "alternativaca" da koji k... radim ovdje ako ne vjerujem u to.

Kaj se hepoks2 i mene tiče, zapravo bi se iznenadio ali mi o većini stvari imamo čak i potpuno suprotna mišljenja, ali argumentima se najčešće nađemo u sredini. To što to ne radimo ovdje, ne znači da ne komuniciramo i po drugim temama ili preko PM.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 14:02   #89
..ok, dosta bi bilo zasad, dobit ce zivcani slom, ..vidim da je "šamaranje" odgovorima za razinu mora bilo od nas troje unutar 4 minute - ima nade da još ima ljudi koji mogu povuc neke logicne zakljucke iz temeljnog znanja, moram ic sad.. bye
Starfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 14:02   #90
Kada se Japan fizički odvojio od Kine?
BigBluRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 14:03   #91
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Nema tu neke misterije, kad se zna da je to nekad bilo iznad morske razine.
Znači ipak se razina mora diže/spušta. Sad je naš memulica u kontradikciji sam sa sobom, valjda ovisno o temama.

Btw, stijena u Japanu je stara 20 milijuna godina.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 14:04   #92
Quote:
BigBluRay kaže: Pogledaj post
Kada se Japan fizički odvojio od Kine?
NIKAD.
Japan je nastao izdizanjem tla uslijed podvlačenja pacifičke ploče pod Aziju. Japan se približava Kini, ne udaljava se od nje.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 16:23   #93
Ja bi postavio pitanje rokyM-u da mi odgovori na temelju kojih mjerenja i kojom metodom on kaže da je yonugani 5000 stariji od piramide ?

I da da link/poveznicu/smjernicu/dokaz za to istraživanje i rezultate. (da ga je napravila referentna osoba a ne tokar iz čačka koji nezna plivat)
Zlotvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 16:23   #94
Quote:
Rocky Marciano kaže: Pogledaj post
Koja manjina? Otkud ti to? Tko god je ronio bio je impresioniran i rekao da je to ljudskih ruku djelo. Stavio si stijene sa Britanske obale koje nemaju veze sa Yonagunijem - vidi se već na prvi pogled da su prirodna pojava. Kod Yonagunija se vidi da je sve planski posloženo i veliki amblemi kornjača imaju smisla jer su tamo velike vodene kornjače zaštitni znak, dok je ovo na Brianskoj obali impresivno, ali kazualno nabacano. Ljudska umotvorina mora imati neku formu. Da sam ja stavio takvu veliku sliku popio bih svirepu opomenu kao što je bio i slučaj (prevelika slika "kao")...a što se "sivih moždanih stanica" tiče, to ne bih komentirao. Tvoje je pravo da misliš o meni šta hoćeš.
1. S obzirom na broj ljudi koji je tamo ronio, i koliko njih tvrdi (javno) da je to djelo ljudskih ruku, očito se radi o manjini. Statistika. Impresionirani su bili svi koji su ronili. I ja koji nisam tamo ronio sam uistinu impresioniran. Rijetki, uglavnom oni s nedostatkom znanja o prirodnim procesima i sličnim mjestima u drugim dijelovima svijeta, tvrde da se radi o "ljudskih ruku djelu".

2. Kakve kornjače spominješ? Netko ima viziju da su dvije ploče postavljene tako da ga podsjećaju na kornjaču, pa sad svi trubite o "kornjači". Tako ste mogli trubiti i o božićnim kolačićima.

3. Stijenje na Britanskoj obali nije kauzalno nabacano nego je proizvod djelovaja prirodnih sila. A kod Yoagunia nema ni riječi o "namjernom slaganju". Čisto djelovanje prirode.

4. Fotografija koju sam stavio je u skladu s pravilima foruma. tvoja je bila izvan svake mjere.

5. O tebi ne mislim ništa. Ne poznajem te i ne zanimaš me. Samo komentiram, a to je bit foruma, ono što mislim da je netočno i pokušavam dati svoj obol raspravi.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 16:27   #95
Quote:
Rocky Marciano kaže: Pogledaj post
Nisam zamijetio da LUN nema što za reći ali sam zato zamijetio da kad god nešto kaže odmah ga napada udružena skupina trollera koja svoju prazninu u općoj kulturi pokušava prekriti ismijavanjem i sustavnim omalovažavanjem svih inteligentnijih od sebe.
Ovo je u najmanju ruku vrijeđanje. Ne smijem sad komentirati baniranu osobu. A to ti je valjda jasan znak zašto je baniran. Trolanje nije kad izneseš, argumentirano, drugačije mišljenje. Trolanje je kad kao ti, kažeš da je Yonaguni stariji 5000 godina od piramida (Velike piramide). Kako znaš, gdje si to pročitao, tko je autor te tvrdnje, ako nisi ti osobno to izračunao? Tko je to i kako izračunao, izmjerio? Užasno puno pitanja za jednu tako smionu tvrdnju.
A o tome tko je manje ili više inteligentan nema ni smisla ni razloga ni potrebe raspravljati.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 13.04.2016., 16:35   #96
Quote:
Rocky Marciano kaže: Pogledaj post
U ožujku 1995, Okinawa postaje poprištem historijske drame ............... Naime, poznato je da u posljednjih 12.000 godina nije bilo tektonskih poremećaja većih razmjera u okolini japanskih otoka. Očigledno je, onda, da su kameni blokovi ostaci civilizacije koja je postojala davno prije oficijelnih naučnih tvrdnji.
...
Quote:
Rocky Marciano kaže: Pogledaj post
Sve to stoji ali radi se o tome da je to rađeno 5000 godina prije egipatskih piramida kao i o tome da na taj plato ne treba gledati kao na kompletnu građevinu, nego samo kao neke temelje, jer da bi to dospjelo 35 m ispod mora, morao je biti neki strahoviti tektonski poremečaj, pa je sva nadgradnja, tj.kamenje od nekih građevina koje su bile na tome popadalo i razasulo se svuda naokolo. Radi se o velikom platou što se ovako sa slika niti ne može dočarati. Nije to neka minijatura. Kažeš da bi to i majmun iz dosade napravio? hahahaha, dobra ti je.
1. Prvi citat je iz tvog posta kojim si otvorio ovu temu. Odmah sam ti ukazao na logičku pogrešku u kojoj govoriš o tome da Japan nije područje većih tektonskih poremećaja. U Japanu je potres od 3-4 stupnja gotovo pa svakodnevica. Za razliku od nas.

2. Trebaš se odlučiti što konačno tvrdiš jer u ove tvoje dvije objave izražavaš kontradikciju: ili je bilo strahovitih tektonskih poremećaja ili ih nije bilo u zadnjih 12 000 godina.
A ako ih ije bilo u zadnjih 12 000 godina kako si na početku tvrdio, onda opet griješiš u "samoodređivanju starosti" Yonagunia: najmanje 7500 godina je stara ta "Yonaguni piramida". Samo koristim tvoju logiku i tvoje izračune. I zato tvrdim da nisi u pravu.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 19:00   #97
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Ovo je u najmanju ruku vrijeđanje. Ne smijem sad komentirati baniranu osobu. A to ti je valjda jasan znak zašto je baniran. Trolanje nije kad izneseš, argumentirano, drugačije mišljenje. Trolanje je kad kao ti, kažeš da je Yonaguni stariji 5000 godina od piramida (Velike piramide). Kako znaš, gdje si to pročitao, tko je autor te tvrdnje, ako nisi ti osobno to izračunao? Tko je to i kako izračunao, izmjerio? Užasno puno pitanja za jednu tako smionu tvrdnju.
A o tome tko je manje ili više inteligentan nema ni smisla ni razloga ni potrebe raspravljati.
Pa i nemoj onda, pričekaj dok izađe iz bana
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 23:42   #98
Quote:
Zlotvor kaže: Pogledaj post
Ja bi postavio pitanje rokyM-u da mi odgovori na temelju kojih mjerenja i kojom metodom on kaže da je yonugani 5000 stariji od piramide ?

I da da link/poveznicu/smjernicu/dokaz za to istraživanje i rezultate. (da ga je napravila referentna osoba a ne tokar iz čačka koji nezna plivat)
Jel ti treba i rodni list?

Mene bi bila sramota ne znati, gdje je bila razina mora prije cca 10000 godina i diskutirati na ovu temu.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 00:36   #99
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Jel ti treba i rodni list?

Mene bi bila sramota ne znati, gdje je bila razina mora prije cca 10000 godina i diskutirati na ovu temu.
Ma ne znaju ljudi ništa a kamoli nešto. Nisam niti znao da je LUN baniran. To sam pretpostavljao da će se dogoditi jer sam i sam bio žrtva. Ne služi vam dečki i cure to na čast. Zakon čopora ne bi trebao imati prođu u civiliziranom društvu. Treba biti smiren i tolerantan. Pa nije LUN a niti mi ostali kriv što monty and co. nisu pronašli zlato u Lomnici. Ima dana, biće, kad-tad. Nije sve u zlatu. Ima i drugog dragog kamenja. Treba otići na Sierra Leone, pa tamo naći zlatnu žicu.A ne ovako - kad se žica ne nađe - prosuti paljbu po svemu što se nađe na putu. pa isčašiti time vlastitu frustraciju. Monty je vjerujem načitan ali tu se nađe puno tema i ponekad ne zna kako se izvući iz pat-situacije.
Rocky Marciano is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.04.2016., 02:00   #100
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Jel ti treba i rodni list?

Mene bi bila sramota ne znati, gdje je bila razina mora prije cca 10000 godina i diskutirati na ovu temu.
Ha ha

mene bi bilo sramota izvlačit ovakve zaključke kao što si ti upravo donio, ali nema veze nisi ti kriv.

Pitanje je na mjestu.
Nek dotični objasni na temelju čega on datira to uodređen period. Kojom metodom i znanošću.
Zlotvor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.