Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 20:13   #141
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Nešto me smeta pa se nisam u tome našao...možda ponajviše zato što se zagovara stado i floskule o tome da su ljudi slabi i griješni (svećenik im nabacuje krivicu a oni gledaju u pod..a zatim im govori o ljubavi koje unatoč 2000 godina propovjedanja, nema)...dakle smamim time nisu autentični sljedbenici mesije u kojeg navodno vjeruju.
mislim da je to ona alegorija sa soli..i mrtvima i pokapanju.
Ne bi zaudilo da za promjenu kler gleda u pod a ofce dignu glavu.

Niste li znali, kler je najgrešniji a od najgrešnijih nema smisla učiti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 20:40   #142
Upravo tako.

Jedna stvar je kad mi mazneš novčanik, ali kad u ime Boga radiš gadosti onda seliš ravno u pakao i to u solidni krug
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 05:56   #143
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Upravo tako.

Jedna stvar je kad mi mazneš novčanik, ali kad u ime Boga radiš gadosti onda seliš ravno u pakao i to u solidni krug
Što je to "solidni pakleni krug"? Io u životu nikad ukralo ništa osim par ljudi, krađom heh postaše mi frendovi, vele da nas nisi ukrala ti tko zna tko bi nas ukrao.
Znaš, kad proboraviš desetljeća debelog bankovnog računa i shvatiš što je novac, i kad novcu okreneš leđa pošto-poto, desi ti se nešto u srcu, titraj kojeg pamtiš dok si živ , baš kao meni kad sam se odrekla novca, živa istina.

Dal je ovo kleru znan ili neznan osjećaj?

Zadnje uređivanje Pravi Život : 11.03.2017. at 06:10.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 09:43   #144
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Tebe je Sotona toliko zaveo da vise ne znas sto govoris. I ne ocekujem ja da mi netko odgovori ako unaprijed znam da nema odgovor. Cilj tog pitanja bio je navesti protestante na razmisljanje i pokazati bijedu protestantske teologije. Ali ti si ipak odgovorio,ali si odgovorio s uvredom. Onaj drugi nesretnik nije vrijedjao mene ali je Mariju Valtortu nazvao ludjakinjom. Treci je protestant rekao da se na to pitanje ne samo ne moze nego i ne smije dati odgovor kao da nam je Bog zabranio razmisljanje i istrazivanje. Ali od protestanata i ne ocekujem vise. Svatko daje koliko moze dati. A i bolje je ne odgovorit nego da odgovor bude 'bla,bla,bla' I onda ce mi takav govorit o ozbiljnoj i konstruktivnoj raspravi ili o kvocjentu inteligencije. Koliki kvocjent inteligencije mora imati covjek koji kaze da se Mariju ne smije zvati Majkom Bozjom samo zato sto taj izraz nije spomenut u Svetom pismu. Po toj logici ne bi smjeli koristit izraze kao sto su hamburger,hot dog ili kebab jer se ne spominju u Svetom pismu. Oslobodi me Boze od takve logike. Ne spominje se ni izraz besmrtnost duse u Bibliji,ni Trojstvo,ni istocni grijeh,ni limb ali se govori o tim stvarnostima koje su poslije nazvane prikladnim imenima. Nevjerovatna je ta protestantska ogranicenost. Reci da je Isus Bog i da je Marija rodila tog Boga ali da ipak nije njegova majka to je nesto sto granici s kretenizmom. A takve gluposti prosipa na ovom forumu tip s nickom Emanuel.
Cilj tog pitanja je bio navesti sve druge kršćane na grijeh suđenja, na ono što ti sam činiš. Kao što sam ti već rekao uzeo si sebi nešto što ti ne pripada. Uzeo si sebi vlast i pravo pravo da sudiš ko će u pakao.
Quote:
Isus Krist kaže:
Doista, kao što Otac ima život u sebi tako je i Sinu dao da ima život u sebi; i ovlasti ga da sudi jer je Sin Čovječji.

- Ne sudite da ne budete suđeni! Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se.
Quote:
Apostol Pavle kaže:
Zato nemaš isprike, čovječe koji sudiš, tko god ti bio. Jer time što drugoga sudiš, sebe osuđuješ: ta to isto činiš ti što sudiš. Znamo pak: Bog po istini sudi one koji takvo što čine. Misliš li da ćeš izbjeći sudu Božjemu, ti čovječe što sudiš one koji takvo što čine, a sam to isto činiš?
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Jer Bog nikako ne moze ....
Uzeo si sebi i pravo da određuješ šta Bog može a šta ne može
tzipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:05   #145
licemjerstvo
petljanje u tuđe živote
to što se svećenici ne mogu ženiti
ispovijed
nametanja osjećaja krivnje i uloge žrtve
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:49   #146
Molim vas, više nemojte citirati kolegu Valtortianusa - više nam se neće pridruživati.


Također podsjećam: s uvredama, nekulturom, retorikom koja nije na nivou i svime onim što se jasno zna da ovdje ne može --- nemojte uopće komunicirati. Nikako!
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 18:36   #147
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
...

nametanja osjećaja krivnje i uloge žrtve
U Rimljanima 11:12 piše nešto interesantno: "Ako njihov krivi korak znači bogatstvo za svijet, i njihovo smanjenje bogatstvo za ljude iz nacija, koliko će to više značiti njihov puni broj!"
i Galaćanima 6:3,5 "Jer ako tko misli da je nešto a nije ništa, on obmanjuje vlastiti um. Jer svatko će nositi svoj vlastiti teret."


U principu, Rkc ni ne mora drugima nametati osjećaj krivnje/krivice, jer Biblija to učini sama po sebi, zapisima, citati koji se protežu kroz sve biblijske knjige.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 20:33   #148
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Što je to "solidni pakleni krug"? Io u životu nikad ukralo ništa osim par ljudi, krađom heh postaše mi frendovi, vele da nas nisi ukrala ti tko zna tko bi nas ukrao.
Znaš, kad proboraviš desetljeća debelog bankovnog računa i shvatiš što je novac, i kad novcu okreneš leđa pošto-poto, desi ti se nešto u srcu, titraj kojeg pamtiš dok si živ , baš kao meni kad sam se odrekla novca, živa istina.

Dal je ovo kleru znan ili neznan osjećaj?
Imaš razine materije: grubotvarno, umno, inteligentno, duševno.
Odgovornost se tako povećava.

Pare su grubotvarne i ako mazneš pare taj frajer će ih na kraju maznuti tebi.
Ako krivu usmjeriš dušu, gotov si, bolje da te nema.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 20:55   #149
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Imaš razine materije: grubotvarno, umno, inteligentno, duševno.
Odgovornost se tako povećava.

Pare su grubotvarne i ako mazneš pare taj frajer će ih na kraju maznuti tebi.
Ako krivu usmjeriš dušu, gotov si, bolje da te nema.
Kad bi satan gospodario baš svakom prilikom svake ljudske duše - tada na svijetu ne bi ostalo ovo malo pravednika, a ovo malo pravednih ne opstaju poradi svijeta već - poradi Jahve Boga.

Satan misli ljudi su samo oruđe do mog prijestolja i ako ne ide tako onda ćemo svi skupa u propast jer, Jahve mu rekao pao si pali anđelu i kraj ti je na vidiku, i ne nećeš 'moje' odvesti skupa sa sobom u propast (Job 1:6-12 ; Luka 22:31 ; 22:3)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 21:47   #150
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kad bi satan gospodario baš svakom prilikom svake ljudske duše - tada na svijetu ne bi ostalo ovo malo pravednika, a ovo malo pravednih ne opstaju poradi svijeta već - poradi Jahve Boga.

Satan misli ljudi su samo oruđe do mog prijestolja i ako ne ide tako onda ćemo svi skupa u propast jer, Jahve mu rekao pao si pali anđelu i kraj ti je na vidiku, i ne nećeš 'moje' odvesti skupa sa sobom u propast (Job 1:6-12 ; Luka 22:31 ; 22:3)
Zemlja je čistilište i ako krene da postane pakao, Bog intervenira
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 23:13   #151
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zemlja je čistilište i ako krene da postane pakao, Bog intervenira
Kad im ništa drugo upalo trnom u oko, tada...

(čemu su se trebala 'pročišćavati' dječica u holokaustu, djeca nikad nikome kriva), stoga ovom prilikom zbilja nemam što reči...


a ti, jesi li pročitao/prostudirao biblijske citate postom prije ? (samo nemoj reč nije ti se dalo, čoeče doč će dan kad ćeš poželjet biblije, velim ja 'zloguki prorok' dva koraka prije drugih a pametnih

Zadnje uređivanje Pravi Život : 18.03.2017. at 23:25.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 16:32   #152
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
licemjerstvo
petljanje u tuđe živote
to što se svećenici ne mogu ženiti
ispovijed
nametanja osjećaja krivnje i uloge žrtve
Čitam neki dan kako je svećenik silovao 15-godišnjakinju a crkva umjesto da osudi taj čin, opravdava svećenika i optužuje žrtvu koja ga je navodno navela na taj čin, a on je eto ipak samo čovjek i podlegao je iskušenju.
Takav obrazac ponašanja RKC , gdje je umjesto na strani žrtve što bi bilo u skladu sa etikom,moralom i porukom Evanđelja,ona na strani silovatelja,otkriva duhovnu pozadinu te institucije koja sebe naziva Crkvim,
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 03:29   #153
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Što mi (vam) se ne sviđa u katolicizmu!
Po Biblijama, maslina i loza su mnogobošci!

Suci 9,8 Jednom se zaputila stabla da nađu kralja koji će vladati nad njima. Rekoše maslini: "Budi nam kralj!" 9,9 Odgovori im maslina: "Zar da se odreknem svog ulja što je na čast bogovima i ljudima, da bih vladala nad vama?"

Suci, 9,12 Tad rekoše lozi: "Dođi, budi nam kralj!" 9,13 Odgovori im loza: "Zar da se odreknem vina što veseli Bogove i ljude, da bih vladala nad drugim drvećem?"
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:56   #154
Ima li iko da odgovori zašto se Bogovi (množina) pojavljuju u Knjizi odnosno vjeri koja sebe predstavlja kao monoteističku? (moj prethodni post). Dakle, kakvo je to "ulje koje je na čast bogovima" i kakvo je to vino "vino koje veseli bogove"?! Kakvi su to bogovi, uopće?!
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:18   #155
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ima li iko da odgovori zašto se Bogovi (množina) pojavljuju u Knjizi odnosno vjeri koja sebe predstavlja kao monoteističku? (moj prethodni post).
Ima tko da odgovori. Ali se ne odgovara onima koji Bibliju preziru.

(piše u Svetom pismu, i ne smijemo prestupiti, da nas ne zalomi Božja kazna)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:16   #156
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ima li iko da odgovori zašto se Bogovi (množina) pojavljuju u Knjizi odnosno vjeri koja sebe predstavlja kao monoteističku? (moj prethodni post). Dakle, kakvo je to "ulje koje je na čast bogovima" i kakvo je to vino "vino koje veseli bogove"?! Kakvi su to bogovi, uopće?!
Jel ima islam anđele i demone?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 00:02   #157
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Jel ima islam anđele i demone?
Ima sve što i druge religije. Al teško prizna.


Što mi se ne sviđa u katolicizmu? Pa to kad katolicizam o univerzalnom, sveopćem, a da mu početak u pismu sv. Ignacija Antiohijskog, nalazi se prvi sačuvani spomen (krajem 2.st.), korištenja riječi "katolički" vezano za Crkvu ; i nikad prije i nikad blage veze s vezom sa Svetim pismom, tih takvih ignacioantiohijski.

(na to bi trebao osvrnuti pažnju, a ne na što islam ima il nema jer, kog briga za islam)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 01:29   #158
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jel ima islam anđele i demone?
ima, ali nema bogove.
Bogovi postoje samo kog katolika, ortodoksa, protestanata i Jehovinih svjedoka.

npr, kod Jehovinih svjedoka je Isus je "jedinorođeni bog", to stoji u njihovoj NS Bibliji.
https://wol.jw.org/hr/wol/b/r19/lp-c...=discover&v=18
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 02:05   #159
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ima, ali nema bogove.
Bogovi postoje samo kog katolika, ortodoksa, protestanata i Jehovinih svjedoka.

npr, kod Jehovinih svjedoka je Isus je "jedinorođeni bog", to stoji u njihovoj NS Bibliji.
https://wol.jw.org/hr/wol/b/r19/lp-c...=discover&v=18
Di bi ti a da se ne sjetiš meni najdražih. Ko kanda sam i ja tebi najdraža.
(nema da me nema i nema da ne misliš na mene,)


Nego, što si htio postići sa 4 skupine kad ni Protestanti nisu u tom klubu.
Zbilja, malo znaš o kršćanskom svijetu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 10:44   #160
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
npr, kod Jehovinih svjedoka je Isus je "jedinorođeni bog", to stoji u njihovoj NS Bibliji.
https://wol.jw.org/hr/wol/b/r19/lp-c...=discover&v=18
Iz Biblije nije baš jasno jel Isus Bog ili nije.

Isus za sebe kaže da je vrhovna osoba, ali ne kaže da je Bog

Quote:
Pravi Život kaže:
Što mi se ne sviđa u katolicizmu? Pa to kad katolicizam o univerzalnom, sveopćem, a da mu početak u pismu sv. Ignacija Antiohijskog, nalazi se prvi sačuvani spomen (krajem 2.st.), korištenja riječi "katolički" vezano za Crkvu ; i nikad prije i nikad blage veze s vezom sa Svetim pismom, tih takvih ignacioantiohijski.
Ja sam mislio da je Sveti Petar osnovao katoličku Crkvu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.