Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2013., 14:46   #1
Cornish Rex (mačka)

Pozdrav svima...

Zanima me dali ste se susretali sa ovom rasom mačaka do sada?
Radi se o Cornish Rex mački .
Na slici dolje je jedan mladi mačak od oko 8mj . Ja se zaljubila u ovog malog stvora. Predivan mi je ..

Slove za mace zabavljače, mazne i neagresivne mačke. Kod nas ih nisam viđala da ih netko ima doma (no ajd možda se varam) . Na izložbama ih također nema, iako je 2012 pobjednik Svjetske Izložbe Mačaka bio upravo Cornish Rex , ovaj dolje :

Rextasy Wanna Dance?

Kako vam se čini ovaj tip mace?
Vani ( Švedska, Finska, Rusija, Francuska ) su dosta popularni.
Ova dva tipa što su ovdje na slikama su recimo u extremnom tipu rase.
zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 21:37   #2
A jadaaann
Sva sreća što je čistokrvan inače bi bio u kategoriji teško udomljivih

Ma smješan mi je i sladak skroz.
Doduše još nisam vidjela mačku za koju sam rekla da je ružna
c.sunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 22:16   #3
Da nastavim temu ..

Ova mačka vuče porijeklo iz Engleske, Cronwall, po kojem je i dobila ime Cornish.
Za Cornishe je tipično da oni nemaju vanjski sloj dlake već samo "poddlaku" ili down hair, s karakterističnim rexingom. Rexing označava genetsku mutaciju, koja se javlja na dlaci i uzrokuje karakteristične kovrče.

Njihova dlaka je vrlo fina i na dodir svilenkasta i izrazito meka. Cornish mačka ima nesto malo višu tjelesnu temperaturu nego ostale mačke i rekla bih da je prilagođena za indoor ljubimca.

Njihova građa je izuzetno elegantna, vrlo su vitki, imaju duge noge, rep poput biča, pa se ponekada kaže da su oni poput hrtova u mačjem svijetu. Krase ih izuzetno velike i visoko postavljene uši na specifičnoj, ovalno oblikovanoj glavi,okrugle izražajne i vrlo tople oči, te specifičnog oblika nosa (roman shape ili aristokratski nos), i jaka brada

Njihov temperament je vrlo blag, zaigran, veseo i nimalo agresivan. Inače su vrlo inteligentne mačke, znatiželjne i vrlo zainteresirane za suživot s čovjekom a i s drugim životinjama. Ljudi koji ih imaju kao ljubimce često kažu da su to people addicted mačke .
To su mačke koje žele fizički kontakt s čovjekom, obožavaju se maziti, biti u krilu (odgovara im toplina), pogodne su za obitelji s malom djecom jer nisu agresivne i neće napasti nego će se radije povući od konflikta.

Ova rasa mačka nije toliko popularna na ovim prostorima, no recimo u sjevernoj i centralnoj EU je vrlo cijenjena.

Što se tiče boja, priznato ih je podosta, tabby, pointed (porijeklo siamske).. Ovisno o organizaciji kojoj mačka pripada (neke boje/uzorci nisu u svim organizacijama dozvoljeni).

Za Cornishe se kaže ili ih voliš ili ih ne voliš, nema između
zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 23:29   #4
Veoma neobična maca. Stavljam još nekoliko fotografija gdje se vidi njihova neobična dlaka, kao i vitka građa.










__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 01:35   #5
Siroto blago.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 15:21   #6
Da ... ova rasa mačke nije popularna kod šireg puka. Dijelom to duguje svojem avangardnom izgledu . No kaže se : Ljepota je u oku promatrača

Ovakav tip mačke uglavnom se sviđa "drugačijim" ljudima , koji teže da se izdvoje iz mase .

Evo nekoliko različitih tipova Cornisha :









Postoji mnogo tipova Cornish rexa , s minimum extrema u uzgoju do onog maximuma kojima manje više svi današnji uzgajivači teže.
zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 15:26   #7
Ljudi koji su zbilja drugačiji ne trebaju kućnog ljubimca kojim će se izdvajat iz mase.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 15:32   #8
ko štakorčići mali, preslatke su.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 15:43   #9
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ljudi koji su zbilja drugačiji ne trebaju kućnog ljubimca kojim će se izdvajat iz mase.
Hehe ... zanemarila si "" kod drugacijih. Naravno da sa mackom neces pokazivati svoju posebnost ili neposebnost. Macku ne uzimas iz mode ili da bi bio drugaciji.
No htjeli mi to ili ne, ova macka to je. Kao I sphynx recimo.
Ja sebe uopce ne percepciram posebnom, cak stovise. No uzela bih ovu macu prvenstveno zbog karaktera I temperamenta, I na kraju zbog njenog izgleda.
zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 18:38   #10
Kako vam se čini ovakav tip Cornish Rex-a ?


Radi se o seal tabby point white , blagi tip ( nije toliko u extremu ) .

Još jedan tip , nije toliko blagi kao ovaj prvi ,no nije ni too much extreman :



Liliac white.

Meni se jako svidjela ova prva , seal pointed.. djeluje jako fino
zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 11:08   #11
Lijepe i posebne..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 11:15   #12
S'Sungassi slažem se sa tobom .
Imam doma dvije mace , jedan je Maine Coon ,druga je obična maca domestikus ,udomljena .

Sa MCO muke sa održavanjem , četkanje , čišćenje guze ma čuda svakojaka .
Iako ga volim kao rođeno dijete , mislim da je to moj zadnji MCO

Jedva čekam da mi dođu Cornishy nema muke sa četkanjem i čišćenja ukakane dlake uokolo
zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:15   #13
Netko mozda ima kakav info, da li se mogu nabaviti kod nas ili gdje je najblize da se mogu nabaviti?

Zadnje uređivanje Joshira : 22.11.2017. at 16:25.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:01   #14
Ajme, Cornish Rex, da

To si planiram nabaviti. Sad sam nekako završila sa udomljenom domesticus ali za par godina Cornish Rex hoću isto
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:48   #15
Joshira, imas pp
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.