Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 21:12   #561
Na starom kompu sam pronašla fotografije koje bih htjela imati u fizičkom obliku.

Međutim, te fotke su različitih rezolucija - jedna je 1800x1200, druga 1600x2400, treća 1600x2000 piksela itd. Na što će to ličiti ako uploadam na Tisak i označim da želim 10x15 veličinu? Hoće mi cropati viškove ili ubaciti rubove? Ne znam što da radim. Ima ih 350 pa mi je skupo odnijeti u profi studio.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:01   #562
Evo, da podnesem izvještaj.

Uploadala sam probnih 50 fotki na Tisak i jako mi se sviđa kako su ispale. Problem s rezolucijom su riješili tako da su neke slike došle veličine 10x15, a neke 10x13, bez rubova i rezanja. Pitalo me pri uploadu želim li da veličina bude promjenjiva (visina 10, a ostalo kako ispadne) ili da odrežu višak, kliknula sam prvo. Voljela bih da sam mogla izabrati mat papir, ali ok. Sve skupa (50 fotografija i dostava na kiosk) je koštalo manje od 60 kn i sad najbolje - uploadala sam ih u nedjelju navečer, a na kiosk su mi stigle jutros!



(ova slika je fotkana krumpirom pa je grainy)
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:18   #563
pozdrav, zna netko gdje se (u zagrebu) mogu dati izraditi fotografije manjih dimenzija od 9x13 cm? svugdje gdje gledam po netu samo tu dimenziju nude kao najmanju...
melodies moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 05:51   #564
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
pozdrav, zna netko gdje se (u zagrebu) mogu dati izraditi fotografije manjih dimenzija od 9x13 cm? svugdje gdje gledam po netu samo tu dimenziju nude kao najmanju...
Pitaš negdje da ti izrežu na manje dimenzije.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 03:50   #565
Pozdrav, u nekim starim kutijama sam nasao 2 filma stara 17 godina, kako se ne razumijem u fotografiju, je li moguce tako stare filmove razviti, znam da su eksponirani, samo ne znam je li vrijeme ucinilo svoje i imaju li rok trajanja. Mogu li se, i gdje razviti ti filmovi? Moze preporuka u zg.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:25   #566
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Pozdrav, u nekim starim kutijama sam nasao 2 filma stara 17 godina, kako se ne razumijem u fotografiju, je li moguce tako stare filmove razviti, znam da su eksponirani, samo ne znam je li vrijeme ucinilo svoje i imaju li rok trajanja. Mogu li se, i gdje razviti ti filmovi? Moze preporuka u zg.
Mislim da imaju rok trajanja jer sam neki dan našla neki di mu na kutiji piše prvi mjesec 2006..

Gdje je najbolje razviti film u Zagrebu?
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:37   #567
Moguće ih je razviti. O tome kakva će kvaliteta fotografija biti ovisi gdje su stajali.








Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Pozdrav, u nekim starim kutijama sam nasao 2 filma stara 17 godina, kako se ne razumijem u fotografiju, je li moguce tako stare filmove razviti, znam da su eksponirani, samo ne znam je li vrijeme ucinilo svoje i imaju li rok trajanja. Mogu li se, i gdje razviti ti filmovi? Moze preporuka u zg.
idosen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:02   #568
odnesi u foto studio centar ceric, ilica 34, oni su mi se pokazali do sad najbolji.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:45   #569
razvili smo fotografije preko tisak foto. uzeli smo premium posto je sad neka akcija. nama to nije bas neka kvaliteta. da li postoji nesto kvalitetnije, a ne puno skuplje ili je to jednostavno kol'ko para tol'ko muzike?
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 10:05   #570
gdje mogu dati razviti fotografije (s usb-a) a da imaju okvir kao da su s polaroida, onaj s bijelim okolo? vidim da tisak ima tu opciju u onoj aplikaciji, no navodno i nije neka sreća...
melodies moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:06   #571
Digitalne fotografije se ne razvijaju nego printaju.

Pa mozes valjda bilo gdje, kod narudzbe reci da hoces okvir.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 08:31   #572
Gdje se mogu napraviti zidni kalendari od vlastitih fotografija, ono relativno povoljno i relativno kvalitetno?
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:38   #573
Dm, tisak, muller. Mozda

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:56   #574
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu napraviti zidni kalendari od vlastitih fotografija, ono relativno povoljno i relativno kvalitetno?
Napravi svoju pripremu i odnesi u bilo koju digitalnu tiskaru.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:10   #575
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Digitalne fotografije se ne razvijaju nego printaju.

Pa mozes valjda bilo gdje, kod narudzbe reci da hoces okvir.
To valjda svaka budala zna, ali su se neke riječi toliko udomaćile u govoru da se umjesto fotografiranje često na ulici čuje slikavanje, umjesto fotografija često čuje slika, umjesto kupovina često čuje shopping, itd. Bespredmetno je davati ljudima lekcije iz Hrvatskog jezika, za to bi trebala zasebna tema.

Evo ti si napisao printaju, a ne printaju se već tiskaju ili ispisuju jer je uređaj pisač ili tiskač.

Zadnje uređivanje mrki69tua : 24.11.2017. at 16:21.
mrki69tua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 15:00   #576
Mnogo puta se spominje Foto studio Centar, ja sam danas napokon otišla razviti film i slike u studio Škljoc (jer sam vidjela da ih je netko pohvalio na nekoj dr. temi), kako ste s njima zadovoljni?

Imat ću i crno bijeli film za razvitii, e sad se dvoumim između njih dvoje radi toliko preporuka za Centar
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 15:58   #577
Quote:
mrki69tua kaže: Pogledaj post
To valjda svaka budala zna, ali su se neke riječi toliko udomaćile u govoru... Bespredmetno je davati ljudima lekcije iz Hrvatskog jezika, za to bi trebala zasebna tema.
Ovdje je malo specifična okolina, u fotografskom podforumu si, među ljudima koji znaju razliku između digitalnog printa i analognog razvijanja, i zapravo je itekako bitno koristiti ispravnu terminologiju - jer ako trebaš razvijanje, očekuje se da trebaš analognu fotku, da imaš negativ, te je samim time proces bitno drugačiji od procesa ako samo trebaš print, ako imaš digitalni fajl.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 16:04   #578
Quote:
iivy kaže: Pogledaj post
Mnogo puta se spominje Foto studio Centar, ja sam danas napokon otišla razviti film i slike u studio Škljoc (jer sam vidjela da ih je netko pohvalio na nekoj dr. temi), kako ste s njima zadovoljni?

Imat ću i crno bijeli film za razvitii, e sad se dvoumim između njih dvoje radi toliko preporuka za Centar
Kolko ja znam, foto-studio Centar je jedini u Zg koji nude uslugu razvijanja crno-bijelog filma - crno-bijeli film se razvija ručno, kolor film se stavi u filmericu, za sat vremena je vani razvijen i suh, što je dramatično brži i jednostavniji proces, gotovo svi foto-studiji imaju aparaturu i jednostavno im je neisplativo zaebavat se s crno-bijelim filmom.
Doduše, postoji i kromogeni crno-bijeli film koji se razvija kao kolor, u C41 procesu, možda imaš takvog - to je Kodak T400CN, Ilford XP2 Super, te Fuji Neopan 400CN.

Al pitaj, probaj razviti i u Škljocu, pa prenesi dojmove sim, da i mi ostali znamo.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 11:47   #579
Razvijaju i oni, pitala sam jučer kad sam došla po fotke kojima sam prezadovoljna.

Zena u studiju je pohvalila fotke i pitala jel to neki prastari fotic, tako da mi je bas bilo drago..
Posebno veselje odnijeti napraviti fotke i doci po njih iscekujuci rezultat
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 12:52   #580
Quote:
iivy kaže: Pogledaj post
Razvijaju i oni, pitala sam jučer kad sam došla po fotke kojima sam prezadovoljna.
Odlična informacija, to je još jedan studio koji radi razvijanje crno-bijelog filma!

Daj pliz stavi sim njihovu adresu, for the future reference.

Quote:
iivy kaže: Pogledaj post
Zena u studiju je pohvalila fotke i pitala jel to neki prastari fotic, tako da mi je bas bilo drago..
Kaj znači to "prastari"? Mislim, meni "prastari" fotić znači fotić proizveden prije 1950ih!

Quote:
iivy kaže: Pogledaj post
Posebno veselje odnijeti napraviti fotke i doci po njih iscekujuci rezultat
O da, čista ljubav!

Doduše, nije tak super kad ostaviš 100 kn za dva slajda od kojih oba ispadnu grozni, al jbga, takav je život s analogijom.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.