Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 12:30   #2101
Pa slabiti će prirodno s godinama kao i svi organi u ljudskom tijelu.. neki više, neki manje, ovisno o našem lifestyleu, ako "čuvaš" sluh, duže će biti dobar, barem u ovom govornom području..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:44   #2102
Nažalost, i ja sam sretni dobitnik ovog čuda ...Evo, da se predstavim klubu Moj tinitus traje već 5 godina, a tek mi je 24. Dakle, s 19 je sve počelo. Samo se odjednom pojavio kao zvuk cvrčaka na desnom uhu, a nekad to bude i pištanje, ovisno o vremenu, umoru i slično... Na lijevom uhu je u početku bilo samo neprimjetno zujanje, čulo bi se navečer i to je to, ali s godinama se malo pojačalo. Navikla sam na to i iskreno, da mi na desnom uhu primjerice prestane pištati, bilo mi to jako čudno Od rođenja imam oslabljen sluh, a na desnom se sluh i pogoršao ili tinitus maskira tonove pa ih onda ne mogu točno razaznati, teško je reći. To vam je kratak uvod o meni, sad ću vas zamoliti za odgovor ako mi možete reći (naručena sam za pregled). Naime, prošli petak sam bila vani u klubu, glasna glazba, bila sam nekih sat i pol maksimalno unutra. Dosad sam uvijek izbjegavala glasna mjesta jer sam paranoična glede pojačanja postojećeg tinitusa. I pogodite što, od subote tinitus na lijevom uhu mi se pojačao...jedan jedini izlazak. Ne moram vam govoriti koliko sam deprimirana zbog tog i koliko se baksuzno osjećam jer ne shvaćam, ljudi oko mene izlaze svaki vikend, praktički leže na zvučnicima i nikad im ništa ne bude... Uglavnom da ne plačem previše, postoji li mogućnost da se tinitus smanji s vremenom na staro stanje? Ima li netko slično iskustvo?... Zahvalna na bilo kakvom odgovoru
__________________
Nista to.Najmanje se govori kad te se najviše tiče.
LeTtuCe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:57   #2103
Da, naravno da je moguće, ne zaboravi da kod tinitusa veliku ulogu igra i stres i strah.. daj sebi tjedan, dva fore da se ne bediraš oko toga, i vjerujem da će se vratiti u svoj početni stadij.. Svkako ne preporučujem glasne klubove za ubuduće, kupi ćepiće za uši ili izlazi više kad je toplo pa se može biti negdje vani, sastrane i slično. Definitivno je teško biti mlad i morati paziti oko toga, ali čeka te još hrpa stvari u životu i kasnije ti tih par propuštenih izlazaka neće predstavljati nešto bitno..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:24   #2104
Hard Candy, hvala ti puno na odgovoru, cijenim podrsku i samo tako nastavi bit aktivna na ovom forumu. Iako se to mozda ne bi moglo reći iz broja postova, ljudima znaci kad nisu sami u ovakvom necemu mogu li te samo zamoliti jos ako mi mozes preporuciti nekog ORL dr u RH koji ima iskustva s tinitusom u PM, ako zatreba? Hvala ti jos jednom
__________________
Nista to.Najmanje se govori kad te se najviše tiče.
LeTtuCe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:29   #2105
Poslala
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:13   #2106
Puno hvala Hard Candy za objasnjenje evo ja samo sto sam se naviko na levo uho pocelo polako i desno u stvari vise nisam siguran sta zuji mozda u glavi pisti ne mogu da objasnim, mislm da ovo nema kraja i da ce biti losije a najgore od sve sto mislim da cu ogluviti od to pistanje ne znam koliko dugo treba da prodje da se naviknem na sve. Od ostecenje proslo 5 meseci od kako sam prestao izlagati na buku koju me dovela do ovo stanje

Sent from my HTC One_E8 using Tapatalk
mikac11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:03   #2107
Naviknut će se mozak pa će postati "tiše".. možeš ubrzati slušajući maskirne zvukove, ali na tiho tijekom dana i pij magnezij, vitamine B.. te stvari koje mozak voli.. pokušati se ne stresirati.. i kako vrijeme ide trebalo bi generalno biti bolje.. Naravno, uvijek će biti lošijih dana. Ili par. Ali u tim danima si treba reći da će se uskoro opet vratiti na normalu i ne opterećivati se previše i bude bolje
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:55   #2108
Ima li tko od vas koji imate tinitus uz tinitus i glavobolje?
Mala Zujalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 04:06   #2109
Mala zujalica, mozda ti ne bi bilo lose provjeriti vratnu kraljeznicu? Meni bi se znalo pojacati uz glavobolje kad bi mi se vrat ukocio...
__________________
Nista to.Najmanje se govori kad te se najviše tiče.
LeTtuCe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 09:23   #2110
Ekipa, da vas pitam, ako ima još uvijek netko aktivan ovdje. Dakle, nakon izlaganja buci, provela sam nekih tjedan dana u manje više tišini i kasnije kad sam krenila opet normalno se socijalizirat, lijevo uho mi je bilo pod užasnim pritiskom (osjecaj punoce) zbog bojazni od štetne buke (promet, auti, ma cak i glazba u autu), a da ne spominjem da bi i tinitus znao reagirati. Sjetila sam se hiperakuzije i skontala da bi mogla biti riječ o tome. Kad se vama to javilo? Nakon koliko od tinitusa? Mislite li da je to podsvjesno jer naš strah od buke u biti rezultira stiskanjem mišića uha što opet vodi osjećaju pritiska/punoće? U kojim situacijama nosite čepiće za uši? Nekako mi se čini pretjeranim stavljati ih čim svako auto prođe, a s druge strane, ne bi tila bit potpuno gluha baba
__________________
Nista to.Najmanje se govori kad te se najviše tiče.
LeTtuCe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 09:33   #2111
Meni se hiperakuzija počela javljati cca mjesec dana od tinitusa.. Podsvjeso, ne nego svjesno. Al nisi se ti počela prvo grčiti n zvukove svjesno nego radi toga što si sojetila bol/punoću/smetnje i sad naravno da paziš na to. Isto kao kad se opečeš pa paziš par dana malo više ekstra haha. Uglavnom, preporuka je ne stavljati zaštitu u normalnim situacijama, ali ako prolazi kamion, hitna, radovi na cesti, slobodno začepi uši.. Također ako ideš u kino, bučni izlazak, preporuka je da staviš zaštitu. To je preporuka za sve, ali još nismo na toj razini osvještenosti.. Ne znam koliko imaš godina i kakav ti je audiogram, ali ne vjerujem da ćeš biti baš potpuno gluha baba
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:58   #2112
Ma od rođenja imam gubitak sluha na 40 i nesto decibela (oba uha). Uzrok nepoznat (Nisam bila izložena niti nekoj velikoj buci, niti neke upale strašne, jedino možda moj tata koji ne govori normalno, već grmi ) Nedavno radila audiogram opet, po tome prag sluha se nije promijenio, ali bih te rezultate testa uzimala s rezervom, jer moguće da su neki zvukovi koje sam registrirala ipak bili moj tinitus Inace, HC imas na fejsu jednu grupu Tinnitus Sufferers u kojoj ljudi svakodnevno razmjenjuju svoja iskustva pa ako se osjećaš usamljeno na ovom forumu ne bi bilo loše tamo se učlaniti i samo jedno pitanje, događa li ti se npr da u autu slušaš muziku koja je tako tiho da ju skoro ni ne cujes, već ti se u glavi pojavi neka pjesma, ti pojacas radio i skuzis da ta pjesma stvarno svira i tek je sad stvarno čuješ? u smislu je li moguće da mozak neke zvukove percipira na druge načine umjesto sluhom ili pak mozda cujes te zvukove iako su tihi, ali ti je fokus na nekim drugim stvarima pa ti se cini kao da ih ne cujes zapravo? pitanje vj zvuci blesavo ali mi se dogodilo već par puta pa me zanima koje je objasnjenje...
__________________
Nista to.Najmanje se govori kad te se najviše tiče.
LeTtuCe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:04   #2113
Nije blesavo, što je zvuk? Vibracija. Osim slušnim dlačicama zvuk registriramo i na koži, kroz kosti.. pogotov ako imaš dugo tako zamjetan gubitak sluha, lako je moguće da si izoštrila druga osjetila (ja recimo jesam, a nemam upola tolko staža, ali već godinama nosim stalno ćepiće pa to utječe..), a pogotovo u autu kad se sve vibracije prenose kroz veće površine tijela.. Ja sam na FB pretežno u hiperakuzijskim grupama aktivna jer me to trenutno više gnjavi..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:39   #2114
Evo ja skoro dve nedelje imam osecaj da cujem bolje i glasnije na osteceno uho (levo)nego na ono koje je se na audigramu pokazalo bolje sad sam zbunjen i bojim se da nesto nije uredu
mikac11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:44   #2115
Zato što više šlušaš
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:22   #2116
jao koliko meni zuji ovih dana
imam dojam da sam na aerodromskoj pisti
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:38   #2117
Quote:
LeTtuCe007 kaže: Pogledaj post
mogu li te samo zamoliti jos ako mi mozes preporuciti nekog ORL dr u RH koji ima iskustva s tinitusom u PM, ako zatreba? Hvala ti jos jednom
Hard Candy, mozes li molim te i meni poslat?
Ja patim vec skoro dvije godine, tocno se sjecam dana kad je krenulo
Lentil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 09:53   #2118
Koje pretrage ste obavili i je li tko saznao zbog čega mu zuji?
Mala Zujalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:06   #2119
Evo još jednoga sa zujanjem u ušima. Naime zuji mi već jedno desetak godina, ali zujanje se pojačalo unazad par mjeseci. Prije mi nije ništa smetalo ali sada je poprilično iritirajuće. Otišao sam kod doktora i on mi je propisao Stugeron forte po dvije tablete dnevno. Da li je ikome navedeni lijek pomogao i da li ima smisla da ga pijem s obzirom da mi je doktor rekao da se tek nakon 5-6 mjeseci EVENTUALNO mogu vidjeti pomaci.
sblivada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 21:03   #2120
Gdje ste? Zujite li još uvijek?
Mala Zujalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.