Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2006., 00:41   #41
ma meni ne treba, samo se informiravam
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 00:43   #42
Quote:
Cijanid kaže:
A jesi tvrdoglav, ne ide ti matematika. Piše točno ovako: "za optimalnu učinkovitost preporučujemo njegu s 1 ampulom dnevno ili najmanje 3 ampule tjedno u periodu od 2 mjeseca".
Znači ti jednu kutiju sa 12 ampula trebaš potrošiti najkasnije u 2 mjeseca. Nakon pola godine kupuješ drugu kutiju i sve ispočetka. Tako teško za shvatiti?

A sada ću ti reći nešto što očito ne shvaćaš, a to je da se ispadanje kose ne broji po broju ispalih vlasi sa glave na jastuku ili u kadi jer sve vlasi koje ti ispadnu ponovno narastu. Meni se znao sa cijelog tjemena sakupiti pramen ispalih vlasi u samo jednom istresanju kose i svejedno nisam zbog toga oćelavio. Pogotovo na jesen i proljeće se to događa. Kosa ispada tako da postaje sve tanja i tanja, a vlasište sve heterogenije, a to se najbolje vidi da gledaš vlasište pri od dna gdje počinje rasti. Vichy djeluje tako da nakon tek par tjedana ili koji mjesec ti vidiš promjene tako da ti vlasi postaju deblje.

Uvijek ti za vrijeme tuširanja ispadne par stotina vlasi, a i svaki put kada prođeš rukom kroz kosu možeš ih imati 10 na ruci i opet to ne znači da ćelaviš. Ako po otpalim dlakama mjeriš potencijalnu ćelavost, onda se tek zabrini kada ti u ruci ostane cijeli pramen. Jedno je sezonsko ispadanje kose, a sasvim druga stvar je ćelavljenje, a mnogi to dvoje brkaju i misle da ak im ostane par dlaka u ruci da je ćelave, no kosa mora ispadati jer se tako obnavlja i raste nova.
Ne moras meni o ispadanju dlaka i celavosti, vec godinama o tome citam, ucim, pratim... Bio sam i kod dermatologa i dijagnosticirana mi je MPB. Meni je kosa pocela ispadat sa 19 godina, to su bili busjeni kose u kadi i na jastuku i ne, nije bilo sezonski, vec je tako bilo stalno, svaki dan, tokom citave godine. Sve dok nisam poceo koristit fin i monox. I svelo se na manje od 10 dnevno. I uz znacajnu obnovu onog sto je ispalo.

A sto se tice matematike, ne znam, ocito ti imas neku svoju racunicu. Podebljat cu ti kljucne rijeci onoga sto pise na kutiji. "Preporucuje se ampule koristiti svakodnevno ili barem tri puta tjednou razdoblju od najmanje 2 mjeseca." Barem tri puta tjedno, najmanje 2 mjeseca. Koji dio ti tu ne razumijes?!
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 01:01   #43
Pogleday na http://www.vichy.com i tamo pise tocno ovim rijecima: "Jedna doza dnevno ili minimalno 3 doze tjedno tijekom 6 tjedana." Mislim, zbog cega si ti zakljucio da se to 6 tjedana odnosi na to da se mora to potrosit u roku 6 tjedana (ili 2 mjeseca kako smo prije spominjali)?!
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 03:02   #44
Quote:
El Pájaro kaže:
Rajt! Za sada, al' skresat cu te troskove za koji mjesec, korist cu samo generic proizvode, koji su navodno isti kao i pravi. Posto vidim da si zensko, samo da napomenem, Propeciu ne smiju koristiti zene!!! One mogu recimo minoxidil 2% ili neke druge tretmane, tipa Vichy Dercos Aminexil SP94.

Vichy Dercos Aminexil SP94 - postoji tretman za muskarce i za zene. Tu imas nekakvih informacija http://www.aminexilpitanje.com.hr/ ili tu http://vichy.parsek.tv/aminexil/hr/flash/index.html
A muškima je super da koriste propeciu???Ti očigledno ne kužiš kakvog efekta ima suspresija konverzije testosterona u DHT kod muškarca.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 10:38   #45
Quote:
El Pájaro kaže:
Pogleday na http://www.vichy.com i tamo pise tocno ovim rijecima: "Jedna doza dnevno ili minimalno 3 doze tjedno tijekom 6 tjedana." Mislim, zbog cega si ti zakljucio da se to 6 tjedana odnosi na to da se mora to potrosit u roku 6 tjedana (ili 2 mjeseca kako smo prije spominjali)?!
A što je tebi jedna doza? Jedna kutija? Ajd molim te! Znam jer sam pročitao sa kutije....šta misliš!? A znam da se tako koristi jer sam pročitao i na internetu i jer je žena u apoteci tako rekla. Ne izmišljaj!
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 12:39   #46
Quote:
batler kaže:
A muškima je super da koriste propeciu???Ti očigledno ne kužiš kakvog efekta ima suspresija konverzije testosterona u DHT kod muškarca.
Molim te da ne budes infantilan. Napisao sam da zene ne smiju koristiti Propeciu zato jer tako pise svugdje, ma gdje god procitas nesto o Propecii pisat ce ti i to. A vidim ti ocito kuzis kakav je efekt supresije konverzije testa u DHT. Molim te daj mi jednu znanstvenu studiju o tome. Nemoj previse citat forum.teretana.net i vjerovat svim postovima rekla-kazala, jer ipak o tome jos nikakve znanstvene reference.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 12:48   #47
Quote:
Cijanid kaže:
A što je tebi jedna doza? Jedna kutija? Ajd molim te! Znam jer sam pročitao sa kutije....šta misliš!? A znam da se tako koristi jer sam pročitao i na internetu i jer je žena u apoteci tako rekla. Ne izmišljaj!
Jedna doza je jedna ampula, a ti bi ocito bio na tome jedan tjedan on jedan tjedan off. Meni je zena u apoteci rekla malo drugacije, ja sam to kupovao za sebe, a ti kao sto kazes ne patis od MPB, pa ne znam koji vrag te je tjerao da to kupujes (ili istrazujes). Lako sto preporucujes taj proizvod koji i nije bog zna sto, nego ga preporucujes u mizernim dozama.

Bilo kako bilo, ne razglaba mi se vise o tome, neka ga koristi ko oce i koliko oce. Ja sam se uvjerio da je banana i to je jedino sto me zanima. Daj Boze da to radi tako dobro kao sto gospoda iz Vichya tvrdi.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 14:08   #48
koliko kosta to vichy cudo?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 14:09   #49
Quote:
hana kaže:
koliko kosta to vichy cudo?
Jedna kutija, 12 ampula, oko 220 kn.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 14:17   #50
Presađivanje kose

Na moju žalost, gubim kosu, ćelo mi je sve veće, a i iza se prorjeđuje (osim sa strane i iza), pa bi mi glava za nekoliko godina mogla postati pravi aerodrom za muhe. Pijem vitamine za kosu, a pokušao sam i s raznim losionima, ali ne pomaže, barem ne puno. Jasno mi je, stvar je nasljedna, moja dva starija brata ćelave slično kao i ja, s tim da su oni po tom pitanju prošli još gore (ranije od mene su izgubili kosu).

Uglavnom, presađivanje kose izgleda kao jedina mogućnost koja bi mogla dati rezultate. Zato bi me interesirala iskustva iz prve ruke:
- gdje se može obaviti, kojom metodom (spominju se dvije), koliko košta, kako su ljudi zadovoljni, koliko traje oporavak, jesu li domaći saloni o.k., koji su rizici?
Atari_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 14:43   #51
Quote:
El Pájaro kaže:
Jedna doza je jedna ampula, a ti bi ocito bio na tome jedan tjedan on jedan tjedan off. Meni je zena u apoteci rekla malo drugacije, ja sam to kupovao za sebe, a ti kao sto kazes ne patis od MPB, pa ne znam koji vrag te je tjerao da to kupujes (ili istrazujes). Lako sto preporucujes taj proizvod koji i nije bog zna sto, nego ga preporucujes u mizernim dozama.

Bilo kako bilo, ne razglaba mi se vise o tome, neka ga koristi ko oce i koliko oce. Ja sam se uvjerio da je banana i to je jedino sto me zanima. Daj Boze da to radi tako dobro kao sto gospoda iz Vichya tvrdi.

Mizerna doza? Pa nije to kao voda da se polijeva po glavi bez učinka. To je mali koncentrat u tekućini koji pomaže kosi da raste.
Ako imaš neku drugačiju bolest (a po kratici MPB ne znam o čemu se radi) možda onda niti ne djeluje. Na dobrom postotku ljudi je djelovalo, a na nekima naravno i nije.
Ja znam evo iz prve ruke jedna žena koja radi na poslu sa mojom starom kojoj je kosa jako opadala i bila prorijeđena je odjednom dobila bujnu kosu. Kaad su je pitali kako to, rekla je da je koristila Vichyeve ampule.
Da, koristim Vichyeve ampule, pa i znam kako se koriste.
A sada nekome pomognu manje, nekome više, nekome uopće ne pomognu, ali vrijedi probati.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 14:49   #52
Mislim da bi ti najbolje na to odgovorio Elton John koji si je presadio kosu. Ja sam čuo navodno (možda nije istina) da je to dosta bolno, no kako kažem- ne mora biti.

Koliko sam upućen u to, uzmu ti kosu sa onog dijela "prstena" koji ti nikada ne otpadne....znaš na kaj mislim, ne? Ono što ide od uha do uha iznad vrata kod ćelavih. E da, ta kosa ima nešto u sebi da je imuna na te razne hormone, testosterone i što već i tu kosu ti presađuju naprijed i ta kosa kažu nikada zato više ne otpadne.

Ali sa druge strane zar smatraš da je toliko bitno presaditi kosu?
Znam da je gubitak kose frustrirajući, može baciti u depresiju i tako to, no ako si već stariji, ako imaš curu, obitelj, posao ili što već, onda ti je valjda jasno da kosa nije toliko bitna.
A ako te to muči zbog cure onda ti mogu reći samo ovo: jebeš curu koja te neće htjeti zato jer si ćelav!
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 16:16   #53
Quote:
Cijanid kaže:
Mizerna doza? Pa nije to kao voda da se polijeva po glavi bez učinka. To je mali koncentrat u tekućini koji pomaže kosi da raste.
Ako imaš neku drugačiju bolest (a po kratici MPB ne znam o čemu se radi) možda onda niti ne djeluje. Na dobrom postotku ljudi je djelovalo, a na nekima naravno i nije.
Ja znam evo iz prve ruke jedna žena koja radi na poslu sa mojom starom kojoj je kosa jako opadala i bila prorijeđena je odjednom dobila bujnu kosu. Kaad su je pitali kako to, rekla je da je koristila Vichyeve ampule.
Da, koristim Vichyeve ampule, pa i znam kako se koriste.
A sada nekome pomognu manje, nekome više, nekome uopće ne pomognu, ali vrijedi probati.
Da zavrsimo vise tu prepirku. MPB = male pattern baldness, muska nasljedna celavost. I ona se javlja u 98% slucajeva celavosti. Za te Vichyeve ampule mislim da bi mogle pomoci nekome ko ne pati od MPB vec od nekog drugog oblika celavosti, prorjeđivanja kose, slabijeg rasta... ili sta vec, al' sumnjam da bi itko tko pati od MPB imao ikakve koristi od toga, pogotovo jos ako se radi o nekom vecem stupnju celavosti. Mozda i bi, al' kada bi ih eventualno koristio svaki dan i tako stalno. Jer mislim da 24 ampule godisnje ne bi imalo ama bas nikakvog efekta na zaustavljanje celavosti kod negoga kome DHT doslovno ubija tjeme. Ja sam ih koristio dva puta. Prvi put sam potrosio 2 kutije u 2 mjeseca i nista, onda nakon pola godine sam u 2 mjeseca potrosio 5 kutija, koristio sam ih svaki dan i nikakav efekt nisam postigao, osim sto mi se malo džep stanjio. Mozda bi ga imao nakon nekog vremena da sam tako nastavio dalje, al' to se na uputama ne spominje.
A Propecia je namjenjena bas za MPB, dok minox mogu koristiti i muskarci i zene. Uostalom mozes o istima procitat na njihovim stranicama (http://www.propecia.com i http://www.rogaine.com/) koje su potkrijepljene znanstvenim studijama, a ne samo nekim njihovim navodnim istrazivanjima.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 16:47   #54
Quote:
El Pájaro kaže:
Molim te da ne budes infantilan. Napisao sam da zene ne smiju koristiti Propeciu zato jer tako pise svugdje, ma gdje god procitas nesto o Propecii pisat ce ti i to. A vidim ti ocito kuzis kakav je efekt supresije konverzije testa u DHT. Molim te daj mi jednu znanstvenu studiju o tome. Nemoj previse citat forum.teretana.net i vjerovat svim postovima rekla-kazala, jer ipak o tome jos nikakve znanstvene reference.
Neznam,meni je ipak važnija moja potencija,mišićna masa i snaga, od dlaka na glavi i nebi se igrao tak nečim
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 16:56   #55
Quote:
batler kaže:
Neznam,meni je ipak važnija moja potencija,mišićna masa i snaga, od dlaka na glavi i nebi se igrao tak nečim
Pa ja sam na Propecii skoro pa 4 godine. I ne, nisam se pretvorio u zensko. I bavim se bodybuildingom i nisam primjetio da mi to odmaze u dobivanju misicne mase ili sl. Doduse natural sam, pa ne znam bi li odmagalo prilikom koristenja AAS-a. Opet sve je to individualno, neki imaju dosta nuspojava od finasterida, ja na srecu ih nemam.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 23:51   #56
[QUOTE
Koliko sam upućen u to, uzmu ti kosu sa onog dijela "prstena" koji ti nikada ne otpadne....znaš na kaj mislim, ne? Ono što ide od uha do uha iznad vrata kod ćelavih. E da, ta kosa ima nešto u sebi da je imuna na te razne hormone, testosterone i što već i tu kosu ti presađuju naprijed i ta kosa kažu nikada zato više ne otpadne.
[/QUOTE]

Ovo pisem skroz po sjecanju, a neda mi se sada googlati, koga zanima nek si pogleda... dakle ako me sjecanje ne vara na tom "prstenu" nema lojnih žlijezda pa tu i ne dolazi do ćelavosti. Samim time je jako upitno hoce li presadjena kosa s tog dijela ostati zauvijek ili ce tokom vremena i ona ispasti.
__________________
Kako sam odabrao pvc stolariju. Ako ću ikada trebati knjigovodstvo, ovdje je sve što mi treba
Jaasper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 10:03   #57
Kad sam imao desetak godina zezao sam oca na račun ćelavosti. Tada mi on reče:
- A zar misliš da ti nećeš oćelaviti?
- Dok ja dođem u te godine, već će pronaći lijek protiv ćelavosti.
- E to sam i ja mislio kad sam bio u tvojim godinama ali od tada prošlo 30-tak godina a lijek još uvijek nema.

Od tog našeg razgovora je prošlo skoro 20 godina (ukupno 50 godina), a lijeka i dalje još uvijek nema (tu mislim na one što genetski ćelave).
Često pomislim kako Andre Agasi i Brus Vilis sa svim onim milijunima dolara ne bi bili ćelavi da postoji efikasan lijek protiv ćelavosti.

Quote:
Cijanid kaže:
Ima ljudi koji ćelave cijeli život, a opet ne oćelave do kraja, a ima onih koji izgube svu kosu u mjesec dana, no to je na sreću rijetko.
Baš tako. Ja sam počeo ćelaviti još u 17-toj godini. Imao sam predivnu dugu kosu koju sam morao ošišati na kratko jer su mi svi govorili da mi kosa opada zbog toga "jer je predugačka i teška". Kosa mi je počela opadati takvim intezitetom da su me zezali da ću potpuno oćelaviti do 20-te godine. Ali tada negdje je usporilo ćelavljenje i narednih desetak godina tek se pomalo šire zalisci iz godine u godinu, a dosta mojih drugova koji su do prije 3-4 godine bili potpuno kosati, sad su uveliko ćelaviji od mene.
__________________
La Duuuuurr

''Glupost je drugačija od svih bolesti. Oni koji su njome pogođeni uopće ne pate, uvijek pate drugi … ''
La Dur is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 10:16   #58
Quote:
Cijanid kaže:
Mislim da bi ti najbolje na to odgovorio Elton John koji si je presadio kosu. Ja sam čuo navodno (možda nije istina) da je to dosta bolno, no kako kažem- ne mora biti.
Mislim da je na RTL-u bilo prošle godine emisija o tim estetskim operacijama i prikazivali su i jedno presađivanje kose. Čovjeku su sa potiljka skidali trake kose (kosa zajedno sa kožom i potkožnim dijelom) i to prebacivali na prednje ćelave dijelove glave. Te trake sa kosom su bile širine oko 1.5 cm i dužine oko 5 cm. Sve je to rađeno pod lokalnom anestezijom. Čovjek je cijelo vrijeme bio budan, sjedio na stolici poput one u frizerskim salonima, i gotovo da je mogao čitati novine. Dakle, ne bi se reklo da je bolno.
Da li netko zna koliko je potrebno da se nakon te operacije vratiš u normalu? Koliko treba da ti na potiljku opet izraste kosa? I koliko dugo će ta nova kosa opstati?

Jer opasno se razmišljam da to uradim.
__________________
La Duuuuurr

''Glupost je drugačija od svih bolesti. Oni koji su njome pogođeni uopće ne pate, uvijek pate drugi … ''
La Dur is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 10:22   #59
Quote:
La Dur kaže:
Često pomislim kako Andre Agasi i Brus Vilis sa svim onim milijunima dolara ne bi bili ćelavi da postoji efikasan lijek protiv ćelavosti.
Andre Agassi ne smije koristiti finasterid, kao i npr. Fredrick Ljungberg, jer su profesionalni sportasi, a finasterid se nalazi na WADA-inoj zabranjenoj listi sredstava. No oni su i ocelavili prije nego je to doslo na trziste. Andre Agassi i Bruce Willis i Vin Diesel i puno njih... Njima uopce i ne treba nista, sasvim dobro izgledaju i celavi.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 10:24   #60
Quote:
La Dur kaže:

Baš tako. Ja sam počeo ćelaviti još u 17-toj godini. Imao sam predivnu dugu kosu koju sam morao ošišati na kratko jer su mi svi govorili da mi kosa opada zbog toga "jer je predugačka i teška". Kosa mi je počela opadati takvim intezitetom da su me zezali da ću potpuno oćelaviti do 20-te godine. Ali tada negdje je usporilo ćelavljenje i narednih desetak godina tek se pomalo šire zalisci iz godine u godinu, a dosta mojih drugova koji su do prije 3-4 godine bili potpuno kosati, sad su uveliko ćelaviji od mene.

Da, to se mora priznati je fakat velika nepravda u životu. Većini ljudi iza 50-e godine života kosa se već počinje razrijeđivati i od starosti, no biti ćelav već sa 20 godina je mislim zbilja nepravda i može stvoriti velike psihičke probleme onome tko ćelavi, no to već zavisi o karakteru i pogledu na život.
Katkad nisam vjerovao, no znao sam vidjeti veću grupu mladih ljudi od 25 godina i svi su redom već bili dobro proćelavi. To je zbilja nepravda. Znam također jednog tipa koji ima negdje sada mislim 23 godine, no već sa 20 je bio potpuno ćelav, no ima plavo-žutu kosu, a takve su najslabije i najradije opadaju. Ovo gdje već sa 17 godina počinješ gubiti polako kosu je najraniji slučaj takvog nečega. Jednom mom frendu se kosa sa kojih 22 godine počela stanjivati po cijelom tjemenu i kako ga dugo vremena ne vidim, strah me svaki put vidjeti ga ponovo da ga ne nađem potpuno ćelavog.
Jedna moja kolegica koja je došla tu studirati iz Makedonije rekla je da je prvi put u životu vidjela mlade ćelave i proćelave ljude jer kaže da u Makedoniji nema ćelavih mladih ljudi, već samo starijih tu i tamo.
Ja na sreću imam svu kosu na glavi...negdje je malo tanja, negdje rijeđa, negdje jebeno debela i žilava, negdje sam je sam sjebao zbog natezanja korijena, no uglavnom imam jaču kosu od svog starog koji je ćelavio negdje od srednjih godina i sada sa 68 godina još nije potpuno ćelav, oba dede su mi bili ćelavi već u mladim danima, no stara i njen pradjed su imali jaku kosu do kraja života, pa sam očito na tu stranu, no da li će mi do kraja života ostati baš sva kosa, to već sumnjam, no početi ćelaviti sa 50 godina je jedno, a ćelaviti sa 20 godina je nepravda.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.