Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 15:16   #661
Quote:
vivre kaže: Pogledaj post
Godinama imam glavobolje, uglavnom s lijeve strane. Uvijek se to pripisivalo vratnoj kraljeznici zbog spondiloze.
Otišla sam na MR. Nalaz me šokirao. Piše:
"U subarahnoidalnom prostoru neposredno uz medulu oblongatu s desne strane u području izlazaka donjih kranijalnih živaca vidi se tvorba 8x6x4 mm. Može se raditi o Schwanomu."
Doktor mi je rekao da je to maleno i benigno i da ponovim MR za tri mjeseca i onda dođem ponovo.
Sada sam sva u panici. Što više čitam više me je strah. Kažu da se to rješava gamma knife metodom.
Je li netko imao sličnu situaciju. Ja ću za tri mjeseca skrenut.
Napisao sam ti privatnu poruku
sanjo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 18:18   #662
Quote:
Mala Zujalica kaže: Pogledaj post
I mene često boli jedna strana glave, a CT ništa nije pokazao. Imaš li još koji simptom?
Kaže doktor da moje glavobolje nemaju veze sa tumorom. Tako da vjerojatno i tvoje dolaze zbog nekog drugog razloga. Moj tumor je otkriven sasvim slučajno i još nije počeo raditi probleme kao što su dvostruki vid, problemi sa gutanjem, glavobolje koje ne prestaju. CT ti je u redu-bez brige.
vivre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 19:39   #663
Quote:
vivre kaže: Pogledaj post
Kaže doktor da moje glavobolje nemaju veze sa tumorom. Tako da vjerojatno i tvoje dolaze zbog nekog drugog razloga. Moj tumor je otkriven sasvim slučajno i još nije počeo raditi probleme kao što su dvostruki vid, problemi sa gutanjem, glavobolje koje ne prestaju. CT ti je u redu-bez brige.
Nadam se da nemam tumor, no strah je prisutan. Drži se.
Mala Zujalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:47   #664
Question

Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Dobar dan!

Bila sam na MR mozga 11.9. zbog glavobolja koje su trajale tjedan dana i nisu prolazile na analgetike. Nalaz je bio ureda.
Sad unazad 10 dana imam kao osjećaj zategnutosti, utrnulosti desne strane lica, ali osjet je normalan ( bila kod neurologa ).
Može li se razviti tumor u 2 mjeseca tako da sad pritišće neke živce, a da se nije vidio prije 2 mjeseca na MR?

TNX
Može li mi netko odgovoriti
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 01:53   #665
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Može li mi netko odgovoriti

realno, 99% tripuješ. ako nisi imala tumor 9/11(ne, on se ne skriva i vidi se), onda nemaš niti danas. tripovala si onda da imaš tumor, a nisi ga imala, koja je šansa da sada ga imaš jer opet umišljaš da imaš isti, a svi pregledi govore suprotno.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:31   #666
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
realno, 99% tripuješ. ako nisi imala tumor 9/11(ne, on se ne skriva i vidi se), onda nemaš niti danas. tripovala si onda da imaš tumor, a nisi ga imala, koja je šansa da sada ga imaš jer opet umišljaš da imaš isti, a svi pregledi govore suprotno.
Ma i ja se podsvjesno nadam da brijem, ali kao u 9 mjesecu sam išla na MR zbog glavobolja( koje su prestale nakon 10 dana) a sad imam drugi simptom (utrnulost desne strane lica).

Ma sj... sam, znam, dobro da pijem AD..
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:44   #667
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Ma i ja se podsvjesno nadam da brijem, ali kao u 9 mjesecu sam išla na MR zbog glavobolja( koje su prestale nakon 10 dana) a sad imam drugi simptom (utrnulost desne strane lica).

Ma sj... sam, znam, dobro da pijem AD..
Razumijem te i u slicnoj sam situaciji kao i ti.
Mala Zujalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:54   #668
Quote:
Mala Zujalica kaže: Pogledaj post
Razumijem te i u slicnoj sam situaciji kao i ti.
Jesi li se nakon CT-a smirila ili i dalje osjećaš iste simptome?

lp
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:45   #669
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Jesi li se nakon CT-a smirila ili i dalje osjećaš iste simptome?

lp
Psihički mi je malo lakše. Simptomi su i dalje prisutni. Još uvijek me strah tumora.
Mala Zujalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:46   #670
Quote:
Mala Zujalica kaže: Pogledaj post
Psihički mi je malo lakše. Simptomi su i dalje prisutni. Još uvijek me strah tumora.

Isto i!
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 12:55   #671
Jedno pitanje...

imam adenom hipofize, 22.3. idem na kontrolnu magnetsku. Međutim, mene zanima dal će se na toj MR vidjeti da nešto eventualno drugo nije u redu na mozgu?
Naime, unatrag jedno mjesec-dva su mi se pojavile neke drugačije glavobolje, na tjemenu i desna strana uz to mi ide lagana do umjerena mučnina, bez povračanja. Prođe od 2-3 tablete protiv bolova (kafetin, ibuprofen), to se ponavlja svakih nekoliko dana. Kad se razbukta, onda je glavobolja grozna. Danas sam odmah na početu uzela tabletu, večim djelom je prošla ali ne do kraja, ostala je neka podmukla tinjajuća bol.
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 20:37   #672
Večer

Zadnjih 10tak dana nekad preko dana a nekad pri buđenju na uvijek istom ,desnom dijelu glave iznad čela osjetim neugodno "sikanje i bol" znači ne boli me konstantno nego ono kao bol u valovima...prođe nakon 5-6 minuta....e sad da idem raditi CT ili?
__________________
Just one another day...
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 21:35   #673
jeb...te malo vas zabolucka glava i svi bi odma na snimanje glave. Moju staru je mjesec dana boljela glava ali to nisu prvi znakovi tumora nego njoj je bilo prvo ispadanje stvari iz ruku pa je jednom pala na pod kod saginjanja i nije se mogla ustat vise bez pomoci, znaci motorika je odkazivala. Druga zena je opisala da je bila smusena i dezorjentirana, glavobolja dolazi kad tumor pocne pritiskat i stvarat pritisak u glavi to je tek zadnji pokazatelj te odvratne bolesti.

pitanje za C71 koliko se vec boris s tim? kakvi su nalazi?
weidertm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 10:11   #674
Quote:
weidertm kaže: Pogledaj post
jeb...te malo vas zabolucka glava i svi bi odma na snimanje glave. Moju staru je mjesec dana boljela glava ali to nisu prvi znakovi tumora nego njoj je bilo prvo ispadanje stvari iz ruku pa je jednom pala na pod kod saginjanja i nije se mogla ustat vise bez pomoci, znaci motorika je odkazivala. Druga zena je opisala da je bila smusena i dezorjentirana, glavobolja dolazi kad tumor pocne pritiskat i stvarat pritisak u glavi to je tek zadnji pokazatelj te odvratne bolesti.

pitanje za C71 koliko se vec boris s tim? kakvi su nalazi?
13. 5. (tada je bio petak 13.) bit će 10 godina.
nije ti toliko borba sa samim tumorom, već posljedicama zračenja. onako, malo po malo na raznim poljima propadaš, rekla bi kurvinjski. na zadnjoj kontroli rekao mi je onkolog da bi to trebalo biti to po pitanju nuspojava, a ja još se borim s time. pročitala sam davno da se posljedice javljaju do deset godina, a moguće je i poslije.
kad me ljudi pitaju kakav mi je nalaz, a ja kažem dobar , nitko ne pita za cijenu života, a to su te posljedice zračenja.
inače, kad je cijela parada počela rekla sam- bože daj mi još deset godina života, dao mi je. trebala sam tada dodati - u ovakvom (tadašnjem) stanju.
stvarno nikome ne bih poželjela da ga ovako nešto snađe.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 12:57   #675
reci mi samo kad si isla na drugu operaciju kako je to izgledalo i sto su radili, dal se ide opet na zracenje, jer sad nakon malo vise od 2 god zadnji nalaz nakon 6 mjeseci je nesto losiji i vidi se neka sjena ali je jos to kao sitno, tako da su joj rekli da ponovi nalaz za 3 mjeseca pa ce onda odlucit sto dalje.
weidertm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 13:17   #676
Quote:
weidertm kaže: Pogledaj post
reci mi samo kad si isla na drugu operaciju kako je to izgledalo i sto su radili, dal se ide opet na zracenje, jer sad nakon malo vise od 2 god zadnji nalaz nakon 6 mjeseci je nesto losiji i vidi se neka sjena ali je jos to kao sitno, tako da su joj rekli da ponovi nalaz za 3 mjeseca pa ce onda odlucit sto dalje.
čini mi se da su rekli da se zračiti može nakon 5 godina. kod recidiva sve isto samo nema zračenja. da, imala sam drugu kemoterapiju koju sam platila, inače bi dobila istu kao i prvi put. o kojem tipu tumora se radi?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 21:38   #677
Nemam sad nalaze kod sebe ali glioblastom IV cini mi se da je taj najcesci. Kaj mozes birat neku drugu terapiju, ima ih vise?
weidertm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 21:55   #678
Quote:
weidertm kaže: Pogledaj post
Nemam sad nalaze kod sebe ali glioblastom IV cini mi se da je taj najcesci. Kaj mozes birat neku drugu terapiju, ima ih vise?
ajd' pogledaj, glioblastom je nagori tip tumora na mozgu.
ne možeš birati, ide po protokolu. temodal dobivaju oni s glioblastomom. moj tip tumora je prožet stanicama glioblastoma. po pojavi recidiva dali bi mi istu kemo odlučila sam da treba naći način kako do temodala. ni distributer temodala mi nije mogao donirati zato što moj tip tumora nije registiran na listi lijekova (tak nekak). koliko godina imaš?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 21:52   #679
rijec je o mojoj mami, 62 god.
jel ima ovih lijekova i kod nas za nabavit koji su navedeni u ovom clanku:

https://www.24sata.hr/lifestyle/kokt...a-mozgu-564410
weidertm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 10:45   #680
stvarno mi je žao. ljudi s glioblastomom uglavnom umiru unutar dva-tri mjeseca rijetki žive nešto duže. upoznala sam neke ljude, pacijente, na onkologiji i kojeg člana obitelji, ljudi znaju što je glioblastom. u zg, na kemo i zračenje sam išla sanitetom. supatnica je bila starija žena s glioblastomom. išla je u pratnji supruga, srela sam ga u gradu nakon nekog vremena čovjek se rasplakao i rekao da je umrla nedugo nakon kemoterapije. tip iz firme, isti slučaj. link koji si dala...tamo piše da je u postupku istraživanja.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.