Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2006., 22:43   #121
Po mladu idu svi koji su bili i kod mladenca + njezini gosti koji su već doma.Samo što jedan dio ostane vani ako nema mjesta,vidjela sam na dosta svadbi da gosti čekaju vani na parkingu.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 17:45   #122
Ajme koliki običaji! Ni ja za pola njih nisam čula. Mi ćemo sve skroz pojednostavit. Bit će slično kao kod dvolične:

- susret tek u crkvi
- prvi ples
- torta
- poklanjanje buketa frendici
- darivanje
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 19:53   #123
KROKODAJL odi na neki forum ogorčenih ljudi pa tamo pametuj.
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 19:56   #124
MAGG pa nisam mislila ništa loše, samo sam rekla da sam iz Slavonije a nikada čula za tu kokoš običaj, a čini mi se tako grozno, pa jadna životinja.
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 10:14   #125
Quote:
dumai kaže:
MAGG pa nisam mislila ništa loše
Pa nisam ni ja draga Samo objasnjavam odkud mi to, jer prije toga nisam detaljnije napisala..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 10:24   #126
dajem krokodajici za pravo....od riječi do riječi
 
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 11:34   #127
Jedan obicaj smo ja mislim zaboravili.. A to je darivanje.. Kad svi stanu u red i donose mladencima poklone - vecinom kuverte.. A mladenci gostima daju zahvalnice.. Ja to nebi imala tako. Mi cemo dijeliti zahvalnice svakome za stolom i usput se sa svima slikat.. Samo sto jos uvijek ne znamo kako cemo to "darivanje" izvest..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 11:40   #128
Quote:
milkica kaže:
A čula sam da i kod nas negdje mlada mora sjesti svekrvi u krilo.Grozno!!!
Jebate.... tek sam sad skužila
Zato je meni moja sveki rekla: Dođi malo sjedni tu (pokazujući svoje krilo - op.a)

A ja ko kokoš - evo meeeeee
Sad mi je baš to - jest da nisam kužila tada... al eto.
Još ju moja mama gleda ko da je vanzemaljac, a ja joj kažem - ma pusti je... žena malo popila ne
Tupsan
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 11:43   #129
mi necemo imat taj "problem" sa darivanjem. kod nas se pokloni nose dan-dva prije a otvaraju se dan nakon svadbe, u krugu obitelji, i onda se biljezi ko je sto poklonio, ali NE zato da im se vrati istom mjerom jednog dana, nego zato da u zahvalnice mozemo napisati hvala bas na tom poklonu. npr.
"Puno vam hvala na prekrasnom servisu za jelo. Upravo smo takav prizeljkivali" ili "Puno vam hvala na poklonjenih 100 eura. Taj cemo novac staviti u stednju za nasu kucu" i tako.

Da se ne zbunite, ove "uobicajene" zahvalnice (hvala sto ste bili s nama na vjencanju) su nesto drugo, a ove zahvalnice na poklonima su vrlo engleski obicaj pa cemo i to, a i brijem da pogotovo oni ljudi koji su darovali novac, bi bilo lijepo da znaju di ce taj novac otici...
Tako npr. pred par mjeseci dragi je isao na vjencanje svog frenda i dobio zahvalnicu "hvala na poklon bonu. ulozit cemo ga u opremanje djecje sobe" jer su oni i trazili poklon bonove iz te jedne trgovine pa eto...
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 11:46   #130
Quote:
Magg kaže:
Jedan obicaj smo ja mislim zaboravili.. A to je darivanje.. Kad svi stanu u red i donose mladencima poklone - vecinom kuverte.. A mladenci gostima daju zahvalnice.. Ja to nebi imala tako. Mi cemo dijeliti zahvalnice svakome za stolom i usput se sa svima slikat.. Samo sto jos uvijek ne znamo kako cemo to "darivanje" izvest..
Mi smo darivanje "obavljali" 1 i 2 dana prije svadbe doma.
Tj. dolazili su gosti čet. i pet. i donjeli dar kod nas kući, bez onih redova, objesnih komentara kako je netko dao ovoliko ili onoliko....
Slikanje sa gostima smo obavili poslije torte, a zahvalnice djelili onako kako su ljudi odlazili, znači na vratima prije izlaska iz restorana.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 11:54   #131
Pobornik sam ne otvaranja poklona u javnosti, nego između tebe i dragoga.
Jedna osoba na našem vjenčanju je u kuverti poklonila njenu pjesmu, da je to bilo tko drugi od naših vidio - bilo bi naravno komentara, kao i prepričavanja dalje, a mi to nismo željeli.
Njoj smo se zahvalili isto kao i ostalima.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 11:56   #132
protivnik sam poklona bilo koje vrste i u bilo kojoj prilici
 
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:00   #133
Quote:
Sdrafac kaže:
protivnik sam poklona bilo koje vrste i u bilo kojoj prilici
Scrooge
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:01   #134
Quote:
Sdrafac kaže:
protivnik sam poklona bilo koje vrste i u bilo kojoj prilici
I onda je došao Mrgud i rekao: Ja mrzim poklone!
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:02   #135
Quote:
Malabudala kaže:
I onda je došao Mrgud i rekao: Ja mrzim poklone!
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:05   #136
ok, moja greška. naravno da poklone djeci izuzimam...
kad sam se ženio, odbio sam sve poklone i nikad nisam požalio. kad nekog zoveš na pir, činiš to iz poštovanja i bla bla, a ne radi toga da žicaš nekaj i objavljuješ to u novinama....
a tako ću i opet postupit....
 
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:14   #137
Quote:
Sdrafac kaže:
ok, moja greška. naravno da poklone djeci izuzimam...
kad sam se ženio, odbio sam sve poklone i nikad nisam požalio. kad nekog zoveš na pir, činiš to iz poštovanja i bla bla, a ne radi toga da žicaš nekaj i objavljuješ to u novinama....
a tako ću i opet postupit....
Slažem se. Zato smo mi sami financirali svoju svadbu, a poklone nismo odbijali jer to općenito zna povrijediti ljude.
Ja osobno sam tip koji voli pokloniti dragim osobama i s tim sam se povodila i za naše vjenčanje.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:20   #138
to sam i ja uradio pa me savjest ne grize.
s onima koji to gledaju na način gore naveden...u pravilu izbjegavam takva društva i ne pozivam ih na takve događaje...
 
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:33   #139
ema, ovo sa svekrvom

sto se tice darivanja.. kitty i ema - jel to kod vas obicaj da se dolazi dan dva prije ili ste to tako "objavili"?
ko sto sdrafac kaze, ja svoje goste ne zovem zbog poklona, zato mi je i to klasicno darivanje neugodno.. kao da prosim ispada - bar meni. zato bi to nekako htjela izbjec.. mislim sigurno ce manje vise svi imat poklon za nas, jer iz istog razloga ko sto ja drugima poklanjam oni ce i meni nesto donest. iako se to ne trazi.

sdrafac, jesi dobio ikakve poklone za svoje vjencanje? pises da si odbio... znaci neko di je donio a ti nisi htjeo uzet? zar se ta osoba onda nije osjecala "povrijedjeno".. Bar bi se ja tako osjecala. jer kad poklanjas onda od srca a ne zato sto neko nesto trazi (da trazi nema nista od mene ) mislim zanima me stvarno, kako si odbio a da su razumili i ne-bili povrijedjeni. jer kod mene u familija ima par ljudi od kojih nebi nista htjela jer sami nemaju puno.. A dosad im nisam nikako mogla dokazat
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:40   #140
pa valjda je obicaj onda to kod mene, jer znam da je tako na svakoj svadbi. pa ko bi to nosio na pir? mislim ne znam kako je drugdje, al kod nas je tako da dan-dva prije ljudi odu ili kod mladog ili kod mlade i tamo malo budu, pricaju i to i tako ostave poklone...a ovo o odbijanju necega sto ti se poklanja, no comment. ne zato jer ja hocu da mi se nesto poklanja non-stop, nego zato jer bi mene povrjedilo da mi netko kaze da nece uzeti moj poklon. jer ja to sto god da je, dajem od srca i kad god biram poklone jaaaaako pazljivo biram...nikad ne bi ono...prvo sta nadjem cu kupiti i dati i bas me briga. dapace, puno vremena potrosim na osobu i razmisljanje o tome...i onda jos vise vremena na samu prezentaciju jer nisam takva da bi mogla samo omotat nekim bezveze papirom, naljepit masnu i to je to. svaki poklon je poklon od srca i ponekad stvarno vidis, bez obzira sto je poklon, da se osoba potrudila.

ja volim poklanjati, a naravno da volim i dobivati poklone, bez obzira na to sto su.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.