Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2016., 12:36   #161
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Ha, gledaj, novac je imovina...
ali tu je već neka druga priča
ako on može dokazati (izvodima iz banke npr.) da je u trenutku sklapanja braka imao određenu sumu, on tu sumu ima i nakon što izađe iz braka
ovo što ste stekli u braku, to ide pola - pola(i to, naravno, treba dokazati)

međutim, ako je taj novac bio kapital, pa vi onda dijelite ostatke poslovnih transakcija...
kežem, dugotrajno, skupo, isplati ti se uzeti odvjetnika - stručnjaka za to područje

da sam ja ti, ne bih mu dao baš ništa
pa nek se sudi 12 g, i opet neće dobit ništa
a ovo o poštenju, zaboravi
rastajete se
kakve veze ima što se bilo kome od vas čini poštenim
ionako sve to nema veze s budućnošću

Majko mila, pa i on je ljudsko biće,živjeli zajedno,zaljubili se prije toga, voljeli se valjda kad su odlučili živjeti zajedno.
Zašto zaboraviti poštenje kad se već rastaju?????
Zašto ne zasluži dobiti dio "nečega", još je i 50.000 Eura donio sa sobom u brak
(što nije mala stvar), a sad je tvoj prijedlog-zajebi stvar,ionako na sud neće jer zna se kako sudovi funkcioniraju

Leonica12, ti si u uvodnom postu napisala i ovo:

Pitam samo iz razloga što ne želim nikoga prevariti i želim biti poštena
pa me stoga i zanimaju druga mišljenja i iskustva jer sama više ne znam što je ispravo a što ne?

.Ono što me zanima je Vaša mišljenja što sam ja njemu dužna i što bi bilo ispravno?


Nakon toga već se zahvaljuješ savjetima da nedaš ništa jer ex će ionako teško išta dokazati i ostvariti.
Jedino je na tebi, da se zamisliš i proispitaš, da li ,bezobzira na kraj vašeg braka, ON doista zasluži da završi "na ulici" i da vodi godinama borbu za,pripadajući mu dio..
Ne poznam ni tebe, ni njega, ni vašu situaciju već samo ono što si ti napisala.
A napisala si da želiš biti poštena. Pa onda budi,daj ako imaš ,ostanite u dobrom zbog zajedničkog djeteta...to je moj skroman savjet.
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 13:02   #162
Razvodim se od muza. Imamo bebu od 2 mjeseca.
Prosle godine smo orocili 10.000 eura, ja sam imala punomoc. Racun je otvoren u Raiffeisen banci. Svi papiri su ostali kod muza u stanu. Bila sam u banci i rekli su mi da se svi racuni vode na muzu da ja nemam punomoc ni na jednom. U braku smo bili 2 godine. Ja sam svaki mjesec u kucu donosila 400 eura. On je jedan dio svoje plate ostavljao na svoj racun a drugi dio prebacivao na racun na koji sam i ja imala punomoc. Advokat mi je rekao da tesko da cu ista dobiti posto nemam dokaze da sam svoju platu donosila u kucu. Muz je izracunao da bi po njegovom trebala dobiti 2250 eura. Tu cifru je dobio tako sto je izracunao da sam za 2 godine u kucu donjela oko 9.600 eura a od toga je oduzeo 200 eura za svaki mjesec kao troskove za stan, zatim putovanja za godisnji odmor i dosao do cifre od 2250 eura.
Mene sad zanima da li to prihvatiti ili da idem sa tuzbom?. Mislila sam samo traziti pola novca sto smo imali oroceno a ovo me ostalo ne zanima. Kakve su sanse da cu ista dobiti posto nemam nikakvih dokaza da sam imala punomoc?
Zivimo u BiH
placebo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:02   #163
jbga
ne znam kako je u BiH
U Hrvatskoj, imovima stečena u braku dijeli se pola-pola. novac je imovina. Vaš je stečen u braku.
U Hr imala bi sva prava potraživati 5000 EU, nema nikakve veze tko je opunomoćenik
mislim i da, što se tiče punomoći, i za BiH to nije bitno
Nađi odvjetnika ,svakako
trebat će ti u svakom slučaju
već je nekoliko puta ovdje rečeno...
ne štedite na odvjetnicima u ovakvim slučajevima, to je najgluplja ušteda
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 07:47   #164
Zakon jako štiti žene u braku a i društvo je senzibilizirano na njih.
Ispada da si žena može naći ljubavnika ili jednostavno domoći stana, djeteta i samo zatraži razvod ili razlog za razvod.
Po defaultu će joj pripasti dijete, a s obzirom da muškarci "vuku" više u materijalnom smislu, žena će profitirati i materijalno.
subito is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 16:18   #165
Quote:
nataly20 kaže: Pogledaj post
Molim sve koji znaju nešto o tome za pomoć jer smo u dosta kompliciranoj situaciji... Dakle supug je digao kredit i sredio kat (unutarnje uređenje), a njegovi su u prizemlju i sad njegovi starci se rastaju, imaju ročište u 4.mj... Dakle mene zanima pošto nigdje u papirima nema da je moj muž sredio taj kat u kojem mi živimo, a oni su kuću stekli u braku dali to znači da kuća ide pola pola i mi na cestu ili.... Kako da se osiguramo, može li sada svekar njemu prepisat kat? uglavnom nemam pojma šta da radimo....

Ahah da nije žalosno bilo bi smiješno.
Mene zanima jedna stvar, tko će se doseliti kod vas mama ili tata,
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 00:31   #166
Prijatelj mi godinama zivi u losem braku i nijedno od njih nije sretno ni zadovoljno ali godine prolaze. On je sad skonto da ga vara. Nije ga to pogodilo koliko podjela imovine. E sad on je osnovao firmu prije braka. Ta firma je na njemu pola a pola na kolegi s posla. Firma je ulaskom u brak imala 3 zaposlenih sada ima 60. Samo u nekretninama je tesska milion eura. On ima ogromnu dobit i sve tuce u poslovanje firme a sebi djeli dobru placu. E koliko se ja razumijem firma jest stecena prije braka ali je svoju vrijednost dobila tokom braka! Sto sad????On bi njoj ostavio zajednicki stan i zajednicku ustedevinu ali da mu firmu ne dira. Cak je i partner zabrint da ona ne ude u vlasnicku strukturu. E sad posto on ima vremena on gleda da svoj dio prodati partneru za kunu i tu kunu podjeliti sa zenom a napraviti ortacki ugovor s frendom da je pola njegovo. I nakon toga se razvesti. Pije li to vodu. Ili unistiti firmu i sve prebaciti na drugu firmu s kojom nece imati nista a u javnog biljeznika napisati cija je firma?????
davor_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 10:40   #167
Prvo
Firma nije samo njegova imovina,dakle moze biti suvlasnik u npr.10%
Drugo,bio je vlasnik firme i prije braka,tako da ta prixa o porastu vrijednosti treba proci strucnu expertizu,a to traje godinama. On treba zeni ponudit stan i nesto love i objasnit joj da mu ne dira firmu
Ako ona ustraje,slijedi dugotrajni rat,u kojem ce ona i opet izgubiti,ako se on pobrine za dobre odvjetnike

Proces podjele bracne stecevine u prosjeku u rvackoj traje 11,5 godina,a u ovakvom slucaju i dulje

Ali vidim da imate i druga rjesenja

Ne bojim se ja za vas
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 15:22   #168
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Prvo
Firma nije samo njegova imovina,dakle moze biti suvlasnik u npr.10%
Drugo,bio je vlasnik firme i prije braka,tako da ta prixa o porastu vrijednosti treba proci strucnu expertizu,a to traje godinama. On treba zeni ponudit stan i nesto love i objasnit joj da mu ne dira firmu
Ako ona ustraje,slijedi dugotrajni rat,u kojem ce ona i opet izgubiti,ako se on pobrine za dobre odvjetnike

Proces podjele bracne stecevine u prosjeku u rvackoj traje 11,5 godina,a u ovakvom slucaju i dulje

Ali vidim da imate i druga rjesenja

Ne bojim se ja za vas


Taj moj prijatelj je malo hvalisav tip. I voli se u drustvu pohvaliti svojim uspjehom. I zna dobro ona koliko firma vrijedi. Mozda cak i misli i vise. I on bi dao sve osim firme. To je stan od 95 kvadrata u lijepom djelu grada i nekih 200 000 kn ustedevine. Ali ona bi koku sto nosi zlatna jaja. Sto ce njo stan i lova koja ce joj krqtko trajati. Ona je naucila brutalno trositi i ona ce dati sve od sebe nebi li kapala dobit. Sad je pitanjje sto napraviti?
davor_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 23:20   #169
Hm, zanimljivo pitanje ...

Kaj da je umjesto osnivanja firme kupio xy dionica Applea prije braka i stavio ih sa strane? Morao bi dijeliti razliku u trzisnoj vrijednosti?
Ili neku zemlju koju je naslijedio, pa joj je porasla vrijednost ili neku sliku na tavanu za koju se ispostavilo da je vrhunsko umjetnicko djelo, itd, itd?

Rekao bih onako laicko-logicki da sve prije braka, a u sto se nije ulagala zajednicka lova, je samo tvoje.

No, pravo, a sudska praksa pogotovo cesto nije logicna, pa ...
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 23:32   #170
A sta ako on moze dokazati/pokazati na sudu da ga ova vara, kao sto i je slucaj?

Mislim kak se na to gleda, ova ude u brak, bla bla, i kara se sastrane, i oce njegove pare, ok to je pojednostavljeno, ali ako se to gleda, neka angazira dobrog privatnog detektiva koji ima veze na razno raznim mjestima i dokazi se nabave di se trpa ova sastrane, love ima za to, fdakle nije problem, pitanje je samo da li to sto mijenja sto se ona kara sastrane ili ne, u smislu potrazivanja njegove imovine.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 09:33   #171
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
pitanje je samo da li to sto mijenja sto se ona kara sastrane ili ne, u smislu potrazivanja njegove imovine.
Ne mijenja.

Neka prijatelj angažira izvrsnog odvjetnika.
Taj kolega sa posla koji je suvlasnik firme može
dogovorno postati 100% vlasnik firme.

Razvod braka je jedan postupak, a podjela imovine drugi.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 09:48   #172
Obiteljski zakon, dioba i razvrgnuće bračne stečevine. Vidi od članka 35
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 12:54   #173
Quote:
davor_du kaže: Pogledaj post
E koliko se ja razumijem firma jest stecena prije braka ali je svoju vrijednost dobila tokom braka! Sto sad????On bi njoj ostavio zajednicki stan i zajednicku ustedevinu ali da mu firmu ne dira. Cak je i partner zabrint da ona ne ude u vlasnicku strukturu.
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Prvo
Firma nije samo njegova imovina,dakle moze biti suvlasnik u npr.10%
Drugo,bio je vlasnik firme i prije braka,tako da ta prixa o porastu vrijednosti treba proci strucnu expertizu,a to traje godinama.
Ne bojim se ja za vas
Bitna je razlika između vrijednosti polovnog udjela čiju vrijednost je on radom tijekom braka trajno povećavao od vrijednosti dionice, nekretnine ili umjetnine u čiji rast vrijednosti nije mograo ništa ulagati.

Utvrđenje vrijednosti društva prije braka i danas nije nešto što mora trajati godinama, takvo vještačenje se napravi kroz mjesec dana bez većih problema. Imao sam jednu sličnu situaciju, žena si skoro ne može pomoći ako je glavna vrijednost firme u osobama koje ju vode.

Na njenom mjestu tražio bi da se prvo utvrdi da je ona suvlasnik u xx% na njegovom poslovnom udjelu, da se taj udjel podijeli, odredi se njeno istupanje iz društva i isplata naknade. U tom slučaju, ako bi direktori sjebali firmu i poslovanje prebacili na novo društvo, ona kao član društva može postaviti zahtjev da društvo od direktora traži naknadu štete iz koje će se potom naplatiti. E to bi već trajalo
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 11:23   #174
Quote:
davor_du kaže: Pogledaj post
Taj moj prijatelj je malo hvalisav tip. I voli se u drustvu pohvaliti svojim uspjehom. I zna dobro ona koliko firma vrijedi. Mozda cak i misli i vise. I on bi dao sve osim firme. To je stan od 95 kvadrata u lijepom djelu grada i nekih 200 000 kn ustedevine. Ali ona bi koku sto nosi zlatna jaja. Sto ce njo stan i lova koja ce joj krqtko trajati. Ona je naucila brutalno trositi i ona ce dati sve od sebe nebi li kapala dobit. Sad je pitanjje sto napraviti?
imovina stečena prije braka ostaje vlasništvo pojedinca
imovima stečena u braku dijeli se popola
udio u vlasništvu firme je imovina, ali je taj udio stečen prije braka. Ako je porast imovine firme slijed dobrog poslovnog ulaganja prije braka, onda se to naprosto može pobijati kao dio imovine stečene u braku.
najbolja je opcija prodati svoj uduio partneru prije razvoda, a novac potrošiti. S partnerom sklopiti ortački ili bilo kakav tajni ugovor o ponovnom partnerstvu nakon razvoda. Ima doktorat o tome kako se partneri mogu osigurati i nagoditi.
Bitno je da se dijlei imovina koja postoji u trenu razvoda. dakle ako on prije razvoda rasproda svoj dio i "potroši" novac....--------------soli na rep
Prravednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 23:00   #175
Želim se rastati. Moram.... Posljednje 2,5 godine (od rođenja drugog djeteta) trpim svakodnevna psihička zlostavljanja, strašne izljeve bijesa, vrijeđanje, psovanje i sl. Ove god. u ožujku, zovem 112 da me upute na nekog tko me može savjetovati. Oni me spajaju s MUP-om jer, kažu, oni rješavaju i ova pitanja.... i da ne dužim; ne mogu više dozvoliti da moja djeca to svakodnevno gledaju.
MM u vlasništvu ima stan i auto koji mu je prije braka kupio otac i auto koji smo kupili nakon sklapanja braka, novcem od darova.
Sve osim dijela režija, od kad smo u braku financiram ja. djecu, hranu, uređenje stana, auto koji koristim ja, ma doslovno sve. On puši, puši travu i prije mjesec dana, priznaje, drogira se.
E sad, mislila sam se jednostavno odselit, iznajmiti stan i to je to, al sad si mislim, želim sve što nam pripada. Da odem s djecom, riješim ga njegovog najvećeg tereta i zapravo ga potpuno oslobodim????
Moje je pitanje: kakva ja prava imam ili nemam u nabrojanoj imovini? a drugo je kakvo on ima pravo u mojoj ušteđevini u kojoj nije sudjelovao ni s 1 lp?
Molim pomoć
virgin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 23:54   #176
Vrlo je jednostavno

Imovina stecena u braku dijeli se popola
Novac je imovina
Dakle,i tvoja ustedjevina,stecena u braku,dijeli se popola
Znaci,ako jos nisi u procesu razvoda,skini taj novac i sakri ga i nemas sto dijeliti...
Da te upozorim
Podjela bracne stecevine ide u posebnom procesu,i,ako nema dogovora,traje u prosjeku u RH,11,5 godina...
Trebas odvjetnika
Mada sve ovo sto si nabrojala nema puno veze s podjelom bracne stecevine
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 00:05   #177
Pitam da li se ja jednostavno iseljavam iz stana s dvoje djece ili bi on nešto za njih dijelom trebao osigurati? tko će meni pokriti sve troškove koje sam imala u toj zajednici? Moram li za to imati dokaze? Mogu li dokazi biti izvodi sa tekućeg? ako da, kad prebacim štednju negdje, vidjet će se i to....

Da selim sama, uzela bi garsonijeru, a ovako moram stan od min. 50 kvadrata, a on ostaje u stanu od 70. Tko će mi nadoknaditi tu razliku u troškovima?
da mu još isplatim pola auta i dam pola ušteđevine, oslobodim djece i svih obaveza????? Prijavljen je na minimalac.
virgin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 20:29   #178
Lijepo sam ti rekao

To su 2 odvojena procesa
Jedno je razvod,a drugo podjela bracne stecevine
U prvom sudjenju,sud odlucuje s kim djeca zive,i visinu alimentacije i susrete za onog drugog
Ovo drugo sudjenje je podjela bracne stecevine

I,sve sto si napisala,sud se apsolutno ne tice
Koliko vidim,ne mozes nista...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 22:04   #179
Quote:
virgin kaže: Pogledaj post
Pitam da li se ja jednostavno iseljavam iz stana s dvoje djece ili bi on nešto za njih dijelom trebao osigurati? tko će meni pokriti sve troškove koje sam imala u toj zajednici? Moram li za to imati dokaze? Mogu li dokazi biti izvodi sa tekućeg? ako da, kad prebacim štednju negdje, vidjet će se i to....

Da selim sama, uzela bi garsonijeru, a ovako moram stan od min. 50 kvadrata, a on ostaje u stanu od 70. Tko će mi nadoknaditi tu razliku u troškovima?
da mu još isplatim pola auta i dam pola ušteđevine, oslobodim djece i svih obaveza????? Prijavljen je na minimalac.
1. Nitko. Kako ste si vi organizirali zivot u braku je vasa stvar, nece se sud u to mijesati.
2. Neces prebaciti stednju negdje. Stednju ces "potrositi" tako sto ces ju dati nekome od povjerenja da ju cuva u carapi.
3. Stan kojega je dobio od oca je njegov, tu ti nema pomoci, a sud ce mu dodijeliti alimentaciju za djecu.
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 23:07   #180
Ahahaaha.... Znaci ja sam u k... Uzmem djecu i snalazim se?
virgin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.