Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 21:27   #21
Nemaš opće brige oko toga to je pas koji može izdržati samoću kod kuće. Ne uništava stvari osim toalet papira i četke za WC. ali ako to ukloniš na vrijeme riješila si problem. U DM-u imaš za kupiti podlogu za presvlačenje beba ( 27 kn 10 kom ) i to staviš u WC i vrlo brzo se na to navikne za nuždu.
oskar09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 22:11   #22
A ovdje su i neki filmići.
http://www.youtube.com/watch?v=etr_QhhrVEY

Zadnje uređivanje oskar09 : 28.02.2010. at 22:15. Reason: pp
oskar09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:47   #23
i moja obožava toalet papir...

Quote:
oskar09 kaže: Pogledaj post
Nemaš opće brige oko toga to je pas koji može izdržati samoću kod kuće. Ne uništava stvari osim toalet papira i četke za WC. ali ako to ukloniš na vrijeme riješila si problem. U DM-u imaš za kupiti podlogu za presvlačenje beba ( 27 kn 10 kom ) i to staviš u WC i vrlo brzo se na to navikne za nuždu.
ništa drugo nije uništila,sad će imati 15 mj....kad ostane doma popne se na krevet i spava...iako ne znam kako bi sad podnijela samoću jer je od prvih dana najviše bila sama doma 3, 4 sata...da li ju je moguće sad naviknuti da bude sama 5,6 sati....
lasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:51   #24
lhasa iz okolice Vukovara

Quote:
Te-te kaže: Pogledaj post
ja čekam svoju Lhasicu - preuzet ću je kroz dva tjedna ima na njuškalu ljudi iz Slavonije uzgajaju, bez papira 1500 kn, ja sam u Zg pa ako se ko iz Zg odluči kupiti oni će ih dovest u Zg ako ne moram sama po nju (ako ko odluči nek mi se javi na pm)... ali svejedno... roditelji imaju papire ali vele ljudi da ne mogu štence prodati tu za 7000 - 8000 kn pa da im nisu radili papire. a mama je bila najljepša beba u europi prije 2 godine
Ja sam vlasnica prekrasne lhase iz okolice vukovara i zanima me je li tvoja iz istog kraja...predivna je,sada ima 15 mj.,tamna s bijelim na šapama i prsima,izrazito je inteligentna i razveselila je sve u kući...
lasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:09   #25
prehrana

da li me neko može savjetovat u vezi prehrane...moja lhasa od skoro 15 mj. je kao puppy bila na purini,zatim royal caninu,ali je sve to počela odbijati već sa 6 mj.,ne sviđa joj se,pokušali smo i s Hillom,ali njoj te kuglice(zrnca) uopće ne odgovaraju..kad joj stavimo ljudsku hranu s kugl. njih obavezno ostavi...ne voli ni pseće kolačiće...zadnje šta je probala je piletina od schefer-a,ali kuglica od te firme nema...od ljudske hrane voli piletinu,rižu,tjesteninu,juhice,od ribe tunu,mola...crveno meso joj ne dajemo...pročitala sam da lhase ne smiju jesti kukuruz i crveno meso, a u svakoj hrani za pse jedan od osnovnih sastojaka je kukuruz...pretpostavljam da zbog toga i odbija jesti kuglice.i uvijek poslije te umjetne hrane ima potrebu da obavi pi pi,dok poslije ove ljudske to nikad ne radi...pošto ima alergiju koja se manifestira kroz iritacije uha i perutanje kože na nekim dijelovima možda je i bolje da ne jede hranu za pse koja je puna žitarica,kukuruza i sl.
lasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 22:06   #26
Quote:
lasa kaže: Pogledaj post
ništa drugo nije uništila,sad će imati 15 mj....kad ostane doma popne se na krevet i spava...iako ne znam kako bi sad podnijela samoću jer je od prvih dana najviše bila sama doma 3, 4 sata...da li ju je moguće sad naviknuti da bude sama 5,6 sati....
Naš Oskar je iz Varaždina kod nas u Sisak je došao sa 12 tjedana. U leglu ih je bilo 4+4 i uspjeli smo ga nabaviti za 1200 kn.
Nema potrebe da se brineš zbog samoće samo skloni predmete koji su opasni. Naš je uspio pregristi par žica ali na svu sreću ništa se nije desilo , sada smo to uklonili i više neradi nered osim šta svoje igračke i naše šlape razvuče po cijelom stanu. U zadnje vrijeme počeo je dosta žestoko da laje po noći kada god neko prolazi stubištem. Par puta sam morao da mu stisnem njušku i govorim OSKAR TIHO i mogu reći da sada tu i tamo zalaje.
oskar09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 17:42   #27
Cool Lhasa apso štenci....

Pozdrav svima

Znam da ima već neka tema o ovim krasnim psićima..međutim nisam je mogla iskopati a već i dosta dugo nije aktivna pa eto otvaram novu u nadi da će mi se netko pridružiti i dati neki koristan savjet..
Naime već neko vrijeme visim konstantno po netu, tražim informacije o ovoj pasmini..međutim moram priznat da sve što sam našla o njima u hrvatskoj je dosta šturo.. ( osim službenih izvadaka iz literature )
Želim jednu Lhasicu da mi pravi društvo pa sam tako krenula u potragu gdje i kako ih kupiti u Hrvatskoj...
Moram napomenuti da nigdje nisam našla okvirnu cijenu po kojoj se kreću štenci sa rodovnicama....a koliko bez papira.
Iskreno teško da ću si moć priuštiti lhasicu sa papirima...pa molim ljude koji imaju iskustva sa ovom pasminom da me malo prosvijetle i upute gdje i kako:
da li postoji crna lista za ove štence?
da li netko ima Lhasicu bez papira...naravno interesira me kako ste zadovoljni ...jedina stvar koje se bojim da ne kupim bolesno štene!?
Kako prepoznati kakvu će boju imati Lhasica kad odraste...naime ja bih sivu tj boju dima kako je nazivaju...a budući da ti psići svjetle kako odrastaju, ne bih voljela da mi netko uvali neku crnu s uvjeravanjima da će posvijetlit..

Pa eto...ako netko ima volje podijelit svoja iskustva...jedva čekam
a i slikice su dobrodošle
innerivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 18:28   #28
Quote:
innerivy kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Znam da ima već neka tema o ovim krasnim psićima..međutim nisam je mogla iskopati a već i dosta dugo nije aktivna pa eto otvaram novu u nadi da će mi se netko pridružiti i dati neki koristan savjet..
Naime već neko vrijeme visim konstantno po netu, tražim informacije o ovoj pasmini..međutim moram priznat da sve što sam našla o njima u hrvatskoj je dosta šturo.. ( osim službenih izvadaka iz literature )
Želim jednu Lhasicu da mi pravi društvo pa sam tako krenula u potragu gdje i kako ih kupiti u Hrvatskoj...
Moram napomenuti da nigdje nisam našla okvirnu cijenu po kojoj se kreću štenci sa rodovnicama....a koliko bez papira.
Iskreno teško da ću si moć priuštiti lhasicu sa papirima...pa molim ljude koji imaju iskustva sa ovom pasminom da me malo prosvijetle i upute gdje i kako:
da li postoji crna lista za ove štence?
da li netko ima Lhasicu bez papira...naravno interesira me kako ste zadovoljni ...jedina stvar koje se bojim da ne kupim bolesno štene!?
Kako prepoznati kakvu će boju imati Lhasica kad odraste...naime ja bih sivu tj boju dima kako je nazivaju...a budući da ti psići svjetle kako odrastaju, ne bih voljela da mi netko uvali neku crnu s uvjeravanjima da će posvijetlit..

Pa eto...ako netko ima volje podijelit svoja iskustva...jedva čekam
a i slikice su dobrodošle
Pa gle, uz sve ovo što si nabrojala, ja bi ti preporučila da počneš štedjeti za Lhasu od provjerenog uzgajivača s papirima koji će ti pomoći u svemu. Ovi bez papira uglavnom niti nisu LA, a i pitaj boga kakvi bi ispali na kraju. To je još prilično rijetka pasmina kod nas, tako da ovi što se prodaju "na crno" sigurno nisu čisti, a o boleštinama niti ne bih. Proguglaj na netu klub tibetskih pasmina pa im se obrati za pomoć.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 19:19   #29
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pa gle, uz sve ovo što si nabrojala, ja bi ti preporučila da počneš štedjeti za Lhasu od provjerenog uzgajivača s papirima koji će ti pomoći u svemu. Ovi bez papira uglavnom niti nisu LA, a i pitaj boga kakvi bi ispali na kraju. To je još prilično rijetka pasmina kod nas, tako da ovi što se prodaju "na crno" sigurno nisu čisti, a o boleštinama niti ne bih. Proguglaj na netu klub tibetskih pasmina pa im se obrati za pomoć.


da...sve znam...jeftin pas na kraju bude duplo skuplji od onih s papirima...
ali velika mi je razlika platit psa 1000 eura i 250 eura..pogotovo u današnje vrijeme.
Rijetki su jako i zato sam teško došla do nekih inf..našla sam čak i čovjeka koji ima uzgajivačnicu blizu Vukovara...između ostalih psića ima i Lhase i štence prodaje bez papira zbog toga jer ih s papirima nije mogao prodat nikako zbog cijene... ( barem tako kaže )
A za informacije o pasmini hvala za podatak..
__________________
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške.
innerivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 20:01   #30
papiri koštaju 120kn, ne padaj na takve idiotarije od švercera...

također raspitaj se u uzgajivačnicama i napomeni da želiš kućnog ljubimca a ne show quality psa...a možda ti netko da štenca "na rate"...

ne kupuj bez papira jer će ti netko uvaliti križanca shih tzu-a ili nešto slično (nije rijetkost)...
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 20:09   #31
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
papiri koštaju 120kn, ne padaj na takve idiotarije od švercera...

također raspitaj se u uzgajivačnicama i napomeni da želiš kućnog ljubimca a ne show quality psa...a možda ti netko da štenca "na rate"...

ne kupuj bez papira jer će ti netko uvaliti križanca shih tzu-a ili nešto slično (nije rijetkost)...
hm...da vidiš ...da ja predložim čovjeku da bi ja papire pa da ću nadoplatit tih 200 kn..pa vidimo što i kako..jer navodno mama i tata imaju papire..i mama je bila najljepša beba u Hr ne znam koje god...
Vjerujem da ima puno šanera...pogotovo šverc iz Mađarske tako da ni sama ne znam što i kako..
a čovjek ima i svoju int stranicu...nije baš oglas iz plavog oglasnika...a kolko ja kao laik vidim slikice štenaca mi izgledaju kao čistokrvne...
pa ako se nekome da škicnut stranicu i dat mišljenje...evo link


http://uzgoj-prodaja-pasa-vuckovic.com/

thanks
__________________
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške.
innerivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 09:31   #32
Bojim se da taj lik prodaje štence bez papira jer mu se ne da prolaziti kroz sve procedure da bi štenadi izvadio papire (izložbe, uzgojna dozvola za roditelje, prijava legla...) pa pari tek tako i jeftino prodaje za kućne ljubimce. Ako je to tebi OK, onda dobro, meni recimo nije, jer takvi ljudi ne kontroliraju i ne rade tesiranja na potencijalne genetski prenosive bolesti, ne rade selekciju pasa koji jesu ili nisu u tipu i tako se kvari pasmina. Za par generacija ko zna kakve će psiće davati psići ovih štenaca (jer čisto sumnjam da netko neće uloviti priliku da si malo zaradi na njima štancajući dalje). Pitaj u HKS-u je li prijavljen, da li bi ga preporučili, reci im da ti nudi pse bez papira i zašto pa vidi reakciju (dam se kladit da neće biti dobra ) Također, provjeri kako ti "papiri" izgledaju. Rodovnica HKS-a jedini je priznati dokument u Hrvatskoj (osim onih stranih koje trebaju biti nostrificirane). Na stranicama HKS-a imaš točno kako treba izgledati originalna rodovnica, budi oprezna jer ljudi svašta uvale pod "origigi", ono što sam ja vidjela u nekoliko navrata da su ljudi popušili pod rodovnik, ne da je smiješno nego tragično.
I na kraju, kinološki gledano - pas bez papira ne smatra se čistokrvnim, pogotovo ne nakon par generacija štancanja bez papira
Postoji hrpa potpuno opravdanih razloga zašto je štenad iz kvalitetnog, odgovornog i pravilnog uzgoja skupa.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:06   #33
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Bojim se da taj lik prodaje štence bez papira jer mu se ne da prolaziti kroz sve procedure da bi štenadi izvadio papire (izložbe, uzgojna dozvola za roditelje, prijava legla...) pa pari tek tako i jeftino prodaje za kućne ljubimce. Ako je to tebi OK, onda dobro, meni recimo nije, jer takvi ljudi ne kontroliraju i ne rade tesiranja na potencijalne genetski prenosive bolesti, ne rade selekciju pasa koji jesu ili nisu u tipu i tako se kvari pasmina. Za par generacija ko zna kakve će psiće davati psići ovih štenaca (jer čisto sumnjam da netko neće uloviti priliku da si malo zaradi na njima štancajući dalje). Pitaj u HKS-u je li prijavljen, da li bi ga preporučili, reci im da ti nudi pse bez papira i zašto pa vidi reakciju (dam se kladit da neće biti dobra ) Također, provjeri kako ti "papiri" izgledaju. Rodovnica HKS-a jedini je priznati dokument u Hrvatskoj (osim onih stranih koje trebaju biti nostrificirane). Na stranicama HKS-a imaš točno kako treba izgledati originalna rodovnica, budi oprezna jer ljudi svašta uvale pod "origigi", ono što sam ja vidjela u nekoliko navrata da su ljudi popušili pod rodovnik, ne da je smiješno nego tragično.
I na kraju, kinološki gledano - pas bez papira ne smatra se čistokrvnim, pogotovo ne nakon par generacija štancanja bez papira
Postoji hrpa potpuno opravdanih razloga zašto je štenad iz kvalitetnog, odgovornog i pravilnog uzgoja skupa.
Hvala za informacije....sve mi je jasno i slažem se sa svim...ali kažem jedini razlog zašto bi se odlučila na psa bez papira je financijski...ipak je to razlika nebo i zemlja..
Naravno da je pas sa rodovnikom puno sigurnija opcija pogotovo po pitanju kvalitete štenca i zdravlja..
prvenstveno tražim psića kao ljubimca..nemam namjeru uzgajati štence niti tražim šampionsko porijeklo i izložbeni potencijal...
Iskreno ni ja ne volim šanere i ljude koji samo štancaju legla radi love ...a porijeklo katastrofa, zato sam tražila savjet iz prve ruke od samih vlasnika...kako naći neku sredinu...da ipak kupim svoje štene a da me opet to ne odere po žepu da godinu dana ne dođem k sebi
__________________
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške.
innerivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:13   #34
innerivy, ja osobno bih to gledala na način da je čovjek nešto lijepo smuljao sa rodovnicama štenaca ili ima neke mješance 'viška' pa gleda kak ih se riješiti pa i malko zaraditi ili pari kuju svako tjeranje od kojih jedno leglo ima rodovnice a drugo nema.
tko zna na što je spreman smuljati kad već ima apsolutno sve uvjete da leglo bude 'by the book'...
kak okreneš, mutna posla. a na tebi je da odlučiš hoćeš li ih podržati ili ne
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:56   #35
Možda sam ćorava, ali na toj stranici nisam ništa uočila o leglima i kombinacijama roditelja (i o tim njihovim famoznim rodovnicama), osim gdje se nalaze i da imaju 11 pasa na dvorištu (? - tako piše).

Potpis na sve već napisano. Štedi, bude psić ako ne odmah, onda kad uštediš. Pas se nabavlja za duuugo godina i po meni dvije su opcije-ili čistokrvni iz provjerene uzgajivačnice ili azil.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:56   #36
Ja ne kužim zašto je tako teško ljudima koji nešto siiiiilno žele - zaštedjeti i na kraju kupiti nešto onako kako spada To mi fakat neide u glavu. Da Lhasa je skup pas, silno ga želiš, a ne želiš od švercera. Pa eto, jedina prava stvar koju možeš učiniti je da se strpiš i štediš, da se raspituješ okolo, kod uzgajivača i u klubu tibetskih za štene ljubimca koje neće možda imati punu cijenu uzgojnog primjerka. Ja druge osobno, ne vidim i tako bi napravila. Ostalo je na tebi.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 12:21   #37
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim zašto je tako teško ljudima koji nešto siiiiilno žele - zaštedjeti i na kraju kupiti nešto onako kako spada To mi fakat neide u glavu. Da Lhasa je skup pas, silno ga želiš, a ne želiš od švercera. Pa eto, jedina prava stvar koju možeš učiniti je da se strpiš i štediš, da se raspituješ okolo, kod uzgajivača i u klubu tibetskih za štene ljubimca koje neće možda imati punu cijenu uzgojnog primjerka. Ja druge osobno, ne vidim i tako bi napravila. Ostalo je na tebi.

Nije stvar u tome da li je teško....ali realno neko tko ima prosječna primanja ima muke da plati psa 1000 eura...to je velik novac i ne može si svatko to priuštiti...
Svi argumenti za psa sa rodovnicom stoje i slažem se sa njima...ali kao što sam rekla tražim ljubimca a ne izložbenog psa..
Cijeli svoj život sam imala psiće koje sam mahom našla negdje napuštene i uzela...tako da mi nije bitno da on ima pedigre šampiona tri generacije unatrag...
Hvala u svakom slučaju na svim inf...raspitat ću se dobro svuda naokolo i pokuštat naći optimalno rješenje prije nego što se odlučim za štene
__________________
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške.
innerivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:23   #38
Quote:
innerivy kaže: Pogledaj post
Nije stvar u tome da li je teško....ali realno neko tko ima prosječna primanja ima muke da plati psa 1000 eura...to je velik novac i ne može si svatko to priuštiti...
pa je ali ako ŠTEDIŠ znači da ne trebaš iskeširat soma odjednom, već si buksaš sa strane pa kad skupiš - kupiš
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:20   #39
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
pa je ali ako ŠTEDIŠ znači da ne trebaš iskeširat soma odjednom, već si buksaš sa strane pa kad skupiš - kupiš

sve ok ali uz najbolju volju ni za god dana nebi imala soma eura da platim psića...mislim da bi prije došle redovne stvari na naplatu i tako u krug
ali...već ću ja nači neku zlatnu sredinu ..valjda
__________________
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške.
innerivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:41   #40
rasitaj se po raznim registiranim uzgajivačnicama (čiji broj možeš dobiti samo nazvavši HKS) po kojoj cijeni prodaju štence za kućne ljubimce i pitaj ako dolazi u obzir plaćanje u više navrata, kad se tako obvežeš onda ti ništa neće moći doći ispred toga na naplatu...

zapamti da psi bez papira nisu čistokrvni jer im se ne mogu dokazati roditelji (osim DNA analizom)...ako misliš plaćati mješanca radije odi u azil i tamo ostavi donaciju ...

uostalom "čistokrvni bez papira" najčešće izađu punoooo skuplji od onih sa papirima (još jednom pišem, papiri koštaju 120kn) zbog mnogih vet troškova...
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.