Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2014., 13:36   #41
Pitanje i ako imate ponudu, savjet bilo sto, sve je dobro doslo.

Imam 4 psa (Nusa: srednji rast, 16kg, 11 god, Barni: tip labradora, 35kg, 6,5 god = oboje jako jako dobri; Ben Hur: lajav, mutav, ima poremecaj pamcenja, cesto hvata svoj rep, 30 kg, tip njemackog ovcara, 4 godine, Suzy: 4 god stara, velicine macke, 4 kg, stekce na sve okolo, no ako netko krene prema njoj skvici ko da je netko kolje, ne slusa me, nekad dodje na poziv nekad sam joj dosadna i izignorira me = oba psa, neprilagodjena). Nismo bili nigdje zbog ovo dvoje 4 godine. Mojoj Nusi, a i Barniju istice rok trajanja. Zelim da odu negdje, da se iskupaju jer su isli cijeli zivot i vole to jako jako. Osim toga zemi da se moj juz makne s mjesta jer je s njima 365 dana u godini doma. Ne zemo si priustiti puno. Mozemo otici jako rano ujutro u subotu i vratiti se u nedelju jer ja nemam godisnji preko ljeta, no i da imam imamo 12 maca doma i dve kokosi tako da ne mozemo otici na duze pa mogu dozvoliti u firmi da sam nasusna, pa da bar drugi mogu otici na ljetovanje. Ipak pokusala bih Nusi i Barniju, a i muzu priustiti da se maknu bar onoliko koliko mozemo - vikend.

E sad, zanima me ima li ikoja budala koja bi nas primila na vikend, a da je u blizini jezero ili more, da smiju psi, Ben bi imao brnjicu da ne laje i ne smeta, no Suzy nema te velicine brnjice koja bi na tu njusku isla. Nosili bi njihove krevete za tu jednu noc, nosili bi svoju posteljinu, cijena nije upitna, uredjenost nije upitna, bitno da se imamo gdje popisat i oprat. Kuhinja ne treba biti, kupit cemo si jelo. Postoji mogucnost da bi isle moja sestra da pomogne oko koordinacije sa psima i njena prijateljica sa psom (labrador, 10 god, jako jako, kao Nusa, dobar).

Ako lokacija moze biti sto bliza na 200 km od Jaske, bilo bi odlicno da za dva dana ne provedemo hrpu sati u starom autu bez klime, a i da ne plunemo da sate koje mozemo provesti negdje.

Evo, iskrenije neznam, sad ako mi mozete pmoci, bila bih zahvalna :-)
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 16:40   #42
Kako si to opisala, možda vas primi koji hotel za pse, hihi.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 09:55   #43
Mi smo našli u Crikvenici,Hotel Kaštel,imaju samo dvije sobe gdje mogu i psi,uzeli smo to jer je plaža za peseke nadomak hotela.
35kn je doplata za ljubimca(bez obzira što ima 55kila )
BernerGttr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 14:01   #44
Camp Brijuni - http://www.styletails.com/2017/03/17...dly-campsites/
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2022., 10:57   #45
Pet Friendly Hoteli/Resorti u RH

Pozdrav,

Želimo na more sa keroneom pa gledamo koje su nam opcije.
Pas je srednje veličine, cca 8kg.
U principu, nije nam bitno ništa osim da psa možemo ostaviti negdje na čuvanju, kada nam to treba. Dakle, neki prostor sa osobama zaduženima za čuvanje pasa. I ofkors, pet friendly plaža.
Novi smo vlasnici psa pa nemamo puno iskustva sa ovim stvarima ali vjerujem da takav koncept negdje postoji?


Preferiramo Istru/otoke i resorte, iako nije nužno. Cijena nije bitna.

Hvala!
__________________
Stultorum infinitus est numerus.
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2022., 11:06   #46
Nikad nisam čula da netko u turističkom biznisu u Hrvatskoj nudi opciju "čuvanja" pasa s osobama/prostorom zaduženim za to.

Pažljivo pratim temu, ne bih li ostala iznenađena i posramljena jer nisam već znala za to.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2022., 11:39   #47
ta-daaa: Happy Dog Premium Village, istra
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2022., 15:22   #48
op op Hvala Lei!

Nemoguće da su oni jedini.. Jedan čovjek mi je rekao da resort Duga uvala u Istri nudi pet friendly plažu i objekte ali nisam siguran da li imaju koncept čuvanja pasa, on tvrdi da nude i to..

Ajmo ljudi... ma u principu može i privatni smještaj, samo mi je bitno da je netko bio/vidio i da je stvarno dobro za keronea.. ono, da je plaža pet friendly i blizu, grad, manja gužva.. tak, sve te sitnice koje nam puno znače kad smo s njima negdje

Eto da redefiniramo parametre:

- bilo kakav smještaj, ali da je ipak na nekakvoj razini. idealno bi bilo resort ili neki dobar hotel. Ako je ikako moguće, sa objektom i osobama zaduženima za čuvanje pasa ali može i bez toga.
- Istra i otoci na sjeveru ali može cijeli jadran ako netko zbilja zna nešto dobro.
- kerone je hrvatski ovčar, dakle srednjeg rasta i izuzetno miran u zatvorenim prostorima.
__________________
Stultorum infinitus est numerus.
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2022., 15:32   #49
Nije problem uopce pronaci dog-friendly smjestaj i plazu, veci problem je ovo sto si napisao "usluga cuvanja pasa". To je fakat rijetko.

Pogledaj recimo Valamar: https://www.valamar.com/hr/pet-friendly-holiday

Kampovi su meni odlican izbor, kako za djecu, tako i za pse - jer u biti vecina kampova je koncipirana kao resort u kojem onda imas i plazu namijenjenu psima, tuseve za pse, plaze uglavnom nisu javne nego samo za goste pa i guzva nije prevelika.... Problem jedini je sto su kucice u takvim vrhunskim kampovima paprene, a i cisto sumnjam da je (pogotovo Istra i Kvarner) ista ostalo prazno za ljeto 2022. Navala je ogromna.

Mi smo prosle godine bili na Bracu u malenom kampu u kojem su svi isli na veliku sljunanu plazu, a mi smo ispred nase parcele imali stijene i male stepenice za ulazak u more s kojih se moglo i skociti. Sto nam je beskonacno bolje nego sljunak i guzva. Uglavnom - bili smo usred sezone sami i nitko se nije bunio na psa na tom dijelo tako da je gospodjica kojoj je vruce, a obozava kupanje (crni snaucer) znala sama krenut prema moru s onim "ajde, sto se ceka!" i skakala je ko luda s tih stepenica Puno, puno bolje nego da smo uzeli negdje neki apratman ili hotel i onda se svaki dan vozili do neke sluzbene i javne psece plaze (to imamo i tu doma gdje zivimo)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2022., 19:34   #50
Oduvijek sam voljela sve unaprijed isplanirati, a po potrebi i iskombinirati. Na FB-u postoji grupa Čuvanje ljubimaca, a vjerojatno nije jedina takva - mene je u ovu netko upisao. Postoje i oglasnici. Dakle, umjesto traženja kompletne usluge, može se pronaći mjesto za GO pa provjeriti postoji li ondje osoba koja bi na određeno vrijeme čuvala psa. Pretpostavljam da se radi o nekoliko sati dnevno. Jasno, sve pod uvjetom da se nađe smještaj u kojem je pas dopušten.

Trenutačno planiram odlazak na mora nakon sezone, a najveći mi je problem pronaći smještaj za jednu osobu. Plus pas.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 13:56   #51
Didi, a kakav tip smjestaja trazis? Istina je da ne postoji bas kategorizacija za samo jednu osobu, nekako je minimum uvijek dvije. A i cijena je uvijek bazirana nekako na dvije pa na vise osoba jer je u biti skoro pa svejedno pripremas li ti jedinicu za jednu ili dvije osobe (i potrosnja struje/vode je slicna....). Neki studio apartman za 2 osobe ti sigurno nije prevelik, dapace mozda ti je i premali koliko sitni znaju bii smjestaji kod nas na Jadranu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 15:26   #52
Crikvenička rivijera je dog friendly, tamo more turista s psima. Očito su se vlasnici apartmana prilagodili.
Čekiraj si malo ta mjesta i gradiće, ako nemaš već zacrtano gdje bi.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 17:30   #53
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Didi, a kakav tip smjestaja trazis? Istina je da ne postoji bas kategorizacija za samo jednu osobu, nekako je minimum uvijek dvije.
Tja, u hotelima se može dobiti jednokrevetni smještaj, ali ne znam ni za jedan hotel koji bi primao pse.

Prije dvije godine, kad sam vodila Sitku na more da se malo ispliva, bile smo u Rijeci u malom apartmančiću u koji su se za nuždu mogle strpati i tri osobe. A računala sam na pseće plaže. Žena kod koje smo onda bile, ove godine preuređuje taj apartman, a ja sam već htjela bezecirati početak rujna. Za šatore više nisam, a tko zna u kakvom je stanju moje čudo u podrumu - dobro, mogla bih nabaviti nešto novije što se samo postavlja. U kampu bih najradije malu autoprikolicu ili nešto slično. Naći ću već nešto.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 17:38   #54
Ali, kod nas postoje deseci hotela koji primaju pse Onak, od Lonea na dalje, ima hotela u svim kategorijama u kojima su psi dozvoljeni uz nadoknadu https://www.maistra.com/hr/hotel-lon.../smjestaj#head

EDIT: Valamar čak ima dost' jasno navedeno gdje i pod kojim uvjetima psi smiju: https://www.valamar.com/hr/terms-conditions
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 17:56   #55
E, moja Kemik. Za tjedan dana boravka u takvom smještaju, mogu negdje kupiti i kućicu pa ondje raditi što me volja.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2022., 07:36   #56
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
E, moja Kemik. Za tjedan dana boravka u takvom smještaju, mogu negdje kupiti i kućicu pa ondje raditi što me volja.
Nekako si mislim da je uvijek skuplji smještaj gdje primaju pse. Ali da, hotela ima,koji primaju pse, nije problem.
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2022., 07:50   #57
Quote:
sindenis uinen kaže: Pogledaj post
Nekako si mislim da je uvijek skuplji smještaj gdje primaju pse. Ali da, hotela ima,koji primaju pse, nije problem.
Nije. Osim ako još dodatno ne naplaćuju po psu po danu.
champagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2022., 19:26   #58
Quote:
champagne kaže: Pogledaj post
Nije. Osim ako još dodatno ne naplaćuju po psu po danu.
Jasno da naplaćuju. I to više nego za dijete.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 07:47   #59
Naravno da naplate
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 08:23   #60
Jos mi je za hotele i apartmane skroz jasno jer teoretski moze biti puno vise ciscenja i potencijalno bude vise stete. Ali mi je potpuno nejasno zasto kampovi naplacuju (ne samo nasi, vani je isto tako) za pse i to bome poprilicnu cijenu. Ajde da je infrastruktura nesto posebna za pse, najcesce to bude da imaju neku skroz neuredjenu i izoliranu plazu na koju mogu psi (koja da bude apsurdnije uopce nije od kampa, nit ju kamp uredjuje), a ono sto reklamiraju kao "prostor za kupanje psa" bude neki disclocirani gumeni slauf provizorno zakacen na spinu.

Svaka cast onima koji zbilja imaju infrastrukturu za pse, njima s gustom platim cijenu za psa.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.