Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2008., 22:10   #41
a joj što me čeka. Zmijo tvoj je Kićo mila majka za razliku od moje najmlađe sestre,eto ta već 10 godina terorizira moje,dik je bila mala stalno su bile faze urlanja,a sad pubertet. Ta mala urla otkad se rodila,mater je rekla da joj je više pun kufer i da će je odvest kod pravoslavnog svećenika
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:15   #42

vidim da će se naše vikanje i protestiranje nastaviti i pojačati.. dapače..
zapisujem... zapisujem još..
mada mislim da nikada neću biti spremna..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 13:16   #43
I Princ je dobrica i veseljak po naravi. Veća dobrica od svih vršnjaka s kojima se družimo. Al kad se naljuti totalno poludi i izgubi kontrolu. Tada uopće ne doživljava svijet oko sebe ni moje objašnjavanje...
Nadam se da će biti bolje kad bude malo veći i počne više kužiti.
Iako, ima tu i genetike, i MM i moje...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:35   #44
Par "fora" koje su neki spomenuli......i josh par novih!

--> suzavanje izbora na samo 2....time se podrzava samostalnost i odluchivanje, a opet se zadrzava ona raskalshenost i pretjerivanje o npr. oblachenju 5 majici za redom dok se ne nadje ona prava!

--> spushtanje na njihovu razinu....znachi kleknut i neshto im objasnit....nikada vikanje i pametovanje odozgora!

--> serviranje hrane pred djecu (za one koja su razmazenitis)....nikada sa stavom - shto chete jest, ochete ovo/ono/kako....nego jednostavno uz neku zanimljivu prichu djetetu ponudit u stilu - danas jedemo ovo i bok!

--> previshe shefovanja i pametovanja - kontra efekt......shto vishe priche, interakcije --> znachi gestom pokazati da se neshto ne smije radit, a ne vikanjem ili naredbom (djetetu pribliziti prstich iznad vrucheg chaja da vidi koliko je vruche, a ne se derat iz druge prostorije - ne diraj chaj, vruch je)

--> koliko god teshko bilo - treba stishati ton na onaj NE....neka on postane tishi NE, ali zato onaj NE koji che se vishe puta ponavljati.....znachi stishati ton i ponoviti nekoliko puta (naravno da NE treba imati uza sebe ZASHTO NE!)

--> ponekad djeci treba i kad ne rade neku greshku ukazati na nju....onako usput kroz igru da jednostavno djeci prestane biti zanimljiva (jer ukoliko samo reagiramo na to kada neku "greshku" kada je dijete napravi, on moze to raditi chisto iz znatizelje kako chemo mi reagirati)......npr. utichnica, pech....

Ma ima josh fora.....al nemrem se sad sjetit, crknuta sammmmmmm
Garant chu ih i ja skoro pochet primjenjivati!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:58   #45
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
--> koliko god teshko bilo - treba stishati ton na onaj NE....neka on postane tishi NE, ali zato onaj NE koji che se vishe puta ponavljati.....znachi stishati ton i ponoviti nekoliko puta (naravno da NE treba imati uza sebe ZASHTO NE!)

Joj, ja sebe stalno ulovim da se derem NEEEE. Al, brate, milijun...ma milijardu puta sam rekla "ne" i "pec", a ne vidim baš da to njemu dođe do glave Ja kad kažem "ne" dignem i kažiprst u zrak, ali on sekundu nakon toga opet isto.
I kak da mu objasnim da mi ne otvara frižider i da ne dira štednjak...uf... strelit ću se. A onda kad krene vrištati- stvarno mi dođe da izmjerim decibele
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 08:54   #46
Ksenija....zato shto to ne radi stalno.....a i kad dirne ti graknesh....djeci je to koliko god nama bilo strashno zanimljivo.

Daj mu da udje u fridj kada zeli neshto jest ili ga ti nagledash.....uchi ga da ne smije sam otvarat, ali da te smije pozvati da ga zajedno otvorite (postavi lomljive stvari na vishu policu, one manje u nejgovom rangu)

Shednjak mi isto diramo, ali ja sam Zuflji pokazala jednom dok sam kuhala u expres loncu (to je zivi SF za njih ) i sve je bilo puno para....malo sam je priblizila i rekla pec, pec....mrvu se prepala od silnog dima i sad samo zna proch, pokazat prstichem i ne dira vishe nish!

Ja svako toliko ponovim "pec, pec i kako je sve pishtalo" i kad ona samo prolazi.....podsjetim je da se sjeti tog expres lonca.....jesam odvratna
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 22:43   #47
Evo samo da zmijici porucim da ima nade
Evo moj presto drmat glavom od sta stigne i presto ujedat!Fala Bogu vise
Cak nije vise bjesan onako kuc-kuc u drvo!!Malo ko da se stabilizirao!Al sad moguce da je to malo zatisje to bjesnjenje(al lupanje i grizenje prestalo vec 7 dana )
Eto ima nade,jer ja sam ludila!!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 09:12   #48
I moj se smirio ovaj tjedan otkad sam na godišnjem. Ni jedne scene ovaj tjedan
I mislila sam da je to povezano s mojim odlaskom na posao jer tad je kuluminiralo. A miš mali
Sad će valda biti mir 3 tjedna.
A onda jovo nanovo...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 11:32   #49
Moja Lucija nije uopće imala terible two fazu...ništa od navedenog...to je bio anđeo od djeteta,di si je ostavio tu ćeš je i naći,slušala mamu...tada još nisam radila,volila se igrat , u društvu ,pa i sama....sama bi me pitala da je stavim u ogradicu...njen omiljeni kutak za igranje i onda kad joj dosadi,ona bi zaspala....moje dijete zato ima terible four and five hahahahah.....tek kad je skužila da ima svoje ja da je svjesna sebe....onda su počeli problemi i faza neću i vrištanje i inati...al više je to bilo radi toga što je imala dvostruka mjerila odgoja....pola dana mama i tata pola dana BAKAAAAAAA....jasno vam je o čemu govorim...i sad baka, dan danas kaže....Ona je meni super!
Pa normalno da ti je super kad joj sve popuštaš....Mamice,ne očajavajte za ovu il onu fazu jer tek smo počele,puno veći problemi su pred nama(želim ih što manje al neminovni su) ,....uvijek će biti inata plača scena samo treba svatko odrediti kako to sankcionirati i kako objasniti da je to bad bad bad!
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 12:45   #50
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Nisam od neke pomoći, al ovdje piše par savjeta.

I zove se "terrible two" zato što se obično javi u 2. god. djetetova života, tj. iza 1.rođendana, a ne s napunjene 2 god. kako sam ja mislila

Mene bogme toga strah, a mislim da bi mogli lako postat takvi kroz neko vrijeme.
Hvala ti za link!!!
Ajme koji super savjeti
Dosta sličnosti sa Spockovim metodama.

Mene tješi da su sve to faze

Moj isto ima šizike! Ne prihvaća "NE", nikada niti nije. MOgu se izderat iz dubine ošita no on će i dalje napravit po svojem i moje "ne" će jednostavno ignorirat.

Uvijek se tješim sa pjesmicom "Kad Anine noge gaze" tj. sa refrenom :"...al kad rukice zagrle i lad se maze nisu više važne one vaze, u srcu se ugnijezde sjajne zvijezde..."
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 19:52   #51
mislila sam otvoriti topik istog naziva
ja sam svog prozvala gospodin Ne oliti mister No
mislim da mu je ne prva riječ koju progovori kad se probudi, a nedavno je proširio svoj riječnik na nije i neću
treba preživjeti dvogodišnjake
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 11:31   #52
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
treba preživjeti dvogodišnjake
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 16:35   #53
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
treba preživjeti dvogodišnjake
Nije da vas plašim, ali ja drugi put preživljavam dvogodišnjaka, t.j. ovaj put dvogodišnjakinju i nije baš da prođe. Kako mi se čini samo prelaze iz faze u fazu .
Tako da trenutno imam 2,5 godišnjakinju u fazi sve ću sama, ne, neću, mamaaaaaaa ne da mi i sl. i devetogodišnjaka u fazi mrzim školu, roditelje, bilo kakav oblik higijene, ma ja mrzim sve sunca mamima
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 16:55   #54
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Nije da vas plašim, ali ja drugi put preživljavam dvogodišnjaka, t.j. ovaj put dvogodišnjakinju i nije baš da prođe. Kako mi se čini samo prelaze iz faze u fazu .
Tako da trenutno imam 2,5 godišnjakinju u fazi sve ću sama, ne, neću, mamaaaaaaa ne da mi i sl. i devetogodišnjaka u fazi mrzim školu, roditelje, bilo kakav oblik higijene, ma ja mrzim sve sunca mamima
jooooj, ti imas slicnu situaciju ko moja seka (samo ona ima dvije cure) - kak se slazu njih dvoje (kod ovih mojih je ta razlika lose ispala pa velika bas i ne dozivljava malu), mala stalno u fazama a velika samo sto ne zakoraci u pubertet, kako prezivljavas?

sorry na offtopicu, mislim da ima veze ako uz ovog TT-a imate i velikog s kojim se stalno "kvaci"
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 19:13   #55
I mi smo sada u "terible two" fazi.Moja curica ima 2 i po godine i ova nas faza puca na veliko.Pocelo je oko prvoga rodjendana.Ovo mi je prvo dite, tako da neznan koja je faza najgora, al iz prica sam cula da je za roditelja fizicki ovo najteza faza.Ajde doce i taj treci rodjendan.Trenutno je sve je kako dama oce, penje se svugdi, na stolice, stolove, dira sve sta ne triba dirat, ne pusta me ni minutu, stalno u korak za mnom, zanovjeta, stalno nesto trazi...A ja samo urlam i sizim...Muz kaze "ajde proce brzo ova faza" Al tribamo bit strpljive u ovoj fazi.Znan to i ja.Pokusavam, al me cesto ne ide.Al i dalje cu se trudit.Pozdrav svima!!!
ice cream girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 04:46   #56
Zanima me što ste vi radile kad dijete nešto svoje zatupi i kad ne može dobiti baca se od ljutnje.
Npr. prekjučer navečer ušli nas dvoje u kuću nakon igranja vani i idem mu spremit večeru, a on me za ruku i vodi do vrata, još bi van. Lijepo ja njemu, nježno ali odlučno, objasnim da ne možemo više van zato što bla, bla, bla...i naravno, naljutio se i počeo urlat i bacat se po podu. Ako ga uzmem mlati me, ako ga spustim na pod lupa glavom o parket. Znači, ostaje mi opcija stavit ga u pomoćni krevetić, što i radim, jer tamo ne može ozlijediti ni sebe ni mene. Samo, on tada u tom krevetiću plače i urla i preko pola sata, ne smijem ga taknut i dalje. Na kraju jedino to ignororanje pomogne, al bude mi ga žao kad plače i uvijek se pitam jesam li mogla to drugačije riješiti. Ja ne vidim načina...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 07:01   #57
Maja....ignoriranje jedino pali, jer ja ta fazaz takva da sam dosta kuze, al zapravo nish ne kuze

Zato i je to tako teshka faza, jer oni postaju sad malo, veliko dijete.....i to ih buni....razumiju okolinu, mogu komunicirati sa njom, a opet ima toliko zabrana koje josh ne kuze.....i zato shizekanje!

Ako se ide u raspravljanje to ih potiche na josh vishe urlanja....i sve shto radish u tom trenutku povlachi novo stanje "shizike", jer oni zaborave shto je bio razlog prvenstvnog placha i sve ih tad smeta.

Tako da je najbolje ostavit ga da se isplache.....na miru....nego ga pipkat, preseljavat, animirat......u takvom stanju to che ga samo josh vishe potaknut da shizeka!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 07:04   #58
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
Zanima me što ste vi radile kad dijete nešto svoje zatupi i kad ne može dobiti baca se od ljutnje.
Npr. prekjučer navečer ušli nas dvoje u kuću nakon igranja vani i idem mu spremit večeru, a on me za ruku i vodi do vrata, još bi van. Lijepo ja njemu, nježno ali odlučno, objasnim da ne možemo više van zato što bla, bla, bla...i naravno, naljutio se i počeo urlat i bacat se po podu. Ako ga uzmem mlati me, ako ga spustim na pod lupa glavom o parket. Znači, ostaje mi opcija stavit ga u pomoćni krevetić, što i radim, jer tamo ne može ozlijediti ni sebe ni mene. Samo, on tada u tom krevetiću plače i urla i preko pola sata, ne smijem ga taknut i dalje. Na kraju jedino to ignororanje pomogne, al bude mi ga žao kad plače i uvijek se pitam jesam li mogla to drugačije riješiti. Ja ne vidim načina...
Čula sam jedan zgodan način. Ja nemam pojma jer moja to nije radila (što ne znači da neće - trogodišnjaci nisu ništa bolji ), ali jedna susjeda je totalno pukla na svoje unuče koje se je stalno bacalo po podu i vrištalo, pa je jednom reskirala i tepih i sve, uzela kantu vode i kada se je mali bacio na pod, ona je istresla punu kantu vode na njega! Kaže da od onda to više nikada nije napravio!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 07:12   #59
Sad sam se sjetila da svi moji klinci koje sam chuvala nisu nikad imali te faze.........mozda nesh minimalno, ali toliko neprimjetni, jer su bili predobri......sve dok mama nije doshla - ona su imali napadaje urlanja, shizike i druga stanja kerefekiranja

E sad.....il sam ga ja dobro znala komunicirati sa njima il je to samo zato kaj im ja nisma bila mama (pa mi nisu imali kaj za dokazivati)...............vrijeme che pokazati sa mojom Zufljonijom!


Ksenija....ovo je presmijeshno sa vodom.....pitam se jel mali ima fobiju od kishe
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 07:21   #60
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Sad sam se sjetila da svi moji klinci koje sam chuvala nisu nikad imali te faze.........mozda nesh minimalno, ali toliko neprimjetni, jer su bili predobri......sve dok mama nije doshla - ona su imali napadaje urlanja, shizike i druga stanja kerefekiranja

E sad.....il sam ga ja dobro znala komunicirati sa njima il je to samo zato kaj im ja nisma bila mama (pa mi nisu imali kaj za dokazivati)...............vrijeme che pokazati sa mojom Zufljonijom!


Ksenija....ovo je presmijeshno sa vodom.....pitam se jel mali ima fobiju od kishe


Ha, moja nikada nije dobila kantu vode, ali je fobiju od kiše ipak imala! Ali to smo riješili tako da smo kupili (derište je samo izabralo ) ludu kabanicu sa Mickey Mouseom! Siroto moje djete nije onda moglo dočekati da padne kiša, pa smo ju nosili (sa navučenom kapuljačom i sve po ps-u) i ponekad po suncu i super vremenu! Susjedi su nas gledali kao da nismo normalne!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.