Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 19:56   #1981
Eto nam mogućnosti za izvoz svoje vojne proizvodnje...od donjeg rublja do oklopnih transportera

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...ajini/6811728/
Studengora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:21   #1982
Znači li ovo pušionu za ĐĐ?
https://www.defender.hr/naslovnica-i...vodaca-nexter/
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:24   #1983
ĐĐSV je proveo testiranja u Kuwaitu.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:54   #1984
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post

kakve sad opet vagone radi ĐĐSV za francuze? bar tako kažu ovi iz montaže.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:11   #1985
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
kakve sad opet vagone radi ĐĐSV za francuze? bar tako kažu ovi iz montaže.
Pa koliko sam nedavno čitao, oni u zadnje vrijeme stalno imaju nekakve poslove s tim vagonima za raznorazne terete, i to je praktično jedini stabilan prihod grupacije, iako se realizira od ugovora do ugovora, pa ima nešto pauza...

Ja to ne bih brljao u vojnu industriju, ne znam kao su oni organizacijski podijeljeni unutar grupacije i tko stvarno odrađuje posao. Svakako je "čisto vojni odjel" nedovoljno kontinuirano angažiran pa je glupo ne koristiti ih na bilo čemu.
Imaš na njihovim stranica financijska izvješća, pa se tamo u bilješkama navodi nešto detaljnije o tome.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:49   #1986
@zec
montaža im je stalno van. sada su iz švabije došli u Dalmacijucement,imaju knjigu punu do lita,os TE,šećerana,željezara, ... i traženi su viruj mi,a kaže mi čovik da rade vrhunski, da su pouzdani,da iza njih nema dodatnih radova. ono šta poželiš i platiš dobiješ.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:52   #1987
Pa virujen... zato me i zbunio šta pitaš, kad si očito dobro upućen?
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:01   #1988
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Pa virujen... zato me i zbunio šta pitaš, kad si očito dobro upućen?
nisan, baš. prolazija san danas i vidija da se doli nešto radi u Sv.Kaji kad san iša do strojoprometa,a i ovaj jedan šta radi tamo. ponešto pročitam.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 19:47   #1989
Najavljena suradnja poljskog Lucznika i Hs produkta.
Sto god to znacilo...
S obzirom da i jedni i drugi proizvode puske i pustolje..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 21:22   #1990
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Najavljena suradnja poljskog Lucznika i Hs produkta.
Sto god to znacilo...
S obzirom da i jedni i drugi proizvode puske i pustolje..
mislio si na ovo...
https://www.vecernji.hr/vijesti/hrva...icevic-1216518
lijepo pise suradnja dvije bratske zemlje...
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 21:28   #1991
da ne postavljamo temu koju nam je mod zaključao..evo "malih starih-novosti" oko nasih budućih novih aviona..

https://www.vecernji.hr/premium/zadn...aviona-1213075

U MORH-u su dovršili odabir “najizglednijeg” aparata, a pronio se glas da je najbolje ocijenjena ponuda izraelskog F-16 Barak. Nakon što hrvatska Vlada, očekuje se, na kraju i potvrdi odluku o izboru aviona, i šira će hrvatska javnost saznati koliko će taj posao Hrvatsku i stajati. Eskadrilu ćemo otplaćivati vjerojatno kreditom na deset godina, uz vrlo nisku kamatu, a ako kao indicije shvatimo proračunski plan da se svake iduće godine za avione izdvoji u vojnom proračunu oko 360 milijuna kuna, pomnožimo to s deset i dobit ćemo otprilike nabavnu cijenu eskadrile.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/premium/zadn...aviona-1213075 - www.vecernji.hr
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 00:12   #1992
Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
mislio si na ovo...
https://www.vecernji.hr/vijesti/hrva...icevic-1216518
lijepo pise suradnja dvije bratske zemlje...

i čehe i slovake.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 09:33   #1993
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
i čehe i slovake.
da naravno,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 10:37   #1994
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Najavljena suradnja poljskog Lucznika i Hs produkta.
Sto god to znacilo...
S obzirom da i jedni i drugi proizvode puske i pustolje..
Hmm..daa ... zanimljivo , HSProdukt je sa svojim proizvodima nazočan na Poljskom civilnom tržištu duže vremena...(koliko sam skužio oni su po tome pitanju liberalniji od nas) , isto tak čini mi se kako je trenutno HSProdukt tehnološki ispred Poljske firme ... spominje se mogućnost uspostavljanja suradnje na zajedničkim projektima ... sad ne znam što bi to moglo bit ... nekakav Hrvatsko-Poljski DMR u bullpap konfiguraciji? ... oštropuc? ...za neke nove pištolje sumnjam ... naši ih štancaju od-do i svi su top-class ...
što bi Poljaci mogli imat a da je to potrebno našem proizvođaču ?..što imaju za ponudit ?
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:07   #1995
Možda zajedničko ulaganje u tvornicu streljiva kod nas?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:25   #1996
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Možda zajedničko ulaganje u tvornicu streljiva kod nas?
.e,sad,osjećam se prozvanim,bilo bi lijepo kad bi se to ostvarilo,a mozda bi mogli u paketu kupovine novih zrakoplova u paketu dogovoriti neku tvorincu za proizvodnju,Ameri&Izraelci,nebitno samo da se pokrene
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:27   #1997
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
Hmm..daa ... zanimljivo , HSProdukt je sa svojim proizvodima nazočan na Poljskom civilnom tržištu duže vremena...(koliko sam skužio oni su po tome pitanju liberalniji od nas) , isto tak čini mi se kako je trenutno HSProdukt tehnološki ispred Poljske firme ... spominje se mogućnost uspostavljanja suradnje na zajedničkim projektima ... sad ne znam što bi to moglo bit ... nekakav Hrvatsko-Poljski DMR u bullpap konfiguraciji? ... oštropuc? ...za neke nove pištolje sumnjam ... naši ih štancaju od-do i svi su top-class ...
što bi Poljaci mogli imat a da je to potrebno našem proizvođaču ?..što imaju za ponudit ?
bas je Riko dao ideju,pa vidi,nije da nam ne bi mogli smontirati nekih 5-6 štancalica streljiva,bilo bi to lijepo u sklopu partnertva
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:27   #1998
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
Hmm..daa ... zanimljivo , HSProdukt je sa svojim proizvodima nazočan na Poljskom civilnom tržištu duže vremena...(koliko sam skužio oni su po tome pitanju liberalniji od nas) , isto tak čini mi se kako je trenutno HSProdukt tehnološki ispred Poljske firme ... spominje se mogućnost uspostavljanja suradnje na zajedničkim projektima ... sad ne znam što bi to moglo bit ... nekakav Hrvatsko-Poljski DMR u bullpap konfiguraciji? ... oštropuc? ...za neke nove pištolje sumnjam ... naši ih štancaju od-do i svi su top-class ...
što bi Poljaci mogli imat a da je to potrebno našem proizvođaču ?..što imaju za ponudit ?
Koliko sam vidio na njihovim stranicama, u produkciji im je sve na kalaš sistemu, a ovaj modularni "GROT" je još u razvojnoj fazi, s njim misle i klasičnu i bullpup konstrukciju pokriti. Sad, koliko je ta "razvojna faza" odmakla, imaju li kakvih problema, Bog zna...činjanica ostaje da je VHS-2 u "punom pogonu" u prilično negostoljubivom okruženju Bliskog istoka, HS sigurno ima nekakav feedback i saznanja kako to izgleda u praksi.

Pretpostavljam da je HS tehnološki negdje u vrhu u branši u svijetu, a sigurno nemaju punu zaposlenost kapaciteta, čim su najavili daljnja ulaganja u strojne alate i robotiku. Treba to komercijalizirati u punom opsegu dok je još aktualno, širiti paletu proizvoda, ne znam što HS uopće može po pitanju "većih cijevi" tipa teže strojnice ili manji topovi recimo, sve ono što samostalno i za naše potrebe nema smisla pokretati, dok s Poljskom to već postaje druga priča.
S obzirom da poljaci vole raditi stvari "kod kuće" i ulazu u vojsku puno, nije za odbaciti ni hipotetsku situaciju da oni imaju potrebu ili osmisle neki sustav, dizajniraju ga, a HS to tehnički popegla i proizvede...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:24   #1999
Citam sta pisete i vidim da svi hrvatske proizvode smatraju kao nesto inferiorno. U najboljem slucaju da nam netko da nesto da proizvodimo.

Nikom nije palo na pamet da HS pregovara da recimo poljacima proda licencu za lokalnu proizvodnju VHS-a?

Sta kazete na to?
Paul_Happyness is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 19:51   #2000
Pa to je puno vjerovatnije nego nekakva tvornica streljiva koja se ovdje spominje.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.