Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2012., 14:59   #81
Kako ja zavidim vama čiji psi vole vodu. Nemate pojma.
__________________
And I thought maybe if I kissed the way you do, you'd feel it too.
Toxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 16:29   #82
Toxica, kad imaš blatnjavi i zapušteni potok pred kućom-onda i nije neka premija.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 16:47   #83
Ajmeeee. Najmrže mi je kad dođe blatnjavih šapa. Još gore je jer su joj šape bijele. Da se barem ne linja toliko, držala bih ju u kući.
Ali meni je još gore gledati ju sada kako se pati sa svom tom svojom dlakom, a ne voli se kupati i bježi mi od vode i dok ju držim i kupam gleda me kao Hitlera. Tješim se da joj barem malo pomaže što joj tokom ljeta svaki dan četkom počistim barem po jednu vrećicu poddlake.
__________________
And I thought maybe if I kissed the way you do, you'd feel it too.
Toxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 22:36   #84
Pitanjce: znate li nekog tko izrađuje bokseve za stan, onakve obične, žičane...?
shtakinaath is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 14:39   #85
Quote:
shtakinaath kaže: Pogledaj post
Pitanjce: znate li nekog tko izrađuje bokseve za stan, onakve obične, žičane...?
To ti je najbolje kupiti zicani gotovi box. Ili platneni, ovisi za koju pasminu trebas.

U medjuvremenu moj box je poprimio totalno drugaciji izgled, grede su popiturane, stigao je jos jedan pesonja a samim tim i dve kucice u box.

Ovako to danas izgleda ( mislim unatrag gotovo 2 godine )

Rezidencija mojih cura

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...52291028_n.jpg
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 15:26   #86
ja hoću ovakav stalak za zdjelice
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 16:06   #87
Bogati, cure imaju rezidenciju u shabby chic izdanju. Pa i većina ljudi bi tu obitavala, imaju i tepih ispred kuće! Krasno!
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 21:54   #88
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
Ovo je super kad je suho. A kaj kad pada ko blesavo, ko sad? Pretpostavljam da tepihe makneš.

Na koju stranu svijeta gledaju ovi otvoreni dijelovi, jel ti problem zimi, staviš kaj da manje puše/pada unutra?
božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 09:06   #89
super
tako nešto mi imamo, no naprijed još do pola imamo zidić, pa onda na polovici vrata.
S time da imaju na desnom zidu otvor kroz koji mogu izaći u ograđeni vanjski dio, ako im se u noći piški ili slično.
Naše kućice su zazidane od cigli pa onda još izolirane i obložene drvetom, to jest daskama
Sada po zimi imaju unutra hrpetinu slame i toliko im je toplo da corri čim malo zatopli zna spavati vani, napravio si je ležaj od slame
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 16:32   #90
Dali bi stranice za boks bile u redu od armaturne mreže promjera rupa 10x10 cm i debljine žice 5 mm?
Planiram napraviti boks veličine cca 7 kvadrata.

Dvoumio sam se između žičane pletive, no mislim da je ova mreža daleko jača?
qutip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 16:50   #91
Quote:
qutip kaže: Pogledaj post
Dali bi stranice za boks bile u redu od armaturne mreže promjera rupa 10x10 cm i debljine žice 5 mm?
Planiram napraviti boks veličine cca 7 kvadrata.
Ako nemate čiuauu onda je u redu, i bitno da pas kroz rupe ne može glavu gurnuti pa nedajbog da zapne ili tak nekaj!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:45   #92
Naravno da nemam

Znači, navedena mreža bi trebala biti dovoljno jaka?
qutip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:49   #93
Ako je to ono na kaj ja mislim, da, biti će u redu; ali mora biti dobro postavljeno, konstrukcijski. Misim, nisam majstor pa neću sad u detalje jer se nebih znala stručno izraziti. Ono, da nije to samo tak nahitano jel, zbrdazdola, treba biti čvrsto napeta, nepomična.......nebi škodilo da postoje neki temelji betonski na koju će mreža doći. Onda unutar toga možete staviti i kućicu i dobro izolirati i svašta.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 10:32   #94
Boks je napokon gotov, nakon 10-ak dana radova

Sad mi preostaje još napraviti kučicu pa molim i za nju neke prijedloge.
Bok se nalazi ispod nadstrešnice pa krovište nije toliko bitno, bitnije su mi stranice.

Planirao sam napraviti kučicu od OSB ploče
qutip is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:29   #95
Boks za psa

Pozdrav. Novi sam u ovom području. Želim sebi uzeti štenca ali prije svega želim pripremiti sve, napraviti kućicu i boks. Pregledao sam sve postove na ovu temu, ali ako bi mi neko mogao malo više reći o pravljenju drenaže u boksu, namjenjene za njihove fiziološke potrebe. Znači dno boksa bi trebalo da bude malo nagnuto. Planiram boks napraviti na već postojećoj betonskoj površini i dimenzija je 2,5 *4 metra. Znači ako bih taj beton pokrivao daskom onda bi trebao napraviti nagib. Ja bih najradije da pas ne vrši nuždu u boks nego vani. Dakle, moje najveće dileme su oko podloge i oko drenaže njegovog izmeta. Vidim neko piše da bi trebalo nasuti sloj šljunka. AKo mi neko može malo više o ovome reći, i da li vaši psi vrše nuždu izvan boksa ili u njemu. Ako vrše izvan, da li ste za to napravili neki prostor, i ako jeste, kako to izgleda?
Hvala.
etno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:47   #96
nemoj stavljati daske dolje. ako bude piškio dok bude zatvoren, s vremenom će se to upiti u daske i smrdjeti će.

Mi imamo kućice tri. Dvije su u prostoriji koja je ograđena sa tri strane, na četvrtoj je poluzid gdje su vrata.
Sada ne znam točno sto posto kako je dečko radio kućice no znam da je cigla pa izolatori, pjena pa daske okolo.
Unutra im je jako toplo.
I treća kućica je napravljena, bez cigli, ona je više prenosiva kućica.

U prostoriji je trenutno beton no u planu imamo proširenje boksa i stavljanje nekih neklizajućih pločica ili slične neke podloge. Bitno ti je da možeš sa šlauhom vode oprati i da ta voda lako ide.

Imamo i otvoreni dio gdje po noći idu piškiti. To je ograda i dolje im je onaj sitni kamen. Stvarno je odličan i nije neuredno te je lako pokupiti drekec.

Vrše nuždu po noći ako im je sila po tom sitnom kamenu.
Po danu ih izvodimo u šetnje te ne obavljaju nuždu u boksu po danu.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:52   #97
Etno, pozdrav. Prvo bi vam rekla - box je mjesto gdje pas boravi kad miruje, kad vas nema doma, box nije mjesto u kojem pas živi 24 sata dnevno - cijeli život; to je zatvor i od takvog psa nema sreće. Drugo - čistam mlado štene koje bi vam došlo nije preporučljivo strpati u box da tamo čubi samo; kao što ni djecu ne ostavljamo u kinderbetima da se sami snalaze.

Ako već imate temelje na njima napravite box i to natkiveni da to bude suhi dio u koji ćete stvaiti kućicu. Napravite predprostor koji će služiti za eventualno vršenje nužde koji nije betoniran pa će biti lako napraviti kvalitetnu drenažu. Zemlja a na zemlju šljunak recimo. Stranice boxa, bar ovog natrkivenog dijela, neka budu zatvorene ( lim, daske ) i u taj dio stavite kućicu, kućica treba biti dobro izolirana da štiti i od zime i od vručina, vrata neka su s lijeve ili desne strane a ne na sredini.

....eto, to je u kratko......ako vam je ovo prvi pas nadam se da ste uzeli u obzir pasminu koju uzimate.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 13:08   #98
Box i kućica koje smo mi napravili svom psu (ženka njemačkog ovčara). Cijelo vrijeme joj je box otvoren te može slobodno šetati po ograđenom dvorištu... Naknadno sam postavio i onu zelenu mrežu na dio boxa (za hlad i obranu od vjetra i oborina).
Možda nekome pomogne i da ideju za izgradnju sličnoga boxa.













__________________
The more people I meet, the more I like my dog!!!
Djibril is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 13:46   #99
djibril; meni se sviđa ; vrlo!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 08:50   #100
Zahvaljujem se na odgovorima Timbalandici i "ja u kutu". Zaista korisni savjeti, za izgradnju kućice kao i za izradu boksa, i mjesta gdje vrše nuždu.
Timbalandica, hvala na savjetu u vezi poda i dasaka. Vjerujem da bi daske brzo upile njihove izlučevine i to bi s vremenom postao problem. Mislim da će mi biti najlakše poslušati savjet "ja u kutu" i napraviti jedan predprostor zemlje nasute šljunkom, za vršenje nužde.
Naravno, pas neće cijelo vrijeme biti u boksu. Kada god sam ja tu on će biti vani, igraćemo se i šetati, imati će priliku vršiti nuždu izvan boksa.
Kućicu namjeravam napraviti kvalitetno, tako da pas ima dobru zaštitu od zime ali i od vrućine. Hvala na sugestijama u vezi izgradnje kućice.
Djibril, imas odlican boks. Pokusati cu napraviti nesto slicno.
Ako jos netko ima neke sugestije, svaki savjet je dobrodosao.
etno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.