Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2005., 10:47   #41
A delija, zašto zanemaruješ činjenicu da ljudi koji liječe druge ljude tim tzv. 'spiritualnim' metodama, često i sami dobiju slične simptome bolesti, a i ti si sam među njima.

I zar misliš da je to onda u redu?

A i koja razlika tim izliječenim ljudima umru li sada ili za deset godina, kad nisu izliječili bolest u korijenu, tj. ono što ju je stvarno prouzrokovalo, nego se liječi simptom, baš kao i kod 'službene' medicine. U duhovnom smislu tim ljudima se radi zapravo samo gore jer bolest je ovdje da nas nečemu nauči. No, što je to duhovnost uopće ?
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 11:39   #42
Quote:
Uranus kaže:


A i koja razlika tim izliječenim ljudima umru li sada ili za deset godina, kad nisu izliječili bolest u korijenu, tj. ono što ju je stvarno prouzrokovalo, nego se liječi simptom, baš kao i kod 'službene' medicine. U duhovnom smislu tim ljudima se radi zapravo samo gore jer bolest je ovdje da nas nečemu nauči. No, što je to duhovnost uopće ?

Donekle se slažem s tobom. (iako nisi meni uputila pitanje )
Grijeh je taj koji je uzrok svih bolesti. Grijeh (neljubav, nepoštovanje) mjenja našu frekvenciju, snižava vibraciju i privlači te iste loše impulse koji će od zdrave stanice/organa napraviti bolesni.
S druge strane Ljubav (koja dolazi od življenja po Zakonu) čini da opet taj isti organ ozdravi.

I samo ozdravljenje preko nekoga je "dar" koji treba prihvatiti i dalje živjeti bez grijeha.
Kako Isus kaže- idi i ne griješi više.

Tako da mislim da je dobro ako ljudi ozdrave pa i nečijom pomoći (jer i ta pomoć je zaslužno došla od Boga), ali nije dobro da se ta mogućnost ozdravljenja zloupotrebljava.. baš kako si i ti rekla.. jer, i zasluga će ponestati i šta onda.
U svakom slučaju, kad god može čovjek treba živjeti ispravno; da kad god čuje posluša onaj tihi glasić u sebi koji ga potiče na dobra djela i misli. I sve će biti o.k.

Moj savjet kad je netko bolestan treba se moliti, al u pravom smislu molitve, i treba voljeti svoje bližnje.
Tako se najviše dobiva ljubav, a ljubav je uvijek ljekovita i blagotvorna.
I treba što manje griješiti.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 12:51   #43
Ja to ne bih povezivao s ikakvim grijehovima, kako ih mi razumijemo. Dakako, sve se dogadja u okviru i u skladu Zakona uzroka i posljedica. Ništa se ne događa mimo tog zakona, i to treba shvatiti. Međutim, grijeh tu nema neke velike veze s tim.

Dakle, zakon karme, a treba shvatiti da postoji karma pojedinca, kao i karma citavog ovog svijeta, mislim na Zemlju zapravo. Karma covjecanstva, kao skupine, i citavog planeta, kao entiteta. Dakle ne radi se nuzno o nikakvim losim djelima iz proslosti, a pogotovo ne s krscanskim razumijevanjem grijeha, kako ja to razumijem.

Prema ezoterickom ucenju, temeljni uzrok svih bolesti je u tome sto entitet koji udiše dušu našem planetu, kojega je naš planet fizički odraz i u kojemu se svi mi krecemo, zivimo u njemu i udisemo ga (to je entitet kojeg mozemo smatrati Bogom), dakle temeljni uzrok je u tome sto taj entitet, jos uvijek nije savrsen.
Na svojoj razini jest savrsen, ali jos nije u potpunosti produhovio sva svoja tijela, svoj fizicki odraz, Zemlju.
Zato na zemlji imamo i bolesti, i imat cemo ih jos dugo.

Takodjer, prema istim izvorima, jedno od glavnih mjera u prevenciji raka (jedne od bolesti koja vec duhgo mori covjecanstvo) je da se s pokapanja prijedje na spaljivanje leseva.
Pokapanjem bolest nalazi put da se vrati u prehrambeni ciklus, u zemlju i tako dalje.
No sad smo se udaljili od teme. Otvorite temu sto je uzrok bolesti. Ovdje se govorilo o tehnikama lijecenja raka, pa da se ne razvodnjava ta tema.

Sto se tiče grijeha, ako je Isus i rekao idi i ne griješi više, što ja ne mogu znati dok se on sam o tome ne očituje, ili neki njemu blizak izvor, ne vjerujem da je mislio na kršćanskiu koncepciju grijeha, ono sto je od svega toga nastalo psoliej t njegove izjave.
Idi i ne griješi više moglo bi se razumjeti i kao idi, i nemoj više činiti pogreške. A ljudski je griješiti. I ne treba osjecati krivnju zbog tzv. grijeha. No to s krivnjom je druga tema, ali sasvim sigurno je ne treba osjecati, sasvim sigurno je to pogrešno, nije produktivno i nikome ne koristi.
Krivnju osjecamo u vezi s necim sto se vec desilo, dakle bilo pa prošlo, i tu se ne da vise nista promijeniti, cak i ako smo mogli u tom trenutku napraviti nešto bolje.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 14:24   #44
Quote:
goranbo kaže:


Dakle ne radi se nuzno o nikakvim losim djelima iz proslosti, a pogotovo ne s krscanskim razumijevanjem grijeha, kako ja to razumijem.



Idi i ne griješi više moglo bi se razumjeti i kao idi, i nemoj više činiti pogreške. A ljudski je griješiti. I ne treba osjecati krivnju zbog tzv. grijeha. No to s krivnjom je druga tema, ali sasvim sigurno je ne treba osjecati, sasvim sigurno je to pogrešno, nije produktivno i nikome ne koristi.
Krivnju osjecamo u vezi s necim sto se vec desilo, dakle bilo pa prošlo, i tu se ne da vise nista promijeniti, cak i ako smo mogli u tom trenutku napraviti nešto bolje.
Da.. čini se da taj kršćanski koncept grijeha nisi razumio.

Pogreške?
Meni je normalnije da je pogreške o.k. činiti jer nismo tako pametni (i to je zbog grijeha ), a da se grijeha treba kloniti, jer je grijeh ono što se izravno protivi prirodi svega živoga i kao takav je prilično destruktivan.
Tko je rekao da krivnja koristi?.. zato tu i je oprost u kojeg moramo vjerovati ako hoćemo Živjeti.
Zato dobra djela i misli koriste, itekako.

p.s. i ova "tehnika" življenja po Zakonu spada pod tehnike ozdravljenja od raka.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 15:01   #45
Quote:
crazy child kaže:
Ne znam. Al prije bih izabrala nekog katolika npr. Jamesa M. (zaboravih kak se točno zove) nego nekog "alternativca" koji obično ne poznaju svu pozadinu ozdravljenja, tj. uzrok bolesti.

Idi i ne griješi više bi značilo- sad kad si sretan i potpuno zdrav nemoj se uprljati.
Grijeh je sve ono što ide protiv života tj. bilo kakvo nepoštovanje prema bilo čemu živome i sve manifestacije toga.

Slažem se. Zato sam i naglasila- prava molitva. To nije moljakanje ili moljenje za nešto, to je otvaranje Bogu i Božjoj volji, pouzdanje u Dobro, i onda je sve dobro moguće i nema nepremostivog problema. U Ljubavi/Bogu je sve (DOBRO) moguće.
I ja bi nejga prije izabrao (Đejms Manđakl, tako nekako), ali ne zbog toga što je katolik već zbog toga što mislim da je sposobniji u tome što radi.
Nekakve a priori razlike izmedju tzv. alternativaca (ili valjda nekatolika) i takvih kao sto je Manjackl i npr. Mary Akatsa, nema. AKo kroz covjek alijeci Majstor, nema razloga cime se on smatra ili cime ga smatraju drugi.

Samo kroz dosta napredne ljudi moze lijeciti Majstor.
Drugi mogu lijeciti energijom vlastite duse, ili nekom drugom, nizom energijom.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 15:22   #46
Quote:
Vještac kaže:
Prema podacima od HZZO-a iz 1999. godine svaki četvrti stanovnik Hrvatske za svoga životnog vijeka obolijeva od nekog oblika karcinoma.

Prema podacima od ove godine, taj udio se povećava, u sliedećem 10godišnjem razdoblju se očekuje da će svaki treći stanovnik Hrvatske za svoga životnog vijeka vijeka oboljeti od nekog oblika karcinoma.

Preživjeti će ih otprilike polovica oboljelih. Ma šta god to "preživjeti" značilo.

Smrtnost od karcinoma pomalo prelazi do danas vodeću smrtnost od bolesti kardiovaskularnog sustava.

Trend je takav da je za očekivati da će u populaciji onih trenutno mlađih od 25 godina, za nihovog životnog vijeka svaki drugi obolijeti od nekog oblika karcinoma.

S toga, dobar dio nas će biti u prilici da u praksi provjeri metode borbe protiv karcinoma o kojima na topicu priča.


Ako se nekome čini da su gornji podaci jezivi - vara se.

To je "samo" statistika.

Bar dok se dešava nekome drugome.
V.
je, je škorpija bez sumnje!
pa kao prvo i prvo,hrvati nisu dovoljno veseli!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 15:25   #47
Quote:
crazy child kaže:
Da.. čini se da taj kršćanski koncept grijeha nisi razumio.

Pogreške?
Meni je normalnije da je pogreške o.k. činiti jer nismo tako pametni (i to je zbog grijeha ), a da se grijeha treba kloniti, jer je grijeh ono što se izravno protivi prirodi svega živoga i kao takav je prilično destruktivan.
Tko je rekao da krivnja koristi?.. zato tu i je oprost u kojeg moramo vjerovati ako hoćemo Živjeti.
Zato dobra djela i misli koriste, itekako.

p.s. i ova "tehnika" življenja po Zakonu spada pod tehnike ozdravljenja od raka.
Čitava priča o grijesima upravo se uotrebljavala za nametanjem krivnje i čim spomeneš grijeh tu je i krivnja.
A krivnja je nešto što hendikepira noge ljude.
Prema ezoteričnom učenju, svi naši problemi, sukobi, iluzije, zablude itd, sve neke "negativnosti", neki bi mogli reći i grijehovi, proizlaze iz proste činjenice da smo mi duh (ili energija, ili svijest) u materiji. A to je jedan konflikt.
Materija je vrlo troma, i pruža otpor (naša emocinalna tijela su npr. u toj priči također jedna vrsta materije - vidi dijagrame na topicu Reinkarnacija) i iz toga proizlazi konflikt.
I sve ono što sam naveo je u tom smislu normalno. To je malo šira slika.
Tiče se onoga što je čpvjek zapravo i što iz toga proizlazi.
Naš je cilj produhoviti materiju svojih tijela (usput se nadilaze sve te zablude, iluzije i različite pogreške, usvajaju životne pouke, kroz stotine tisuca zivote), i posljedično produhoviti materiju čitavog ovog planeta.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 15:39   #48
Quote:
goranbo kaže:
Čitava priča o grijesima upravo se uotrebljavala za nametanjem krivnje i čim spomeneš grijeh tu je i krivnja.
Ja isto tako mislim.
I ne vidim baš razliku između grijeha i pogreške, nit mislim da je ok činiti pogreške ako ih se može izbjeći. Nije ok griješiti, ali je normalno, ljudski i može se iz toga nešto i naučiti i ne griješiti više... bar na na istom mjestu.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 16:46   #49
"Griješim, dakle postojim!"



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 14:55   #50
Quote:
goranbo kaže:
Čitava priča o grijesima upravo se uotrebljavala za nametanjem krivnje i čim spomeneš grijeh tu je i krivnja.
A krivnja je nešto što hendikepira noge ljude.
Prema ezoteričnom učenju, svi naši problemi, sukobi, iluzije, zablude itd, sve neke "negativnosti", neki bi mogli reći i grijehovi, proizlaze iz proste činjenice da smo mi duh (ili energija, ili svijest) u materiji. A to je jedan konflikt.
Materija je vrlo troma, i pruža otpor (naša emocinalna tijela su npr. u toj priči također jedna vrsta materije - vidi dijagrame na topicu Reinkarnacija) i iz toga proizlazi konflikt.
I sve ono što sam naveo je u tom smislu normalno. To je malo šira slika.
Tiče se onoga što je čpvjek zapravo i što iz toga proizlazi.
Naš je cilj produhoviti materiju svojih tijela (usput se nadilaze sve te zablude, iluzije i različite pogreške, usvajaju životne pouke, kroz stotine tisuca zivote), i posljedično produhoviti materiju čitavog ovog planeta.
Ako je krivnja tu kad se spomene grijeh, očito nije tu bez razloga.
Ako ne i na tzv. svjesnoj razini onda duboko u sebi (potpuno svjesno ja) sve znamo, pa tako i šta je uzrok bilo kakve neradosti i ovog svijeta kojeg smo takvim napravili.

Krivnja nije nešto što osjetimo zato jer nam je to netko rekao da je trebamo osjetiti.
Ona se javi kao odgovor nas samih da ne činimo nešto kako treba.
Naša bit koja je ista kao i bit svega stvorenog i koja je nepromjenjiva - je ukratko ovakva- ljubav i poštovanje prema Životu, time i svakom obliku života, tj. svakom biću.
Sve što čini protiv toga (to je grijeh) je neprirodno i mijenja nas na loše (otud mane, bolesti...).
A to je tako jer NE MOŽE ŽIVOT BITI TAKAV DA IDE PROTIV ŽIVOTA.
Može, kao što vidimo na primjeru ljudi i životinja, ali zato i jesmo u sferi iluzije, poluživota, mješavine sreće i tuge.
Ovaj naš svijet nije ono što STVARNOST jest.
Samo Bog i Božja djeca (oni ne poznaju grijeh i potpuno su slobodni tako da ga (zvuči paradoksalno) ne mogu ni učiniti) žive pravu stvarnost. Ona je ljubav, mudrost, radost...

Reci, otkud mi uopće u materiji? ne misliš da je to posljedica NEČEGA? ne misliš da je pretvorba same duše (svijest i energija) u tijelesnost- koja ovisi o svačemu i kojoj trebaju organi da bi vidjela, čula, mirisala...- nekakav PAD?
i kako ćemo produhoviti materiju čitavog svijeta?
ako ne tako da živimo po Zakonu koji je utkan u nas, tj. bez grijeha?
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 22:42   #51
Quote:
crazy child kaže:
Ako je krivnja tu kad se spomene grijeh, očito nije tu bez razloga.
Ako ne i na tzv. svjesnoj razini onda duboko u sebi (potpuno svjesno ja) sve znamo, pa tako i šta je uzrok bilo kakve neradosti i ovog svijeta kojeg smo takvim napravili.

Krivnja nije nešto što osjetimo zato jer nam je to netko rekao da je trebamo osjetiti.
Ona se javi kao odgovor nas samih da ne činimo nešto kako treba.
Naša bit koja je ista kao i bit svega stvorenog i koja je nepromjenjiva - je ukratko ovakva- ljubav i poštovanje prema Životu, time i svakom obliku života, tj. svakom biću.
Sve što čini protiv toga (to je grijeh) je neprirodno i mijenja nas na loše (otud mane, bolesti...).
A to je tako jer NE MOŽE ŽIVOT BITI TAKAV DA IDE PROTIV ŽIVOTA.
Može, kao što vidimo na primjeru ljudi i životinja, ali zato i jesmo u sferi iluzije, poluživota, mješavine sreće i tuge.
Ovaj naš svijet nije ono što STVARNOST jest.
Samo Bog i Božja djeca (oni ne poznaju grijeh i potpuno su slobodni tako da ga (zvuči paradoksalno) ne mogu ni učiniti) žive pravu stvarnost. Ona je ljubav, mudrost, radost...

Reci, otkud mi uopće u materiji? ne misliš da je to posljedica NEČEGA? ne misliš da je pretvorba same duše (svijest i energija) u tijelesnost- koja ovisi o svačemu i kojoj trebaju organi da bi vidjela, čula, mirisala...- nekakav PAD?
i kako ćemo produhoviti materiju čitavog svijeta?
ako ne tako da živimo po Zakonu koji je utkan u nas, tj. bez grijeha?
Htio bih samo reći da je priča da su Adam i Eva prognani iz raja, da je priča o tzv Istočnom grijehu prenesena, kao i brojne priče u Bibliji.
Nemam sad dovoljno znajna da prenesem pravo značenje te priče (ako kog zanima mogu ga uputiti na neki tekst ili web-stranicu), no ukratko, koliko sam ja sshvatio, ta prica govori o dolasku dusa na Zemlju, znanje zapravo predstavlja iskustvo zivota ne Zemljiu, ako e dobro shvacam, a sasvim sam siguran da duse nisu pocinile nikakav grijeh, pa da su protjerane na Zemlju. To je opopriulicna besmislica maake se takvom mozda ne cini, iz nase perspektive indoktrinirane grijehovima i krivnjom.

Takav je jednostavno bio Bozji plan. To nije nikakav pad.
Postoji Bozji plan za ovaj planet, za ovaj sustav, za ovu galaksiu itd. U tom trenutku, prije osamnaest i pol milijuna godina, to ej bilo izvrsenje tog plana, s ciljem kojim sam naveo i oji os nije ispunjen.

M;ateriju citavog svijeta ceo produhoviti na nacin da produhovimo materiju svojih tijela. kako to napraviti, e to je duga prica, a i postupak je prilicno dug, traje stotine tisuca zivota (zaprepascujuce dugo, zar ne.) To se radi kroz zivot, zivotna iskustva, sirenjem svijesti, onda u jendom trenutku dusa malo bolje preuzme svoj odraz na fizickoj razini, zapravo prvi put ga uopce moze kontaktirati, ima koga kontaktirati, i otada stvari teku dosta brze.

No sve ovo zaista nije u tema te ne bi vise o tome raspravljao u ovom threadu.

Htio bih dati jedan primjer karme na jednoj siroj razini. KArme odnosa zivotinjskog i ljudskaog carstva.
Naime, u doba prvih ljudi ove zadnje rase, kad su zivjeli u plemenima i pecinama, postojali su dinosauri, koji su se tada dobrano najeli ljudi, gotovo do istrjebljenja. To je trajalo jako dugo.
E, ovo sto se sada zbiva, s nasim odnosom prema zivotinjama, to je suprotno djelovanje, reakcija. Sada mi ejdemo i ubijamo mnopgo "pripadnika zivotinjskog carstva".

A sto se prehrane tice, najbolje je biti frutarijanac , jesti samo ono sto otpadne s drveca i grmlja na zemlju.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 14:54   #52
Quote:
goranbo kaže:

Nemam sad dovoljno znajna da prenesem pravo značenje te priče (ako kog zanima mogu ga uputiti na neki tekst ili web-stranicu), no ukratko, koliko sam ja sshvatio, ta prica govori o dolasku dusa na Zemlju, znanje zapravo predstavlja iskustvo zivota ne Zemljiu, ako e dobro shvacam, a sasvim sam siguran da duse nisu pocinile nikakav grijeh, pa da su protjerane na Zemlju. To je opopriulicna besmislica maake se takvom mozda ne cini, iz nase perspektive indoktrinirane grijehovima i krivnjom.

Takav je jednostavno bio Bozji plan. To nije nikakav pad.
Postoji Bozji plan za ovaj planet, za ovaj sustav, za ovu galaksiu itd. U tom trenutku, prije osamnaest i pol milijuna godina, to ej bilo izvrsenje tog plana, s ciljem kojim sam naveo i oji os nije ispunjen.

M;ateriju citavog svijeta ceo produhoviti na nacin da produhovimo materiju svojih tijela. kako to napraviti, e to je duga prica, a i postupak je prilicno dug, traje stotine tisuca zivota (zaprepascujuce dugo, zar ne.) To se radi kroz zivot, zivotna iskustva, sirenjem svijesti, onda u jendom trenutku dusa malo bolje preuzme svoj odraz na fizickoj razini, zapravo prvi put ga uopce moze kontaktirati, ima koga kontaktirati, i otada stvari teku dosta brze.

No sve ovo zaista nije u tema te ne bi vise o tome raspravljao u ovom threadu.

Htio bih dati jedan primjer karme na jednoj siroj razini. KArme odnosa zivotinjskog i ljudskaog carstva.
Naime, u doba prvih ljudi ove zadnje rase, kad su zivjeli u plemenima i pecinama, postojali su dinosauri, koji su se tada dobrano najeli ljudi, gotovo do istrjebljenja. To je trajalo jako dugo.
E, ovo sto se sada zbiva, s nasim odnosom prema zivotinjama, to je suprotno djelovanje, reakcija. Sada mi ejdemo i ubijamo mnopgo "pripadnika zivotinjskog carstva".

A sto se prehrane tice, najbolje je biti frutarijanac , jesti samo ono sto otpadne s drveca i grmlja na zemlju.
Da.. pravo značenje. Postoji jedno pravo značenje, a koje je to ... to možemo ostaviti otvorenim.
Ne mislim ni ja da su ljudi protjerani na zemlju nego su postepeno gubili sposobnost da vide raj, a nekako dođe to na isto.

Ne sumnjam da je ovaj naš život plan i jedna mogućnost, jedna varijenta kojom je Život ispitao sam sebe, tj. šta se događa kad se istupi izvan Života.
Cijeli ljudski razvoj (također i biljni i životinjski) gledam kao zlatno doba - -silazno- uzlaznu+ putanju.
Zlatno doba- čovjek je upoznao grijeh, time promjenio sebe, time učinio "postojanje" zla, smrti, starenja.. ali još uvijek velika povezanost s Bogom, malo grijeha, velika moćnost... dobar, dug i radostan život.
Sad smo na nekakvoj međi silazno- uzlazne+ putanje.
Jako puno grijeha i jako puno osvještenosti o štetnosti istoga.
Na kraju balade sve upućuje na to da je ishod ponovno jedinstvo s Bogom, ali s nedvojbenom iskustvenom spoznajom o tome da nema pravog života izvan Boga.

Evo vidiš, ti to produhovljavanje materije gledaš kao nešto što se događa širenjem svijesti i ja također kao nešto što se događa širenjem svijesti, SAMO ja smatram da se ona može širiti smanjivanjem grijeha, jer je onda bolja protočnost energije i manje su deformacije bla bla.. ili jednostavnije, življenje po Božjem Zakonu (a ni ne postoji neki drugi) = Božja/potpuna svijest.


Bah..nije neko opravdanje.
Kaj bi mi sad trebali mučiti i ubijati Njemce?
Nije bitno zbog čega to radimo, bitno je da nitko ne smije loše postupati čak i ako je netko to "zaslužio", jer onda sam sebi radi zlo.

Imaš pravo, nećemo više o tome.
Molim moderatore da nas prebace na neki drugi topic,
ako ne, ispričavam se zbog off topica.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 16:19   #53
Nekad mi se čini da je ova bolest test za moje roditelje i donekle za mene. Kao da je to nama kazna, a ne mojoj sestri. Čini mi se da sve ovisi o nama, a ne o njoj. Kao da je Bog rekao - ako se popravite i promijenite, ona će ozdraviti, a ako nastavite po starom - ništa od toga.

Jel mislite da brijem?
TsunamiGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 17:05   #54
Quote:
TsunamiGirl kaže:
Nekad mi se čini da je ova bolest test za moje roditelje i donekle za mene. Kao da je to nama kazna, a ne mojoj sestri. Čini mi se da sve ovisi o nama, a ne o njoj. Kao da je Bog rekao - ako se popravite i promijenite, ona će ozdraviti, a ako nastavite po starom - ništa od toga.

Jel mislite da brijem?


Brijes.

Odnosno, to mozes i donekle i tako shvatiti i nauciti nesto iz cijele situacije ......ali ako sa takvim stavom pretjeras, mozete svi pasti u nepotrebni crnjak samookrivljavanja, a od toga tvojoj sestri nece biti nimalo lakse.
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 19:29   #55
Sve je moguce, ali ne treba se vezati za nikakvu ideju koje tocnost pouzdano ne znas.

Tako su i Isusovi učenici pitali Isusa, tko je kriv za sljepocu ovog covjeka, njegova djela ii djela njegovih roditelja.
Mislim da oni nisu baš postavljali glupa pitanja.

Zapravo mislim da pomalo briješ.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 10:43   #56
Quote:
TsunamiGirl kaže:
Nekad mi se čini da je ova bolest test za moje roditelje i donekle za mene. Kao da je to nama kazna, a ne mojoj sestri. Čini mi se da sve ovisi o nama, a ne o njoj. Kao da je Bog rekao - ako se popravite i promijenite, ona će ozdraviti, a ako nastavite po starom - ništa od toga.

Jel mislite da brijem?
Da, briješ.

Odnosno, nije ništa krivo u takvom gledanju, osim što je fokus na "sebi", a valjda se i sestra onda mora fokusirati na vas, da se vi promijenite kako bi ona ozdravila, umjesto na proces vlastitog ozdravljenja.
Samookrivljavanje, samooptuživanje, itd., kao i uzajamno je najveća prepreka tome.
Pri tome nikome nije ništa lakše, svatko i dalje nosi svoju bol.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 20:26   #57
Quote:
TsunamiGirl kaže:
Nekad mi se čini da je ova bolest test za moje roditelje i donekle za mene. Kao da je to nama kazna, a ne mojoj sestri. Čini mi se da sve ovisi o nama, a ne o njoj. Kao da je Bog rekao - ako se popravite i promijenite, ona će ozdraviti, a ako nastavite po starom - ništa od toga.

Jel mislite da brijem?

tvoja sestra treba naucit sta promeniti u njenom zivotu, bas sada kad vise ne moze nastavit starijim zivotom.
znaci vise higijene i mentalne i fizicke, zdrava hrana i molitve, sve to utice.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 23:31   #58
Quote:
Toolanisotropy kaže:
Nemoj se ljutiti,ali kaj si ti ono tocno zavrsio ? KAKO rak nastaje treba pitati biologa, a ne lijecnika. Samo da kazem, uglavnom istrazivaci biolozi rade eksperimente na stanicama raka. Najbolje mi je kad mi doktor medicine pocne brijati o uzrocima, hello, pa oni rijesavaju simptome. Tako, ako si zavrsio medicinu, oprastam.
Drugo, rak ne nastaje jer je 'imunoloski sustav oslabljen'. Rak nastaje kad jedan od tvojih potencijalnih onkogena (znaci 'normalnih gena') postane neobicno aktivan tj. mutiran. Dakle, stanice raka su stanice poremecene diobe tj. pocinju se neograniceno dijeliti najcesce zbog mutacije onkogena tj. poremecaja u regulacijskoj kaskadi. Poanta: nastaje na razini DNA (pa cak i RNA) u bilo kojoj stanici ali ne ZATO jer je imunoloski sustav ostecen vec zato sto je DNA ostecena. Daljnji stadij je prokrvljenje tumora, i jos dalje metastaziranje. Necu duljiti, ali za to je potrebna akumulacija mutacija.
I jos jedna stvar, najveci neprijatelj imunoloskog sustava je nas OKOLIS, hrana koju uzimas, ne masne kiseline, vec aditivi i potencijalni kancerogeni agensi kojih dnevno u tijelo uneses vrlo mnogo, hranom i zrakom. A ne ionizirajuce zracenje. Boze moj, kad ti ionizirajuce zracenje krhne po DNA, to je najjaci mutagen, ali u nasem okolisu nismo izlozeni vecim dozama ionizirajuceg zracenja. Sto ti je to 'visokih frekvencija', valjda si mislio na X-ray, onoliko koliko ces se ti u zivotu snimiti na rentgen ili suncati ili koliko cu ja u labosu raditi s radioaktivitetom ne moze se mjeriti s time sto ti prijeti iz okolisa cijeli zivot. Samo toliko
Očito da znaš dosta o stanicama.
No da li znaš SVE o stanicama?
Znaš li po kojem Arhetipu su stanice "izvajane"?
Znaš li išta o Nepromjenjljivoj vrijednosti bitka stanice i o Promjenjljivoj vrijednosti po kojoj stanice poprimaju NOVI OBLIK?

Eto, kad ćeš imati odgovor na ovo vjerovat ću ti sve što ćeš objavljivati.
Ovako - ni govora!

I ja samo toliko.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 23:37   #59
Quote:
delija kaže:
Očito da znaš dosta o stanicama.
No da li znaš SVE o stanicama?
Znaš li po kojem Arhetipu su stanice "izvajane"?
Znaš li išta o Nepromjenjljivoj vrijednosti bitka stanice i o Promjenjljivoj vrijednosti po kojoj stanice poprimaju NOVI OBLIK?

Eto, kad ćeš imati odgovor na ovo vjerovat ću ti sve što ćeš objavljivati.
Ovako - ni govora!

I ja samo toliko.
Ma vjerojatno se sali. Ovo ne moze biti istina.
Toolanisotropy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.