Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2003., 14:09   #21
Quote:
luca kaže:


ja sam papak... naime, s obzirom da sam u sistemu (s ovim debilnim poslom ni ne mogu opstati izvan sisitema), mogu biti samo papak...
Ja tek treniram za papka ... htio sam reći samo da unijevši malo nečeg kaotičnog u život, dozu nepredvidljivosti, dozu kršenja vlastitih pravila, navika, uvjetovanosti možemo biti nagrađeni s malo više šarenila u životu.
Ali za to treba doza hrabrosti.

Što ako se jednoga jutra probudimo shvativši da svi ti zakoni iz sabora zapravo za nas nisu nimalo bitni


btw, anarhizam mi je jedna od onih nesretnih nedefiniranih rijeći koja stvarno može značiti sve i svašta
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 14:11   #22
Talking

Quote:
Originally posted by Roga Baba
Anarhizam je stil života.

Papcima nedostižan.
Potpisujem ovo! lijepo rečeno!

anarhija je lijepa ideja koja ne može biti ostvarena dok god je i jednog čovjeka koji ne poštuje kantov kategorički imperativ.
anarhija je genijalna ideja.
ali genijalne ideje su samo za određenu vrstu. mi to nismo. bar ne još

Zadnje uređivanje nitko i ništa : 05.01.2008. at 19:23.
Lilith-first woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 14:49   #23
Svi su vlastodršci protiv svog i ostalih naroda

Quote:
luca kaže:
postoji li kakva statistika? naime, meni na TV samo pokazuju amere koji su protiv, tako da ne znam koliko realnu sliku imam...
Pa ankete kažu da je golema većina za napad na Irak, a ovi protesti su "dokaz" demokracije.
Tako je bilo za Vijetnamskog rata dok nije izginulo previše maminih sinova, a onda su se ipak predomislili.

Nakon napada na "Dvije kule" napravljena je opća dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija svih mozgova i sada svi misle kao jedan - veliki vođa - Puppet on the string.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 14:56   #24
Re: Svi su vlastodršci protiv svog i ostalih naroda

Quote:
adriatic kaže:
Pa ankete kažu da je golema većina za napad na Irak
e, ovo nisam znala...
zato jer tu na TV pustaju slike manifestacija, intervjuiraju intelektualce i umjetnike...
neki dan su doveli jednog Bushovog savjetnika i postavili mu pitanje u stilu "kako to da vlast ustraje na takvoj politici kad narod ne podrzava taj stav".
ali nisam vidjela (zato i pitam) da je netko pokazao nekakvu pravu statistiku: npr. 90% za ili 51% za ili nesto trece....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 15:12   #25
Talking Ide mara preko sela šezdes posto nevesela!

Quote:
luca kaže:
...ali nisam vidjela (zato i pitam) da je netko pokazao nekakvu pravu statistiku: npr. 90% za ili 51% za ili nesto trece....
Jednom sam pročitao 88% ZA i poslije nisam ni htjeo gledati.
Gadi mi se!
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 15:15   #26
Re: Ide mara preko sela šezdes posto nevesela!

16% nevesela ne znas narodno blago

Quote:
adriatic kaže:
Jednom sam pročitao 88% ZA
ovo mi je nedostajalo. hvala
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 16:05   #27
Quote:
Roga Baba kaže:
[B]Ja tek treniram za papka ... htio sam reći samo da unijevši malo nečeg kaotičnog u život, dozu nepredvidljivosti, dozu kršenja vlastitih pravila, navika, uvjetovanosti možemo biti nagrađeni s malo više šarenila u životu.
Ali za to treba doza hrabrosti.

Što ako se jednoga jutra probudimo shvativši da svi ti zakoni iz sabora zapravo za nas nisu nimalo bitni


btw, anarhizam mi je jedna od onih nesretnih nedefiniranih rijeći koja stvarno može značiti sve i svašta
Uzeo sam tvoj upis kao presjek misljenja sviju koji su postirali.
Ovdje se ocituje degeneracija kulturnih vrednota i civilizacije.
Mi svi znamo, da drustveni konsens o suzivotu mora biti kodificiran, a tim samim postaje tradiran i moze se dalje razvijati.
Anarhija je vracanje na prvotni sistem. Tj. na sistem prije nego li se je ljudsko bice pocelo organizirati u sistem vrednota i medjusobne interakcije.
A buduci, da je anarhizam, jedini politicki sistem, koji ne priznaje ovu organizaciju tj. stvaranje udruga ili drzava, onda je on primjer destrukcije i duha koji nije sposoban interagirati na principu medjusobnog postivanja.

Toliko suludih izjava, kao u ovom Threadu moze se naci samo na psihijatrijskim odjelima, gdje su svi pacijenti anarhisticki raspolozeni i imaju svoje vizije drustva u kojima su samo i iskljucivo oni sami, gospodari neba i zemlje, veliki ili mali Napoleoni, Hitleri ili Staljini. O Bakunjinu da ne pisem, jer i on je uvidio svoju zabludu anarhizma, pa je rekao, da je komunizam najcrnja forma anarhuzma. Onda si mozete predstaviti sto bi tek znacilo anarhisticko drustvo. Pogledajte samo vase upise, pozorno ih analizirajte, i doci cete do spoznaje, da bi ste se prije uspostave anarhije, medjusobno poklali.

A o ratu u Iraku, koji je zakljucena stvar, rekao bih samo slijedece. Niti jedna ratna opcija nije bolja od mirne alternative. Ali, ako niti jedna mirna alternativa nije u stanju ukinuti opasnost koju moze prosiriti jedan neuracunljivi diktator, kao sto je bio recimo Milosevic na nasim podrucjima, a Sadam Husein na srednjem Istoku, onda je ratna opcija bolja, od opceg i nepotrebnog terora, u kojem ce nastradati i krivi i pravi, dakle nevini. Vi svi, koji se ovdje toliko protivite Americkoj politici, niste u stanju vidjeti dalje od nosa, jer sutra kada bi se podigao jos koji novi diktator u nasim krajevima, bili bi ste prvi koji bi trazili Americku pomoc, kao sto smo to i zahtjevali, kada nas je srbocetnicka-JNA-napadala cak i raketama, a nitko nije reagirao, a Amerikanci najmanje. Onda smo ih ocrnjivali zasto nam nisu pravovremeno pomogli, jer su to ucinili prilicno kasno. Koji ste vi zalupani i pokvareni tipovi.

Bas bih vas zelio vidjeti u Zagrebu kako biste reagirali, da vam posalju Antrax ili nesto tome slicno!
Americka akcija slijedi jednu dugorocnu politiku, koja bi osujetila anarhisticka stremljenja degeneriranih i drogom unistenih mozgova. Onih mozgova, koji bi zeljeli demokraciju u vlastitoj reziji, a mi svi znamo, da je to nemoguce.

Demokracija, za svakog pojedinca, kao individuu, moze niknuti samo i iskljucivo u degeneriranom i ispranom mozgu.
Iz jednostavnog razloga, jer je covjek drustveno bice. A organizacija jednog drustva se odvija po konsensu. Nije moguce osnovati sest milijardi individualnih sistema, jer bi se unistili sami po sebi.
Zato su ovakve ideje suludo tracenje vremena. A vi ovdje relikti proslosti, koja se nije uspjela etablirati kao sustav, ne iz razloga nemogucnosti individualizma, nego iz razloga drustvenosti covjeka, koji je grupno bice, po svim modusima razvoja.
Ispricavam se nekolicini kritickih duhova!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.

Zadnje uređivanje nitko i ništa : 05.01.2008. at 19:19.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 16:14   #28
Quote:
Aganor kaže:

Americka akcija slijedi jednu dugorocnu politiku, koja bi osujetila anarhisticka stremljenja degeneriranih i drogom unistenih mozgova. Onih mozgova, koji bi zeljeli demokraciju u vlastitoj reziji, a mi svi znamo, da je to nemoguce.
Živ mi bio legendo!

Inače, slažem se da je anarhizam nemoguće uređenje (nažalost) i da su sistem i organizacija nužni. Samo je pitanje kakvi?
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 16:42   #29
Re: Anarhisti

Quote:
IWANNADIE kaže:
Može li se anarhizam okkarakterizirati kao posebna subkultura?
Ili možda spada u terorizam?
A zasto terorizam nebi bio subkultura?
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2003., 15:50   #30
Tufir..
i agree.
da..anarhizam je nedostizan jer je nekompatibilan sa egooisticnom ljudskom prirodom...
mozda jednog dana bude drukcije
ali vjerovati u anarhisticko drustvo je puno bolje nego vjerovati u pravednost danasnje demokracije..
ovo sto danas imamo je cisti bullshit!!!!!!
sve je isto vec 4000 godina; samo se pakovanje mijenja.
jebeni zakon jacega.

Bakunin nije rekao da je komunizam najgora vrsta anarhizma nego da je crvena birokracija najgore moguce uredjenje.

i agree with him

e..
i od USA smo trazili pomoc a dobili smo embargo..

btw..
nek mi Aganor objasni gdje je procitati da u anarhizmu covjek prestaje biti drustveno bice?
Zar nedostatak autoriteta i represije tjera covjeka da cami u samoci?
__________________
the me that you know is now made up of wires; and even when I'm right with you I'm so far away...

Zadnje uređivanje nitko i ništa : 05.01.2008. at 19:24.
m0ris the hands0me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2003., 07:42   #31
zanima me postoji li u Hrvatskoj ijedan pragmaticni anarhist? jer cini mi se da u "anarhiste" mahom spadaju zapravo sminkeri. ljudi koji se vole okolo praviti "drukcijima" i to na nevjerovatno iskliseiziran nacin.

sve u svemu, anarhija , anrahicari . barem u Hrvatskoj
 
Odgovori s citatom
Old 23.02.2003., 04:40   #32
Skvoterski pobunjenici u svrhu borbe protiv postojanja vlasti? Zvuci maloljetno al zakaj ne . Nema boljeg nacina za pribavit televizor od anarhisticke pobune
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 00:28   #33
Pročitajete knjigu E.Goldman:Anarhizam i drugi ogledi.Malo je starija(1910)ali mislim da dobro opisuje osnovnu ideju
metak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 09:06   #34
Quote:
metak kaže:
Pročitajete knjigu E.Goldman:Anarhizam i drugi ogledi.Malo je starija(1910)ali mislim da dobro opisuje osnovnu ideju



Anarchy cookbook !!!!????



Sad bi dal neki anarhistički komentar na jednu takvu nebuloznu ideju...ali neću....ostal bum pristojan



: smajlić koji se valja po podu od smijeha:
Copernick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 20:12   #35
Nisam raspoložen da sad nešto više pišem o anarhizmu, mogu vam samo preporučiti jednu odličnu knjigu.
Dražen Šimleša, Snaga Utopije. Kog zanima, trk u knjižaru
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 09:27   #36
Da, Šimleša je odličan. Meni je urnebesan bio kratki odlomak o Danunziu i Rijeci kao anarhističnoj državi

Nezaobilazna referenca je Netlau - Povijest anarhizma.
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 15:09   #37
Wink Anarhizam, anarhija i ideja bezvlašća...

Što je to anarhizam?

Anarhizam: "Anarhija - bezvlađe, bezvlašće, raspuštenost, nedostatak zakona i autoriteta u društvu; nered, kaos."

Je li to doista tako? Što mislite, kako bi društvo funkcioniralo bez autoriteta i vlasti, što je jedna od temeljnih ideja anarhizma? Da li biste živjeli u takvom društvu?

Da li je anarhizam utopija ili nešto što ćemo možda postići s nekom višom razinom svijesti? Što mislite općenito o toj ideji?

Zasad toliko, čekam odgovore.
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 17:07   #38
Re: Anarhizam, anarhija i ideja bezvlašća...

Quote:
obelix kaže:
Što je to anarhizam?

Anarhizam: "Anarhija - bezvlađe, bezvlašće, raspuštenost, nedostatak zakona i autoriteta u društvu; nered, kaos."

Je li to doista tako? Što mislite, kako bi društvo funkcioniralo bez autoriteta i vlasti, što je jedna od temeljnih ideja anarhizma? Da li biste živjeli u takvom društvu?

Da li je anarhizam utopija ili nešto što ćemo možda postići s nekom višom razinom svijesti? Što mislite općenito o toj ideji?

Zasad toliko, čekam odgovore.
To se meni jako sviđati...doli autoritet i vlasti...
šalu na stranu...ali stvarno mislim da potpuno svijesnom pa čak i polu-svjenom čovjeku ne trebaju nikakvi zakoni autoriteti i vlasti i da bi društvo svijesnih ljudi sasvim ured-no funkcioniralo i bez njih.
Zapravo sve zavisi od ciljeva koje društvo ima..jerbo ako jedan dio društva ima za cilj porobiti drugi dio i živjeti na njegovoj grbači...ondak su nam razni zakoni i razne vlasti i razni autoriteti itekako potrebni...
Međutizin... čovjek je uistinu slobodan i kad je ne-slobodan....
__________________
aktiva i pasiva moraju bit u ravnoteži.....
Pandora11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 17:20   #39
Autoriteti pstoje. Autoriteti ce uvijek postojati. Vlast? Definiraj vlast
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 17:32   #40
naišla sam ne tako davno na netu na stranicu anarchy 101... počela ja to čitati i oduševila se... teksta je bilo stvarno jako puno tako da sam čitala po malo svaki dan jedno tjedan dana... za to vrijeme sam hodala okolo i uvjeravala ljude kako prelazim u anarhiste... ali kako je sadržaj počeo polako iz općenitog prelaziti u objašnjavanje konkretnih situacija entuzijazam mi je padao... negdje kod raspravljanja o privatnom vlasništvu sam kompletno odustala od svega...

anarhija je za mene jedna generalno pozitivna ideja koja bi zahtijevala čovjeka kako obelix kaže s višom (ili ako vam se to ne sviđa onda drugačijom) razinom svijesti... malo mi je vjerovatno da ćemo se skoro uzdignuti na taj nivo... anarhija revolucijom bi bila ludost.. anarhija evolucijom možda jednog dana, premda iz sadašnje prespektive mi je to teško zamislivo...
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.