Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2011., 08:22   #121
Quote:
era kaže: Pogledaj post
svaka ti čast, stvarno si se potrudila, al kad je netko dudek za te stvari onda je dudek kao ja.

sad sam na porodiljnom, radila sam prošlu godinu prvih 6 mjeseci, šta da li da onda tražim povrat ili ne.
a da 3 djece je bilo prijavljeno na meni.

Ma da ti bar mogu pokazati platnu listu od mm jer njemu uredno poslodavac neisplaćuje dio za djecu, a svih 4 su prijavljeni na njega.
Pogledaj da li si uopće plaćala porez, ako jesi naravno da predaj prijavu!

Predaj prijavu i od TM, ako je 4 djece bilo na njega oda mora imati povrat poreze i to možda sve!

Ajde mi ukratko s TM IP obrazca napiši podatke može i na PP, ovako:

dohodak( ukupni u 2010. godini)
osobni odbitak
uplaćeni porez i prirez
uplaćeni poseban porez ( ako je imao)
netto plaća

i reci mi samo iz kojeg si grada, općine da znam postotak za izračun prireza!
i koliko imate djece, ako želiš mogu ti izračunati prijavu!

možeš i sa svojeg IP obrazca isto.

e sad mi nije jasno, kasnije sam pročitala imate 4 djece, kako su ona raspoređena tj na čijim su PK karticama tvojoj ili od TM?
ako je troje djece bilo na tvojoj PK kartici prvih 6 mjeseci, onda se može napraviti da svih 4 ide na TM Pk karticu i podnosite i jedno i drugo prijavu!
__________________
.

Zadnje uređivanje damafia25 : 24.01.2011. at 08:34.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 08:39   #122
Zanima me da li ja mogu u poreznu prijavu stavit račune od zdravstvenih usluga na ime mog djeteta koje je rođeno u 4.mj. prošle godine. Ja nisam radila prošlu godinu, prvo čuvanje pa porodiljni. Ili muž može stavit na svoju karticu, pošto ja nemam uplaćenih poreza? Još ju nisam stavila na poreznu karticu, planirala sa ju stavit kad se vratim radit. Puno hvala!
september00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 10:20   #123
Quote:
september00 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ja mogu u poreznu prijavu stavit račune od zdravstvenih usluga na ime mog djeteta koje je rođeno u 4.mj. prošle godine. Ja nisam radila prošlu godinu, prvo čuvanje pa porodiljni. Ili muž može stavit na svoju karticu, pošto ja nemam uplaćenih poreza? Još ju nisam stavila na poreznu karticu, planirala sa ju stavit kad se vratim radit. Puno hvala!
Pošto nisi platila porez ne možeš staviti račune, a od 01.07.2010. godine računi za zdravstvene usluge ne ulaze u porezne olakšice. Dijete stavi TM na uzdržavanog člana, priložiš samo rodni list i njegov IP obrazac!
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 07:58   #124
Quote:
damafia25 kaže: Pogledaj post
Pošto nisi platila porez ne možeš staviti račune, a od 01.07.2010. godine računi za zdravstvene usluge ne ulaze u porezne olakšice. Dijete stavi TM na uzdržavanog člana, priložiš samo rodni list i njegov IP obrazac!
Hvala puno na odgovoru! Onda ćemo tako i napravit. Ti računi su mi od prije 1.7. i ima sigurno oko 2ooo kn. jel ih možemo priložit onda na muževu poreznu prijavu?
september00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 08:04   #125
Plizz help...

do sad sam mislila da nemam pravo na povrat poreza a onda mi je firma poslala listu u kojoj se vidi da mi je isplaćen regres...u 5.mjesecu(imam pravo na godišnji kad se vratim sa porodiljnog)...

Imam stmbeni kredit na sebe,i dosta računa od malene pa da li to znači da ipak mogu podnjeti zahtjev za povrat poreza??

Hvala unaprijed na odgovoru...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 08:11   #126
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Plizz help...

do sad sam mislila da nemam pravo na povrat poreza a onda mi je firma poslala listu u kojoj se vidi da mi je isplaćen regres...u 5.mjesecu(imam pravo na godišnji kad se vratim sa porodiljnog)...

Imam stmbeni kredit na sebe,i dosta računa od malene pa da li to znači da ipak mogu podnjeti zahtjev za povrat poreza??

Hvala unaprijed na odgovoru...
draga imaš li uplaćenog poreza?
inače, maksimalan iznos koji možete s raznim olakšicama tražiti je maksimum onoliko koliko je poreza uplaćeno. Ako nema poreza, nema ni povrata a mislim da je regres neoporeziv Ako i nije, vjerojatno se radi o par sto kuna maksimalno poreza što ide na maksimalni regres koji ti firma može uplatiti.
Račune od malene ti se ne računaju, moraju biti na ime poreznog obveznika, a dijete to nije. I inače ti se za zdravstvene usluge računa još samo do 7/2010., po novom to nije porezna olakšica.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 08:14   #127
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
draga imaš li uplaćenog poreza?
inače, maksimalan iznos koji možete s raznim olakšicama tražiti je maksimum onoliko koliko je poreza uplaćeno. Ako nema poreza, nema ni povrata a mislim da je regres neoporeziv Ako i nije, vjerojatno se radi o par sto kuna maksimalno poreza što ide na maksimalni regres koji ti firma može uplatiti.
Račune od malene ti se ne računaju, moraju biti na ime poreznog obveznika, a dijete to nije. I inače ti se za zdravstvene usluge računa još samo do 7/2010., po novom to nije porezna olakšica.
Nemam pojma dal je regres oporeziv,iskreno.
Mislila sam da ako je mala prijavljena na moju poreznu karticu da onda mogu priložiti njene račune...ne znam,zbunjena sam od kad sam dobila pismo od firme.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 08:21   #128
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma dal je regres oporeziv,iskreno.
Mislila sam da ako je mala prijavljena na moju poreznu karticu da onda mogu priložiti njene račune...ne znam,zbunjena sam od kad sam dobila pismo od firme.
Čekaj malo...jesi od firme dobila IP obrazac ili nešto drugo?

Ako je IP obrazac onda bi trebala biti kolona s uplaćenim porezom..ako nema uplaćenog poreza, onda nema ni povrata, kako je lotus napisala..

Iako sam ja uvjerena da povrat na zdravstvene usluge vrijedi i za uzdržavane članove...mislim ako nekoga uzdržavaš, onda mu plaćaš račune
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 08:38   #129
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
Iako sam ja uvjerena da povrat na zdravstvene usluge vrijedi i za uzdržavane članove...mislim ako nekoga uzdržavaš, onda mu plaćaš račune
mislim da nažalost ne, jer je ta osoba već sama po sebi porezna olakšica...

Lunice, pogledaj si obrazac...ako ti nema ništa pod kolonom uplaćenih poreza i prireza, nemaš pravo na povrat. ako imaš tipa par sto kuna, onda ćeš ih svakako dobiti natrag, bez obzira na dijete i kredit jer ostatak godine nemaš ništa a za svaki mj ti se računa osobni odbitak od 1800kn
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 08:43   #130
Hvala curke...ima uplaćenog poreza.Predati ću prijavu.Nije 200 kuna za baciti!!
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 08:57   #131
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
mislim da nažalost ne, jer je ta osoba već sama po sebi porezna olakšica...
Lunice, pogledaj si obrazac...ako ti nema ništa pod kolonom uplaćenih poreza i prireza, nemaš pravo na povrat. ako imaš tipa par sto kuna, onda ćeš ih svakako dobiti natrag, bez obzira na dijete i kredit jer ostatak godine nemaš ništa a za svaki mj ti se računa osobni odbitak od 1800kn
Imaš pravo
Sad sam malo guglala i našla takvu situaciju...piše da se za djecu, prijavljenu na poreznu karticu kao uzdržavani član treba tražiti račun na ime poreznog obveznika, znači ne na ima djeteta nego na svoje ime...
Iako to sad više nema smisla kad od 01.07.2010. nema povrata poreza na račune...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 11:27   #132
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Hvala curke...ima uplaćenog poreza.Predati ću prijavu.Nije 200 kuna za baciti!!
sigurno da nije
znaš ti što se za tih 30€ u HM-u može kupiti

Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
Imaš pravo
Sad sam malo guglala i našla takvu situaciju...piše da se za djecu, prijavljenu na poreznu karticu kao uzdržavani član treba tražiti račun na ime poreznog obveznika, znači ne na ima djeteta nego na svoje ime...
Iako to sad više nema smisla kad od 01.07.2010. nema povrata poreza na račune...
da, to nam je Jaca fino sve ukinula
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 11:52   #133
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
sigurno da nije
znaš ti što se za tih 30€ u HM-u može kupiti

da, to nam je Jaca fino sve ukinula


Ja ionak sve preračunavam u H&M,i cifru njenih vježbi,pa eto..sve treba pobrati dok još mogu

Imala sam samo kamata na kredit 25 000 kuna godišnje,pp mi je bio 4000 ali meni je to bila ogromna lova...i sad 0 bodova.Užas
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:35   #134
Quote:
september00 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ja mogu u poreznu prijavu stavit račune od zdravstvenih usluga na ime mog djeteta koje je rođeno u 4.mj. prošle godine. Ja nisam radila prošlu godinu, prvo čuvanje pa porodiljni. Ili muž može stavit na svoju karticu, pošto ja nemam uplaćenih poreza? Još ju nisam stavila na poreznu karticu, planirala sa ju stavit kad se vratim radit. Puno hvala!
roditelj ne može priložiti račune na zdravstvene usluge ako su na ime djeteta. samo račune koji su na njegovo ime
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 13:03   #135
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post


Ja ionak sve preračunavam u H&M,i cifru njenih vježbi,pa eto..sve treba pobrati dok još mogu

Imala sam samo kamata na kredit 25 000 kuna godišnje,pp mi je bio 4000 ali meni je to bila ogromna lova...i sad 0 bodova.Užas
ti si isključivo nosioc kredita, niste ti i tm možda sudužnici?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 19:03   #136
Quote:
september00 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru! Onda ćemo tako i napravit. Ti računi su mi od prije 1.7. i ima sigurno oko 2ooo kn. jel ih možemo priložit onda na muževu poreznu prijavu?
možeš,ali rn mora glasiti na podnosioca prijave u tvom slučaju tvog muža!
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 21:49   #137
molim pomoč...

ja i suprug radili smo prošle cijele godine.imamo 3 djece.do 12 mjeseca nisu bila na ničijoj kartici onda sam ih ja stavila na svoju.sad kod porezne prijave neznam točno kako ih i na čiju prijavu upisati.dali mogu dvoje upisati suprugu a jedno meni da bi dobili oboje povrat poreza?I kako upisati za 12 mjesec budući da su od tada na mojoj pk.
miš3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:07   #138
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post


Ja ionak sve preračunavam u H&M,i cifru njenih vježbi,pa eto..sve treba pobrati dok još mogu

Imala sam samo kamata na kredit 25 000 kuna godišnje,pp mi je bio 4000 ali meni je to bila ogromna lova...i sad 0 bodova.Užas
hej!!! pa nemojte me zezati-ja sam u istoj situaciji !! od 1.1.2010.-30.6.2010. imam uplaćenih 25 000kn po stambenom kreditu. u 2010. sam radila sve skupa oko tjedan dana, pa komPlikacije, pa porodiljni. DA LI TO ZNAČI DA NEĆU DOBITI POVRAT OD KAMATA?
kajbrijes1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:51   #139
molim savjet....iskreno ja nemam pojma o ovome ni malo...pa ću napisat kako stoje stvari pa molim da mi netko samo napiše da li imam pravo ili nemam...
mali je rođen 4.10.2009.ja sam otišla na porodiljni 45 dana prije i nakon god dana dobila još produljenje god dana radi dystoni sindroma a mali je prijavljen na mm...neznam da li još šta treba napisati ugl možemo li tražiti povrat poreza ili ne?? ok jasno mi je da ja nisam radila ali pitam jer je mali prijavljen na mm..
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 07:03   #140
Quote:
miš3 kaže: Pogledaj post
molim pomoč...

ja i suprug radili smo prošle cijele godine.imamo 3 djece.do 12 mjeseca nisu bila na ničijoj kartici onda sam ih ja stavila na svoju.sad kod porezne prijave neznam točno kako ih i na čiju prijavu upisati.dali mogu dvoje upisati suprugu a jedno meni da bi dobili oboje povrat poreza?I kako upisati za 12 mjesec budući da su od tada na mojoj pk.
pa ako su samo od 12 mj na tvojoj PK onda imate pravo!
Možeš staviti dvoje djece na muža od 01.01-30.11, a jedno na sebe od 01.01.-31.12., a ostalo dvoje od 01.12.-31.12.
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.