Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2010., 00:59   #81
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Nece bit nepregledno jer imamo popis tema.
ak ti tak kazes
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 01:00   #82
Budemo....sad se pokusavamo dogovorit oko novih tema.

E, da...zaboravila sam rec Stetocini...ono jabuka, kruska je bilo ilustracije radi...upravo onako kako je Fran rekla. Dakle, moci ce bit bukvalne asocijacije, al i one malo ezotericnije koje ce mozda bit potrebno (pa cak i pozeljno) objasnit.
Sto se tice ostalih ogranicenja za tu temu, pokusavamo ne ic previse na elitizam. Ja aposlutno razumijem sto ti kazes u vezi snapshotova itd...I meni to privatno ide na zivce i najradije bi snapshotove odma shutnula van, al kad gledam kao mod ne mogu i ne smijem previse ogranicit pristup. Ipak je ovo javni forum.
A i mislim da ne treba dodatno komplicirat...tesko je sve zadovoljit. Neki se zale da ima previse pravila, neki od vas bi jos pravila i ogranicenja, a Dile i ja hodamo po tankoj crti. Pokusavamo drzat stvari u kakvom takvom balansu. Gledaj recimo sto mamurni pise...on misli da ima previse pravila. Dakle, Dile i ja smo jebeni ako stavimo pravila, i jebeni ako ne stavimo. Nije nam lako.

Ako ljudi vide da se stavljaju na kalodont dobre slike i dobre asocijacije, mozda ih inspirira da i oni rade tako. Mozda ne i inspirira ih da stavljaju snapshote. Ne znam...al necemo ni znat ako ne probamo...a puno ogranicenja u startu nije dobro. Kasnije uvijek mozemo pravila nadodat u hodu...kao sto radimo s vecinom tema. Kad vidimo s radnom, otvorenom temom koji su problemi, to se lakse napravi nego ovako naslijepo.
S druge strane, snapshotovi ce uvijek postojat. Mislim da je preidealno ocekivat da cemo ih se potpuno rijesit.
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 20.03.2010. at 01:13.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 01:08   #83
Dnohla, isto ko i Stetocina...ako bude nepregledno, lako kasnije razmislimo sto cemo s tim ili naknadno otvorimo novi pdf ako se BAS pokaze da ne moze nikako drugacije.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 02:21   #84
Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
Ma to sa brojem postova i sa onih dvajst kuna biljega i 3 pečata u partijsku knjižicu mog Oca (koji nesme da kaže da ne priznaje sud nijedne partije sem svoje), i urinokulturu, i sl. To mi je naprosto super. Tak nam i državu vode: Možda ste dobri, možda ste i super, ali po nekom tamo članku (ako ga nema, izmislit ćemo ga) Vi jednostavno NE možete.....

Sve više mi se čini da se modovi previše drže nekako: Ajmo fino iskristalizirat pravila, pa da poslije nema posla, samo kartoniranje...
Neznam, nekak mi je to prekonzervativan pristup, bez slušanja "glasa naroda".

Možda da galeriju napravite kao anketnu? Ne bi li to bilo bolje? ..... Pa ino netko se izjasni da bi topic za galeriju, a onda drugi forumaši kažu svoje mišljenje... tako nešto. Ipak će ti 2gi forumaši to gledati, a ne samo 3 moderatora. NHF.
možda je netko dobar, možda je netko super, ali izabrali smo pokazatelje koji će eliminirati bilo kakvu pristranost. svatko ima priliku omogućiti si otvaranje galerije. i ne, ne mora biti super fotograf. može biti totalni početnik koji ima volje, trudi se, ali ne zna najbolje. nadam se da će mu galerija, uz savjete i komentare ostalih fotografa (koji će imati i bolji uvid u njegov rad) pomoći u napretku. isto tako može biti super extra de lux fotograf, ali neće dobiti svoju galeriju bez aktivnog sudjelovanja na forumu. mogli smo izabrati i druge kriterije, ali da, olakšavamo sebi život. mislim da je ideja dobra i da se nitko ne može požaliti da je zakinut u odnosu na bilo koga drugog. i mislim da je bolje ovako nego da sudimo tko zaslužuje, a tko ne.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 02:25   #85
Ovo sto je Dile rekao.
Kriterij koji smo mi predlozili je ravnopravan prema svima. Glasanje je pak subjektivno misljenje pojedinaca i ljudi ce se vjerojatno osjecat zakinuti ako ih budemo birali po nekim simpatijama.
Ovako svi imaju nekakvo realnu mogucnost da dodju do vlastite galerije.
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 20.03.2010. at 11:32.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 11:03   #86
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Dakle, Dile i ja smo jebeni ako stavimo pravila, i jebeni ako ne stavimo. Nije nam lako.
Dakle, sexa se ne možeš odreći u korizmi ni da hoćeš...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 14:23   #87
Ej, pa sto se pravila tice, nemorate ti i dile ispast ostrokondze mozemo za neke topice postaviti kustose
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 03:41   #88
Hej, fora topic

nego, slažem se da se obrada prebaci u novi podforum samo pod uvjetom da se PDF zove FOTOŠOPOGRAFIJA u čast konzervativnoj struji ovog PDFa

Osim toga, u malo ozbiljnijem tonu bi pitao šta je sa onim mojim prijedlogom da se ubaci mali disclaimer o autorskim pravima na fotke u pravila?
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 08:14   #89
Dr.K...je rekao nešto što mi se čini razumnim. Tko drži do pokazivanja fotki,stavlja na razne net galerije i ima nekakav link (ja koristim Picasu ).Tema s popisom "galerista" i njihovih linkova je po meni najpraktičnija.Pa tko voli...A uvijek se dalje može raspravljati ovdje.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:14   #90
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Dr.K...je rekao nešto što mi se čini razumnim. Tko drži do pokazivanja fotki,stavlja na razne net galerije i ima nekakav link (ja koristim Picasu ).Tema s popisom "galerista" i njihovih linkova je po meni najpraktičnija.Pa tko voli...A uvijek se dalje može raspravljati ovdje.
Znači nešto kao križanac imenika i popisa stanovništva? Pa ok ideja, možda bi bilo zgodno uz nick i link na galeriju (ili kaj li već) navesti i opremu koja se koristi.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:36   #91
odlično. najprije se traži da se što više slika može staviti na forum. predložimo linkove, što se dočeka na nož "jer se nikom ne da klikati na linkove". onda stavljamo i predlažemo raznorazne threadove za fotke, ali sad to nije dobro. i gle čuda, sad se traži da se stavljaju linkovi.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:42   #92
Pa može postojati tema s popisom aktivnijih forumaša (ili recimo onih koji to zatraže, da modove ne misle koga će staviti), u njoj podaci poput lokacije, opreme i eventualno još nečega, i link na eventualnu galerija-temu i ostale galerije na netu.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:49   #93
zašto ne želite da ti aktivniji forumaši imaju galerije ovdje, a ne na nekom drugom site-u?
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:57   #94
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
zašto ne želite da ti aktivniji forumaši imaju galerije ovdje, a ne na nekom drugom site-u?
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
link na eventualnu galerija-temu i ostale galerije na netu.


Osobno (kao što već rekoh) nisam protiv, dapače. A fotke se ionako hostaju negdje, pa je samom forumu svejedno.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 22:08   #95
Vidim da je Djurina "molba" skoro pa realizirana. Dakle, ja sam isto za nešto takvo (vlastita galerija), ali mislim da su pravila za dobivanje galerija malo stroga. Ja recimo nisam sudjelovao u nijednom natječaju, isto tako nemam ne znam koliki broj postova. Ok, slažem se da nrka pravila moraju biti ali možda da budu malo blaža? Meni je glupo sad nabijati postove samo zato da dobijem galeriju, isto tako i s natječajem, totalni sam početnik i stvarno nemam neke fotografije s kojima bih mogao u tom pdf sudjelovati. Želio bih galeriju baš zbog toga što sam početnik, stavim sliku na forum zbog komentara koji mi puno pomažu, neki komentari su mi puno pomogli i zbog njih sad imam bolje fotke. Ok, imam "pokažite..." ali opet mi je glupo tamo keljit neke fotke koje recimo nisu nešto posebno ali bih želio komentare na njih. Eto nadam se da kužite što sam htio reći. Nemam ništa protiv moderatori ni protiv pravila ali ako će ostati takva kakva su najavljena ja sam lagano izvisio.
__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 22:29   #96
rhaps, forumaši vjerni forumu će dobiti ako žele svoju galeriju na kojoj, u sklopu predstavljanja, mogu staviti link na svoju stranicu. manje aktivni mogu link staviti u potpis. otvaranje teme s linkovima bi se moglo pretvoriti u samoreklamiranje onih koji uopće ne sudjeluju ovdje. doduše, ne znam što ostali moderatori misle, tako da iznosim samo svoje stavove.

stunt, natjecanja nisu nikakav bauk, niti bi bila tako popularna da samo vrhunske fotke i profesionalni fotografi sudjeluju. još manje se treba ustručavati u stavljanju fotki na "pokažite svoju". na žalost, nemoguće je prebrojavati fotke pojedinih forumaša na potonjoj temi, a nekakve (egzaktne, da bi bilo dovoljno objektivno) podatke o dosadašnjoj zainteresiranosti za stavljanje fotki moramo imati.
predlažem ti da se ne ustručavaš. natjecanja su dobra za početnike, potiču da se fotkaju razni motivi, da se koriste razne tehnike fotografiranja, a i dobiješ nekakvu povratnu informaciju.
s druge strane, ako ne bi bilo tih ograničenja, postoji mogućnost da dobijemo nebrojene galerije bez ikakve kontrole. ja mislim da je to dobar poticaj početnicima da se aktiviraju, i nagrada onima koji su se dokazali.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 22:44   #97
Slažem se, sve što slikam, slikam nekoliko put, izaberem najbolju i stavim ju na "pokažite...". Kažem, pravila moraju biti i s tim se apsolutno slažem. Dakle, sudjelovanje u najmanje 20 natječaj i min 200 postova u "fotografija"?
__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 22:50   #98
300 postova i godinu dana forumašenja. kako sad stoje stvari. još je u procesu stvaranja.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:00   #99
Ajoj zaboravio sam na ovih godinu dana. A ništa, doći će i mojih 5 minuta.
__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:14   #100
mislim da je staž od godinu dana na forumu malo bezveze jer nije baš mjerodavan
ja sam registrirana od 2007 a dvije godine nisam uopće, ali uopće bila aktivna
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.