Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2009., 11:10   #81
Nemaš beda. Dapače, Lektor 1 i 2 /za njih znam/ su dobili odlične ocjene i vani i kod nas. Uzmi i njihov centar.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 07:35   #82
Pojačalo i subwoofer

Imam priliku kupiti praktički novo pojačalo 5.1 5x100w 8-16 ohm, neki Sonyjev model od frenda za bagatelu.
Kupio bi si neke zvučnike od 150w 8 omske.

Iz auta mi je ostao jedan Subwoofer (mislim da ima 200w) ali ima 4 ohm-a. Sad me zanima da li mogu taj sub iskoristiti, hoće li utjecati na pojačalo, eventualno kvarove i slično.
U jednom dučanu su mi rekli da mogu normalno iskoristiti taj sub, ali da moram samo dodati skretnicu da izoliram visoke tonove od sub-a. Ali jedan elektroničar mi je rekao da bi mogao skuriti pojačalo ako stavim zvučnik sa manje ohm-a nego što pojačalo podržava.

Tko je u pravu?

Znam da možda postavljam laičko pitanje ali nisam baš previše stručan po tom pitanju.

Hvala za svaki odgovor.
djuro3515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 06:42   #83
Ako je subwoofer aktivan (ima pojačalo koje ga tjera unutar kutije), onda nikakvih problema nema.

Ako je subwoofer pasivni (samo zvučnik bez pojačala) onda to neće ići, jer 5.1 pojačala imaju samo line-out za sub kanal, bez pojačanja.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 19:18   #84
Arrow Zvučnici (HI-FI, HT-KK i komp)

Imam jedan 5.1 sustav, nekog žblj proizvođača koji bi si htio spojiti kad već igram plejku na godišnjem bar da neš čujem, a u nijednoj kombinaciji koju sam probao ne rade svi zvučnici. Da, isprobao sam dal svi rade inače.

Enigma su mi ulazi: imam one obične klipsice u koje idu žice, po dva komada za jedan zvučnik.

Imam šest parova, gornji crveni a dole crni, ispod njih piše:

front (lijevi i desni), center Subwoofer rear (lijevi i desni)

Ispod piše impedance 6 ohm

Kablova imam 6, u bojama:
2 komada crno-bijeli
dva komada crveno-crni
jedan komad crno-plavi (očito mi fali jedan kabel ali nema veze)

na zvučnicima imam:
2 zvučnika po crveno-crni
2 zvučnika po crno bijeli
jedan zvučnik crno-plavi i subwoofer isto crno plavi

skužio sam koje žice idu u koji, samo ne znam koji bi uključio u koji ulaz u samoj kanti

HVALA!
__________________
Ko pod drugim jamu kopa fizički je radnik

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 10.06.2011. at 10:16.
iPhone_Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 21:45   #85
Dosta si toga napisao, ali ....
Kakvo je to kućno kino, jel to sustav "sve u jednom" ?
Ako pripadajući zvučnički kabeli spadaju u opremu, onda ih spajaj po istim bojama kako piše na zvučničkim terminalima u terminale kina.
Crveni/crni iz k. kina u crveni/crni na takvom zvučniku.
Možda i treba postaviti neke postavke, da bi svi zvučnici svirali (surround neki)....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 22:55   #86
Pospajao sam sve, svi zvučnici sviraju, hvala na odgovoru. Jedinom. Zato se više cijeni
__________________
Ko pod drugim jamu kopa fizički je radnik
iPhone_Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:44   #87
Logitech Z-623 ili Z-2300 + Creative X-Fi Go

Evo ovako namjeravam poboljsati svoj audio sustav pa me zanima sta kazete na ovu kombinaciju? Kako mi je primarna namjena ovih zvucnika slusanje glazbe mislim da bi mi ovaj 2.1 sustav bio ok ali ne mogu se odluciti između ove dvije serije zvučnika, a kako če zvučnici dobivati signal iz laptopa koji ima svoju neku zvučnu karticu, zanima me da li cu kupnjom ove vanjske zvučne kartice dobiti kvalitetniji zvuk na tim zvučnicima !? Eto pa vas molim da mi pomognete !!

Unaprijed hvala
deva_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 16:45   #88
Z-623 su nasljednici Z-2300. Isto je 200W, samo što su kod z-623 sateliti slabiji 5W, ali woofer je 130W. Dakle, moje mišljenje je Z-2300 makar je stariji, ali po meni je ljepši dizajn, a tih 10 W razlike u wooferu nećeš osjetit, i bolje je veći nego manji (z-2300 sub 8", a z-623 7"). Tj neznam, uzmi ono što ti je jeftinije, a što se tiče kvalitete zvuka, sa zvučnom si možeš namjestit zvuk kako ti najbolje odgovara tvom uhu jer svako ima drukčiji ukus. Možda će biti malo čišći zvuk, ali nisam siguran...Neki kažu da je puno bolji sa zvučnom a neki ne. Tvoja odluka, gledaj da prođeš jeftinije.
vapor-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 17:41   #89
Dakle, nagradno pitanje glasi -ima li više uopće u ikojem dućanu u RH za kupiti Logitech Z-2300, odnosno ako da -u kojem?

Podsjećam -za točan odgovor slijedi bogata nagrada.
Patsy Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 16:23   #90
Pomoć oko bose zvučnika....

Ovako, ja sam totalni amater sto se tice hi-fi, pa bi trebao vasu cijenjenu pomoć...
Naime, odlucio sa m pošto-poto kupiti bose zvučnike, jer kad sam jednom čuo kako zvuče, ništa drugo ali ništa me ne zanima....zvuče fenomenalno....

Naime dnevni boravak mi je cca 25-30 m2, u koji bih htio složiti sat sustav bose acoustimass 10. Kako vec sigurno znate dosta je skup, nekih 10 000 kn, pa me zanima da li je moguće da počnem sa acoustimassom 5, znači samo dva zvučnika +sub, pa poslije s vremenom da na njega nadogradim ostale zvučnike...da li je to moguće....isa bi sam pogledati, ali u zd ih nema nigdje za vidjeti....

thx
telac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 19:10   #91
dopuna

P.S. i sto je bose acoustimass 6??
Oni su single cube .....
pa ne znam da li su dobri kao double cube...tj da li imaju poznati bose bas reflex učinak???

thx
telac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 19:43   #92
Bose radi kvalitetne zvučnike, raznih namjena (specijalist je za poslovne prostore).
Tvoja soba od 30 m2 je već ozbiljnijih gabarita i svakako bi joj odgovarali veći zvučnici od tih malih satelita, ma koliko dobro zvučali ( i imali uza se dobar sub).
http://www.ronis.hr/?bose/179/set-zv...USTIMASS10-III
Za 10.000 kn se može kupiti set (i to postepeno, počevši samo s frontovima)
Osnov bi bili samostojeći frontovi (ili oveći bookshelf). ili neka druga kombinacija.....
Po meni bi možda ovo, (uz zasebni, pravi AV receiver), bila prikladnija kombinacija za sobu od 30 m2 :
http://www.audiocinema-art.hr/akcije...stav-c-serije/
Zar te stvarno ništa drugo ne zanima...!???

Zadnje uređivanje olif : 26.01.2011. at 20:09.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 21:01   #93
Quote:
telac kaže: Pogledaj post
pa me zanima da li je moguće da počnem sa acoustimassom 5, znači samo dva zvučnika +sub, pa poslije s vremenom da na njega nadogradim ostale zvučnike...da li je to moguće...
nije jer je AC-5 stereo sustav, a AC-6 i 10, 5.1 ili HT sustav

ili jednostavnije u ac-5 imaš samo dva ulaza za dva zvučnika i namaš kuda uštekati ostatak, eventualno možeš imati na svakom ulazu po par zvučnika, no tada dobiješ dupli stereo, a i koliko je to dobro za sam sub, odnosno, koliko gubiš od zvuka po pojedinom zvučniku pitaj "električare"
kis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 23:19   #94
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Bose radi kvalitetne zvučnike, raznih namjena (specijalist je za poslovne prostore).
Tvoja soba od 30 m2 je već ozbiljnijih gabarita i svakako bi joj odgovarali veći zvučnici od tih malih satelita, ma koliko dobro zvučali ( i imali uza se dobar sub).
http://www.ronis.hr/?bose/179/set-zv...USTIMASS10-III
Za 10.000 kn se može kupiti set (i to postepeno, počevši samo s frontovima)
Osnov bi bili samostojeći frontovi (ili oveći bookshelf). ili neka druga kombinacija.....
Po meni bi možda ovo, (uz zasebni, pravi AV receiver), bila prikladnija kombinacija za sobu od 30 m2 :
http://www.audiocinema-art.hr/akcije...stav-c-serije/
Zar te stvarno ništa drugo ne zanima...!???
Olife majke ti jesi li ti ikada čuo bose sat/sub kućno kino?

Da jesi ne bi pisao ovakve bezvezarije, sory al tako je. Accoustimas 10 puni i veći prostor nego ima momak koji traži savjet i to vrlo kvalitetno.

Kada budem selio u drugi prostor ac.10 je jedino što dolazi u obzir za kućno kino jer za 10 milja kuna nema te kombinacije koja ga može ugroziti u njegovom poslu a sve ostalo još zauzima i dragocjeni prostor. Bas modul da staviš kod susjeda bas će dolaziti iz malih kockica, to je razlog zašto ljudi vole bose a za tu cijenu nitko ne može ponuditi ništa slično.

Zadnje uređivanje Sinnerman : 26.01.2011. at 23:27.
Sinnerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 23:26   #95
Quote:
telac kaže: Pogledaj post
P.S. i sto je bose acoustimass 6??
Oni su single cube .....
pa ne znam da li su dobri kao double cube...tj da li imaju poznati bose bas reflex učinak???

thx
Ovako, ac.6 zaboravi ako imaš love za 10-ku. Upola manje kockica, upola manje zvuka.

5.1 sistemi im imaju aktivne baseve i snaga receivera se koristi isključivo za kockice.

Što se tiče ac.5, to je za stereo namjenu i kod njega je bas pasivni. Znači i kockice i bas tjera snaga pojačala. To nije za kućno kino iako neki prave kombinacije tako da ga koriste samo kao zadnje zvučnike.

Ako nemaš love odma za 10, strpi se dok ne skupiš.
Sinnerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 06:09   #96
@Sinerman, (... kaj se odma pališ... znao sam da ćeš se javiti )
Nigdje nisam napisao da je taj bose sustav loš !
Nisu to bezvezarije, već čista fizika !
Znam da taj Bose dobro zvuči (čuo sam manji sustav od toga i dosta drugih zvučnika), ali radi se o tome da u sobi od 30 m2 treba pokrenuti određenu količinu zraka, a to veći driveri ipak rade bolje....
Možda sam ja opterečen i sa Hifi stereo izvedbom, jer to dobro radi za HT, ali bi (osobno) za stereo mod volio imati veće drivere. To potkrepljujem činjenicom da se u audofilskoj Hifi zajednici ( i časopisima) Bose skoro ni ne spominje. HT je sasvim druga priča...
Puno toga se tu nadomješta sa subom, a po meni ima i (možda) drugih rješenja.

Ali to je samo moje osobno mišljenje i pošto nisam čuo konkretno taj sustav, možda sam u krivu..

Zadnje uređivanje olif : 27.01.2011. at 07:24.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 07:54   #97
http://home.provide.net/~djcarlst/SLReport10.05.pdf
Olif procitaj si ovo...
Ovi IMP koji su rasturili na testu u biti koriste iste trikove kao BOSE, ali su barem posteno napravljeni sadriverima kakve audiofili vole stavit u fullrange pipe...
Bose dobro zvuci jer se oslanja na reflektirani/ambijentalni zvuk koji potice sa drugim parom drivera u drugom smjeru (prema zidu) ono sto audiofili zele uvijek prigusit, Bose naglasava...
Ono sto ja kod BOSE-a nemrem podnjet sto kad ga rastavis koristi takvo smece od drivera da ti dodje muka, ali ocito uspijeva naplatit svoje trikove a s obzirom koliko ih kosta "repromaterijal" zarada im je odlicna!
Nadam se da cu uskoro biti u mogucnosti posjetiti ovaj audio klub da se malo povezem i vodim o cemu se radi...
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 09:30   #98
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
http://home.provide.net/~djcarlst/SLReport10.05.pdf
Olif procitaj si ovo...
Ovi IMP koji su rasturili na testu u biti koriste iste trikove kao BOSE, ali su barem posteno napravljeni sadriverima kakve audiofili vole stavit u fullrange pipe...
Bose dobro zvuci jer se oslanja na reflektirani/ambijentalni zvuk koji potice sa drugim parom drivera u drugom smjeru (prema zidu) ono sto audiofili zele uvijek prigusit, Bose naglasava...
Ono sto ja kod BOSE-a nemrem podnjet sto kad ga rastavis koristi takvo smece od drivera da ti dodje muka, ali ocito uspijeva naplatit svoje trikove a s obzirom koliko ih kosta "repromaterijal" zarada im je odlicna!
Nadam se da cu uskoro biti u mogucnosti posjetiti ovaj audio klub da se malo povezem i vodim o cemu se radi...
Hebi ga, pa to (u testu) su, vrlo solidne, prave "mrcine" i nije čudo da su polučili prave rezultate !
Imaš pravo za Bose !
Oni (u HT i poslovnim ambijentima) zvuče vrlo upečatljivo i impresivno !
Zašto?
Jer dizajniraju (ko što si i napisao) "ambijentalni" zvuk sa izraženim "WAW" faktorom, vrlo smišljeno koristeći karakteristike prostora.
Sve je to vrlo lijepo (i slušno dojmljivo), ali u konačnici nema puno veze sa visoko vjernom stereo reprodukcijom u Hifi....
Ali je naravno (uglavnom) poželjno u prezentaciji za HT i u prostorno "razmještenom" zvuku (lokali i sl.).
U tom segmentu je Bose majstor i skoro nitko ga ne šije...

Zadnje uređivanje olif : 27.01.2011. at 09:53.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 15:19   #99
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
@Sinerman, (... kaj se odma pališ... znao sam da ćeš se javiti )
Nigdje nisam napisao da je taj bose sustav loš !
Nisu to bezvezarije, već čista fizika !
Znam da taj Bose dobro zvuči (čuo sam manji sustav od toga i dosta drugih zvučnika), ali radi se o tome da u sobi od 30 m2 treba pokrenuti određenu količinu zraka, a to veći driveri ipak rade bolje....
Možda sam ja opterečen i sa Hifi stereo izvedbom, jer to dobro radi za HT, ali bi (osobno) za stereo mod volio imati veće drivere. To potkrepljujem činjenicom da se u audofilskoj Hifi zajednici ( i časopisima) Bose skoro ni ne spominje. HT je sasvim druga priča...
Puno toga se tu nadomješta sa subom, a po meni ima i (možda) drugih rješenja.

Ali to je samo moje osobno mišljenje i pošto nisam čuo konkretno taj sustav, možda sam u krivu..

Ma ne palim se nego treba čuti. Naravno da postoje puno bolja kućna kina od bose-a ali treba zaviriti i puno dublje u đep što mislim da se meni recimo ne isplati jer ću ipak veće novce preusmjeriti na stereo sistem. Ovdje pričam isključivo o kućnom kinu pa nebi mješao stereo sistem u priču.

Ako bi slagali ht sistem po audiofilskim mjerilima to bi koštalo do neba međutim kao što sam rekao: u nekom rangu do 10 k kuna za mene je bose kralj. Vrlo bitna stvar je da nije osjetljiv na smještaj kao standardni zvučnici koje si predložio (meni je to bitno), nema problema sa smještajem suba jer gdje god da ga smještiš daje skoro iste rezultate i ne može mu se odrediti lokacija odakle drma. U biti zanimljivo je to i zaista dobro radi s obzirom da je istina da unutra ne trpaju neke super kvalitetne drajvere a ni skretnica nije bog zna šta, ali sveukupni rezultat je i više nego dobar i to je bitno.

Daj si probaj to negdje poslušati bez predrasuda.
Sinnerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 15:36   #100
@Sinerman,
Bi ja to rado poslušal, ako bu prilika !
Hebiga, ja sam iz "stare" škole !
Front mora imati cca 23/30 kg i to je to !
A ja mislil da ti više pikiraš na "Beng und Oljafson" !
olif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.