Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2008., 20:08   #121
Smile

...bila...probala....meni funkcionira...nemozhete pogrijeshiti....samo nemojte puno razmishljati....nego se prepustite totalno, totalna pozitiva!!!!
...gora je prekrasna..odmor za dushu kad ste tamo...iskljuchim se iz svakodnevnog zhivota....zujim...
"fajterica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 15:41   #122
Quote:
the_dragon kaže: Pogledaj post
http://www.healingbioenergy.com/flashtest.htm


Link na dokumentarac kojeg je svjetska zdravstvena organizacija snimila o Domančiću.
http://www.healingbioenergy.com/

To je službeni site na enjgleskom Z. Domančića i to je snimio sa plaćenom ekipom, a nije to snimila WHO
Bassconnect is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 16:13   #123
sam ja iz Rijeke vidio sam na netu da ima u Rijeci neka Larisza Balogh isto bioenergeticarka...je li bio mozda netko kod nje? Mene tih alternativaca malo strah al gotovo sam odlucio da idem kod nekog, jos kad bi ih netko ko je bio pohvalio...[/QUOTE]

Ja sam cula za bioen. u Umagu koji je ozbiljan.Moja prijateljica je bila prije 10 god. i njoj je pomogao.Ona se ne sjeca vise njegovog imena,ali naci ces ga na internetu...jednom sam malo trazila i nasla ga..u.Pokusaj ti,pa ako ides do njega javi...!!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 16:15   #124
http://www.sipan.hr/bioenergija_bioterapija.htm

Evo,nasla sam stranicu!
Dr.Sipan

Molim te,ako ides kod njega,javi kako je bilo,..moze i na privatnu poruku ako zelis.
Nadam se da ce ti pomoci!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 13:02   #125
Komentar

Procitao sam djelomicno temu...Moj komentar bi bio: Ako u nesto ne vjerujes onda ti to sigurno nemoze pomoci. Cinjenica je da u danasnje vrijeme zapadnjacka medicina priznaje moc autosugestije i/ili tzv placebo efekt (bilo vlastite vjere u ozdravljenje ili vjere da nam osoba/lijek/tretman koja nas lijeci zbilja moze pomoci).
Osobno sam bio kao dijete kod bioenergeticarke. Tada zbilja nisam razumio ni sto to je ali sam itekako osjetio toplinu po tijelu kao i cinjenicu da me netko moze pomicati (ljuljati mi tijelo) bez mog pristanka. Sad, to sve nije bila laz, niti magija niti neke od gluposti koje ljudi ovdje spominju. Svako zivo (i nezivo) bice emitira neku energiju bila ona toplina, zracenje ili tko zna sto drugo. Isto cinjenica je da toplina, recimo, prelazi s tjela vise na tijelo nize temperature. Ako na taj nacin sagledate stvari, sve postaje jasnije i daleko jednostavnije. A cinjenica je da ljudima ponekad odgovori na pitanja nisu prihvatljivi jednostavno iz cinjenice da su pre jednostavni tipa: "Kak sad tu mene neki lik moze izlijeciti mahanjem rukama a moj doktor koji ima iza sebe 25 godina u medicini nemoze?". Odgovor je jasan: bolest nastaje u nama pa tako i izlijecenje dolazi iz nas samih, sad razlika je sto ce svaki pravi katolik reci: "Molio sam se Bogu i izlijecio me je." a svaki pravi lovator: "Nabavio sam si doktora the best that money can buy i normalno da me je izlijecio". Istina je da su i jedan i drugi djelomicno zasluzni za to izljecenje vjerom u uspjeh izljecenja. Naravno da postoje bolesti koje su radi podmaklog stadija nepovratno dovele do ostecenja ali...negdje sam procitao: "Ljudi polovicu svoga zivota provedu unistavajuci svoje tijelo, a zatim ga drugu polovicu nastoje popraviti.". Dakle dragi moj ako zelite zdrav i dug zivot, on zahtjeva odredjena odricanja: samokontrolu emocija, redovitu tjelovjezbu, kvalitetnu (prirodnu-ekolosku) prehranu, kvalitetan i dostatan san.
Tijelo ionako funkcionira kao auto: ako u najbolji auto tocite najlosiji benzin i ne servisirate ga redovito, ne mijenjate potrosne djelove i sl. sasvim je neizvjesno da ga necete dugo voziti niti ce ta voznja biti sigurna i ugodna. Ako pak odlucite uvesti kvalitetne promjene u svoj zivot (jer ipak one koriste VAMA) zivjeti cete dug i ugodan zivot. Naravno izuzeci uvijek postoje (pozitivni i negativni)...
Lijep pozdrav
-T- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 15:26   #126
Domančić

ljudi, ja sam osobno bio kod njega...on na prvi pogled djeluje antipatičan, ali tip barata energijom...imao sam poremečene fine motorike prstiju, znaći, nikakav osječaj u prstima, dlanovima...morao sam gledati u ruke kad bi nesto dohvacao, totalna nesigurnos... predmeti bi mi ispadale, govornu manu sam imao....tretirao me je punih 5 dana...počeo sam osječati sam toplinu u dlanovima...osjetila su mi se probudila....znaći dosta mi je pomogao....govor poboljšan...za govornu manu mi je rekao da bi morao najmanje mjesec dana raditi na meni...bio sam tada mali, i otac tada je bio zadovoljan rezultatima, tako da nije forsirao daljnje terapije....danas se sam bavim stime i razumijem se u to po prilično dosta dobro....jedno mogu reći to da zaista nije u pitanju nikakva prevara jer sam i ja sam dosta drugima pomogao...Sve ovi si o tome dali vi sami uistinu zelite da vam bude bolje ili ne....bioenergetičar je samo kanal iscijeliteljske energije a sav proces iscijeljivanja ovisi o vasoj zelji za ozdravljenjem odnosno o vasoj spremnosti da se otvorite i dopustite da iscijeliteljska energija protjece kroz vas...iscijelitelj pokusava dovest u red cijeli energetski sistem u normalno funkcioniranje, i time uklanja blokade negativne energije...svremenom pocinje proces samo iscijeljivanja...
eto toliko...uzivajte...pozdrav svima
ljeto80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 15:40   #127
Domančić

ljudi, ja sam osobno bio kod njega...on na prvi pogled djeluje antipatičan, ali tip barata energijom...imao sam poremečene fine motorike prstiju, znaći, nikakav osječaj u prstima, dlanovima...morao sam gledati u ruke kad bi nesto dohvacao, totalna nesigurnos... predmeti bi mi ispadale, govornu manu sam imao....tretirao me je punih 5 dana...počeo sam osječati sam toplinu u dlanovima...osjetila su mi se probudila....znaći dosta mi je pomogao....govor poboljšan...za govornu manu mi je rekao da bi morao najmanje mjesec dana raditi na meni...bio sam tada mali, i otac tada je bio zadovoljan rezultatima, tako da nije forsirao daljnje terapije....danas se sam bavim stime i razumijem se u to po prilično dosta dobro....jedno mogu reći to da zaista nije u pitanju nikakva prevara jer sam i ja sam dosta drugima pomogao...Sve ovi si o tome dali vi sami uistinu zelite da vam bude bolje ili ne....bioenergetičar je samo kanal iscijeliteljske energije a sav proces iscijeljivanja ovisi o vasoj zelji za ozdravljenjem odnosno o vasoj spremnosti da se otvorite i dopustite da iscijeliteljska energija protjece kroz vas...iscijelitelj pokusava dovest u red cijeli energetski sistem u normalno funkcioniranje, i time uklanja blokade negativne energije...svremenom pocinje proces samo iscijeljivanja...
eto toliko...uzivajte...pozdrav svima
ljeto80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 17:20   #128
Quote:
ljeto80 kaže: Pogledaj post
ljudi, ja sam osobno bio kod njega...on na prvi pogled djeluje antipatičan, ali tip barata energijom...imao sam poremečene fine motorike prstiju, znaći, nikakav osječaj u prstima, dlanovima...morao sam gledati u ruke kad bi nesto dohvacao, totalna nesigurnos... predmeti bi mi ispadale, govornu manu sam imao....tretirao me je punih 5 dana...počeo sam osječati sam toplinu u dlanovima...osjetila su mi se probudila....znaći dosta mi je pomogao....govor poboljšan...za govornu manu mi je rekao da bi morao najmanje mjesec dana raditi na meni...bio sam tada mali, i otac tada je bio zadovoljan rezultatima, tako da nije forsirao daljnje terapije....danas se sam bavim stime i razumijem se u to po prilično dosta dobro....jedno mogu reći to da zaista nije u pitanju nikakva prevara jer sam i ja sam dosta drugima pomogao...Sve ovi si o tome dali vi sami uistinu zelite da vam bude bolje ili ne....bioenergetičar je samo kanal iscijeliteljske energije a sav proces iscijeljivanja ovisi o vasoj zelji za ozdravljenjem odnosno o vasoj spremnosti da se otvorite i dopustite da iscijeliteljska energija protjece kroz vas...iscijelitelj pokusava dovest u red cijeli energetski sistem u normalno funkcioniranje, i time uklanja blokade negativne energije...svremenom pocinje proces samo iscijeljivanja...
eto toliko...uzivajte...pozdrav svima
Hajd napokon i konkretno iskustvo, vec sam mislio kako ga necu docekakti ;-)

Nego, jesi li isao k Domancicu na tecajeve bioenergije?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 17:56   #129
odgovor

kod Domančića nisam išao na tečajeve jer nisam bio u mogućnosti....prije dok je na otoku Ugljanu radio isao sam tada na tretmane...išao sam kasnije u zg nekoliko njih drugih....od svih mi je najveći dojam ostavio Keith Sherwood, amerikanac koji je jedan od prvih donio opčenito znanje o iscijeljivanju u Europi a pogotovo u Hrvatskoj...
ljeto80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 12:06   #130
Quote:
ljeto80 kaže: Pogledaj post
od svih mi je najveći dojam ostavio Keith Sherwood, amerikanac koji je jedan od prvih donio opčenito znanje o iscijeljivanju u Europi a pogotovo u Hrvatskoj...
Ehh, Keith i ja sam bio na seminaru kod njega, možda smo se i sreli, što reći..... čovjek zna znanje
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 11:42   #131
Smile :)

moze biti, zasto ne
ljeto80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 21:18   #132
Quote:
ljeto80 kaže: Pogledaj post
kod Domančića nisam išao na tečajeve jer nisam bio u mogućnosti....prije dok je na otoku Ugljanu radio isao sam tada na tretmane...išao sam kasnije u zg nekoliko njih drugih....od svih mi je najveći dojam ostavio Keith Sherwood, amerikanac koji je jedan od prvih donio opčenito znanje o iscijeljivanju u Europi a pogotovo u Hrvatskoj...
Keit je pravi mračnjak ili bolje rečeno vanzemaljac. Bila sam na njegovom predavanju (ako bi se to tako moglo nazvati) i skoro pa bih rekla požalila sam zbog toga. Uglavnom, došlo mi je da se ispovračam kad sam stigla doma
A kako je izgledalo predavanje. Tri sata je čovjek pričao o tome što je sve zabranjeno ako se odluči pristupiti njegovoj grupi. O tome što se tamo radi, gotovo ništa rekao nije. Rekla bih da njemu trebaju guske u magli.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 10:37   #133
Quote:
miyu_luna kaže: Pogledaj post
Machak...možeš mi nekako nabaviti ime ili br. tog njegovog učenika????
mogu... samo on ti sada ne radi do kraja 8 mjeseca... koliko znam ovdje se ne smiju ostavljati brojevi telefona pa ako neko želi njegov broj neka me kontaktira na
[email protected]
btw. on ti ima lokal u prvoj zgradi do jezera Bundek (Središće)
machak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 23:22   #134
Bio sam i ja kod jednog bioenergicara (ne zelim reci ime, ali nije spomenut ovdje)i moram reci da sam se jako razocarao. Patio sam od depresija i strahova i bio na dva tretmana...Sta da kazem, pljunuo novac na gluposti. Ne kazem da nema ljudi koji imaju posebni dar u sebi ali kod nas svaki klosar barata sa nekavim energijama. Ali kako ima posebnih iscjelitelja tako ima i posebnih doktora koji ti mogu pomoc. Ako hocete alter medicinu onda samo uz nadopunu klasicnih medicina. Jednu stvar sam naucio: radje cu hodati cijeli zivot po bolnicama nego da cijeli zivot trosim pare po nekavim podrumima i stanovima.
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 17:01   #135
Quote:
-T- kaže: Pogledaj post
Procitao sam djelomicno temu...Moj komentar bi bio: Ako u nesto ne vjerujes onda ti to sigurno nemoze pomoci............................................ .................................................. ...
-T- sve stoji šta ste napisali.
Mi doista u sebi imamo sve šta je bitno za izlječenje, jedino je nama ostavljeno da djelujemo na pravi način i aktiviramo upravo ono šta je važno da bi se izlječili.
E, sama aktivacija je umjeće i plod znanja a još ne znamo kako aktivirati sve šta nam je bitno u rješenju nekog problema ili bolesti.
Sasavim je sigurno da u nekim ( ne i svim) slučajevima i bioenergija može aktivirati obrambene resurse koje imamo.
Lipi pozdravi,
__________________
*Ima dana koji kratko traju*
Dobri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 10:14   #136
Nemam iskustava s njime, ali sam uvijek za zdravu skepsu koju onda iskustveno potvrdiš ili opovrgneš....vezano za bilo što...no, samo htjedoh napisati da isti princip rada ima i u Zagrebu, za one koje to zanima:

Preuzeto sa stranice www.bioterapija.org

"Terapije u Zagrebu

U novosagrađenom prostoru DVD-a "Šestine"; na obroncima Medvednice bioterapeut Ivan Roca učenik poznatog iscjelitelja Zdenka Domančića održava četverodnevne grupne terapije od ponedjeljka do četvrtka u jutarnjem terminu od 9-15 sati.

Pristup terapiji moguć je isključivo nakon obavljenog pregleda i postavljanja dijagnoze kod vašeg liječnika.

Osobama s posebnim potrebama je osiguran prilaz.

Prijave i konzultacije kod voditeljice centra Marinke Ulage na telefonski broj +385 91 5689094 od ponedjeljka do četvrtka 09-15h.

EMAIL: [email protected]"
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:50   #137
Je li netko bio kod Zvona u Splitu? Čujem da je jako dobar.

Ima tu i Bušelić.

Daj javite ljudi šta je u Dalmaciji, ne moramo za sve ići u Zagreb ili sad i u Sloveniju, premda svaka čast Domančiću. Volila bih da se vrati u Zadar i da nam bude bliže ali su ga ovi naši sprašili pa su mu Sovenci lijepo ponudili utočište i unovčili ga za sebe.

KAd smo kreteni tako nam i treba
čungalunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:51   #138
Pardon Zvonko a ne Zvono
čungalunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 02:01   #139
Nema dobrog i manje dobrog.,specijaliziranog za ovo ili ono..Postoji čovijek koji ima predispozicije da se bavi sa tim i onog koji misli da ima,pa se bavi sa tim..Mozda samo 1% ima pravo da se bavi sa tim,ostalo je gubljenje vremena,novaca,nade i ostalog..Naravno dosta njih može napravit efekt da se trenutno bolje osijecamo,ali to nije ono pravo.Bioenergetičar može dijelovati kod svake bolesti.,u vidu totalnog iscijeljenja,poboljsanja stanja kod nekih bolesti ili olaksavanja stanja kod neizlječivih bolesti...Uvijek je proces izlječenja individualan..Čovjek koji vam jako puno može pomoć i zapravo je nevjerovatno(kad ga upoznate to se i uvijerite) da takav postoji je Marožin Marijan u Novigradu u Istri.
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 13:11   #140
čini mi se da kod iscjeljivanja nije bitan samo terapeut, jer da bi doslo do iscjeljenja, i poacijent (klijent) treba moci i znati svjesno i podsvjesno pustiti tu bol ili bolest iz svog zivota...
tako vele ... eto to bi moglo biti pojasnjenje zasto nekima pomogne iscjelitelj a nekima ne...

ponekad nismo ni svjesni da zadrzavamo neko stanje/bolest i sami
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.