Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 21:14   #1421
Ovako, ne znam gdje da postavim ovo pitanje i ako netko zna neko prikladnije mjesto neka me uputi, samo sam želio, naime, pitati - što se dogodilo s legendarnim I.L-om ? Svojedobno je žario i palio ovim podforumom te je imao do negdje 2012. onu svoju stranicu Sijelo.com i otada netragom nestao...
Lajoš55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 14:35   #1422
zašto apologeti kršćanstva kao recimo Marijana Petir navode da je Trump bolji vjernik od Obame, bolji predsjednik, jer bolje svjedoči božju agendu od Obame?

Kojeg to božanstva zanima me? Jel to Bafomet?
Ako je, onda super. Onda su obožavatelji Trumpa, sljedbenici Lučonoše, kao što je ideja ljudskog razvoja, mudrosti, ugode i svjetla i meni draga.
Trump je poznat kao sudionik najboljih orgija New Yorka i po potocima šampanjca. Kad je to postalo svjedočenje ičega kršćanskog?


zaista mi nisu jasni takvi kršćanski stavovi navodnih intelektualaca svoje ideologije koji potpuno ignoriraju stvarnost i šire logorejičnost...
To nije lijepo...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 17:02   #1423
Pitanje,
zanima me jedan aspekt đavola u kršćanstvu,

koliko je njegovo znanje uopće i da li je on znao pravu prirodu Isusa sina Marijinog?
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 19:27   #1424
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Pitanje,
zanima me jedan aspekt đavola u kršćanstvu,

koliko je njegovo znanje uopće i da li je on znao pravu prirodu Isusa sina Marijinog?

Sotona je znao da je Isus „onaj koji ima doći“, Mesija - Pomazanik Božji, no polazeći od Isusove ljudskosti mislio je da ga može zavesti i poraziti...

Međutim , bilo je dostojno da onaj koji je čovjeku zavidio na Božjim dobročinstvima ne bude prije napastovanja u mogućnosti pojmiti Boga u čovjeku...

Također ...

Isus Krist prije nego je platio svojim životom naš otkup, bio je kušan ovim principom :

Željom tijela - pretvori kamenje u kruhove
Ponosom života– skoči s hrama da dobiješ slavu
Želja očiju – pokloni se i sve će biti tvoje.


Ova trostruka kušnja je zapravo slična ako ne ista kao ona i kod Adama...

Sotona je Adama zaveo hranom iz rajske slave.
Sotona je Adama odveo na mjesto grijeha, to jest u predio zabranjenog stabla.
Sotona je Adama pokvario častohlepljem za božanskim imenom. Obećao mu je da će biti sličan bogovima.



Isus je pobijedio tamo gdje je Adam pao, samo u gorim uvjetima.

Mir Božji s tobom Gorčine.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 20:41   #1425
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
zašto apologeti kršćanstva kao recimo Marijana Petir navode da je Trump bolji vjernik od Obame, bolji predsjednik, jer bolje svjedoči božju agendu od Obame?

Kojeg to božanstva zanima me? Jel to Bafomet?
Ako je, onda super. Onda su obožavatelji Trumpa, sljedbenici Lučonoše, kao što je ideja ljudskog razvoja, mudrosti, ugode i svjetla i meni draga.
Trump je poznat kao sudionik najboljih orgija New Yorka i po potocima šampanjca. Kad je to postalo svjedočenje ičega kršćanskog?


zaista mi nisu jasni takvi kršćanski stavovi navodnih intelektualaca svoje ideologije koji potpuno ignoriraju stvarnost i šire logorejičnost...
To nije lijepo...

Ako oba kandidata imaju potpuno neprihvatljiv program, onda ne treba glasati ni za jednog.


Ali ,Trumpovo gostovanje na katoličkoj televiziji EWTN u kojem je dao intimnu ispovijest o događaju koji je promijenio njegov pogled na abortus, je jedino što je moglo okrenuti pažnju neodlučnih katolika u njegovu smjeru.


Ono što katolik treba učiniti u ovoj konkretnoj situaciji, i to je u skladu s katoličkim naukom, jest da glasuje za kandidata koji – iako ne slijedi sve odredbe moralnog zakona – u nekim aspektima ipak promiče opće dobro.

Pri čemu se jasno treba odrediti negativno prema onim aspektima programa koji su neprihvatljivi.


I to se i dogodilo,pobijedili su pozitivni aspekti u Trumpovom vjerskom stajalištu,iako je ogroman broj njegovih negativnih socijalnih stajališta.

Donald Trump svakako nije savršen izbor, dapače u “normalnim okolnostima” vjerojatno bi svaki katolik rekao kako nije niti dobar izbor.


S jedne strane u Trumpu vidimo zrake sunca kako se probijaju ali, na horizontu opet vidimo da se skupljaju tmurni oblaci opasnog izgleda.

Osobno se slažem sa nekim stavovima Trumpa(osobito,svetosti života) ,ali sve ostalo što se tiče Trumpa mislim da “pretežno vedro” nažalost nije opcija.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:09   #1426
Uopće ne razumijem tvoj odgovor niti shvaćanja i misaoni proces religioznih ljudi.

Meni to uopće nije odgovor na ikakvo pitanje (kamoli moje) i uopće nije nikakav racionalan stav prema Trumpu (unutar kršćanskog svjetonazora). A kršćanima je on ok...
pa ti vidi....možda još jedan teološki salto u bezdan? kakav filozofem oko toga?


kakvog kršćanstvo ima smisla ako je to ne-ideologija. Ne-shvaćanje. Ne-svjetonazor.
Samo beskonačan niz logičkih besmislica oko svjetonazorskih pitanja i beskonačan niz besmislenih kompromisa...


ne provociram, stvarno se i iskreno čudim...kolika to mora biti ekstremna količina kognitivne disonance...ako netko slučajno uopće i razmišlja o tim pitanjima..
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 07.02.2017. at 21:40.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 22:06   #1427
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Uopće ne razumijem tvoj odgovor niti shvaćanja i misaoni proces religioznih ljudi.

Meni to uopće nije odgovor na ikakvo pitanje (kamoli moje) i uopće nije nikakav racionalan stav prema Trumpu (unutar kršćanskog svjetonazora). A kršćanima je on ok...
pa ti vidi....možda još jedan teološki salto u bezdan? kakav filozofem oko toga?


kakvog kršćanstvo ima smisla ako je to ne-ideologija. Ne-shvaćanje. Ne-svjetonazor.
Samo beskonačan niz logičkih besmislica oko svjetonazorskih pitanja i beskonačan niz besmislenih kompromisa...


ne provociram, stvarno se i iskreno čudim...kolika to mora biti ekstremna količina kognitivne disonance...ako netko slučajno uopće i razmišlja o tim pitanjima..
Što se imaš čuditi? Zar nisi vidio kako su se hrvatski i srpski nacionalisti našli u istom kolu kada su skužili da zajedno bolje i jače mrze lezbe i pedere.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 22:34   #1428
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Uopće ne razumijem tvoj odgovor niti shvaćanja i misaoni proces religioznih ljudi.

Meni to uopće nije odgovor na ikakvo pitanje (kamoli moje) i uopće nije nikakav racionalan stav prema Trumpu (unutar kršćanskog svjetonazora). A kršćanima je on ok...
pa ti vidi....možda još jedan teološki salto u bezdan? kakav filozofem oko toga?


kakvog kršćanstvo ima smisla ako je to ne-ideologija. Ne-shvaćanje. Ne-svjetonazor.
Samo beskonačan niz logičkih besmislica oko svjetonazorskih pitanja i beskonačan niz besmislenih kompromisa...


ne provociram, stvarno se i iskreno čudim...kolika to mora biti ekstremna količina kognitivne disonance...ako netko slučajno uopće i razmišlja o tim pitanjima..
U ovom svijetu ne postoji savršenstvo jer su apsolutno svi nesavršeni,postoji jedino mogućnost vlastitih želja i pokušaja da se teži ka savršenstvu,iako uz niz slabosti(nedostataka), koje čovjeka prate od samog začetka grijeha, koji ga neumorno prati u svakom kontekstu života...

Tako npr . novi pozitivni stavovi od samog Trumpa po pitanju ,svetosti života, u meni kao vjerniku pobuđuju nadu da su njegovi nedostatci, kao što su orgijanje s prostitutkama, bili samo prolazna slabost koja će potpuno iščeznuti sa njegovim novim osjećajem poniznosti prema onima koji su apsolutno nezaštićeni ,a to su svi oni začeti ,a još nerođeni.

Da samo malo promisliš,shvatio bi da Bog ,ne traži od nas u ovom stanju apsolutno savršenstvo ,već da broj naših pokušaja ,savršenih dobrih djela ,nadvladaju sve one nesavršene padove(grijehe), kojima smo kušani do smrti.


Isus je sv.Petru rekao ovo... prije nego pijetao zakukuriče ,tri puta češ me izdati, i nesavršeni čovjek ga je izdao tri puta, međutim tom istom nesavršenom čovjeku Isus kaže... ti si Petar stijena i na toj ... , i dajem ti ključeve kraljevstva nebeskog... i sve što svežeš na zemlji biti će svezano... i sve što odvežeš na zemlji... i tko tebe sluša mene sluša...

zašto sve to?

Zato jer Isus zna da će broj dobrih djela, biti dostatni ,da nadmudre sva ona preostala djela zla ,koja čovjeka odvode samo u ponor.

Zato u Trumpu neki od nas, vide nadu, da će kroz pojavu tih novih dobrih djela ,ona stara loša djela(navike) ,a kroz neko vrijeme, biti potpuno odbačena.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 23:07   #1429
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Što se imaš čuditi? Zar nisi vidio kako su se hrvatski i srpski nacionalisti našli u istom kolu kada su skužili da zajedno bolje i jače mrze lezbe i pedere.
Da li ti, koji svojataš prokazivanje mržnje , mrziš nekoga?(katolike?)

Zar nisi vidio kako su se svi na ovom forumu(uključujući i tebe) npr. udružili u mržnji prema katolicima, otvarajuči stotine novih tema kontra katoličanstva.

Ah,zaboravih, vi liberali to ne nazivate mržnjom ,to mora da je ljubav,zar ne?
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:35   #1430
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
U ovom svijetu ne postoji savršenstvo jer su apsolutno svi nesavršeni,postoji jedino mogućnost vlastitih želja i pokušaja da se teži ka savršenstvu,iako uz niz slabosti(nedostataka), koje čovjeka prate od samog začetka grijeha, koji ga neumorno prati u svakom kontekstu života...
al zato postoji bazična intelektualnost i intelektualno poštenje prema sebi. a ne dogmatičnost i pričanje formula.


Zanimljivo da intelektualci i ateisti kojekakvi preziru Trumpa i s pravom mu ne daju ali nikakav friking kredit. Nikakav. I ne razumiju taj izbor.

Dok s druge strane more kršćana i američkog naroda ima razna mišljenja o njemu, kao i ti. Kojekakve filozofske zavrzlame i privatni odnos sa imaginarnim Trumpom iz tvoje glave, te enormna simplifikacija njega, njegovog djelovanja i njegove osobe. (frajer spomene par nonsensa šta on misli oko religije i religijskih pitanja i tebi se zamagli pogled na njega kao na osobu. fantastično jednostavna igra..)
Dakle, ti kao kršćanin nađeš razlog ZA njega (jer ti to teologija omogućava), a neko kao ateist nađe razloga da ga nikako ne priznaje za ok osobu.
Primjećuješ li tu nešto čudno ili ja ne razumijem "milost", "providnost koja je nježna preko autokratskog manijaka ", "srce promjene Trumpa" , teološke ideje, itd...
nešto ja tu očito ne razumijem
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 08:28   #1431
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Sotona je znao da je Isus „onaj koji ima doći“, Mesija - Pomazanik Božji, no polazeći od Isusove ljudskosti mislio je da ga može zavesti i poraziti...

Međutim , bilo je dostojno da onaj koji je čovjeku zavidio na Božjim dobročinstvima ne bude prije napastovanja u mogućnosti pojmiti Boga u čovjeku...

Također ...

Isus Krist prije nego je platio svojim životom naš otkup, bio je kušan ovim principom :

Željom tijela - pretvori kamenje u kruhove
Ponosom života– skoči s hrama da dobiješ slavu
Želja očiju – pokloni se i sve će biti tvoje.


Ova trostruka kušnja je zapravo slična ako ne ista kao ona i kod Adama...

Sotona je Adama zaveo hranom iz rajske slave.
Sotona je Adama odveo na mjesto grijeha, to jest u predio zabranjenog stabla.
Sotona je Adama pokvario častohlepljem za božanskim imenom. Obećao mu je da će biti sličan bogovima.



Isus je pobijedio tamo gdje je Adam pao, samo u gorim uvjetima.
dragi Zoki
na osnovu ovoga napisanog Isus je zapravo iskušavao đavla a ne obratno.
Mir Božji s tobom Gorčine.[/QUOTE]
neka je nad svima nama Onaj koji je posjednik Mira
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:01   #1432
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
dragi Zoki
na osnovu ovoga napisanog Isus je zapravo iskušavao đavla a ne obratno.
Ne znam zbog čega si to zaključio?

Jer zapravo si trebao zaključiti iz one prve dvije rečenice ovo...

sotona je znao da je Isus Mesija koji ima doči!
sotona nije znao da je Isus Bog!

zašto sotona nije znao da je Isus Bog?

Isus je znao da je slobodan izbor kroz kojim če ga sotona iskušati zapravo onaj da Isus svojevoljno odluči zaboraviti u tom trenutku svoje Božanske atribute te se prepusti kušnjama kao običan čovjek.

Isus sa svojim čovječjim atributima pobjeđuje sotonu kroz prizmu Božjeg zakona.

"Pisano je: 'Ne živi čovjek samo o kruhu.'"
"Pisano je: „Klanjaj se Gospodinu, Bogu svomu i njemu jedinom služi!"
"Rečeno je: 'Ne iskušavaj Gospodina, Boga svojega!"

Imaš mnogo mjesta u Bibliji gdje Bog odlučuje u određenom trenutku ne znati što če se dogoditi prije nego se dogodi.


Jer to je zapravo sloboda izbora koja je bila dana i nama.
Da Bog u trenutku kušanja bude jednak nama. Bez sveznanja,bez božanskih atributa,ali da u trenutku kušanja poznaje samo ono što i mi. Božji zakon,kroz koji nam Isus pokazuje da je dostatan da se odupremo sotoninom napastovanju.


On, trajni lik Božji,
nije se kao plijena držao
svoje jednakosti s Bogom,

nego sam sebe »oplijeni«
uzevši lik sluge,
postavši ljudima sličan;
obličjem čovjeku nalik,

ponizi sam sebe,
poslušan do smrti,
smrti na križu.
Filipljanima 2:6-8
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:11   #1433
ono što mene zanima je koji od njih dva( Isus i sotona) imaju veće znanje odnosno veći obim znanja

da li u trenutku kušnje Isus zna o sebi i sotoni više od sotone
ili sotona zna više o sebi i Isusu od Isusa?
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:33   #1434
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
ono što mene zanima je koji od njih dva( Isus i sotona) imaju veće znanje odnosno veći obim znanja

da li u trenutku kušnje Isus zna o sebi i sotoni više od sotone
ili sotona zna više o sebi i Isusu od Isusa?
Več sam ti to poviše napisao,sam Isus zatomljuje svoje Božansko sveznanje u trenutku kušnje,to znači da u istom trenutku kušanja Isus posjeduje istu strukturu koju je posjedovao Adam u trenutku kušanja.

U onom trenutku kad Isus pobjeđuje sotonu kroz priziv Božanskog zakona,Duh Sveti koji djeluje u jedinstvu sa Ocom i Sinom, mu vrača onu Božansku nit(sveznanja) iz koje Isus i potječe.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:53   #1435
znam da si mi to rekao, ali nisi rekao koji ima više znanja u tom trenutku.

Izvini što ovako cjepidlačim. vjeruj mi da se zaista suzdržavam da ne otvaram dijalog. to planiram učiniti sa novom temom.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 14:09   #1436
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
znam da si mi to rekao, ali nisi rekao koji ima više znanja u tom trenutku.

Izvini što ovako cjepidlačim. vjeruj mi da se zaista suzdržavam da ne otvaram dijalog. to planiram učiniti sa novom temom.

Isus ima više znanja u tom trenutku!Ipak je on Bog. jel sad jasnije.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 15:19   #1437
hvala ti na datim odgovorima
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 15:54   #1438
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Da li ti, koji svojataš prokazivanje mržnje , mrziš nekoga?(katolike?)

Zar nisi vidio kako su se svi na ovom forumu(uključujući i tebe) npr. udružili u mržnji prema katolicima, otvarajuči stotine novih tema kontra katoličanstva.

Ah,zaboravih, vi liberali to ne nazivate mržnjom ,to mora da je ljubav,zar ne?
Aha, tebi je mržnja ismijavanje i prokazivanje očitih nelogičnosti i gluposti u katoličanstvu. Ili kad se kaže da 90% katoličkih svećenika i biskupa Anti Paveliću (zajedno s vjernicima koji ih bez razmišljanja slušaju) viri iz šupka.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 18:51   #1439
Otišao je jedan čovjek od kojeg sam svojevremeno puno naučio.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ancic/5646615/
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 21:41   #1440
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
al zato postoji bazična intelektualnost i intelektualno poštenje prema sebi. a ne dogmatičnost i pričanje formula.


Zanimljivo da intelektualci i ateisti kojekakvi preziru Trumpa i s pravom mu ne daju ali nikakav friking kredit. Nikakav. I ne razumiju taj izbor.

Dok s druge strane more kršćana i američkog naroda ima razna mišljenja o njemu, kao i ti. Kojekakve filozofske zavrzlame i privatni odnos sa imaginarnim Trumpom iz tvoje glave, te enormna simplifikacija njega, njegovog djelovanja i njegove osobe. (frajer spomene par nonsensa šta on misli oko religije i religijskih pitanja i tebi se zamagli pogled na njega kao na osobu. fantastično jednostavna igra..)
Dakle, ti kao kršćanin nađeš razlog ZA njega (jer ti to teologija omogućava), a neko kao ateist nađe razloga da ga nikako ne priznaje za ok osobu.
Primjećuješ li tu nešto čudno ili ja ne razumijem "milost", "providnost koja je nježna preko autokratskog manijaka ", "srce promjene Trumpa" , teološke ideje, itd...
nešto ja tu očito ne razumijem
U 8 godina Obamine vladavine u Americi, kršćani su postali građani drugog reda, Biblija je izbačena iz škola i državnih ustanova, a muslimani su eskalirali na svim nivoima.Došli je 10 tisuća izbjaglica koji su odmah po dolasku imali pravo na besplatnu hranu i smještaj, bez da se privjeravalo tko su i odakle su.
Primjerice, meni je trebalo dvije godine da dobijem zeleni karton, prošao sam sve moguće provjere i potrošio oko $3000 za odvjetnike i papirologiju.
Za vrijeme Obame u Americi su izgradili 23 kampa za obučavanje radikalnih muslimana, zatvorili su rudnike i ostavili tisuće rudara i njihovih obitelji bez posla...za vrijeme poplave u Luizijani, Obama je igrao golf a Trump je njegovim demokratima koji su izgubili gotovo sve u poplavi poslao pomoć i dijelio osobno hranu i ostale stvari a sve je platio iz svog đepa.
O svemu tome nečete ništa pročitati u Jutarnjem listu ili na Indexu koji su u službi mainstrem medija i koji sustavno pljuju po Trumpu.
Trump je daleko od svaršenog, ima mana kao i svi ali on nije ničija lutka na koncu i s njime se mogu manipulirati i zato su se prepali i zato i dalje nastoje uništiti ga.
Ako ste gledali njegovu inauguraciju mogli ste zapaziti da kršćani više neće biti građani drugog reda i da se Amerika vraća svojim korjenima, kršćanstvu i Bogu.
Za mene je to dovoljno i vjerujem da će Trump učiniti Ameriku ponovno velikom.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.