Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2015., 20:24   #21
5 h rascjepkanog dnevnog igranja nebi trebalo dovesti do navedenih primisli. Može izazvati trenutnu blagu dezorijentiranost no teško da i navedene simptome. To da igraš ko oni okorjeli ovisnici što tjednima ne izlaze iz sobe još bi razumio. Možda da potražiš uzrok u nečem drugom. Što ne znaći da nebi trebal smanjiti igranje.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 21:18   #22
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
5 h rascjepkanog dnevnog igranja nebi trebalo dovesti do navedenih primisli. Može izazvati trenutnu blagu dezorijentiranost no teško da i navedene simptome.
Zvuci kao produkt dugotrajnog istrazivanja i nikako utjecano biasom.

Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
To da igraš ko oni okorjeli ovisnici što tjednima ne izlaze iz sobe još bi razumio.
Jer ti znas koliko i kako tocno se on igra a tvoje iskustvo je apsolutni preslik ostalih mogucih opcija, te ako ti nesto ne razumijes nemoguce je.

Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
Možda da potražiš uzrok u nečem drugom.
Npr utjecaju marihuane.
Uz gaming.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 23:42   #23
Možda samo ima bujnu maštu.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 07:47   #24
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Zvuci kao produkt dugotrajnog istrazivanja i nikako utjecano biasom.
I ja sam znao poduže igrati nisam si uobrazio narušen poredak uzroka i poljedice.
Quote:
Jer ti znas koliko i kako tocno se on igra a tvoje iskustvo je apsolutni preslik ostalih mogucih opcija, te ako ti nesto ne razumijes nemoguce je.
Pa napisao je. Osim ako ne navodi istinite podatke ali onda je sve nebitno.
Quote:
Npr utjecaju marihuane.
Može uzrokovati šizofreniju znam, ali nije napisao da puši travu.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 20:22   #25
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Npr utjecaju marihuane.
Uz gaming.
Rekao sam već; ne pušim ni cigarete,ni travu niti pijem alkohol.

Zadnje uređivanje Nermin2001 : 19.10.2015. at 21:27.
Nermin2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 20:27   #26
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Pokušaj prestati, potpuno, za pokus, pa vidi kako će na tebe utjecati odnos spram realnosti...

Naravno, možda je to i tvoj put, da shvatiš kako je i realnost jedna vrsta igrice.
Razmišljao sam da prestanem potpuno ali jednostavno ne mogu
Možda jednog dana kad shvatim da nemam ništa od toga...
Nermin2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 20:29   #27
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
There you go.

I to ti nije palo na pamet kao faktor uz toliki overload provodjenja vremena u fantaziji ?

http://ezinearticles.com/?Video-Game...ion&id=7481435
Ne vjerujem da je to jer igram od kad sam bukvalno mogao držati joystick u ruci i micati miš,i nikad nisam dobivao taj osjećaj do eto prije par sedmica...A znao sam igrati po cijeli dan i cijelu noć...
Nermin2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 02:59   #28
Quote:
Nermin2001 kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da je to jer igram od kad sam bukvalno mogao držati joystick u ruci i micati miš,i nikad nisam dobivao taj osjećaj do eto prije par sedmica...A znao sam igrati po cijeli dan i cijelu noć...

"Ne vjerujem da mi je jetra ostecena od alkohola jer pijem vec X godina ko lud i nikad prije nista."


Mozda je od promjene vremena.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wishful_thinking
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 03:54   #29
Quote:
Nermin2001 kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da je to jer igram od kad sam bukvalno mogao držati joystick u ruci i micati miš,i nikad nisam dobivao taj osjećaj do eto prije par sedmica...A znao sam igrati po cijeli dan i cijelu noć...
Kakav tip igara igraš? Čisto kognitivno (pa i neurološki, ako ćemo napraviti korak dalje u redukciji) nije isto igrati Fallout 2, Civilization 3 ili neke novije pucačine koje imaju vrlo realističnu grafiku. Ne znam, mislim da su najnovije igre koje sam ja igrao napravljene tipa najkasnije 2000. ili tako nešto. Sigmund je spominjao Civilization, ne znam koliko ih je u međuvremenu izašlo, ali ja sam ostao na trojki. Naprosto su me prestale zanimati "igrice" nakon 2001. negdje. Vjerojatno bih volio zaigrati neki od nastavaka nekih od prije mi dragih igara, a opet, ne da mi se zezati sa skidanjem toga, niti "crackiranjem", a u krajnjoj liniji ni igranjem. Osobno mi ima nešto duboko odbojno u "gejmanju", ako je netko stariji od, a ne znam, tipa devetnaest. S druge strane, otići na neki LAN party (gdje se zapravo i družiš s ljudima i gledaš im lice uživo kad im napadaš glavnu bazu ) s igricama napravljenim prije 2000. bi mi možda bilo OK, pa onda nakon toga komentirati partiju uživo ili tako nešto. Ili čisto da se sjetim nekih starijih dana, pa da vidim kako mi to danas rezonira. Vjerojatno bi bilo "fora", ali čovjek mora odrasti, jebiga. U prosjeku jednom ili maksimalno dva put godišnje imam fazu od par dana kada igram jednu stariju strategiju tipa Civilization dok mi ne dosadi i to je to. OK dođe malo, opuštajuće je, itd. Ali već čim je previše, ne valja mi.

Siguran sam da danas postoje genijalne igre koje bi mi se možda i mogle svidjeti, ali opet, čisto osobno bih to doživljavao kao gubitak vremena, danas. Svojevremeno sam dosta igrao te razne igre (ove neke od navedenih gore baš jako puno) i ne smatram da je to tada bio "gubitak vremena", baš suprotno, ali svako vrijeme nosi svoje.

Da mi sad za 10 godina dođe da odigram neku igru koja je napravljena prije pet godina i nađem neki gušt u tome, opet dobro. Sve je stvar osobnih prioriteta, u ovom slučaju.

Što se tiče teme, nemam pojma, ali oni koji kažu da porazgovaraš s nekom osobom koja bi o tome mogla više znati i koja je stručna i neće ti dijeliti dijagnoze preko Interneta, to vjerojatno i nije loša ideja. Možda nije ni dobra, nemam pojma, ovisi kakav je tko stručnjak, koliko ti takvo što predstavlja problem, predstavlja li problem tvojoj neposrednoj okolini, itd. Možda je bolje pitati na podforumu Psihologija, ipak. Osjećaji koje opisuješ ne djeluju baš naročito zdravo. Prije nego bi zatražio stručnu pomoć, možda je bolje smanjiti malo igrice i to, baviti se nekim sportom, družiti se uz razgovor s vršnjacima (prema postovima djeluješ kao maloljetna osoba, ispravi me ako griješim), svirati nešto, igrati šah, i tome slično. Ako i dalje ostanu opisani osjećaji, onda stvari vjerojatno i nisu baš tako dobre, pa je stručno mišljenje nešto što bi definitivno trebao potražiti. Ali ti bi trebao znati najbolje, valjda. Ako ti daju tablete, čini mi se da ih ne trebaš uzeti (ako ne želiš), ne znam kako stvar stoji po pitanju tzv. "prisilnog liječenja", ali čini mi se da dokle god nisi auto ili heteroagresivan do mjere koja je štetna za okolinu, da toga nema. S druge strane, živimo u poprilično smiješnoj državi, pa se ne bih čudio za razne slučajeve. Psihijatrija je jedna od najproblematičnijih grana u medicini iz raznih razloga.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 04:08   #30
Mislim da je mozgu velika razlika između igranja Wolfensteina (onog prvog), Dooma 1 i 2, Duke Nukema 3D s jedne strane i nekih novijih pucačina (kojima ne znam ni ime) s daleko realističnijom grafikom, s druge strane. Iako mislim da ne postoji dovoljno dokaza da bi postojala kauzalna veza između primjerice igranja tih igara i onime što se tu i tamo dogodi u nekoj američkoj školi, kinu ili nekom sličnom mjestu (čitaj: masovno ubojstvo iz automatske puške nekog mladog "neshvaćenog" lika), ne postoje ni dokazi da to nema baš nikakvog utjecaja. Ja mislim da na većinu ljudi nema prejakog utjecaja, ali utjecaja nužno nekog mora biti, pa makar i dobrog. Ako popiješ čašu vode, a da nisi previše žedan, to ima nekog utjecaja (dapače, dobra je stvar), kako neće par sati aktivnog igranja neke igrice dnevno. Može imati raznog utjecaja, ovisno o tome kakve igre igraš; može imati i poželjne efekte, može imati i nepoželjne efekte. Ako se u nečemu pretjeruje, uglavnom se javljaju nepoželjni efekti.

Sve ovisi o vrsti igara. Ja osobno mislim da na većinu ljudi nikad neće djelovati negativno do mjere nekih gorenavedenih ekstrema, ali da, ako je netko već malo "ćaknut", mu možda može pojačati neke simptome. Koji opet ne moraju rezultirati u praksi kao ono što običavamo čitati o "američkim klincima", nego nekim drugim, daleko blažim, ali opet lošim posljedicama.

Na kraju krajeva, kritivi računalne igre za to što tu i tamo neki "američki klinac" napravi je, mislim, ipak pogrešno detektiranje izvora problema. Postoje puno veći što individualni i zdravstveni, što društveni problemi koji dovode do toga, a najčešća je naravno - kombinacija. U nezdravom društvu neće izrasti puno zdravih pojedinaca, a s druge strane nezdravi pojedinci nikada neće tvoriti zdravo društvo. Zdravo društvo čine zdravi pojedinci, a zdravi pojedinci čine zdravo društvo. Nema tu "prvog", rekao bih, "što je bilo prije, kokoš ili jaje?" to je jednostavno jedan proces koji je onda stalno dvosmjeran i nikad ne staje.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 04:10   #31
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
"Ne vjerujem da mi je jetra ostecena od alkohola jer pijem vec X godina ko lud i nikad prije nista."
[cjepidlačenje]Jetra su pluralia tantum.[/cjepidlačenje]

Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 20:40   #32
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Kakav tip igara igraš? Čisto kognitivno (pa i neurološki, ako ćemo napraviti korak dalje u redukciji) nije isto igrati Fallout 2, Civilization 3 ili neke novije pucačine koje imaju vrlo realističnu grafiku. Ne znam, mislim da su najnovije igre koje sam ja igrao napravljene tipa najkasnije 2000. ili tako nešto. Sigmund je spominjao Civilization, ne znam koliko ih je u međuvremenu izašlo, ali ja sam ostao na trojki. Naprosto su me prestale zanimati "igrice" nakon 2001. negdje. Vjerojatno bih volio zaigrati neki od nastavaka nekih od prije mi dragih igara, a opet, ne da mi se zezati sa skidanjem toga, niti "crackiranjem", a u krajnjoj liniji ni igranjem. Osobno mi ima nešto duboko odbojno u "gejmanju", ako je netko stariji od, a ne znam, tipa devetnaest. S druge strane, otići na neki LAN party (gdje se zapravo i družiš s ljudima i gledaš im lice uživo kad im napadaš glavnu bazu ) s igricama napravljenim prije 2000. bi mi možda bilo OK, pa onda nakon toga komentirati partiju uživo ili tako nešto. Ili čisto da se sjetim nekih starijih dana, pa da vidim kako mi to danas rezonira. Vjerojatno bi bilo "fora", ali čovjek mora odrasti, jebiga. U prosjeku jednom ili maksimalno dva put godišnje imam fazu od par dana kada igram jednu stariju strategiju tipa Civilization dok mi ne dosadi i to je to. OK dođe malo, opuštajuće je, itd. Ali već čim je previše, ne valja mi.

Siguran sam da danas postoje genijalne igre koje bi mi se možda i mogle svidjeti, ali opet, čisto osobno bih to doživljavao kao gubitak vremena, danas. Svojevremeno sam dosta igrao te razne igre (ove neke od navedenih gore baš jako puno) i ne smatram da je to tada bio "gubitak vremena", baš suprotno, ali svako vrijeme nosi svoje.

Da mi sad za 10 godina dođe da odigram neku igru koja je napravljena prije pet godina i nađem neki gušt u tome, opet dobro. Sve je stvar osobnih prioriteta, u ovom slučaju.

Što se tiče teme, nemam pojma, ali oni koji kažu da porazgovaraš s nekom osobom koja bi o tome mogla više znati i koja je stručna i neće ti dijeliti dijagnoze preko Interneta, to vjerojatno i nije loša ideja. Možda nije ni dobra, nemam pojma, ovisi kakav je tko stručnjak, koliko ti takvo što predstavlja problem, predstavlja li problem tvojoj neposrednoj okolini, itd. Možda je bolje pitati na podforumu Psihologija, ipak. Osjećaji koje opisuješ ne djeluju baš naročito zdravo. Prije nego bi zatražio stručnu pomoć, možda je bolje smanjiti malo igrice i to, baviti se nekim sportom, družiti se uz razgovor s vršnjacima (prema postovima djeluješ kao maloljetna osoba, ispravi me ako griješim), svirati nešto, igrati šah, i tome slično. Ako i dalje ostanu opisani osjećaji, onda stvari vjerojatno i nisu baš tako dobre, pa je stručno mišljenje nešto što bi definitivno trebao potražiti. Ali ti bi trebao znati najbolje, valjda. Ako ti daju tablete, čini mi se da ih ne trebaš uzeti (ako ne želiš), ne znam kako stvar stoji po pitanju tzv. "prisilnog liječenja", ali čini mi se da dokle god nisi auto ili heteroagresivan do mjere koja je štetna za okolinu, da toga nema. S druge strane, živimo u poprilično smiješnoj državi, pa se ne bih čudio za razne slučajeve. Psihijatrija je jedna od najproblematičnijih grana u medicini iz raznih razloga.
Igram razne igre ali pošto mi je komp kanta igram ove starije igre kao što su;
Mount and Blade Warband,CS:GO,Left 4 Dead 2,1,Spintires.Znači od pucačina do svega i svačega haha. Ae odlučio sam da ću od sutra smanjiti na samo 3 sata dnevno igranja i vidjet ću šta će biti nakon nekog vremena...
Nermin2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 20:44   #33
Quote:
Nermin2001 kaže: Pogledaj post
Ne pijem,ne pušim...Osim za Novu Godinu haha
E onda počni...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 20:49   #34
Quote:
Nermin2001 kaže: Pogledaj post
Igram razne igre ali pošto mi je komp kanta igram ove starije igre kao što su;
Mount and Blade Warband,CS:GO,Left 4 Dead 2,1,Spintires.Znači od pucačina do svega i svačega haha. Ae odlučio sam da ću od sutra smanjiti na samo 3 sata dnevno igranja i vidjet ću šta će biti nakon nekog vremena...
Probaj i neki sport upisati, ako imaš mogućnosti. A nije to neki luksuz, pa mislim da ima više manje svatko. I uči matematiku, logiku i slično, možda će ti na početku biti dosadno, ali prepoznaj obrasce u tome i shvati to kao opuštanje i "meditaciju".

Ne slušaj ovog F. Chiefa gore, on je antidržavni element.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 01:38   #35
Ja sam nekad znao sanjati da sam u igri,kad sam igrao ljeti 8 u komadu s malim pauzama a jednom sam imao mjesavinu svemirske/pucacke igre i neke FPS igre. No to je kratkotrajno.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 14:47   #36
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Probaj i neki sport upisati, ako imaš mogućnosti. A nije to neki luksuz, pa mislim da ima više manje svatko. I uči matematiku, logiku i slično, možda će ti na početku biti dosadno, ali prepoznaj obrasce u tome i shvati to kao opuštanje i "meditaciju".

Ne slušaj ovog F. Chiefa gore, on je antidržavni element.
Trenirao sam rukomet 4 godine i napustio.Da ima negdje da se upišem u kakav borilački sport onda bih vjerovatno ostavio se gaming-a ali sa druge strane,igram većinom multiplayer igre i na svakom serveru,svakoj igri imam obitelj i ne vjerujem da bih mogao bez tih ljudi...
Nermin2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 16:30   #37
svi ovi koji tu filozofiraju neka se samo drže svojih filozofija, a odgovor na tvoju situaciju ti je jednostavan - to ti se zove adrenalin. sve ove filozofije drugih su pucnjevi u prazno.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.