Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 13:06   #3841
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Komentira se žrtve nasilja, zlostavljane i dovedene u stanje šoka, a fokus je na tome "jesu li mutave" ili "nisu mutave".

Samo da istaknem


-Stipe
Fala kurcu na udarcu!
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:07   #3842
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
To je navodno ovaj clanak u originalu. ...
Ovo znači da naš RTL ipak nije izmislio cijeli grozni slučaj ... a u tom originalnom britanskom (Independentovom) članku piše i to, da je sudac počinitelju "odrezao" devet godina zatvora, iako je kod izricanja preasude isticao i neke olakotne okolnosti.

Bez obzira na grozotu slučaja, devet godina ipak zvuči nevjerojatno puno s obzirom na okolnosti, a osobito kad se usporedi s nekim drugim slučajevima silovanja.

Na primjer ovdje, također u Britaniji, za ORGANIZIRANI zločin ("The Keighley child sex abuse ring") je 12 ljudi dobilo ukupno 130 godina za silovanja i druge zločine nad dvije djevojčice stare 13-14 godina:
https://en.wikipedia.org/wiki/Keighl...sex_abuse_ring
Stariji članovi (vođe?) grupe su dobile osjetno više, ali ostali usporedivo ili bitno manje nego taj zločinac sa fetišem "sleeping beauty" supruge. Izgleda da čim su počiniteljio bili stari 20 ili 19 godina, odmah bi dobili bitno manje zatvora, i to u instituciji za mladež. (63-godišnjak nije osuđen za silovanje, nego neki drugi seksualni zločin, "sexual activity with a child" .)
Quote:
Sentences
• Khalid Raja Mahmood, aged 34: received a 17-year extended sentence for two charges of rape and three charges of sexual activity with a child.
• Tauqeer Hussain, 23, of Keighley: 18 years for two counts of rape against the first victim and one rape against another teenage girl.
• Yasser Kabir, 25, Keighley: 20 years for three counts of rape against the first victim and four charges of rape, two charges of sexual assault, two charges of assault by penetration and four charges of causing a child to engage in sexual activity against two young girls.
• Sufyan Ziarab, 23, of Keighley: 15 years for two counts of rape.
• Bilal Ziarab, 21, of Bradford: 12 years for two counts of rape.
• Israr Ali, 19, of Keighley: three-and-half-years in a young offenders’ institution for one count of rape.
• Nasir Khan, 24, of Keighley: 13 years for one count of rape.
• Saqib Younis, 29, of Keighley: 13 years for one count of rape.
• Hussain Sardar, 19, of Keighley: six years in a young offenders’ institution for one count of rape.
• Zain Ali, 20, of Keighley: eight years in a young offenders’ institution for one count of rape.
• Faisal Khan, 27, of Keighley: 13 years for one count of rape.
• Mohammed Akram, 63, of Keighley: five years for one count of sexual activity with a child.
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ian-males.html
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:34   #3843
Inače, u nekima od takvih slučajeva u Britaniji bile su upletene i neke žene.
Tu http://www.bbc.com/news/uk-england-s...shire-35227318
i tu: http://www.bbc.com/news/uk-england-s...shire-35093487
su uz muške počinitelje optužene i Karen MacGregor, 58, te Shelley Davies, 40 (ima i slika jedne) očito za oblik svodništva - "conspiracy to rape":
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
...
OPTUŽENI/Defendants on trial:

Arshid Hussain, 40, High Street, East Cowick, Goole, faces 30 charges, including five counts of rape.

Qurban Ali, 53, Clough Road, Rotherham, faces four charges, including rape and conspiracy to rape.

Majid Bostan, 37, Ledsham Road, Rotherham faces one charge of indecent assault.

Sajid Bostan, 38, Broom Avenue, Rotherham faces seven charges, including four counts of rape,.

Basharat Hussain, 39, of no fixed abode, faces 15 charges including two counts of rape.

Karen MacGregor, 58, Barnsley Road, Wath, South Yorkshire, faces four charges, including conspiracy to rape.

Shelley Davies, 40, Wainwright Road, Kimberworth Park, Rotherham, faces three charges, including conspiracy to rape.

I neki je policajac navodno bio potkupljen seksom podvedenih žrtava:
http://www.bbc.com/news/uk-england-s...shire-35132531
Sudski epilog: vođa grupe Arshid Husain dobio 35 godina, a pomagačica/svodnica Karen MacGregor dobila 13 godina:
http://www.telegraph.co.uk/news/ukne...e-station.html
https://www.theguardian.com/uk-news/...imped-them-out
http://www.telegraph.co.uk/women/lif...he-female-cri/
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:06   #3844
Stipe, cesce se tu misli na hihotanje na opetovano slatanje kolega nego na naskakanje s nozem u mracnoj ulici. Nejednom sam slusala zalbe oko nemogucnosti reagiranja na Antino stipkanje svaki drugi dan. A kad bih rekla, zasto sutis i smjeskas se, uglavnom su slijegale ramenima. Odrasle zene.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:55   #3845
"Šunke se cvrlje" - dio naslova u jutarnjem, u kojem aludiraju na ženske dijelove tijela

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...vrlje/6437578/
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 17:39   #3846
A to je ludi Besker, gleda mu se kroz prste i za gluplja govna koja napise.

Zadnje uređivanje TincH : 06.08.2017. at 18:05.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 18:04   #3847
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Fala kurcu na udarcu!
Mogla si i ti tako reagirat .

Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Stipe, cesce se tu misli na hihotanje na opetovano slatanje kolega nego na naskakanje s nozem u mracnoj ulici. Nejednom sam slusala zalbe oko nemogucnosti reagiranja na Antino stipkanje svaki drugi dan. A kad bih rekla, zasto sutis i smjeskas se, uglavnom su slijegale ramenima. Odrasle zene.
Tako je.

I onda zbog takvih Ante štipka i curu koja još i ima razloga biti zbunjena. Zbog takvih su one koje reagiraju frigidne i šta sve ne. Puno je manje agresivno nazvati nečije ponašanje mutavim, nego se ponašati mutavo i stvarati nezdrave odnose. No, zašto bi to bilo bitno ako se može s jedne strane uzimati pravo na sve, a odgovornost za ništa.

Poznavajući žensku taštinu vjerojatno je srž problema što se jasno napisalo da postoji cijela grupacija koja uživa u silnoj muškoj pažnji koju druge doživljavaju kao maltretiranje. Samo mi nije jasno kako se poklapa skupina koja misli da se pretjeruje u nekim niveliranjima jednakosti s istom onom koja smatra da je nedopustivo šutiti na štipanja. Žena ima ekskluzivno pravo otići pobaciti dijete koje nije samo njeno, ali tražiti da kaže Ante, nemoj me pipkat je previše. Žena može reći drugom muškarcu da se nada da će mu netko začepiti usta raskošnim spolnim organom, a kad dobije muški pandan tom primitivizmu onda se dijele banovi. Da li ste vi normalne? Šta vi hoćete i od koga? Ozbiljno. I kad se kaže da se ponaša vulgarno vaš doseg je protumačiti da je sve to vulgarno zbog spominjanja seksa. Ne, vulgarno je to sebeljublje.

Da sad krenemo o šikaniranju na poslu opet će migrirati skupina koja razumije ove koje ne reagiraju sa svojim inzistiranjima koliko su obesprvljene, a ove koje Anti kažu šic će govoriti da se ne osjećaju ugroženo.

Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
"Šunke se cvrlje" - dio naslova u jutarnjem, u kojem aludiraju na ženske dijelove tijela

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...vrlje/6437578/
Na forumu i u nevirtualnom svijetu se žene obraćaju svojim i tuđim dijelovima tijela kao papcima, kantama pa i šunkicama.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 18:46   #3848
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Mogla si i ti tako reagirat .
Ufatila me mutavost.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 18:53   #3849
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Ufatila me mutavost.
Ok, ali nemoj tako u uredu.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 19:03   #3850
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ok, ali nemoj tako u uredu.
First I was afraid.. I was petrified!
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 19:43   #3851
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Stipe, cesce se tu misli na hihotanje na opetovano slatanje kolega nego na naskakanje s nozem u mracnoj ulici. Nejednom sam slusala zalbe oko nemogucnosti reagiranja na Antino stipkanje svaki drugi dan. A kad bih rekla, zasto sutis i smjeskas se, uglavnom su slijegale ramenima. Odrasle zene.
Čak i za takve slučajeve daleko više mi smisla ima strpljivi komentar tipa "Možda možeš uraditi ovo, možda možeš uraditi ono.", od "Mutava si."
Ne mora ni biti kategorički takva tvrdnja, dovoljne su uopće dubioze i promišljanja o tome što spada ili ne spada pod "mutavo".
To je doslovno razlika između konstruktivnog i beskorisnog.

Naravno, to je ako se traži rješenje.

A ako se traži suosjećanje... Onda nije toliko bitno radi li se o odraslim ženama.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 19:48   #3852
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Čak i za takve slučajeve daleko više mi smisla ima strpljivi komentar tipa "Možda možeš uraditi ovo, možda možeš uraditi ono.", od "Mutava si."
Ne mora ni biti kategorički takva tvrdnja, dovoljne su uopće dubioze i promišljanja o tome što spada ili ne spada pod "mutavo".
To je doslovno razlika između konstruktivnog i beskorisnog.

Naravno, to je ako se traži rješenje.

A ako se traži suosjećanje... Onda nije toliko bitno radi li se o odraslim ženama.


-Stipe
Evo kak ima pametnih i normalnih muskih
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:04   #3853
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Čak i za takve slučajeve daleko više mi smisla ima strpljivi komentar tipa "Možda možeš uraditi ovo, možda možeš uraditi ono.", od "Mutava si."
Ne mora ni biti kategorički takva tvrdnja, dovoljne su uopće dubioze i promišljanja o tome što spada ili ne spada pod "mutavo".
To je doslovno razlika između konstruktivnog i beskorisnog.

Naravno, to je ako se traži rješenje.

A ako se traži suosjećanje... Onda nije toliko bitno radi li se o odraslim ženama.


-Stipe
Složit ću se s tobom, a sebe ću opravdati s bogatim iskustvom s tima koje ne zovem više mutavima i znam da ni lijepe ni ružne riječi neće promijeniti takva ponašanja pa istresem svoju ljutnju kroz ružne riječi.
A ti nikad nećeš na pravi način znati kad kreću neukusni komentari prema ženskim osobama i od koga sve, tako da nikad nećeš posve razumijeti bijes prema takvom ponašanju koje nema otpora.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:30   #3854
Nije da hodam okolo i govorim zenama da su mutave, kaj ti je Stipe?

Seruckamo po forumu pa priznajem da me cudi kolicina inercije prema nekim stvarima, a uz opravdanje "stajatumogu".... ja im cesto kazem sto one tu mogu i nastupim vrlo zastitnicki, no bez uspjeha.


Iako, svidja mi se tvoje razmisljanje i slazem se da zrtve nikako ne treba osudjivat. Samo kaj ti postoje one kategorije ljudi koji uzivaju u tome, a takvima ne bum titrala.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:43   #3855
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Stipe, cesce se tu misli na hihotanje na opetovano slatanje kolega nego na naskakanje s nozem u mracnoj ulici.
Zapravo, pričalo se o tramvajskim napasnicima i ljudima koji se u neželjenom kontaktu s njima smrznu i ne reagiraju.

Onda je perićka uz tisuću upitnika i uskličnika bila šokirana izostankom urođene samozaštite i uvela u priču cure iz razreda kojima se šlatanje sviđalo, i eto nas na onima kojima se sviđa šlatarenje po uredu i uzajamno si kukaju kako ih štipka neki pastuh podižuć si time rejting među kokošima koje uzdišu za dotičnim kolegom ili im imponiraju njegov auto i kvartalni bonus.

Valjda je o tome ugodnije diskutirati nego stati i razmisliti o svom JA NE RAZUMIJEM DA NETKO NE REAGIRA NA DIRANJE GUZICE?!?!?!?!?! MUTAVE SU?!?!?!?! nakon što su se javile bar tri osobe, oprostite ako sam nekog previdjela, koje su nakon reakcije gledale interijer hitne, traume ili jebene cijevi pištolja.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:58   #3856
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zapravo, pričalo se o tramvajskim napasnicima i ljudima koji se u neželjenom kontaktu s njima smrznu i ne reagiraju.

Onda je perićka uz tisuću upitnika i uskličnika bila šokirana izostankom urođene samozaštite i uvela u priču cure iz razreda kojima se šlatanje sviđalo, i eto nas na onima kojima se sviđa šlatarenje po uredu i uzajamno si kukaju kako ih štipka neki pastuh podižuć si time rejting među kokošima koje uzdišu za dotičnim kolegom ili im imponiraju njegov auto i kvartalni bonus.

Valjda je o tome ugodnije diskutirati nego stati i razmisliti o svom JA NE RAZUMIJEM DA NETKO NE REAGIRA NA DIRANJE GUZICE?!?!?!?!?! MUTAVE SU?!?!?!?! nakon što su se javile bar tri osobe, oprostite ako sam nekog previdjela, koje su nakon reakcije gledale interijer hitne, traume ili jebene cijevi pištolja.
ja sam na boldano htjela reagirati već prije par stranica.
kuki
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 23:50   #3857
Ako ne spominjemo hihotavice one ne postoje. Puf!
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 00:33   #3858
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Iako, svidja mi se tvoje razmisljanje i slazem se da zrtve nikako ne treba osudjivat. Samo kaj ti postoje one kategorije ljudi koji uzivaju u tome, a takvima ne bum titrala.
AL nije tema o tome.
Mislim, cudno da su uopce uvedene u ovaj citav kontekst. Debilno bas.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 00:53   #3859
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ako ne spominjemo hihotavice one ne postoje. Puf!
Pa šta su ti one skrivile? I kakve veze imaju sa žrtvama nasilja? I ovo što kaže Tinch.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 10:04   #3860
Pa valjda zato jer je tu par zena pisalo kako su ostale u soku i nisu reagirale nakon sto ih je netko prepipao u teretani/tramvaju/u uredu.

Ne znam kaj ste se nabrusile. Mutavost je legitimna. Zasto ju ne bi smjeli priznat ako ponekad ispadnemo takvi?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.