Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u horoskop
Da 86 49.71%
Ne 87 50.29%
Glasovatelji: 173. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2007., 00:41   #81
pa nebih bila tu da ne vjerujem
andjela pizelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 18:31   #82
Quote:
andjela pizelly kaže: Pogledaj post
pa nebih bila tu da ne vjerujem
Takodje,jer je nauka koja se mnogo puta pokazala tacnom.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 19:29   #83
Quote:
Me, myself & I kaže: Pogledaj post
Vjerujete li u horoskop???
Za mene je to obično sranje, al za neke nije...
Istina. Vjerovati u horoskop je isto ko vjerovati nekoj vračari koja te ne poznaje. Iznenađen sam da ima tako puno potvrdnih odgovora. Horoskop je po meni zabava,ali ništa više od toga.
Mislim kakve veze ima položaj planeta sa životom na Zemlji?
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 19:29   #84
Da, naravno da vjerujem. A ovo pitanje bi trebali odgovarati samo oni koji se doista jesu pozabavili proučavanjem natalnih karata i koji su mogli vidjeti na vlastitoj koži 'radi' li astrologija ili ne. Za ove ostale ovo pitanje nema smisla.
splitska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 19:32   #85
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Takodje,jer je nauka koja se mnogo puta pokazala tacnom.
Da? Par puta sam onako gledao horoskop i ono što je pisalo u stvarnosti nije bilo nimalo točno. Zato ne vjerujem u to.
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 11:29   #86
Quote:
PhoeNiX_ReMinD kaže: Pogledaj post
Da? Par puta sam onako gledao horoskop i ono što je pisalo u stvarnosti nije bilo nimalo točno. Zato ne vjerujem u to.
Ako ovim misliš na novinske horoskope, onda treba znati da to nema nikakve veze s Astrologijom ... jer se bazira samo na sunčevom znaku, i previše je općenito ( jer je to jedan sasvim mali dio karte, koji je apsolutno nedovoljan za bilo kakvu ozbiljniju analizu ), a astrologija je bazirana na konkretan (datum, sat minut, godina, mjesto...) i cjelovit horoskop.
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 11:59   #87
Vjerujem u vlastitu slobodnu volju koju mi je dao Bog. To mi je dovoljno. Nisam nikakav horoskop pročitala više od deset godina. I ne namjeravam.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 12:16   #88
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Vjerujem u vlastitu slobodnu volju ....
Astrologija ne isključuje slobodnu volju... dapače...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 12:39   #89
...samo kad je dobar
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 15:05   #90
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Astrologija ne isključuje slobodnu volju... dapače...
Ma jel? Kad on meni napiše kako mi je loš dan za ljubav i ja otkažem spoj sa svojim dečkom iz predostrožnosti, da se ne bi posvađali... A zapravo se želim naći njim... Kako to onda jedna izmišljena teorija potiče moju slobodnu volju kad hoće kontra nje...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 15:10   #91
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ma jel? Kad on meni napiše kako mi je loš dan za ljubav i ja otkažem spoj sa svojim dečkom iz predostrožnosti, da se ne bi posvađali... A zapravo se želim naći njim... Kako to onda jedna izmišljena teorija potiče moju slobodnu volju kad hoće kontra nje...
Kao prvo "loš dan za ljubav " je bez veze reći, a drugo kad je već tako rečeno, tvoj slobodan izbor je upravo to što nisi otišla na spoj dakle sama si izabrala ... nije ti nitko savjetovao da ideš ili neideš na spoj ...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 15:11   #92
ne, ali se uvijek dobro nasmijem...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:55   #93
u horoskopske neke karakteristike..vjerujem..
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 17:48   #94
Vjerujem u opce karakteistike znakove,ali ne u to da mi horoskop moze odrediti kako cu se sutra osjecati i sto ce mi se desiti..
__________________
Tu noc kad si se udavala nitko nije znao zasto si plakala,dali radi tamjana ili starih uspomena...
dupla voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 11:20   #95
Vjerujete li u "prognozu" natalne karte?

1.Išla san jučer napokon kod jedne cure da mi napravi i analizira nat.kartu... ne piše mi se baš najbolje po njenoj priči... a ona kao daje savjete kako bi na neke stvari mogla utjecat. Ako je to već kako neki kažu "zapisano u zvjezdama" kad se rodiš, kako onda uopće možeš išta prominit? To mi i nije baš logično...
Pola priče je kakava san kao osoba...to mi je ok,al to znan i sama..a drugi dio..bit će ti ovo,ono... i onda se kao nešto može minjat?

2. Pretpostavljam da ima vas koji ste radili kartu prije 10-ak god .I? Jel vam se ispunila prognoza?Il ima onih kojima je život ide skroz drugačijim putem od predviđenog?

Napomena: ne razumin se u to općenito, pa me nemojte sad napadat..zato vas i pitan da čujem vaša mišljenja o tome
smile7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 09:38   #96
Quote:
smile7 kaže: Pogledaj post
1.I
2. Pretpostavljam da ima vas koji ste radili kartu prije 10-ak god .I? Jel vam se ispunila prognoza?Il ima onih kojima je život ide skroz drugačijim putem od predviđenog?

o tome
i mene bi to zanimalo,
ja sam dao izracunati ljubavni horoskop, napisali su puno toga o meni da je tocno a s druge strane nisam adovoljan, ja ispadam prema horskopu full sramezliv,

a s druge strane sam zadovoljan kada su mi opisali kakvu cu curu naci i koliko cu imati djece, i koji spol.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 12:05   #97
Quote:
Me, myself & I kaže: Pogledaj post
Vjerujete li u horoskop???
Za mene je to obično sranje, al za neke nije...
U horoskope ne vjerujem jer su površni i ne mogu obuhvatiti sve ljude. Astrologija, generalno govoreći ipak je nešto drugo u što vjerujem.
__________________
http://astrokarta.blog.hr
Mikloš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 13:09   #98
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ne.
isto ko i ja.
zapravo neznam
Lea222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 12:06   #99
ja sam ovdje glasala pod "ne", iako volim astrologiju i proučavam je već neko vrijeme... radi se tome da se tu nema u što vjerovati ili ne vjerovati. kao što dupor kaže: "ne verujte - proverite". upravo o tome se radi u astrologiji. nažalost, ljudi su kronično dezinformirani o tome. misle da je astrologija ono iz jutarnjeg i da tu nema ništa više od tog. a svaka osoba koja je bar jednom primirisala astrologiju će reći da jutarnji, teen, večernji ili ok nemaju ama baš nikakve veze sa astrologijom.

isto, slušam jučer-prekjučer nekog tzv astrologa na tv-u, bio je u nekoj emisiji popodne ili oko vremena za ručak, i uglavnom, dotični astrolog govori o znacima u množini. nije ni čudo da onda gomila ljudi koji već ovako i onako misli da su to gluposti, dobiva potvrdu za takvo mišljenje, kad je suludo o djevici govoriti kao o "djevicama" - jer onda se dobiva dojam da on govori o ljudima rođenim u znaku djevice. a to je suludo. osobe znaka su osobine znaka, kao nekakvog "arhetipa", skupine osobina. a ne osobine ljudi koji su rođeni u tom znaku.

sve dok se ova razlika ne počne jasno naznačivati u javnosti od stvarnih astrologa, ljudi će i dalje misliti da je astrologija nešto u što se treba "vjerovati". eh, kad smo kršćanska zemlja, što ćeš drugo nego ili vjerovati ili ne vjerovati. ne dao bog malo vlastitog mozga.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:51   #100
Kad već spominješ religiju , vjerovanje i astrologiju...

http://www.youtube.com/watch?v=FcBtEhrXORk

Svakako pogledati , naročito Part 1 od 9 do 36 minute ovog filma
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.