Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2006., 09:59   #1
Zvučna izolacija stropa

Imam jedan problem, naime podna izolacija na katu iznad je jako loše izvedena (starija gradnja) ja njih čujem vjerovatno kao i oni mene pa me zanima ima li načina za izolaciju i koji je način najbolji.
Trenutno sam u fazi renoviranja pa imam mogućnost neke stvari ispraviti.

Napomiljem da nemam baš veliku mogućnost spuštanja plafona (max 7-8 cm)

Zahvaljujem vam na odgovorima.
kojoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 14:48   #2
To ti je dovoljno.

5 cm mineralna vuna i 12,5 mm gips kartonska ploča.
Sve zajedno ne prelazi 7, max 8 cm.
Obavezno se stavi aluminijski profil, da ti bolje drži.

5 cm mineralne vune u 2 GK ploču odvaja radne hale uz minimalne zvukove.

Stari mi se bavi s tim, pa znam

Izolacija se može postaviti i na pod uz korištenje drugih ploča, ali se onda povisuje razina poda.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 15:51   #3
mislim da to nije tako jednostavno, zvukovi se šire i zidovima
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:03   #4
Pozdrav,
evo baš se i ja mučim sa istim problemom i moram priznati da mi nije lako.
U mom slučaju su zvukovi dosta intenzivni pa me zanima do koje granice ih ta izolacija može ublažiti. Zvukovi su uglavnom od hodanja u klompama po parketu povlačenja stolica i sl.
Također, ako netko zna kojeg dobrog majstora ili bilo kakav izvor informacija u tom smislu bio bih zahvalan kao i za info koliko otprilike košta taj zahvat po metru.

Thnx
Sun3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:06   #5
predpostavljam da je jedino moguće riješenje da se izolacija stavi ispod parketa u stanu iznad, da se izvede "plivajući parket" mislim da se tako nekako zove
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:09   #6
nažalost, u mom slučaju je jedina moguća opcija zahvat u mom stanu, odnosno na plafonu
Sun3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 14:00   #7
valjda se javi netko tko zna, i mene zanima..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 17:11   #8
Quote:
kojoot kaže:
Imam jedan problem, naime podna izolacija na katu iznad je jako loše izvedena (starija gradnja) ja njih čujem vjerovatno kao i oni mene pa me zanima ima li načina za izolaciju i koji je način najbolji.
Trenutno sam u fazi renoviranja pa imam mogućnost neke stvari ispraviti.

Napomiljem da nemam baš veliku mogućnost spuštanja plafona (max 7-8 cm)

Zahvaljujem vam na odgovorima.
Nađi nekoga da ti napravi spušteni strop od gips ploča, stavi između kamenu vunu....poboljšati će se, ali ne očekuj čuda, zvuk se širi kroz zidove. Naročito udarna buka...hodanje, i sl. Više će se izolirati buka govora.

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 18:07   #9
Quote:
Sun3 kaže:
nažalost, u mom slučaju je jedina moguća opcija zahvat u mom stanu, odnosno na plafonu
Neces moci potpuno rjesiti problem iz svog stana.
Cak nisam siguran da ce savjeti tipa spusteni strop i vuna ublaziti problem jer se zvuk znacajno siri preko zidova.
Jedino je i pravo rjesenje zvucna izolacija poda stana iznad- elastificirani polistiren kazu da je za to.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 22:43   #10
ok, težak hod i tabanje će se i dalje ćuti, to mogu nekako prihvatiti, ali da li ću se barem riješiti udaraca stolica, skočiguma, klompi i lajanja psa?

Kakva je mogućnost izoliranja materijalima za izolaciju kakvima se recimo izoliraju muzička studija i slične prostorije?
Ima li kakvo riješenje u tom smislu, a da prostor ne izgleda previše nakaradno?

thnx
Sun3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 10:00   #11
Quote:
Sun3 kaže:
ok, težak hod i tabanje će se i dalje ćuti, to mogu nekako prihvatiti, ali da li ću se barem riješiti udaraca stolica, skočiguma, klompi i lajanja psa?

Kakva je mogućnost izoliranja materijalima za izolaciju kakvima se recimo izoliraju muzička studija i slične prostorije?
Ima li kakvo riješenje u tom smislu, a da prostor ne izgleda previše nakaradno?

thnx
Nikakav materijal na plafonu ti ne može pomoć kod širenja zvuka kroz zidove, najbolje ti je izvesti ovo sa knaufom i nije preskupo.

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 11:04   #12
Quote:
Sun3 kaže:
ok, težak hod i tabanje će se i dalje ćuti, to mogu nekako prihvatiti, ali da li ću se barem riješiti udaraca stolica, skočiguma, klompi i lajanja psa?

Kakva je mogućnost izoliranja materijalima za izolaciju kakvima se recimo izoliraju muzička studija i slične prostorije?
Ima li kakvo riješenje u tom smislu, a da prostor ne izgleda previše nakaradno?

thnx
muzički studio zvučno se izolira stavljanjem spec spužve na zidove. spužva je najčešće u pločama 100x50 a reljef spužve je piramidalan. cijena 40-50Kn za, nisam sad siguran 1 ploču (dakle 0,5m2) ili po kvadratu. U principu se ne mora cijela površina zida obložiti dovoljno je npr. 2/3. Učinak je znatan.

No to su muzički studiji. Neznam nikoga tko je To radio doma. Kad bi ti sad rekao da na plafon staviš tu spužvu i pokriješ sa knaufom, proglasili bi me luđakom, i osigurali jednomjesečni boravak u sanitoriju.

U principu, šta ja znam, probaj. Nemoj pofarbati knauf. ako neće ibti ok, lako skineš ploče i staviš vunu. Drugo rješenje neznam. Samo što i ta proba košta
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 11:05   #13
hm, da sad se sjetih.....ni u jednom studiju nisam vidio spužvu na plafonu, samo na bočnim zidovima, valjda ima neki razlog
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 13:21   #14
Quote:
Edgar kaže:
hm, da sad se sjetih.....ni u jednom studiju nisam vidio spužvu na plafonu, samo na bočnim zidovima, valjda ima neki razlog
i izolira se untar zvučnog studija...gdje je izvor buke.....tako bi trebalo izolirati u stanu iznad gdje je izvor buke, što je naravno nemioguće....
ostaju samo improvizacije sa puno manjim učinkom..

Pozdrav.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 13:58   #15
da, izolira se u studiji, gdje je izvor buke. no možda bi njemu ipak nešto pomoglo na plafonu, da spriječi širenje zvukova.

da li bi možda pomoglo stavljanje istog materijala različite debljine, znate onu foru kod stakla, zvučna izolacija postiže se različitim debljinma stakla, a ne međuprostora između njih...neznam jel bi se to nekako ovdje moglo primjeniti.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:13   #16
Problem zvučne izolacije i mene muči i koliko god da sam razmišljao uvijek dolazim do istog zaključka:
Spušteni strop od knaufa ima vrlo mali utjecaj na smanjenje buke. Zašto? Fizika kaže da je zvuk u stvari vibracija i kao takva se kroz pod prenosi na nosače knaufa i na knauf ploče koje onda vibriraju i prenose taj isti zvuk (udarce i sl.). Ovo govorim kao laik sa malo neke logike - možda me netko iz struke ispravi..

Ono što bi možda trebalo napraviti je neku amortizaciju tih vibracija s nekim drukčijim nosačima za knauf
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:30   #17
Quote:
mvi kaže:
Ono što bi možda trebalo napraviti je neku amortizaciju tih vibracija s nekim drukčijim nosačima za knauf
Tako se i radi....strop se ovjesi na žice i osim toga na spoju sa zidovima se stavlja spužva ispod profila za ublažavanje prijenosa zvuka...

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 18:55   #18
eto, spužva, nisam li rekao....
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 08:52   #19
Quote:
cd_covers kaže:
Tako se i radi....strop se ovjesi na žice i osim toga na spoju sa zidovima se stavlja spužva ispod profila za ublažavanje prijenosa zvuka...

Pozdrav
Hvala na savjetu!
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 21:15   #20
thnx svima, neku kombinaciju svega ovoga ću probat složit
Sun3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.