Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2010., 01:37   #81
Quote:
pantagana1950 kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljivo kako su ubiti ljudi koji se deklariraju ustašama=ljudima koji se deklariraju četnicima u srbiji.
Nevjerovatno je koliko imaju zajedničkih točaka:
Ustaše Četnici
mržnja srba mržnja hrvata
isforsirano domoljublje isforsirano domoljublje
veliko katolici i podrška crkvi veliki pravoslavci i podrška crkvi
protestiranje da ne moš na glas protestiranje da ne moš na glas
rec da si hrvat da si srbin
...
Također mi je kao vjerniku zanimljvo da biti ekstremni desničar redovito uključuje netrpeljivost prema nekoj naciji, rasi u isto vrime ekstremni desničari su uglavnom veliki vjernici u našem slučaju krščani.
Pa da li su oni gluhi ili su glupi ili su licemjeri ili stvarno nikad nisu uzeli bibliju u ruke i čuli da Isus govori upravo suprotno i nalaže da imaju skroz suprotne stavove nego koje oni imaju šta se tiče odnosa prema ljudima pa tako i onima druge nacije i vjere.

eto da malo začinim temu
Po meni jedna od najvećih grešaka režima NDH je politika prema Srbima(točnije bi bilo reć pravoslavcima) 1941. Dolazilo je do masovnih ubojstava, zatvaranja, pljačkanja i ostalih pizdarija koje su za cilj imale iseljavanje pravoslavaca iz NDH. Nasilno ih se pokatoličavalo, nešto slično šta su Turci radili lokalnom stanovništvu u Bosni ranije, šta je dovelo do revolta i praktički ojačalo četnički pokret. Da nije bilo debila poput Mile Budaka i nekih, četnički pokret bi bio počišćen i uništen za mjesec dana, ovako se dosta pravoslavaca priključivalo četnicima, čak i katolika koji su živjeli u većinski pravoslavnim krajevima. Namjerno pišem "pravoslavaca" umjesto "Srba" jer je dobar broj njih imao dobru suradnju sa Hrvatima, poput prečana recimo, i veliki dio pravoslavaca je Hrvatsku gledao kao vlastitu zemlju. Da nije bilo anti-srpske politike, vjerovatno bi u ustaškoj vojsci bilo možda više pravoslavaca nego muslimana(trećinu stanovništva NDH 1941. su činili pravoslavci). Četnici su prije takve politike bili rek'o bih beznačajna, lokalna "vojska", bez veće uloge.

Sad, o Crkvi ne bih, ti pričaš uglavnom o ljudima koji nemaju blage veze o ustaškom/četničkom pokretu i koji bi ti se smijali kad bi im reko ko su porijeklom Starčević, Kvaternik, Stanzer.....
links234 is offline  
Old 14.01.2010., 01:40   #82
Quote:
links234 kaže: Pogledaj post
Pa najbolje da onda prepustimo povijest "povjesničarima", umjesto da sami pokušamo doć do istine. Zašto neke ljude toliko smeta analiza 2. svj. rata, i općenito povijesti?? Zašto ne priče o partizanima i ustašama ako su konstruktivne i ne svode se na gluposti. 2. svj. rat je idealan primjer kako pobjednici pišu povijest, kako je broj Jasenovačkih žrtava rapidno rastao poslije 45e, a kako su Bleiburg i Križni Put produkti "unutarnjeg neprijatelja" u Jugi. Ti ljudi su se od 41. borili skoro za istu stvar za koju su se naši očevi borili 91. samo razlika je u tome što smo 91. pobijedili.

Da je AP izbjegao objavu rata saveznicima 41. i odigrao pametnije vjerojatno ne bi bilo ni Bleiburga, Križnog Puta, Golog Otoka, Vukovara, Škabrnje......
prijatelju moj dragi meni je pun kurac povijesti ,za mene je povijest pisana/doživljena od 90 ,ti govoriš o' očevima ,eto ja sam otac dvojice sinova jedan 16 ,drugi 21. godinu inače sam razvojačeni branitelj ,eto zato me iritira ta povijest ,zašto svi pričate od nečemu šta je bilo prije više od 60 godina ,a niko nema muda posrat ono šta nam se sada događa ,pun mi je kurac ovih 'rvat'na gori su od nišlija... laku noć!
odbij seal is offline  
Old 14.01.2010., 01:49   #83
Quote:
oilseal kaže: Pogledaj post
prijatelju moj dragi meni je pun kurac povijesti ,za mene je povijest pisana/doživljena od 90 ,ti govoriš o' očevima ,eto ja sam otac dvojice sinova jedan 16 ,drugi 21. godinu inače sam razvojačeni branitelj ,eto zato me iritira ta povijest ,zašto svi pričate od nečemu šta je bilo prije više od 60 godina ,a niko nema muda posrat ono šta nam se sada događa ,pun mi je kurac ovih 'rvat'na gori su od nišlija... laku noć!
I pape i dida i dica i unuci ...........................................1950
Vilaja is offline  
Old 14.01.2010., 01:51   #84
@ Vilaja

Ne slažem se u potpunosti ali s nekim stvarima da, jer su to činjenice a ne pretpostavke.

U svom nastanku ustaški pokret je bio pozitivna ideja, Hrvatska bi napokon dobila svoju državu, odlučivala o svojoj sudbini, njom bi vladali sami itd itd.
Ali sam ustaški pokret, odnosno režim, je po meni radio nekoliko kardinalnih greški i zbog toga se danas NDH gleda kao zločinačka država. Već sam napisao šta mislim o politici prema pravoslavcima za vrijeme NDH, stupidno je bilo tako generalizirat i zanemarit činjenicu da su neki od najvećih hrvatskih patriota bili pravoslavci. Isto tako, čak mislim i da je 1991. ustanak većeg dijela hrvatskih pravoslavaca protiv Hrvatske bio posljedica te politike koju je provodio Pavelić. Time se dalo argumenata Miloševiću, Šešelju i ostaloj bagri da okrene hrvatske pravoslavce protiv RH.
U Jasenovcu nije pobijeno milijun Srba ali to isto tako nije bio ni "samo radni logor".

Neke greške NDH i RH danas ponavlja. Možda je nespretno, ali ima neka paralela između sluganjskog odnosa sa Hitlerovom Njemačkom tada, i odnosa prema EU danas. Židovi nisu bili nikakva prijetnja NDH nit je Pavelić imao šta protiv njih, al je bezpogovorno slušao naredbe iz Njemačke i naravno, obilježio cijeli jedan narod, ali šta je još gore, dao je dobru podlogu za bujanje velikosrpske ideje.

Znači, povijest se na neki način ponavlja, tad smo imali Njemačku i Pavelića, danas imamo EU i Sanadera, Mesića...
links234 is offline  
Old 14.01.2010., 01:57   #85
Quote:
oilseal kaže: Pogledaj post
prijatelju moj dragi meni je pun kurac povijesti ,za mene je povijest pisana/doživljena od 90 ,ti govoriš o' očevima ,eto ja sam otac dvojice sinova jedan 16 ,drugi 21. godinu inače sam razvojačeni branitelj ,eto zato me iritira ta povijest ,zašto svi pričate od nečemu šta je bilo prije više od 60 godina ,a niko nema muda posrat ono šta nam se sada događa ,pun mi je kurac ovih 'rvat'na gori su od nišlija... laku noć!
Pa pričamo mi i o 91. Zašto da šutimo na optužbe da smo genocidan narod, kad to nismo, zašto da se govori kako su Hrvati ubijali Srbe u WW2, kad ih je ubijao ustaški režim a velik broj Hrvata mu zbog toga okrenuo leđa...
Pa jebote jel ti znaš da čak 2/3 Hrvata misli da je Vukovar "prodan"? Jel to bolesno? Da nam klinci znaju ko iz topa ispalit kad je poginuo neki precijenjeni makedonski pjevačić, a da ne znaju da je isti taj dan 1991. ubijen jedan od najvećih heroja DR, Blago Zadro? Jel takvu povijest hoćeš? Jer to se dogodi kad Hrvate boli ona stvar za prošlost i kad se vode onom "bilo pa prošlo", a svako malo se rade iste greške.

Neke od vas fakat ne razumijem, pa i 1941. je jednako povijest Hrvatskog naroda kao i 925. i kao 1991.

Ovo, kako kažeš, šta nam se sad događa, nam se na neki način događa od kad postojimo kao narod. Svaki put kad bi krvavo izborili državu, "loši gospodari" bi zajebali stvar, tako je bilo i sa ulaskom u Austro-Ugarsku, kasnije SHS, pa u pakt sa Nijemcima i Talijanima, pa onda crnu Jugoslaviju, a ko zna šta nas sutra čeka, vidiš da puzajući ulazimo u EU.
links234 is offline  
Old 14.01.2010., 05:44   #86
Quote:
prof Ivanković kaže:
Fenomenalno je kako nemate pojma o povijesti vlastitog naroda.

Rapalskim ugovorom Italiji je pripojena Istra, Lošinj, Cres i grad Zadar, kasnije i Rijeka.

A izdajnik Pavelić je Rimskim ugovorom isporučio Italiji još i Split s kompletnim zaleđem, Zadarsko zaleđe, Šibenik...zapravo cijelz srednju Dalmaciju, Krk, Rab...

To ti se najljepše vidi s ove karte:

.............


Ovo bijelo je Talijanima poklonio srpski kralj Rapalskim ugovorom, a ovo zeleno Pavelić.

Sad ti meni reci ko je veći izdajnik, srpsko govno od kralja ili Hrvat?


Sad tek vidio ovaj post pa da odgovorim.

Prvo i osnovno, ja dobro znam o čemu pričam. Drugo, kad kažeš ovo

Quote:
A izdajnik Pavelić je Rimskim ugovorom isporučio Italiji još i Split s kompletnim zaleđem, Zadarsko zaleđe, Šibenik...zapravo cijelz srednju Dalmaciju, Krk, Rab...
i to tako samouvjereno i prepotentno, da te pitam da li znaš na čemu su talijani inzistirali u 2. Rimskom ugovoru osim da vojska NDH bude podređena vojsci Kraljevine Italije? Evo ti citat iz wikipedije:
Quote:
Od Karlovca na jug, pa gotovo u ravnoj crti pred Mostar i u blagom zavoju na sjeverozapad Crne Gore. Čudni torzo, kojemu fali sve od trbuha naviše. Cijelu polovinu Hrvatske s Dalmacijom kane odvoijiti od hrvatske države! Ništa od Dalmacije i našeg mora ne bi pripalo Hrvatskoj. Pa čak bi i same granice Hrvatske bile tako daleko od Dalmacije!..

Druga stvar, ne gledaš u kojem kontekstu je potpisan 2. Rimski ugovor. NDH de facto u to vrijeme nije ni imala oružane snage, ovisila je isključivo o saveznicima(Italiji i Njemačkoj), da je AP odbio taj ugovor šta misliš, kako bi se to odrazilo na NDH? Da li bi Nijemci dali podršku Italiji ili jednom tada malom satelitu NDH? Da ne spominjem da su Talijani u velikoj mjeri zaslužni za stvaranje ustaškog pokreta i da im se trebalo odužit.

Naravno da ne branim beskičmenjaka Pavelića, samo kažem da kad se govori o "prodaji" da se uzmu sve činjenice u obzir. Zamisli da su Ameri tražili 91. npr Zadar i Rijeku da nam pomognu svojom logistikom protiv četnika koji su skoro ušli u Karlovac. Nije baš neka usporedba al nadam se da shvaćaš poantu.

Nikad nisam volio crno-bijelo raščlanjivanje povijesnih ličnosti,i povijesnih događaja.
Ono šta se Paveliću sigurno može zamjerit je netaktičnost i činjenica da je NDH pretvorio u slugu Njemačke i Italije umjesto da je pretvori u saveznika. Naravno, ne ravnopravnog jer je to bilo nemoguće, ali s nekim granicama jer su švabe imale itekako koristi od NDH u vojničkom pogledu.Objava rata VB je pravi dokaz tome, i da je bilo drukčije, Hrvatska je mogla imat svoju državu već 45.(iako je upitno u kojim granicama) kao i Finska, a ne da mora provest punih 45 godina u tamnici koja se zvala Jugoslavija.

I da ti odgovorim na zadnje pitanje; Ni srpski kralj, odnosno Trumbić, nije bio u boljoj pregovaračkoj poziciji., talijani su Rapalski ugovor sklopili kao pobjednici, uz blagoslov Antante. To je ko da kažeš da je Nijemac koji je potpisao versajski ugovor izdajnik jer je pristao da se dijelovi Njemačke pripoje Poljskoj/Francuskoj, i zato što je isporučio kompletnu njemačku mornaricu Antanti.

Zadnje uređivanje links234 : 14.01.2010. at 05:53.
links234 is offline  
Old 14.01.2010., 07:05   #87
Hrvati good srbi bad tocka
 
Old 14.01.2010., 09:20   #88
Dečki, kapa dole na raspravi, treba pozvat one debilčeke s pdf Politika da ovo pročitaju, navijači su oduvijek bili jebena elita u ovoj državi.

Samo dalje ovako.
 
Old 14.01.2010., 12:41   #89
Quote:
1pura2pandura kaže: Pogledaj post
oni muslimani koji se osjećaju hrvatima su po meni oni koji razmišljaju glavom i zaš ih ne bi ja smatro hrvatskom braćom?
e da,baš su se ti muslimani za vrime ndh smatrali Hrvatima,moš mislit
links govoriš kako Vukovar nije bija prodan,hm,prika koliko se samo love slivalo iz dijaspore,pa ljudi su slali milijune jebemu mater,milijune eeeej a di je ta lova završila,di,eno ti franjina unučad i njima slični,šta oni koji kurac nisu ratovali sime in se zatrlo,zašto su pustili da Vukovar pade,zašto jeben in mrtve kosti,sa onakvon hrabrošću,mudima i srcen da su imali ma zeru više oružja potirali bi gubu do beograda sunce in jeben krvavo,do beograda da..
pišan se na politiku Hrv.da se svima klanjamo i guzimo,oduvik smo bili bolje sluge nego vladari,vidi nan Hrvatsku,vidi je bog te jebo,Dalmacija more bit turistička top destinacija u svitu,Slavonija more ranit po europe,ali neeee,gospoda se nakrala i nabila narod na kurac,pa oni su nan najveći neprijatelji,ta ugojena,licemjerna gospoda iz sabora..
 
Old 14.01.2010., 12:44   #90
Uuuuu, baš si se snerva. Inače, stvarno me ne zanima više šta je bilo sredinom prošlog stoljeća. Sve je to u kurcu bilo.
zovi čovika is offline  
Old 14.01.2010., 13:17   #91
sjeveroistok-ako borci koji bili u vukovaru i određeni zapovjednici bojni smataraju da nije prodan,bas kao i deda,sad se nasao ti pravit pametan..jedno je pjevat borbene dok pustas pjesmu sa youtube-a,jebavat cedama mater,a sasvim deseta stvar kad na tebe jurisa neprijatelj u mojeru 10:1+,tehnicki nemjerljivo opremljeniji,logisticki takodjer..mi totalno u okruzenju,bez ikakve poptore..cudo da se izdrzalo koliko jest..vukovar se eventualno mogao obraniti da poruseni mostovi na dunavu,al zamisli kako bi to srpska propaganda iskoristila..i u vrije vukovara,gorilo je vise od 1/3 hrvatske..front je bio enormno sirok..vukovar je imao ulogu da vezao veliku kolicinu srpskih snaga..ali sto da pao gospic?..da pao zadar?..da pao karlovac?..da pale neke kljucnije tocke koje se branile?..na kraju,jer mi se neda nasiroko i nadugo o ovome,ako jedan marko babic kaze da nije prodano i za zivota se toliko zivcirao kad bi takvo nesto cuo,ti mislis da si meritoran govorit o tome?
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Old 14.01.2010., 13:33   #92
patriote niti puštan pisme na jubitou niti se pravin pametan ok,jbg pajdo ti si čuja tako ja san ovako i šta sad,daj skini mi se čoviče..
znači ti ne smatraš da bi se Vukovar obranija da je dobija šta je triba dobit,govorin o oružju i pomoći općenito..
ope ću reć,di su te pare išle kad su Vukovaru bile najpotribnije,di jbt?
 
Old 14.01.2010., 14:08   #93
Quote:
1pura2pandura kaže: Pogledaj post
to nema nikakvog smisla; ja kažem da je hrvatska iznad svega, a to kaj sam glaso za radu leskovca je manje bitno i stvar izbora pojedinca?
političari su predstavnici određene ideologije ili političkog usmjerenja, neki od njih (većina u našem slučaju) su istinskom domoljubu neprihvatljivi i glasanjem za iste se dokazuje ili prirodna ignorantnost (biranje manje smrdljivog govna, na što niko nije imun) ili kvazidomoljublje, tj. povođenje za većinom.
Kod nas je smiješna podjela na "tradicionalno" lijevo-desno kao što je slučaj u Europi..
Uzmite samo primjer HNS-e, koji je po ekonomskim odrednicama sigurno "desnija" stranka od HDZa ili SDPa, iako u javnosti HNS figurira kao još "lijevija" stranka od SDPa.
Zaštita radničkih prava,jača uloga države i protivljenje daljnoj privatizaciji sigurno nisu ono što čelnici HNSa zastupaju. I zašto je onda HNS lijeva stranka za dobar dio javnosti?
Zato što kad nas veliki dio birača(pogotovo starije generacije) glasa po pricipu Tito-Tuđman, odnosno ako si za Tuđmana si desno, ako si za Tita si lijevo i sve podjele kasnije kreću od toga..
Pa tako prosječan glasač HDZ neće glasat za SDP "jer su oni svi komunjare", a prosječan SDP-ov glasač neće za HDZ "jer su oni svi nacionalisti i lopovi"..

Najveći paradoks u svemu je da je prosječni hrvatski "desničar" u principu "ljevičar"(ekonomski), ali mu je neprihvatljivo glasati za "lijevu" stranku koja se poziva na demokratičnost, vladavinu prava i "progresivnost", a istovremeno intelektualno mastrubira na Tita( koji predstavlja negaciju navedenog).
__________________
Krepat ma ne molat
Mr.No. is offline  
Old 14.01.2010., 14:43   #94
Quote:
Sjeveroistok kaže: Pogledaj post

links govoriš kako Vukovar nije bija prodan,hm,prika koliko se samo love slivalo iz dijaspore,pa ljudi su slali milijune jebemu mater,milijune eeeej a di je ta lova završila,di,eno ti franjina unučad i njima slični,šta oni koji kurac nisu ratovali sime in se zatrlo,zašto su pustili da Vukovar pade,zašto jeben in mrtve kosti,sa onakvon hrabrošću,mudima i srcen da su imali ma zeru više oružja potirali bi gubu do beograda sunce in jeben krvavo,do beograda da..
pišan se na politiku Hrv.da se svima klanjamo i guzimo,oduvik smo bili bolje sluge nego vladari,vidi nan Hrvatsku,vidi je bog te jebo,Dalmacija more bit turistička top destinacija u svitu,Slavonija more ranit po europe,ali neeee,gospoda se nakrala i nabila narod na kurac,pa oni su nan najveći neprijatelji,ta ugojena,licemjerna gospoda iz sabora..
Eto, dobro ti je patriot odgovorio vezano za Vukovar, ja bi potpisao cijeli njegov post od riječi do riječi.
To je još jedna od podvala onih kojima smeta Hrvatska i koji su devedesete proveli daleko od fronte. Vukovar se nije mogao spasit prije svega zbog geografskog položaja, a i zbog toga jer je bio u okruženju. Da dofuraš svježe snage i streljivo u opkoljeni grad trebaš ić u proboj, a u probojima se masovno gine. Lako je danas bit general, al to se događalo u jesen 91. kad je HV bila tek u stvaranju, kad je kronično falilo ljudi a bojište se protezalo duž cijele Hrvatske. Drugim riječima, možda se moglo spasiti određeni broj civila, vojnika i odgoditi pad grada za par mjeseci, al bi onda po Hrvatskoj vjerojatno imao nekoliko "Vukovara" jer su četnici bili opasno blizu Karlovca, Petrinja je pala, zapadna Slavonija u kaosu... Vukovar ne da je samo oslabio JNA i paravojne formacije nego je dao ključno vrijeme za organiziranje obrane u ostalim krajevima Hrvatske, i zato se kaže da je Vukovar obranio Hrvatsku.
Samo bih ispravio patriota u omjeru, 10:1 bi bilo da je JNA+četnika bilo 18-20 tisuća, ali njih je bilo puno više. Većina izvora govori oko 50 000, a pred pad Vukovara i do 80 000. Naših je da podsjetim bilo 1800-2000, s tim da su srbi sebi mogli dozvolit rotiranje i odmaranje snaga, naši naravno ne jer su bili u okruženju. Neki naši su bili i po 3 puta ranjavani i vraćali se na frontu, jer je falilo ljudi. Ako je itko izdao Vukovar, to su oni koji se u to vrijeme moralo mobilizirat da bi išli u rat.
Uostalom imaš na pdf Politika temu bitka za Vukovar, ima nekih 140ak stranica al je enciklopedija i vrijedi pročitat svaki post.

Šta se tiče Tuđmana i unučadi, ja bi prije reko da su se neki marginalci obogatili u tom periodu od samog Tuđmana, njemu su neke druge stvari bile važnije al daleko od toga da on nema svojih grijeha. S vojničkog aspekta, napravio je minimalan broj grešaka u DR, neke jako teške odluke i za ratni period, stvaranje Hrvatske , za to šta je dopustio ono šta se događalo poslije .

Zadnje uređivanje links234 : 14.01.2010. at 14:51.
links234 is offline  
Old 14.01.2010., 15:01   #95
Ovaj topik je zamišljen kao rasprava o suvremenoj politici (dakle onoj u 2010oj) jer se navijačima često prigovara da su bastion netrpeljivosti ovog ili onog svjetonazora, lošeg IQ stanja, politički uniformirani u podršci tzv ekstremnijoj desnici, itd. Topik nije zamišljen kao palamuđenje u ustašama, pratizanima, drugom svjetskom ratu, itd, te ako se nastavi u tom smjeru bit će obrisan u treptaju oka. Links, zasrao si temu do kraja, a vidim da imaš 30 postova ukupno. Jesi li uopće navijač ili si ovjde došao ispravljati krive Drine iz 1921e?

Molim da se prešaltate 70 godina unaprijed.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Old 14.01.2010., 15:07   #96
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Ovaj topik je zamišljen kao rasprava o suvremenoj politici (dakle onoj u 2010oj) jer se navijačima često prigovara da su bastion netrpeljivosti ovog ili onog svjetonazora, lošeg IQ stanja, politički uniformirani u podršci tzv ekstremnijoj desnici, itd. Topik nije zamišljen kao palamuđenje u ustašama, pratizanima, drugom svjetskom ratu, itd, te ako se nastavi u tom smjeru bit će obrisan u treptaju oka. Links, zasrao si temu do kraja, a vidim da imaš 30 postova ukupno. Jesi li uopće navijač ili si ovjde došao ispravljati krive Drine iz 1921e?

Molim da se prešaltate 70 godina unaprijed.
A topic otvoren s riječima "ko voli nek izvoli". Ak sam sjebao topic, ti si moderator, briši i baniraj, al nigdje ne piše kako je topic zamišljen.

Da nisam navijač ne bi dolazio na ovaj pdf nego na neki drugi, valjda bi trebao pisati koji je transparent uzet na fer, a koji na kvarno, u sezoni kiselih krastavaca kad se ništa ne događa...

Evo, neću više, aj promis.
links234 is offline  
Old 14.01.2010., 15:10   #97
Piše na pravilima pdf-a. No dobro, stavit ću i u uvod
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Old 14.01.2010., 15:19   #98
Quote:
Sjeveroistok kaže: Pogledaj post
patriote niti puštan pisme na jubitou niti se pravin pametan ok,jbg pajdo ti si čuja tako ja san ovako i šta sad,daj skini mi se čoviče..
znači ti ne smatraš da bi se Vukovar obranija da je dobija šta je triba dobit,govorin o oružju i pomoći općenito..
ope ću reć,di su te pare išle kad su Vukovaru bile najpotribnije,di jbt?
e pisem odgovor pola sata i odlogiram se te se izbrise jebeni upis..uglavnom jedna prica da se ne koljemo oko ove rasprave..kako pricao zvonko milas,u vukovar sredinom rujna dovucene nove 155mm haubice sa cirka 400 granata..kad bi se trazilo da se ispali po 10-tak granta,ispalile bi se max 3,sparalo se..zapovijed kad se rokalo je davao zlatko marjancic zagorac..i to nije vikao pali,nego ZA DOM,preko motorole da cuju svi branitelji..i danas me prodju trnci kad se sjetim te price i istovrmeeno bijes i gorcina kad cujem koje frazetine mi za pozdrav prodavaju danasnji strucnjaci za sve..mene taj za dom,uvijek asocira na tu pricu
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Old 14.01.2010., 15:37   #99
Quote:
Sjeveroistok kaže: Pogledaj post
e da,baš su se ti muslimani za vrime ndh smatrali Hrvatima,moš mislit
jesu i znatno prije, to je povijesni fakat, druga je stvar što ti to ne prihvaćaš ili što nemaš pojma o povijesti muslimana (za II.sv.rata), odnosno početnom vjerskom sastavu HVO, naročito u posavini.
o HOS-u da i ne pričam..
delvecchio ak ti je dosadno nađi zanimaciju, zakaj sad treniraš strogoću di nije potrebno. rasprava o prošlosti je prijekopotrebna jer se hrvatsko društvo još nije oslobodilo propagandističkog pristupa povijesti 20.st. i links je sve upise argumentirao baš da se tema ne upropasti s novim uletima sisačkih ili janka pustinih odreda.
__________________
otac mi je Dinamo, majka mi je Hrvatska
1pura2pandura is offline  
Old 14.01.2010., 15:52   #100
vec i prije ww2,odredjeno muslmansko vodstvo,pocinje sa zahtjevima koji ce se realizirati pocetkom 90-tih..
sto se tice muslimana u hvo,a narocito u hos-u,a di trebali biti?..u onoj saki jada od patriotske lige sefera halilovica..njihovi buduci komandanti,mehmed alagic i rasim delic su rokali po zadru i dubrovniku..nisu oni imali izbora,vec isli di mogli pusku dobiti..sto mislis zasto im ociscena istocna bosna za pola sata i to doslovno..jer im predsjednik slao muhameda filipovica kod dobrise cosica da poptisuju srpsko-muslimanska priajteljstva,a ovaj urlo na sav glas da rat u hrvatskoj nije njihov rat i da jna njihova armija..rpimjerice u hosu je bio zulfukar alispago zuka,kasniji krvnik hrvata herceg-bosne..aposlutna vecina njih je isla u jedinice hvo-a i hos-a jer tamo mogli dobiti oruzje..doduse,kod potonjih je bilo nesto vise muslimana koji se naslanjali na onu politiku otrpije 70-ak godina..kolka nam braca,pokazali u srednjoj bosni..sad odvuko raspravu malko dalje,al eto
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.