Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2020., 16:55   #1
Gdje kupiti knjige na engleskom?

Mislim na beletristiku. Ima li neki hrvatski web shop koji prodaje književnost na engleskom? Ako ne, ima li negdje u Zagrebu za kupiti?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2020., 18:39   #2
Bilo kojoj knjižari. Znanje, Hoću knjigu, Profil. Nemoguće da tamo nema knjiga. Ja sam iz Zadra, i u svim knjižarama ovdje ima knjiga na engleskom i hrvatskom.
Ako te zanima hrvatski/srpski SF, i pokoji strani SF, ili stripovi, inverzija.net pa na webshop. Mislim da njihova web akcija još traje.
https://inverzija.net/

Ako te stvarno zanimaju samo strane knjige, odi u Znanje ili baci pogled na njihov webshop.
MoonRabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2020., 22:45   #3
Ako je za tvoje potrebe a ne kao knjiga za poklon, onda ti je jednostavnije nabavit eink čitač (ili dobar lcd tablet ako možeš dugo čitat na lcd/oled ekranu bez umaranja očiju) i skidat stranu beletristiku s neta, besplatno ili za euriće.
marinolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2020., 00:30   #4
Imaš Bookdepository, oni nemaju poštarinu, sam što su u zadnje vrijeme znali kasniti s isporukom (doduše, ja sam zadnji put naručivao prošle godine, ne znam jel se popravilo u međuvremenu).
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2020., 18:45   #5
Mogu li nekako iz Hrvatske kupiti knjigu na engleskom, a da je plaćanje pouzećem? Ili se bolje isplati uzeti Kindle?
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2020., 19:30   #6
Pojasni malo bolje u čemu je stvar, skoro sigurno ti se ne isplati uzimati kindle zbog jedne knjige koju ne možeš platiti pouzećem.
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2020., 20:10   #7
Pa počeo bih čitati knjige na engleskom (ako ima neko preporuke i za neke lakše slobodno ), inače sam strastveni čitač, ali za neke mi se neda čekati prijevod na hrvatski
Inače, tražim knjigu Lockdown, Peter May.
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2020., 22:55   #8
Quote:
favorit kaže: Pogledaj post
Pa počeo bih čitati knjige na engleskom (ako ima neko preporuke i za neke lakše slobodno ), inače sam strastveni čitač, ali za neke mi se neda čekati prijevod na hrvatski
Inače, tražim knjigu Lockdown, Peter May.
Što se uopće misliš. Kindle se isplati i kad si povremeni čitač. Ako si strastveni, i ako čitaš i na engleskom, nema uopće dileme.

Lockdown ti mogu poslat u pdf-u ako hoćeš, šibni mi nekakav mail na pm.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2020., 04:48   #9
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Što se uopće misliš. Kindle se isplati i kad si povremeni čitač. Ako si strastveni, i ako čitaš i na engleskom, nema uopće dileme.

Lockdown ti mogu poslat u pdf-u ako hoćeš, šibni mi nekakav mail na pm.
A tko malo prouči linkove na ovoj stranici, može nać i epub te knjige kao i većine druge beletristike na engleskom.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=559393&page=53
marinolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2020., 14:47   #10
Prije godinu - dvije sam se susrela s istim problemom i zaista nije bilo knjiga na engleskom jeziku u knjižarama, barem ne u onima koje sam ja posjetila!

Prije nekoliko mjeseci sam ipak našla knjižaru sa stranom literaturom - Znanje. Imaju i web shop.

Međutim, u međuvremenu sam se snašla i kupila englesku literaturu na Njuškalu, a njemačku usput dok sam bila na putu.
Purple one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2020., 14:50   #11
Quote:
favorit kaže: Pogledaj post
Pa počeo bih čitati knjige na engleskom (ako ima neko preporuke i za neke lakše slobodno ), inače sam strastveni čitač, ali za neke mi se neda čekati prijevod na hrvatski
Inače, tražim knjigu Lockdown, Peter May.
U knjižnicama možeš posuditi knjigu po težini, po stupnju engleskog jezika.

Općenito ako želiš vokabular na razini B2 ne možeš pogriješiti s bilo kojom suvremenom beletristikom... Pogledaš prvo na poleđinu o čemu se radi u knjizi i odabereš nešto prikladno.
Purple one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2020., 16:23   #12
Ja sam još prije dosta godina, tamo negdje 2007/8 kupovala ne samo na engleskom, nego i na drugim jezicima, mislim u Algoritmu.

Ako i nije ta, svakako je bila neka poznata knjižara, pa mi je čudno da u današnje vrijeme nema.
-rainbow- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2020., 01:34   #13
Book Depository: Hurry, Croatia. Our 10% discount voucher on all books with FREE delivery on all orders to Croatia ends at 23:59 on 26 July.
Just click through this email to activate the offer, find as many lovely books as you want and simply enter the code HR10 in the coupon box at checkout. Don’t miss out!
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2022., 15:53   #14
https://www.knjige.info/2021/03/kupn...anice.html?m=1
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2023., 19:18   #15
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Mislim na beletristiku. Ima li neki hrvatski web shop koji prodaje književnost na engleskom? Ako ne, ima li negdje u Zagrebu za kupiti?
https://www.plavakrava.hr/

Preko 20000 naslova na engleskom jeziku
tomashina47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2024., 21:16   #16
Quote:
favorit kaže: Pogledaj post
Mogu li nekako iz Hrvatske kupiti knjigu na engleskom, a da je plaćanje pouzećem? Ili se bolje isplati uzeti Kindle?
Ako voliš čitati na engleskom, Kindle se uvijek isplati.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 16:03   #17
Algoritam, na Cvjetnom trgu u Zagrebu.
Danas je to Znanje.
Imaš doslovno pregršt naslova na engleskom.
Polovica prostora je na engleskom.
Koliko mi je poznato to je i najveća baza knjiga na engleskom na tlu RH.
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 18:20   #18
Ima ih i Menart, u Avenue Mallu, npr.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.