Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2006., 14:52   #21
Quote:
beppa kaže:
Da taj treći je zbilja malo ekstreman slučaj, meni zubi baš nisu u tolikom kokosu .
Protiv bola ima anestezija, kad bih znala da ću biti zadovoljna rezultatom i da će to potrajati barem deset godina bez nekih intervencija, radije bih potrpila tu neugodu nego tri godine onih željeza u ustima, što iz estetskih, što iz praktičnih razloga.
Ne nosi se aparatic toliko dugo, u prosjeku godinu i pol.
Blowne is offline  
Old 05.04.2006., 12:32   #22
Quote:
Noemi kaže:
Zasto bi se navlake trebale mijenjati svakih 5 godina ?
kaze se - trebalo bi, ali nitko to ne radi.. ljudi nose navlake dok god izdrze..
a trebalo bi - zvog odrzanja zdravlja zubiju ispod navlake..
tako bar kazu zubari
joop is offline  
Old 05.04.2006., 12:35   #23
Quote:
emergence kaže:
pa kaj ne postoje nove navlake koje se samo lijepe na zube bez brusenja?
ne ne.. zub se mora izbrusiti u spic i onda se na njega lijepi navlaka..
cijena?? nisam bas sigurna.. mislim da su razlike u cijeni od zubara do zubara jako velike.. cini mi se da je oko 100eura za jednu porculansku navlaku.. nisam sigurna
joop is offline  
Old 10.04.2006., 10:18   #24
ne bumo se ovako javno reklamirali!!! koga zanima, nek pita na pm, OK?

Zadnje uređivanje kemik : 12.06.2006. at 00:19.
Noventis is offline  
Old 10.04.2006., 15:16   #25
Quote:
joop kaže:
ne ne.. zub se mora izbrusiti u spic i onda se na njega lijepi navlaka..
cijena?? nisam bas sigurna.. mislim da su razlike u cijeni od zubara do zubara jako velike.. cini mi se da je oko 100eura za jednu porculansku navlaku.. nisam sigurna
znaci zub se izbrusi i onda stavi navlaka u "pravom, pravilnom" obliku ali ako je zuh nakoso onda ta navlaka ne pomaze nego jedino aparatic sta ne?
hana is offline  
Old 18.04.2006., 10:30   #26
Jedno laičko pitanje.
Ako ta dvojka ide ukoso prema unutra, da li je moguće da se zub podeblja, odnosno da se na njega od naprijed nalijepi toliko materijala (onaj kojim se popunjavaju rupe u zubima) da on izgleda pravilno?
__________________
La Duuuuurr

''Glupost je drugačija od svih bolesti. Oni koji su njome pogođeni uopće ne pate, uvijek pate drugi … ''
La Dur is offline  
Old 18.04.2006., 13:51   #27
i onda ti je taj zub enormno velik, jer onaj pravi zub ostaje i jos na njega nabijes materijala da izgleda pravilno?!
btw i moje dvojke idu nakosu unutra
hana is offline  
Old 10.11.2011., 14:48   #28
ovako, imam uvučenu lijevu dvojku, kako se aparatić nosi dugo cca 1-2 i više godina zanima me mogu li izvaditi tu dvojku ili poravnati nekim načinom te ga postaviti u ravninu zubi ili pak staviti umjetni zub (krunu nešto bilo što) jer ostali zubi su mi u relativnoj ravnini?
klerike is offline  
Old 11.11.2011., 10:02   #29
Quote:
klerike kaže: Pogledaj post
ovako, imam uvučenu lijevu dvojku, kako se aparatić nosi dugo cca 1-2 i više godina zanima me mogu li izvaditi tu dvojku ili poravnati nekim načinom te ga postaviti u ravninu zubi ili pak staviti umjetni zub (krunu nešto bilo što) jer ostali zubi su mi u relativnoj ravnini?
Uvučena dvojka može se ispraviti stavljanjem krunice ili ljuskice na taj zub ako ima dovoljno mjesta.
Ovisi o tome koliko ima prostora između jedinice i trojke u prednjem položaju. Često je taj prostor nedovoljno širok za izradu zuba adekvatne širine i oblika. U tom slučaju potrebno je ljuskcama ili krunicama preoblikovati sva tri zuba kako bi se dobila adekvatna širina prostora.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.12.2011. at 17:14. Reason: premještanje drugog dijela posta na drugu temu
borna07 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.